ФЕВРУАРЧЕ вече знае, в мамино коремче танци-манци да играе! (22)

  • 18 738
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Записче! Mr. Green

# 31
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Аз днес бях на работа,първи ден след отпуската и се чувствам много изморена,пък и снощи като се събудих в 3.30 до 6 бях будна после пак съм дремнала малко,за това тази вечер смятам рано да си легна.
За личната карта срока за смяна е 1 месец и да май има глоби ако закъснееш.

# 32
  • Мнения: 3 718
Цоп и аз  Grinning
За фамилията, не я смених, ама освен еманципацията, просто ми звучеше по ритмично моето име с моята си фамилия  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 85
Като говорим за сватби и ние чак на 7 год. от връзката ни се оженихме-решихме го делово-ние и без това смятахме да прекараме живота си заедно,ама от юридична гледна точка решихме че трябва да подпишем.Ипонеже липсваше романтика му викам на мъжа ми-един ден като рзказваме на децата как сме се оженили,как си ми предложил какво ще обясняваме,а той вика-добре де ще ти предложа-ИСКАШ ЛИ ДА ПРАВИМ ЗАКОНЕН СЕКС... Laughing Та това е нашето предложение за брак-сега вече 3-а година сме женени. аз му взех фамилията-не искам да са различни или от тази на децата също.

# 34
  • София
  • Мнения: 6 011
Бръмби, честито ти официално момче! Много се радвам, че кървенето не е свързано с бебето.

# 35
  • Мнения: 7
Здравейте  Hug
Два-три дни да ме няма и после цяла седмица трябва да ви наваксвам...направо ме изумявате (естествено в добрия смисъл на думата) Simple Smile

Първо да честитя РД на Мяуче, пожелавам здраве и късмет, а всичко друго да се нарежда от самосебе си smile3525 и като подарък утре в 9.30 ще преустановя работа, за да стискам палци...де що имам всичко ще е стиснато Simple Smile

Честито на всички мами узнали пола и добре дошли на новите мами.

На булките пожелавам щастлив семеен живот и къщи пълни с детски смях  newsm32
 
Извинявам се ако пропускам нещо, но доста четене беше  ooooh!

Сега нещо и за мен...моя доки държеше да отида на ФМ при д-р Марков или при д-р Врагалева, естествено при Марков никакъв шанс и ходих при Врагалева. Малко ме притесни нещо което ми каза, че лявото легенче на бъбречето е 5.5, което е малко повече от новамалното 2-3 мм, но все още е под рисковия размер от 7 мм, но все пак иска да се следи. Каза още, че при момченцата често се случвало и до раждането отшумявало, но все пак се притесних. Ако има мами, които имат някаква информация по въпроса ще съм благодарна на инфо. На 8 съм на консултация и ще разпитам подробно моя доки, но до тогава има още доста време.

Въпроса за раждането направо ме разтресе, последните няколко месеца се опитвах да забравя, че ще се наложи да раждам...вие направо ме трЕснахте с тигана по главата и с гръм и трясък ме приземихте  newsm45 . Честно казано нямам идея от кое ме е страх повече дали от секциото или от нормално. По-скоро съм за нормално, но все пак мисля бебчо да реши сам как иска да излезе. Аз съм била голямо бебе, родила съм се 4.200 и направо съм изтормозила майка си  smile3506

Всички имена, които прочетох тук много ми харесват. На нашият татко все му хрумват царски имена, като Борис, Симеон, Калоян, Крум и т.н. Истината е, че аз много искам детето да има имен ден и умувам между Константин или Ивайло и двете много ми харесват, но като че ли второто има по-готини умалителни форми  Thinking . Надявам се като се роди детето и някак само да ми подскаже името си  Crazy

Мисля, че се погрижих да имате маТриал за четене преди заспиване  Simple Smile

Хайде сега лека нощ и сладки сънища Simple Smile

# 36
  • Мнения: 0
ЗАПИС !
МЕМОРИЯ  newsm51

# 37
  • София
  • Мнения: 6 011
Геринка80, мила, не се притеснявай от сега.  Hug
Това уголемено бъбречно легенче се нарича хидронефроза. Най-голямата опасност е легенчето да продължава да расте за сметка на паренхима /другата част на бъбрека/. Затова при дечица с уголемяване над 10 мм. често се прибягва до операция за да се даде място на паренхима.
Така, до тук с общата част, сега следва моят опит, който е голям.  Laughing Сина ми се роди с хидронефроза, и двете легенчета бяха уголемени с по 7 мм, откри ги Д-р Марков.
С много питане и четене намерихме най-добрата лекарка според мен, детски нефролог, национален консултант, Доц Буева. Тя прегледа сина ми, когато беше на 8 дни и потвърди всичко до милиметър.
Поехме риска да наблюдава детето на ехограф често - първо на две седмици, после на месец, два и т.н. в момента вече ще ходим веднъж годишно, а не бързаме с болници и операции.
Най-общо - тези деца са податливи на уроинфекции, което изключва ползването на мокри кърпи. На всяка смяна на памперс сина ми е мит, понякога по 6-7 пъти на ден. Въпреки това, когато беше на 40 дни се изолираха бактерии в урината и се наложи да пие антибиотик по схема за почти месец. Много страшно ми се видя тогава, но и се доверих на Буева и изтрепахме бактериите, от тогава не е имал въобще.
Също така са с намален имунитет и разни грипове, настинки и т.н. вместо да ги карат по 7-10 дни, ги карат по месец. Това ме амбицира неимоверно и съм направила всичко, което ми е по силите за да му засиля имунитета по естествен път - домашно приготвена храна /никакви пюрета и т.н./, разходки до припадък и никакво събиране с болни деца. Ефект имаше, защото сина ми е боледувал само веднъж, откакто се е родил, сега му е вторият път.
Миенето обаче продължава и до днес, наложи се да се забели пишката рано, за да се поддържа идеална хигиена, стерилна урина доскоро се пускаше всеки месец информативно.
Както и да е, израстна го, в момента едното легенче е напълно в норма, другото е уголемено с 3 мм., но дори да не се оправи, няма проблем за него.

Такааа, миналата седмица бях на ФМ и какво мислиш за новото бебе? Хидронефрозааа. Само че е по-зле от баткото, в момента и на двата бъбрека е по 10 мм. дефекта. Ще ходя пак на ФМ около 30 г.с. този път при Марков. Ако диагнозата се потвърди, Буева няма да се отърве от нас още 3 години.  Laughing

Аз лично предпочитам да съм подготвена за такива неща, а не детето да вдигне 40 градуса и някое джи пи да му изпише абсолютно забранен антибиотик, докато инфекцията му яде бъбрека.  Hug Hug Hug

Извинявам се, че е толкова дълго, но исках да ти обясня в общи линии за да не се притесняваш излишно.

А, забравих - точно така е, много често до раждането всичко си влиза в норма и детето е напълно здраво, аз не губя надежда, не губи и ти!!!

Последна редакция: вт, 29 сеп 2009, 22:05 от Ника

# 38
  • Мнения: 45
И аз да се запиша в новата тема  Grinning Мемория   bouquet
Мяуче, честит рожден ден  newsm59  party023   smile3525
На узналите пола - честито  Heart Eyes
Виждам, че си говорите за смяна на фамилии и предложения за брак... На мен темата ми е много актуална, защото днес си подадохме документите за сключване на брак и "официално" заявих, че от неделя съм вече Илева  Grinning Аз си харесвам новата фамилия, въпреки, че и старата не беше за изхвърляне ( Дякова).
За предложението за брак... беше преди близо 2 години. На 24.12.2007 в колата, която беше паркирана в гаража  Joy Joy Joy Тъкмо се канехме да излезем и аз много настоявах да вземем едно момче с нас ( ама аз не предполагах, че ще ми предлага) и той за да няма свидетели ми предложи в гаража  hahaha hahaha hahaha
За сватбата решихма да избързаме заради бебо, а иначе беше планувана за май догодина. Иначе бебе си правехме от януари т.г. и аз малко се бях отчаяла, че няма да се получи  Heart Eyes

# 39
  • София
  • Мнения: 246
Момичета,малко съм притеснена днес. ConfusedМисля,че имам контракции,Въпреки че цял ден си почивам усетих на 2-3 пъти напрежение ниско долу при матката.Струва ми се,че  стана и  по-твърдо,но не съм сигурна-не беше баш като камък твърдо,а просто по-стегнато като че ли.Преди малко пих но шпа и дано не се появят отново,но все пак се притеснявам. Tired А може и да не съм свикнала с опънатата ми вече пупа и  да не е това...

# 40
  • София
  • Мнения: 6 011
Мис, звънни на док утре или направо отиди. Вероятно наистина са контракции, почти всички имаме, по едно време темата се тресеше отвякъде. Само Но-шпа няма да помогне в дългосрочен план, ще ти изпише някой магнезиев препарат по определена схема.  Hug
Аз съм на Магнерот и първият път от 16 г.с. и сега от 11 г.с.

# 41
  • София
  • Мнения: 246
Благодаря Ника,ще звънна със сигурност утре.А дали не е възможно да е предизвикано от преглед с вагинален ехограф?

# 42
  • София
  • Мнения: 6 011
Вагинален ехограф????
Не ме плаши така, аз никога не съм преглеждана с вагинален ехограф по време на бременност, няма и да го позволя. Не позволявайте и вие! Когато лежах в ОБ ми казаха, че с вагинален се гледа максимум до 10-11 г.с. , аз тогава бях в 13 и ме гледаха на коремен. Това ми го каза завеждащата отделението, не, че щях да се съглася на такъв преглед, даже и да искаше.
Снаха ми с близнаците е гледана на вагинален докъм 7-8 г.с. като видяха, че са близнаци и казаха, че съвсем се отказват от този вид прегледи.

# 43
  • Мнения: 85
абе малко оф топик-някой знае ли защо публикациите ми стоят все на цифрата 18?

# 44
  • София
  • Мнения: 6 011
абе малко оф топик-някой знае ли защо публикациите ми стоят все на цифрата 18?
Да, защото пишеш в подфоруми, в които не се отчитат броя публикации. В много малко подфоруми се отчитат, сега ще ги намеря. Не се отчитат в:

Правила, условия и указания
Клюкарник, Кино и телевизия,
Форумите за обяви,
Отчетните форуми (Очакващи през януари-април, май-август, септември-декемри, Родени през 2005, 2006, 2007, 2008, По градове, По държави, Имена)
Календар на събитията,
Татковци,
Дом и семейство *
Красива мама *
 Диети, отслабване, поддържане на фигурата *
Хоби *
На пазар *

* отброяването на мнения е прекратено на 30.09.2008 г.

Последна редакция: вт, 29 сеп 2009, 22:35 от Ника

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт