Вече се чувствам по-голям - ВТОРОКЛАСНИК съм засмян

  • 54 029
  • 762
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 514
Привет и от мен в новата темичка!
В нашето школо предлагат по 2 пъти по 2 ч. английски към Евроалианс. Цената е 2,50 на час. Още не са се сформирали групи, но щели да бъдат до 15 деца в група. Чудя се дали е удачно да го записвам /той няма никакво желание/. Прегледах материала за втори клас и ми се стори доста елементарен, то и няма какъв да е е друг всъщност. Ще ми се да го запиша, хубаво е да учи допълнително, защото в клас май не учат нищо.
Пари не иска да носи в училище.

# 16
  • София
  • Мнения: 39 771
Охо, колко сте изписали.

В у-щето на Дияна все още за извънкласните занимания не са формирани групи и т.н.
Преди малко ми звъни една майка от класа и казва "има съобщение за бомба искаш ли да ти докарам Дияна". Та днес са изкарали само 1вият час и ми я докараха.
Дияна казва, че не са се били изплашили.
Чудно ми е кой е пуснал сигнала. Не е ли рано за контролни, класни, сериозни изпитвания?!?

# 17
  • Мнения: 737
Записах я по тел в читалището на квартала ни ( В-вово) за да ми е лесно да я водя и взимам Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 134
От два дни иска по 0,80 за кроасан.Сутрин не закусва,тренира три пъти седмично таекуондо и от днес на анг.език два пъти седмично.Миналата година беше в училища "Европа",но не съм доволна,нищо не научи.Сега сменяме с школа.

# 19
  • Мнения: 1 817
Гледам нова тема bowuu

Браво, mar4ela ! Виждам, че вече всичко е ОК.

Миналата година ходиха на информатика по СИП. Сега за съжаление и това отпадна и имат само задължителни.
Кристиан не ходи на нищо допълнително Rolling Eyes . Не мога да си представя, толкова са натоварени. Едва смогва с домашните. Остават му 2-3 часа за игра.

Пари за училище почти не му давам. Поне не всеки ден. Имат закуски там-от безплатните. За сега са много добре. Иначе му давам по 1 лев. Остават му винаги.

Някой беше питал за училището. Съвсем обикновено е-кварталното.
 Учителката им наистина ги предизвиква с доста интересни задачи и им дава по-сложни нива /както се изказа Кристиан  Laughing/ Все пак  според мен това само ще им е от полза.  Peace нистина е много добра. Препоръчаха ни да го запишем точно при нея...  Вредихме се. Wink

# 20
  • София,
  • Мнения: 4 267
 Peace
Аз да се запиша сега пък после ще пиша!  Peace  Peace  Peace

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз давам по 2 лв. (левче давам на сестра й- в предучилищната група), но съм я инструктирала какво може да си купува. Кроасаните са сред табутата.
И Александра я бях записала миналата година към училища Европа, но втория срок я спрях. За момента ще учи само езикът, който си учат в училище- италиански.
Вчера много се била уплашила от сигнала за тревога, цял ден била притеснена. Страх я било да не стане наводнение или земетресение (на мен пък сирените все ми навяват някакви асоциации с въздушно нападение и изтръпвам).

# 22
  • Мнения: 109
Добър ден или поне пожелавам да е такъв.Чета темата но не съм писала до сега.Но прочетох за безплатните ви закуски ,та да кажа и за нашите , вчера за закуска им е дадена по 1 ябълка.Аз  6 пъти попитах само това ли и после от децата на площадката се убедих че е истина.А на РС ни предупредиха не слагайте парички скоро лавката няма да отвори ,но ние вече получаваме закуските.Днес го помолих да хапне в нас защото днес за закуска може да е лимон и му сложих сандвич .

# 23
  • Мнения: 3 886
От два дни иска по 0,80 за кроасан.Сутрин не закусва,тренира три пъти седмично таекуондо и от днес на анг.език два пъти седмично.Миналата година беше в училища "Европа",но не съм доволна,нищо не научи.Сега сменяме с школа.
охооо таекуондо ли прочетох Joy ние сме шотокан-карате -до.Много им е готин тренера Embarassed Blush Heart Eyes Heart Eyes Mr. Greenмисля и аз да се запиша .Много ги измъчва ама аз съм съгласна де нямам нищо напротив (за себе си) Joy hahaha Joy. Някой знае ли за СОФИЯ  къде мога да го запиша ВОЛЕЙБОЛ   това му е хрумнало от лятото .викам много ще са ти 3 спорта и англиийски нищо вика нали цъм мъж искам да имам мускули Joy Joy Joy и спортна фирура hahaha Joy Joy Това с лимона ме развесели  bowuu hahaha

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 097
В у-щето на Дияна все още за извънкласните занимания не са формирани групи и т.н.
Преди малко ми звъни една майка от класа и казва "има съобщение за бомба искаш ли да ти докарам Дияна". Та днес са изкарали само 1вият час и ми я докараха.
Дияна казва, че не са се били изплашили.
Чудно ми е кой е пуснал сигнала. Не е ли рано за контролни, класни, сериозни изпитвания?!?
Сигнал за бомба в ОУ?  Shocked И на мен ми е чудно кой може да пусне сигнал в ОУ... Все ми се стуват малки, за да им идват на ума подобни неща... но явно не.
Колкото до контролните - те сега са входящи нива, така че е нормално. За класни е рано, а за сериозните изпитвания зависи от учителя... При нас още няма такива или поне Петьо не е сред изпитаните.  Crazy
Сега учат с баща си по английски - кой кого учи не знам...голям майтап са.  hahaha Joy

# 25
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
mar4ela5 , мерси за новата темичка!   bouquet
Относно парите аз давам горе-долу по 1.50 на ден. Ама тя седи цял ден в училище, на стол не ще да ходи, май основно с кроасани и солети се прехранва. Толкова е злоядо това, мойто, че няма накъде. Днес баща и развърза кесията и и даде 5 лв., да видел какво ще прави и дали ще си направи сметката да има и за други дни. Ще видим колко ще върне. А с автомати за кафе е пълно навсякъде из училището, даже точно в коридора на малките (1-4 клас) има един. Взимат си чай, мляко, какао, топъл шоколад. Макар че и аз мисля, че не им е точно там мястото.
Дават ли при вас безплатни закуски и какви? Ива вчера ми каза, че имало дежурни и им раздавали плодове за закуска, вчера имало ябълка и тя си я изяла.
Като ви чета за извънкласните занимания, на мен множко ми се струва  newsm78 Не се ли изморяват дечицата? Ива и тази година ще си продължи с народното пеене и дотам, не мисля да я записвам на друго. Но ми прави впечатление, че миналата година много повече се уморяваше, имало е дни, когато си лягаше в 8. Вчера и казвам, че в първи клас си лягаше по-рано и тя вика, че в първи клас било много трудно и се изморявала, а втори клас било лесно  Laughing Викам и ще видим колко е лесен този втори клас по натам.

# 26
  • sf
  • Мнения: 10 156
Хопс
Аз давам по 1-2 лева,но не всеки ден. Рестото си го събира и аз понякога допълвам до 2 лева. С тях основно си купува бонбони.  Crazy
От днес е на англииски в Британика. Близо ми е ,та поне воденето и взимането е лесно. хем и с програмата на малкия са съчетани всички часове.

# 27
  • Мнения: 737
И мен това с лимона мн ме разсмя.
И при нас дават безплатна закуска , но каква? Кроасани, сандвичите ( биват) и някакви гадни ябълки като се сетя за тях всеки път ми става кисело в устата едни дребни и зелени в найлонови турбички и замерисват мн лошо.  ПОнякога са по 2 броя  Joy Стават мазни накак си ( сигурно е от сорта, но все пак.....)
Айде отивам да си взема ученичката , че имат 4 часа днес и свършват в 11:05ч, ще видим кво ще каже като я изненадам , че ще се товари още повече с Янглийският Laughing

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Цоп и от мен в новата тема  Laughing

Аз пари давам като привършат. Има 3-4лв. в себе си. Но тази година не си е купувал нищо - сигурно защото в лавката спряха чипсовете, снаксовете и боклуците Laughing. Но и зауската от училище не яде, ако му сложа аз- също Whistling Предпочита да си оползотворява междучасието в тичане. Той си е злояд по принцип. Като са втора смяна горе долу е добре, защото отива нахранен, но като са първа смяна я кара на пълен глад докато се прибере за обяд. ooooh!

Извънкласните занимания са доста - английски - 1път за 2ч., тенис 2 пъти по 1ч., айкидо - 2 или 3 пъти/ или колкото сварим Grinning / по 45 мин. Иска ми се и плуване, ама няма кога Stop

# 29
  • София
  • Мнения: 135
Честита ни нова тема.
Марчелка, моля те добави ни в списъка и нас. Георги на 8 години 09,07,2001-151во НСОУ

Аз му давам по два лева, но сега ги събира и ме кара да муправя сандвичи и му слагам плод. Започна от сряда таекуондо, което ще е два пъти седмично, а събота и неделя ще го водя на плуване. Английски му преподавам аз във вкъщи, заедно с две негови приятелчета, защото миналата година бях потресена от нивото на учителката по английски в училище/ аз съм бивша учителка по английски/ и направо беснеех като му погледнех тетрадките Crazy.

Последна редакция: пт, 02 окт 2009, 11:21 от iv_mikova

Общи условия

Активация на акаунт