поддържане на много висок пулс

  • 15 443
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте, надявам се да не повтарям стара тема.
Питането ми е, някой имал ли е проблеми с висок пулс. В случая става въпрос за пулс над 100, дори и над 150. Мъжът ми има такъв проблем, понякога освен пулса и кръвното му е високо. Ходил е да си прави изследвания за диабет и холестерол и уж няма нищо притеснително. За кръвното му предписаха едни хапчета, които пие, но само като почувства, че му е високо кръвното, защото от друга страна правим опити за бебе, а знам, че в такива случаи тези хапчета не се препоръчват.
Много съм притеснена за него, защото съм чувала, че сърцето има определен брой удари. Той казва, че дори нормалният му пулс, когато се чувства добре пак е висок. По едно време ходехме на фитнес, и там е вдигал пулс до 170 ако може да се вярва на тези уреди във фитнеса. Не знам изобщо преопръчва ли се спорт в такива случаи. Моля ви да споделите опита си.

# 1
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Ендокринолог и кардиолог задължително.
Висок пулс се получава при нарушаване на функцията на щитовидната жлеза, както и при известни кардиологични особености.

# 2
  • Мнения: 41
Щом е с високо кръвно правен ли е ЕКГ  Холтер.

# 3
  • Мнения: X
ЕКГ му правиха, но за ...Холтер..не знам newsm78

# 4
  • Мнения: 1 820
Не знам защо си мисля че може пулса да е висок заради кръвното.Всъщност разбрахте ли защо вдига кръвно и колко е то?Моят мъж когато качи рязко кг започна да вдига  и кръвно.Искаха да му изписват хапчета за кръвно   ooooh!Отказа,защото е млад,а и дай боже да имаме и второ дете.
Та за нормализиране на кръвното по препоръка на хомеопат пи Baritta Carbonica и Nux Vomica,слава богу нещата се нормализираха и сега кръвното му е нормално  Praynig

# 5
  • Мнения: 3 447
Може действително да е признак на хиперфункция на щитовидната жлеза (не знам колко често се среща при мъже, обаче), ако е съпроводено от изпотяване, леко треперене, загуба на тегло.

# 6
  • Мнения: 27 524
Има хора с по-висок пулс по принцип. До 100 се счита за нормално общо взето.
Нека си пусне изследване за щитовидната да види. И мъжът ми вдига понякога кръвно, но няма учестен пулс, не знам дали има връзка?  Thinking
120, 150 си е доста вече. Може да е на нервна почва. Пълен ли е?
При спорт се счита за добре, коагто сърцето учести два пъти ударите си, да не е повече. Примерно ако му е 80 пулса, да не качва над 160 при натоварване. Но си има значение и годините, на уредите принципно има годините и допустимите граници. Нека засега се въздържа от спорт, докато се установи причината.
Стискам палци всичко да е нраед (и бебе да има скоро)  Hug

# 7
  • Мнения: X
Майка ми понеже имаше проблеми със щитовидната , веднага предположи нещо такова. Поти се яко , да, но не губи килограми, никак даже. Баща му е починал от диабет, но както ми обяснява, не му е бил вроден, а го е получил в следствие на други болести. Отделно му изследваха кръвната захар и казват, че е добре. Освен ако нещо не ме шматаросва, за да не се притеснявам, но не ми се вярва, защото сега всеки път като се заям за нещо с него, казва, че аз съм била причината да му е високо кръвното  Sunglasses

# 8
  • Мнения: 27 524
Поти се яко , да, но не губи килограми, никак даже.

Не е задължително да сваля килограми. Може да сваля много, но може и да качи много, ако е от щитовидна. А може и нищо да не стане. Но потенето също е признак, да  Peace

# 9
  • Мнения: X
Блондич, благодаря за съвета и пожеланията.
Не мога да кажа, че е пълен, но не мога да кажа, че е и слаб. По-скоро бих казала едър- откакто сме заедно взе да похапва доста и понаддаде, но и доста се движи заради работата си и не успява да се отпусне съвсем. Това е ,че като се върне уморен, обикновено сили на мръвки, по едно време изяждаше огромни количества сладко- сега се е поспрял, защото явно усеща, че му вреди сладко в такива големи дози  и почти не яде такива неща. Но за някои продукти, като например майонезката и яйчицата не мога да го убедя, че не е хубаво да ги приема често особено пък и като е с високо кръвно....

# 10
  • Мнения: 41
Аз също имам ускорен пулс през деня достига до 150 ,но през ноща е 50 . Но всичко това беше доказано с ЕКГ Холтер.Сега си пия хапчетата и се надявам да няма повече проблеми .Затова ходих на кардиолог който ми препоръча това изследване.

 

Общи условия

Активация на акаунт