Кога се тръгва за болницата ?Критерии...

  • 6 469
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 722
При мен имаше контракции през цялата бременност .... подготвителните почнаха в началото на 9-я месец - те бяха слаби, нещо като втвърдяване на матката, като болката се усилва, достига своя връх - тогава коремчето е най-твърдо и после спада ... обаче те не са регулярни - имах 2-3 през десет минути, после няколко часа - нищо. Вечерта преди раждането ми падна тапата. На другата сутрин в 6.40 пак получих контракция, последва 2-ра след 10 мин. и т.н. Преброих 6 за един час, т.е. станали са регулярни. Тръгнахме за болницата в 7.40. Пристигнах с 6 см. разкритие като контракциите увеличаваха своята сила и намаляваше интервалът между тях. Там ми спукаха водите. Но ако ти изтекат водите - веднага тръгваш, няма чакате за контракции и т.н.
В края на раждането контракциите са съвсем силни, постоянно боли, но пък почнат ли напъните - болката спира.

# 31
  • Мнения: 149
Добре, де, някой може ли да ми каже (обясни) какво е това да ти "падне тапата"?????  Whistling  Embarassed Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 592
И на мен, и на мен.... да обясни за тапата. Имаше тема, но всички обяснавяха как била паднала при тях и как изглежда, а аз искам да знам каква е тази тапа, какво е предназначението й и като падне значи ли това нещо?

# 33
  • Мнения: 727
За най-добро обяснение и описание попитай те наблюдаващия ви лекар..........
Според моя това е т.нар белязване на ражданеето
1.усещаш леко изтичане(количеството при всеки е различно)
2.цвета е също различен но обикновенно е гъста слузеста розова субстанция
3.възможно е да "изтече'изведнъж но може и да е няколко дни......да цапа
4. Това е знак че скоро ше си имаш бебче......
5.а за отиването до болницата всички които им е 1-во бебче да не бързат защото достигането на заветните 8-10см разкритие става бавно
6.отива се в болницата при регулярни контракции на 5 мин

Това е от мен надявам се да съм помогнала......
И не забравяйте АКО ИЗТЕЧЕ ВОДАТА ВЕДНАГА БЯГАЙТЕ В БОЛНИЦАТА

# 34
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
На мен запушалката ми падна непосредствено след клизмата - не е имало изтичане преди това. Цялата ми шепа се изпълни със слуз, по която имаше кървави нишки. Така че не разчитайте непременно да ви падне запушалката и тогава да почнат контракциите. А и като падне запушалката не означава, че е започнала родова дейност!

# 35
  • Мнения: 1 722
ЗА ТАПАТА:
Вероятно при всеки е различно.
При мен стана така. Отидох вечерта до тоалетната и като си свалих бельото /умишлено бяло/ видях, че има зацапано - с големина на монета от 50 ст. горе-долу, на звят беше червено-кафеникаво и като някаква слуз.
Предназначението на тапата е да пази от навлизане на инфекции /доколкото си спомням, бях чела нещо по въпроса, но пусто ЕГН/.
Питах гинеколожката може ли жена да роди, без да й падне тапата - според нея не - може да не я видиш, ако падне докато си в тоалетната примерно.
Обикновено раждане почва след 2-3 дни до седмица след падане на тапата - при мен на следващия ден.

# 36
  • Мнения: 2 849
Аз си ходих без тапа 8 дена !След като ми текнаха водите отидох веднага в болницата и след 10 часа родих .

# 37
  • Мнения: 948
Само да допълня за изтичането на водите: ако са прозрачни/чисти, има време - до 24 часа - или ще започне родова дейност или ще ви предизвикат раждането. 

Ако водите са ЗЕЛЕНИ - отива се в болницата веднага и възможно най-бързо.

# 38
  • Мнения: 2 910
При всяка е строго индивидуално.На мен водите ми изтекоха в 3.30,в 4.30 тръгнахме за болницата,а контракциите ми бяха на 30мин. и изведнъж зачестиха.В 5.30 вече бях в родилната зала,където 1 час се разхождах,а в 6.30 сутринта вече бях легнала да раждам,а всички мислеха,че ще родя най-рано на обяд,но ето,че за 1 час може да се получат 6см.разкритие.Така,че аз не бих си лежала в нас спокойно ,но всеки сам трябва да си прецени.Успех и безболезнено раждане на всички,които очакват това събитие.

# 39
  • Мнения: 579
На мен запушалката ми падна непосредствено след клизмата ......

 Момичета,извинявайте за оффа,ама на всякъде ли в Б-я правят клизма и кога точно се прави?
Тук такова нещо няма,Слава Богу.Звучи ми мнооого гадничко blahblah

 А по темата тема моите контракции запознаха на 20 мин в 03.00 сутринта,точно на термина ми,после към 04.15 тръгнахме за болницата и контракциите ми бяка вече през 5 мин и като отидохме в болницата в 04.30,имах 4см разкритие,водите не ми бяха изтекли,но като седнах във горещия басеин(голяма вана,де) и ми изтекли водите....Постоях си във ваната и много по-добре се почуствах,много облекчава горещата вода,поне мене ме успокой де.
 Излезох от басейна да проверят дали са ми изтекли водите и имах вече 10 см разкритие  и реших,че ще си продължавам,но не в басеина,а на леглото....И така се роди моето злато,но едва ли бих се чуствала толкова добре без мъжо до мен.
 
И така момичета,не се шашкайте,при всеки е различно,но каквото и да е всичко се забравя в първия миг които видиш бебето.
Успех на всички.Вярвайте че всичко ще е добре то найстина ще мине добре и после раждането ще е само един хубав спомен.

# 40
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
На мен запушалката ми падна непосредствено след клизмата ......

 Момичета,извинявайте за оффа,ама на всякъде ли в Б-я правят клизма и кога точно се прави?
Тук такова нещо няма,Слава Богу.Звучи ми мнооого гадничко blahblah

Мисля, че навсякъде в БГ се прави!
Има много изписано от опитни майки за и против. На мен лично не ми беше гадно - даже се чувствах по-спокойна (тук ще има коментари, че това е напълно естествен процес, че не е срамно и т.н., с което не споря), просто аз се чувствах по-добре! А и имах големи притесняния да не ми се пръснят 2-та шева, ако отида до WC-то и бях щастлива, че нямаше какво да оставям там  Grinning
Не е чак толкова гадно - вкарват течност и бегом към тоалетната  Wink

Извинете за големия ОФФ  Confused

# 41
  • Мнения: 398
На пренаталния курс освен тапата, контракции на 5 минути и изтичане на водите, добавят още няколко

- смъкване на бебето надолу, което се усеща с по-свободното дишане. Това можело да стане и дни по-рано
- внезапен прилив на енергия, често деня преди събитието бъдещата майка е много енергична. Било добре в такъв случай човек да си пази силите за раждането, а не да чисти къщата например Laughing
- диария

А  пък аз да да питам за тези подготвителни контракции - само като предменструална болка ли се усещат или има свиване и стягане на матката

# 42
  • Мнения: 2 952
Защо да е   гадни4ка клизмата , бая по-гадни4ка работа  може да се полу4и ако напъваш без клизма.Аз искам да ми направят , тук правят  ако поискаш , аз ще си правя , да сам спокойна...на  вси4ките болки , клизмата не ме плаши , а ме успокоява...няма  за  някоя  беля да мисля  докато се напъвам , я! И мъжа ми с мен ...е га ти ...да  се о4истя  предварително , казват ,4е олеквало дори.

хаха , ама тема  за клизмата ...хаха ...ама накрая  вси4ки подробности ни вълнуват! hahaha Peace

# 43
  • Мнения: 206
Двете бременности минаха коренно различно.С първата контракциите започнаха в 10ч. сутринта.  Съвсем поносими болки, които ме притесниха чак в 13ч. заради честотата си. В 14ч. си взех душ, когато ми падна и тапата. В родилния дом бях към 16ч. с контракции през 2-3мин. и разкритие 8см.  В 18ч. вече се радвах на моето бебче Hug Втория път няколко дни имах болезнени контракции през 8-10 мин. В събота отидох в болницата защото ми падна тапата, но разкритието беше само 4см. и след разговор с доктора там, реших да се прибера в къщи отколкото да седя там. На следващия ден контракциите станаха по-чести - на 4-5мин. Късно вечерта ме приеха в предродилна зала. Болките бяха непоносими, но родих чак на сутринта второто си красиво и грамадно бебче Hug
Успех на всички бъдещи мами  newsm10

# 44
  • Мнения: 295
 smile3556 smile3556
Хубаво де, а може ли преди да почнат редовните контракции и имаш разкритие 3-4 см, водите ДА НЕ СА ИЗТЕКЛИ или тапата да не е паднала??? newsm12 smile3506 странна работа..............

Общи условия

Активация на акаунт