Добре ли е да бъдем напълно открити?

  • 1 989
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 994
Напълно открита ставам единствено в моменти на крайна необходимост. Но за сметка на това нямам проблем да откажа да направя нещо, без да давам обяснения.

# 16
  • Мнения: 946
Според мене не,защото рано или късно ще съжаляваме за откровеноста.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 176
Избирателно открита съм.

# 18
  • Мнения: 2 237
Аз съм 100 % открита.Дори с непознати.Това ми носи повече негативи, така ставам уязвима и ранима.Но съм си такава и не мога да се променя.

# 19
Благодаря ви, че споделихте! Ще послушам съветите ви!

# 20
  • Мнения: 2 011
Избирателно открита съм.
Peace Не всеки от отсрещната  страна позволява да  бъдеш с него 100% открит!

# 21
  • Мнения: 593
Избирателно открита съм.
Peace Не всеки от отсрещната  страна позволява да  бъдеш с него 100% открит!

А също така не всеки заслужава да бъдеш с него 100% открит.

# 22
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Не, естествено.
Аз не знам защо повечето хора бъркат лицемерието с дипломацията.
Не е нужно да казваш на всеки всичко каквото микслиш за него или всичко за емоциите, чувствата и намеренията си.
Даже е доста тъпо според мен.
Затова съществува златната среда. Да прецениш кога какво да кажеш и какво да премълчиш. На това аз му казвам дискретност и добро възпитание.

# 23
  • Мнения: 743
Избирателно открита съм.
Peace Не всеки от отсрещната  страна позволява да  бъдеш с него 100% открит!

А също така не всеки заслужава да бъдеш с него 100% открит.

Истината не е заслуга! Ненавиждам хората, които ме лъжат. А доста такива срещам, за съжаление. Винаги се страя да бъда открита в отношенияата си с другите.  Това не означава, че не мога да бъда дипломатична, както е казала
Не, естествено.
Аз не знам защо повечето хора бъркат лицемерието с дипломацията.
Не е нужно да казваш на всеки всичко каквото микслиш за него или всичко за емоциите, чувствата и намеренията си.
Даже е доста тъпо според мен.
Затова съществува златната среда. Да прецениш кога какво да кажеш и какво да премълчиш. На това аз му казвам дискретност и добро възпитание.


Няма нищо по-хубаво за човешките взаимоотношения от една искрена комуникация.

# 24
  • Мнения: 348
Предпочитам да бъда открита. Понякога моментът не е подходящ, но когато дойде подходящ момент, по-добре аз да изясня ситуацията, отколкото после да ми се стовари изневиделица. Истината рано или късно излиза наяве.
Кокороро, в твоя конкретен случай е добре да кажеш деликатно на баща си. Може и да го нараниш за момента, но да му спестиш неприятни изненади от общия ви познат. Все пак ти решаваш  - много зависи от самите събития и хора.

Родителите ти се тревожат , че не споделяш, защото биха искали да са ти полезни, не от някакъв нездрав интерес към твоя личен живот.

Общи условия

Активация на акаунт