Генетичната предразположеност и близнаци/тризнаци

  • 18 605
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 110
Мойте близнаци са разнояйчни,но ние също нямаме близнаци и в двата рода.

# 16
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Ние имаме и в двата рода.
Докорката обаче не може да каже какви са моите близнаци. Бяха в обща плацента, но в отделни мехури. Спомена за кръвните групи, но дали това е достоверно?

# 17
  • Мнения: 25
Нашите са разнояйчни. Две плаценти, два околоплодни мехури, различни кръвни групи въобще много нашарени  Joy. Но според моя доктор при разнояйчните не винаги има унаследеност. По неговите обяснения две яйцеклетки отделени в един цикъл и оплодени една след друга. Иначе при нас и в двата рода има близнаци, но нашите не са през поколение.

# 18
  • Мнения: 4 965
Нашите са разнояйчни. Две плаценти, два околоплодни мехури, различни кръвни групи въобще много нашарени  Joy. Но според моя доктор при разнояйчните не винаги има унаследеност. По неговите обяснения две яйцеклетки отделени в един цикъл и оплодени една след друга. Иначе при нас и в двата рода има близнаци, но нашите не са през поколение.

Всъщност, точно отделянето на 2 годни за оплождане яйцеклетки в рамките на един цикъл се обуславя от генетиката (или от определени специфики на организма, определени заболявания, свръхпроизводство на хормони и т.н.). Peace

# 19
  • Мнения: 4 473
Не знам как да гласувам, защото при нас има близнаци, но те са прабаби или прадядовци - не разбрах точно, със сигурност доста далечни роднини.
Карелия, ти лично знаеш, но за протокола - моите са от трета, непланирана Sunglasses бременност, двуяйчни и разнополови.

# 20
  • Мнения: 6
здравеите и от мен.Внашето семейство вси4ки сме близнаци.Аз имам сестра близна4ка .Мажа ми е имал брат близнак но тои е по4инал след раждането.Майка му има второ раждане пак близнаци мом4е и моми4е.и ние си имаме деца близнаци две мом4ета

                                                                                                                                   



я


# 21
  • Мнения: 285
В семейството на мъжът ми няма близнаци ама в моето дал господ от страта на баща ми и двете ми прабаби раждат близнаци едната двойка почива на 2 годишна възраст другата е моя дядо и брат му
и эдвете двойки са разнояйчни от страна на майка ми има още 3 двойки за едната днам със сигурност че е разнояйчна така че не знам от къде ми дойдоха мойте кокони  Mr. Green
Мади и Ники бяха в една плацента с отделни мехури но с различни кръвни групи обясниха ми че не можело еднояични близнаци да са с различна кръвна група  Hug

# 22
  • Мнения: 371
Нашите са първите и от двата рода. Нямаме дори далечни роднини с близнаци  newsm78 
Ние си се шегуваме, че просто много сме искали детенце  Party  и явно сме били зле с аритметиката  Laughing

# 23
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Семейството на партньора няма нищо общо при близнаците  Naughty Те не се определят от мъжа. Евентуално дъщерите на баща от род с близнаци могат да имат на свой ред близнаци (всъщност оттам смятам произлиза и вярването, че били през поколение). Моят случай е такъв.  Simple Smile
Здравейте, баща ми е имал близначка, починала след раждането. Това значи ли, че и аз съм "застрашена" да имам близнаци?

# 24
  • Мнения: 27
Отговорих с да и в двата рода, защото моя първа братовчедка има близнаци (момче и момиче). От страна на съпруга ми също първа братовчедка има близначки момиченца (разнояйчни). Иначе по назад в рода до прадядо и прабаба нямаме.
Ще са ми интересни резултатите от анкетата, ако отговарят майките с разнояйчни близнаци.

# 25
  • Мнения: 371
Забравих да спомена , че моите момченца са разнояйчни близнаци, но не знам как се вписваме във статистиката, защото както писах нямя нито една двойка близнаци в семействата преди нашите.

  bouquet

# 26
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
По време на бременността ми се поинтересувах, понеже лекарите до последно виждаха две плаценти водех се с двуяйчни близначки. Обаче лекаря който ми направи секциото беше категоричен че е спукал само един мехур и е извадил само една плацента. Иначе и в двата рода близнаци нямаме, но все от някъде се почва нали  Grinning

# 27
  • Мнения: 12
При нас вероятно е генетично- дядото на майка ни е имал сестра близначка, и сега ние със сестра ми сме близначки.

# 28
  • Мнения: 57
Ами..може да се каже ,че нямаме пряка връзка за наличието на близнаци ,защото аз имам 2-ри братовчедки близначки по майчина линия,но това не е предразполагащо.Те са двуяйчни.Нашите деца са двуяйчни, една плацента ,два сака (отделни външни и вътрешни) , а за заблуда на хората са с максимална прилика-очи,коси, трапчинките дори,и двате са А+, еднакъв ръст и който ни срещне все ни казва ,че ги лъжем че са двуяйчни  Laughing

# 29
здравейте на всички аз съм едно пораснало близначе (23години) и понеже все ровя за това чудо на природата, мисля че само двуяйчните близнаци са генетично заложени а еднояйчните са чудо на природата защото все още не е открито какво всъщност става за да се родят 2 деца приличащи си като две капки вода. при нас няма нищо генетично заложено - ние сме чудо.

Общи условия

Активация на акаунт