Лук в пюрето!

  • 12 742
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 577
Лука е от любимите на моя бебо.
Може да изчакаш още малко преди да го използваш в пюрето според мен

# 16
  • София
  • Мнения: 2 356
Аз пък сложих лук след навършени 5 месеца, защото не знаех, че трябвало да се изчака. Никакъв проблем Simple Smile. Е, слагам съвсем малка главичка.

За доматите четох и още не съм дала.

Но тъкмо ще използвам темата да питам: кашата Слънчо, тази дето е доматено-нещо си (май картофи, но забравих Embarassed ), може ли да дам? Нали пише, че е над 4м. Доматите там са обработени и на прах, ще има ли проблем?

# 17
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Доматите там са обработени и на прах, ще има ли проблем?

Мисля, че не. Същото важи и за плодовете-алергени. Например, каша, която има портокали може да се даде на 6-месечно, докато за самия плод портокал трябва да се чака най-малко до годинка. Предполагам, че и в случая с домата в "Слънчо" е така.  Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 2 356
Същото важи и за плодовете-алергени. Например, каша, която има портокали може да се даде на 6-месечно, докато за самия плод портокал трябва да се чака най-малко до годинка. Предполагам, че и в случая с домата в "Слънчо" е така.  Wink
Мерси и за портокалите се чудех   bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 2 298
Оооо, пащърнака е голяма работа - пробвай, хем е полезен, хем много хубав аромат придава.
Понеже не го знам аз този зеленчук, моля споделете има ли го ве момента на пазара, кога се добива, какъв вкус има.
  bouquet
Има го в момента на пазара. Моя мъж днес е купил. Сега ще травя за първи път домашно пюре с пащърнак, иначе това на Семпер с пащърнака и картофа (за след 4 месеца) е едно от любимите ни. Жалко, че не пише какво е количеството на пащърнака (това харесвам на Хип - пише си % съдържание на съставките, е, не само това им харесмам разбира се...) Та се чудя колко ли да сложа пащърнак в смесено пюре от разни зеленчуци.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 271
Слагам лук и то доста (съдя по количествата, които са писали другите мами). На едно ядене изяжда по една главичка, с размерите на орех. Знам, четох, че е тежка храна, но пък е много полезна, а и аз не му правя пюре само от лук...

# 21
  • Мнения: 396
Сложих лук в пюренцето на бебка,когато навърши 7месеца,и тя много го хареса.

# 22
  • Мнения: 1 312
И аз недочула и недочела го въведох по-рано-на 6 месеца EmbarassedОбаче се успокоявам с това,че беше малко-1 голяма глава на 26 бурканчета!
Онзи ден пак готвих и сложих,но пак малко,така,че не се брои Wink

# 23
  • Мнения: 31
Бебо е на 7 месеца и започнах да слагам лук, макар че той по-трудно приема храните-направи алергия от пилешкото и сега още не съм давала месни пюрета. Но от лука му няма нищо.

Последна редакция: пт, 23 сеп 2005, 17:10 от Vivi

Общи условия

Активация на акаунт