Това практика ли е, или изключение???

  • 4 782
  • 68
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 370
И аз не знам, Гриз.
И затова, когато пожелавам някому ЗДРАВЕ, е от сърце.
А....и пари. За съжаление.

# 61
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
В сферата на здравеопазването Бърза помощ е най-зле. Не съм ги викала от повече от 12-13 години, не само че няма никаква полза, но и пари се дават. Преди виках, защото баща ми настояваше, поне 3 пъти са ми отказвали изобщо да дойдат и са се опитвали да поставят диагнози по телефона.
В Пирогов положението е страшно, но поне правят нещо, а с малко повече късмет може и свестен доктор да ти се падне. Другите болници ... на мен още ми горчи споменът от раждането на малкото ми дете в Шейново и кретенът, който едва дочака да ме зашие, че да си поиска пари - беше преди 3,5 години и още ми се вдига кръвното като си спомня.

# 62
  • Мнения: 259
Както във всяка сфера-има и свестни,има и недобросъвестни.Когато преди половин година мъжа ми започна да го боли в сърдечната област,от Бърза помощ дойдоха след 10 мин.Бяха много учтиви,обстоятелствено го прегледаха,кардиограма 2 пъти му направиха.Взеха го в болницата с тях.И намек не е имало за пари.Но знам,че има и такива,които си искат.За съжаление здравеопазването ни е на много ниско ниво.Лекарите в Бърза помощ са с ниски заплати.Но пък и хората не са виновни за това-доста хора работят също за много малко пари.

# 63
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 736
Признавам, че не ми се налагало да викам Бърза помощ. Но знам едно от свекърва си, която работи в болница в Бургас и често й се налагаше да вика линейки за баща си. Никога не казвам, че става въпрос за възрастен човек, винаги се казва млад 20 -30 години с болки в сърцето, независимо от ситуацията и така идват доста бързо Shocked Тъпо е, но действа.

За малкия съм викала медицинско лице, но беше от обслужващия център на личната ни лекарка, а детето беше на 1 месец. Пристигнаха за около 20 -30 минути.

# 64
  • Мнения: 647
elku - elena  много си права за възрастта, аз в момента, в който кажех, че баба ми е на 87 г. от 150 в Пловдив ми затваряха директно телефона.  #Crazy
Иначе като съм викала Бърза помощ за сина ми, докато беше под годинка, идваха до 10-15 мин.  Peace Сега ако има проблем го водим директно в спешния кабинет на Детска клиника, понеже е на 10 мин. от нас.
Обаче възрастните хора директно ги отписват. Баба ми като я приемаха, понеже се бях разплакала накрая след толкова разправии, една сестра ме питаше: "Защо плачеш, на колко години е баба ти?" Хич не им пука и очакват и на теб да не ти пука...  #Crazy  Sick

# 65
  • Мнения: 12 666
Това за възрастта наистина е кошмар. Свекърва ми се върна от лечение в чужбина като нов човек точно поради тази причина. Тук я бяха отписали, а там й казали Вие сте млада жена.

# 66
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 736
elku - elena  много си права за възрастта, аз в момента, в който кажех, че баба ми е на 87 г. от 150 в Пловдив ми затваряха директно телефона.  #Crazy
Иначе като съм викала Бърза помощ за сина ми, докато беше под годинка, идваха до 10-15 мин.  Peace Сега ако има проблем го водим директно в спешния кабинет на Детска клиника, понеже е на 10 мин. от нас.
Обаче възрастните хора директно ги отписват. Баба ми като я приемаха, понеже се бях разплакала накрая след толкова разправии, една сестра ме питаше: "Защо плачеш, на колко години е баба ти?" Хич не им пука и очакват и на теб да не ти пука...  #Crazy  Sick
При тях има едно привикване към смърта, към такива ситуации и т.н. Не говорят така от лоши чуства или, че не им пука. Просто за да оцелеят психически при всекидневен сблъсък с трагедиите си изграждат някаква форма на защите. За съжаление за страничните хора, това понякога е доста жестоко. Ако чуете моята свекърва, как говори за случките в работата си. Shocked

# 67
  • Мнения: 2 821
Това за възрастта наистина е кошмар. Свекърва ми се върна от лечение в чужбина като нов човек точно поради тази причина. Тук я бяха отписали, а там й казали Вие сте млада жена.

Освен всичко друго, на нашите им липсва и психологически подход.... Confused

# 68
  • Мнения: 337
И ние сме давали пари, не на бърза помощ, а на първата лична лекарка на детето. Поиска си 20 лева, за да дойде и да я види след като ни изписаха от болницата. След 8 месеца я смених и съм много доволна от настоящата.
По въпроса за БП - малката беше на 2 месеца и през нощта аз изкарах бъбречна криза.... който е имал знае какво е. Добре, че спеше. Бяхме двете сами, баща й в командировка. Едвам успях да се довлеча да си взема телефона. Обадих се на БП и започнаха да ми поставят диагноза по това, което им казах...Половин час ме убеждаваха, че е диария  ooooh!, и накрая ми затвориха телефона.
Естествено не беше. Изкарах кошмарна нощ, на сутринта отидох при личният ми лекар и той потвърди бъбречна криза!
Не разбирам как могат да си позволяват да дават диагнози по телефона! При случай, че е нещо по-сериозно, човек може и да си замине!

Общи условия

Активация на акаунт