Знаете ли всъщност какъв човек се грижи за децата ви?

  • 5 854
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 427
Бих искала да споделя  подобно преживяване.Миналата година едно момиченце на5г.тръгна на предучилищна с година по рано.Дядото трябваше да я прибира от училище защото майката свършваше работа в13.30 а тя в11.30.Няколко дни подред срещах дядото да се прибира тичайки а малката(по дребничка е от другите на 5г.)оставена да плаче 20,30 метра зад него.Първия ден я успокоих и взех със себе си.На втория повиках баткото по телефона от час за да дойде, но на третия ден директно се обадих на майката.Работата била такава ,че той не искал да прибира куклата ,защото на внучката му детето също трябвало да се прибира от училище.Та човека решил взима я и я оставя сама да се прибира ,а той бегом.В резултат на моята намеса мамата напусна работа и сега се грижи за децата си, а работи само татето.За сведенение учелището е на3км.от дома им и се пресича главна улица без маркировка на две места.

# 16
  • Мнения: 803
Знаете ли какъв човек се грижи за детето ви докато ви няма?
Знаете ли с какви "заплахи" го подчинява?
Знаете ли дали не му вреди?
Живеем сами, бабите са ни далече и се виждаме рядко с тях, обикновено на празници и през ваканциите, когато прекарваме по няколко дни на село.
Сигурно милион пъти съм казала, че Денис има алергия към всякакви ядки, но кой да ме чуе. Twisted Evil
Майка ми за няколкото минути, през които не съм бях наблизо, реши да му счука орехи. Mr. Green Добре че видях навреме, та се разминахме само с малко.
Не го направи нарочно, сигурна съм и все пак си отнесе кавгата.
Свекърва ми пък го заплаши, че ако не иска да пишка, нарисуваната риба на гърнето ще му изяде пилето. Twisted Evil
Сменихме го естествено, щото само като го видеше и почваше да пищи.
Като че ли съм по-спокойна, когато са на училище или на градина, отколкото в ръцете на бабите, въпреки че са добри и грижовни.

# 17
  • Мнения: 544
Никой не може да гледа детето ми така, както аз го правя. Но понякога, макар и рядко, се налага да я оставя на баба й. Справя се жената, драстични поводи за оплаквания не съм имала. Вече се научи да не й дава солети и подобни "вкусотии" между храненията, пък после да се чуди защо детето не е гладно.
Струва ми се, че дори да говориш с майката на обижданото дете, не очаквам да има резултат. След като въпросната баба е майка на майката, вероятно това е нормалната среда за тях.

# 18
  • Мнения: 4 293
Може би и майката е такава, кой знае. Изобщо не мога да приема, че дете на 12г. ще мълчи и няма да се оплаче на родителите си. Ако обаче взаимоотношенията в цялото семейство са такива, какво да каже, горкото?
Аз съм си задавала въпроса, какви хора се грижат за сина ми, докато той посещаваше детска ясла. Наистина си ги задавах. В последствие се оказа, че има за какво да се притеснявам и го приместих в друга група. Там малко си отдъхнах, а в градината почнах с нови сили да се чудя. Но детето вече си казва.

# 19
  • Мнения: 830
Лелеееееее какви баби и дядовци имало, аз винаги на шега съм казвала, че бабите са необходимо зло, ама като чета тук работата е много зле! Не знам как бих реагирала аз, сигурно ще се разтреперя от нерви и няма да се намеся. Обаче ако ругаят моето дете, стой та гледай кво ще им се случи.  Twisted Evil
Малката ходи  на ясла, сега и на градина и определено съм много спокойна. Като дойде време за първи клас ще му мислим, дано историята с дядото не се повтори, че както ще се местим и ще сме близо до свекито, работата може и да е такава. ooooh!

# 20
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Може би и майката е такава, кой знае. Изобщо не мога да приема, че дете на 12г. ще мълчи и няма да се оплаче на родителите си. Ако обаче взаимоотношенията в цялото семейство са такива, какво да каже, горкото?
......

Асолютно същото си помислих и аз...

Иначе на останалите въпроси в темата - само на майка ми оставям детето и то много рядко, тя живее в друг град и идва да я гледа, когато е крайно наложително. По - деликатен и търпелив човек от нея не познавам, разбират се прекрасно баба и внучка и съм убедена, че подобни сценки са немислими.
В градината - на едната госпожа имам доверие на 100%, на другата не съвсем, но не допускам, че по такъв грозен начин би обиждала децата. Дребната би ми разказала веднага, ако срещне такова отношение от когото и да било.

# 21
  • Мнения: 1 517
Да, да, родна баба - майка на майката. Аз лично се втрещих.
Опитах да защитя голямато чуждо дете, наречено с хиляда обидни имена, но неуспешно. 
Имаше и млади жени, каито дори не реагираха. Това ме уплаши. Открита, грозна агресия към едно дете и куп незаинтересовани, люпещи семки майки.

Напоследък е модно никой на никого в нищо да не се меси  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 6 493
Едва ли отношението на майката е такова като на бабата.Иначе 12 годишното момиченце не би се разплакало и избягало в другия край на градинката(отделно срамът от обидите и унижението пред всички).За съжаление ако бабата продължи да го "ГЛЕДА"това дете ще е поредното озлобено нещастниче.Свекърва ми и свекърът обожават дето ми(първо внуче е),майка ми -лека и пръст също.Отношението и възпитанието което му дават е чудесно.Не съм срещала и непознавам подобни злобни идиотки,но четейки напоследък те сякаш се множът ежедневно......... 

# 23
  • Мнения: 1 044
Детето ходи на детска градина и аз много харесвам учителките, които се грижат за него там. През лятото го гледат бабите. На тях имам пълно доверие, те се справят даже по-добре от мен, особено що се отнася режим и дисциплина.

# 24
  • Мнения: 1 473
Детето си гледаме сами със съпругът ми. Но в наше присъствие се е случвало свекърва ми и свекър ми да заплашат детето, например, „ще ядеш бой“, „ ще ти дърпат ушите“ или други от този род, но моментално сме им правили забележка дори сме забранявали по този начин да се говори на детето ни и да се заплашва с Торбалан, Баба Яга и тн. Още повече, че ние няма да го бием или наказваме...но съм се чудила, уж се имат за интелигентни, уж имат претенции че са съвременни хора,  обаче не могат да избягат от някои стереотипи явно.
Разбира се разчитам, че спазват нашето искане да не се заплашва детето с каквото и да е, но когато е с тях, колкото и рядко да се случва това, какво става няма как да знам, той е все още много малък за да разкаже.

# 25
  • Мнения: 5 940
Тази жена така или иначе е възпитавала единият от родителите. Другият пък си го е харесал, така че предполагам, че това е нормалното общуване в родата.

# 26
  • Мнения: 167
Отвратително! ... Това ми напомни на една случка в България: Играели си децата пред блока и една стара баба излиза и започва да крещи истерично, да престанат и да *изчезнат* веднага, защото внучето и спи. И като взела да ги нарежда едни красиви фрази, които не ми се иска да цитирам тук Shocked Даже казала на едното момченце, че майка му била *еди каква си*, а бащата на едно друго дете *еди какъв си* . И малките се ядосали и взели да и подхвърлят, че е *откачена* итн...

Представете си, тази баба хвърлила вряла вода от прозореца по децата  Close Не знам какво го чака внучето, като порасне и не я слуша.  Tired

# 27
  • Мнения: 991
Доколкото разбрах 12-годишното няма родствена връзка с лютата баба. Милото момиче... Точно в тая възраст, когато са толкова чувствителни по отношение на външния си вид. Думите понякога са по-лоши от юмруци! Аз никога не бих се оплакала на родителите си за подобно нещо. Защото за най-болезнените рани се говори най-трудно.

Иначе - предполагам, че такова характерче няма как да се не се проявява постянно. Едва ли бабата чака да остане без надзор, за да започне да сипе отровни думи.

Аз по принцип рядко си оставям детето някой да го гледа. Като поотрасне може би ще стои повече с друг възрастен. Не съм имала сериозни проблеми с бабите. Само един път се ядосах, когато свекърва ми нарече дъщеря ми "безцеремонна" (тогава тя беше на 6-7 месеца). Направих й забележка, а тя каза, че се била шегувала. Да й имам шегичките Angry

# 28
  • Мнения: 427
Леле, аз си мислех ,че такива смахнатиняци има само по нашия край.Онази вечер сина ми се прибра със счупена глава след като един господин беше раздавал правосъдие от засада в тъмното с камъни.И да искаш да го обвиниш не можеш защото той не крещи,  а така от тъмата мята колкото юмрук камъни по събралите се да си говорят или ритат топка деца(имахме късмет че камъка е бил по мъничък).

# 29
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Една баба се радваше на чуждо момиченце в количка с възклицанието " - Ей, чумо"...

Общи условия

Активация на акаунт