До кога да си мълчим, че чакаме бебе?

  • 10 914
  • 181
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 47
В 4 ти месец аз още си мълча,защото не знам как да го съобщавам и чакам да ми проличи.

С таткото се бяхме разбрали до 3 да не казваме,както е суеверието,но той не можеше да се стърпи и каза на неговите познати  а оттам и някой мой почнаха да разбират... Wink

# 136
  • BG
  • Мнения: 1 900
До началото на 4 тия си мълчах,докато не почна да личи.

# 137
  • София
  • Мнения: 275
Ние казахме на родителите ни и на няколко приятели още в 7г.с. Леко по-леко и на останалите от обкръжението ни.

# 138
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
Веднага след като беше потвърдено от личната ми АГ.Не съм суеверна-има ли да става нещо ще се случи затова и не съм крила.Желая ти лека и безпроблемна бременност! Peace

# 139
  • Мнения: 1 674
По-скоро когато сте сигурни за бременността,т.е.когато е потвърдена от лекар
а така,и аз съм на същото мнение

# 140
  • Мнения: 852
Не се казва до втория месец,защото дотогава и ти не знаеш Laughing
Ами то докато закъснее,че да направиш тест, да отидеш на гинеколог за потвърждаване- и ето вече си във втория месец Simple Smile
Аз казах веднага след прегледа при гинеколог-10 дни след закъснението.Влизах във втория месец.

А дотогава не изпитваше ли нещо-неразположение някакво гадене и т.н нещо което да ти подскаже че чакаш бебо

# 141
  • Мнения: 2 908
Не е суеверие-не бих казала до края на третия месец поне,може би само на шефа си,защото е нужно-защото до края на третия има риск от спонтанен аборт-и после ако се случи да те съжаляват всички....как пък не. Stop

# 142
  • София
  • Мнения: 23 097
Аз си мълчах точно 10-20 сек. - времето докато набера номера на майка ми...  Mr. Green
И после - приятелки, свекъри, баби, дядовци  Peace

# 143
  • Мнения: 7 201
до края на третия има риск от спонтанен аборт-и после ако се случи да те съжаляват всички....как пък не. Stop
Peace Ето това са и моите съобръжения,не суеверието.

# 144
  • София
  • Мнения: 23 097
до края на третия има риск от спонтанен аборт-и после ако се случи да те съжаляват всички....как пък не. Stop
Peace Ето това са и моите съобръжения,не суеверието.
Рискове има през цялата бременност и никой не е застрахован. Колкото за това, че ще те съжаляват - ако позволиш, ще те съжаляват! Но всеки си знае най-добре. Може би ако имах една неуспешна бременност, вторият път щях да подходя по-предпазливо.

# 145
  • Мнения: 2 617
до края на третия има риск от спонтанен аборт-и после ако се случи да те съжаляват всички....как пък не. Stop
Peace Ето това са и моите съобръжения,не суеверието.
Рискове има през цялата бременност и никой не е застрахован. Колкото за това, че ще те съжаляват - ако позволиш, ще те съжаляват! Но всеки си знае най-добре. Може би ако имах една неуспешна бременност, вторият път щях да подходя по-предпазливо.
Ето това е. Но всеки сам си решава.

За мен най-болезненото в цялата ситуация беше, че се наложи да обяснявам на всички промяната на ситуацията и така преживях случилото се още доста пъти... а не е като да знаеше целият свят, само близките хора бяха. Tired

Но иначе да, рискове винаги има.

# 146
  • Мнения: 1 331
Аз съм в 7 г.с. и не искам да казвам на никой.Знаят майка ми и свекърите.Но и тя и те са раздрънкали на няколко човека.На баща ми още не знам как да го съобщя.Те са разделени с майка ми,така,че не може да ме отмени.Леля ми,която ми е много близък човек,още не знае.Искам да влеза в 4 месец,да съм спокойна,самата аз да съм свикнала с мисълта,да е минал периода на суеверие(в който не вярвам) и,разбира се,рисковнаите 3 месеца.Все още емоциите са водещи.Най-добрата ми приятелка е бременна и тя,а даже на нея не съм казла,а тя ми каза първо на мен.А пък нямам търпение всички да почнат да се радват и да полудяват,но ще изчакам.Simple Smile

# 147
  • Мнения: 1 740
Веднага след като беше потвърдено от личната ми АГ.

# 148
  • София
  • Мнения: 58
и аз веднага казах, нямах търпение да се похваля на всички  Grinning

# 149
  • Мнения: 102
Аз съм имала проблемна бременност-родих мъртво бебе в деветия месец, но това не значи че трябва да си мълчим че сме бременни (поне аз мисля така) След това имам син който сега е на 13г. и сега чакам бебече ,за което съобщих още щом АГ потвърди, не че преди това не бях казала на най-близките ми. Рискове има от началото до края а и след това така че радвайте се на бременността си

Общи условия

Активация на акаунт