Не иска да спи в леглото си!

  • 1 947
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 58
Дъщеря ми е на година и 3м. От известно време свикна да заспива с мен, до мен на спалнята и после я местих в леглото й. Но от няколко дни не иска и през нощта да спи там. Щом усети , че я местя започва да плаче. Изобщо не иска да спи там.
Често боледуваше и ние я слагахме да спи до на спалнята, за да я наблюдаваме.
Има ли някой подобен поблем и как мога да се справя с това?

# 1
  • Мнения: 641
Докато са малки децата бързо свикват с промените. Бързо е свикнала при теб и бързо ще отвикне  Simple Smile 

# 2
  • Мнения: 1 181
свикнала е така. Често имам този проблем с моя син, хем е дърто магаре вече, пак на моменти иска при нас (вече проблемът при него е друг - уплашил се е нещо и затова). Аз изчаквам да заспи дълбоко и тогава местя, той съответно през нощта се събужда и пак идва при нас. На другия ден пак така. На третия също. След няколко дена вече не се буди и си остава цяла нощ в леглото.

# 3
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Едно от поредните неща, което трябва да се изживее/ да се премине през това. И малкия ми син е така. На определени моменти спи при мен, после пък си спи в леглото. Някога заспива сам, сега от 10 дни иска да съм при него като заспива.

# 4
  • Мнения: 2 521
Махаш едната решетка на кошарата,и я залепяш до вашата спалня.Аз правех така ,защото моето заспиваше с кърмене,а така не се налагаше местене и разсънване.

# 5
  • Мнения: X
Аз изчаквам да заспи дълбоко и тогава местя, той съответно през нощта се събужда и пак идва при нас. На другия ден пак така. На третия също.
И ние имаме този проблем.
Направихме и стая,но пак идва през нощта при нас.. Rolling Eyes
Вече не знам какво да правя. Thinking

# 6
  • Мнения: 1 181
Аз изчаквам да заспи дълбоко и тогава местя, той съответно през нощта се събужда и пак идва при нас. На другия ден пак така. На третия също.
И ние имаме този проблем.
Направихме и стая,но пак идва през нощта при нас.. Rolling Eyes
Вече не знам какво да правя. Thinking

едва ли на 15 години ще продължава да спи при нас  Laughing Ще му мине мерака, нямам зор да го насилвам да спи сам, не ми пречи, защото леглото е голямо. Така че, не ме притеснява особено това, че се примъква през нощта  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 22 437
Да, и моята дъщеря така се научи на 1г и нещо, когато тръгнахме по почивки.
И до сега заспива на спалнята и аз я местя в леглото. Някой нощи си изкарва там до сутринта, друг път става през нощта и аз я взимам при нас на спалнята.
Лошото е че във вторият вариант с баща и изобщо не може да се наспим като хората и сме целите схванати после.

# 8
  • Мнения: 167
След всяка почивка и всяко боледуване имаме такъв период.  ooooh! Много трудно свиква...

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
От около месец-два дъщеря ми се пробужда посред нощ, взима си възглавницата и мечето и иска при нас  Rolling Eyes
Взимаме я и си доспива на голямото легло.
За мен е важно, че заспива в кошарата ... Пък да се надявам, че ще отминат нощните пробуждания и ще се събужда в нейното си легло.

Ще следя темата Simple Smile

# 10
  • Мнения: 240
Да, и моята дъщеря така се научи на 1г и нещо, когато тръгнахме по почивки.
И до сега заспива на спалнята и аз я местя в леглото. Някой нощи си изкарва там до сутринта, друг път става през нощта и аз я взимам при нас на спалнята.
Лошото е че във вторият вариант с баща и изобщо не може да се наспим като хората и сме целите схванати после.

Абсолютно същото положение.
Ние я преместихме в друга стая, до преди няколко месеца не и правеше впечатление, но сега след почивките лятото и след едно по-продължително боледуване, на 3-тото ставане да я успокоявам се отказвам и я взимам при нас.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Мдаммм ... Ние изпуснахме момента да се изнесем навреме от детската стая.
Нямаше проблем преди няколко месеца. Сега обаче става да провери дали сме там. Не плаче, но ни търси.

# 12
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
И ние имаме този проблем и аз също не знам как ще одучим малкия от този навик.

# 13
  • Мнения: 205
 Ами аз не мисля, че това е повод за притеснения... Simple Smileнашият син понякога отива и направо си ляга в неговото легло, понякога просто иска при нас, без никаква причина...аз не му казвам НЕ , но по- късно го местя...така той си заспива спокоен, и всичко е наред...

# 14
  • Мнения: 58
galina_743   варианта с долепяне на кошарата и спалнята не става, защото кошарата е по-ниска.
За  сега ще продължа да упорствам-ще заспива при нас и после ще я местя. Ще пробвам и с уговрки преди лягане да легне там. МОже би наистина трбява да се махнат решетките, за да не се чувства като в затвор.

Общи условия

Активация на акаунт