Вече се чувствам по-голям - ВТОРОКЛАСНИК съм засмян

  • 54 028
  • 762
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 11 116

В много училища часът по физическо се провежда по описаният от теб начин, това по-скоро е проблем на самото училище.
Защото нашите начални учители, не са обучавани за учители по физическо, трябва да си има ресорни такива.


Това, че часовете по физическо се провеждат по този начин, значи е нормално? Ако проблема е на училището, то си има ръководство нали ?
Не мисля, че е необходима кой знае каква квалификация за да се проведе един такъв час, има хиляди игри с топка или без, достатъчно е да имаш желание да занимаеш учениците си. Тази госпожа очевидно няма такова, добре не е провела часа както трябва,но поне може да наблюдава децата, които са нейна отговорност по време на часовете.  В крайна сметка отговорноста за безхаберието на учителката се прехвърля върху детето, защото то не било дало признаци да изпитва болка, що за нелепо оправдание ?

Личното ми мнение, е че учителката трябва да понесе доста по сериозно наказание.
Разбирам ефекта на майката, нормално е, детето и страда и ще продължи цели 60 дни!

Крайно време е боклуците от системата да бъдат изхвърлени, а не да си затваряме очите и да си казваме "навсякъде е така"...

# 751
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Много точно казано  smile3501

# 752
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Аз подкрепям мнението на Анна. Постовете на Gesika ме дразнят, истерична е, разбирам но не приемам и не одобрявам.
И не смятам, че класната е 'буклук' нито пък, че трябва да бъде наказвана по-сериозно.

жгмъц, Gesika също си е затваряла очите до инцидента, нали? аман от кампанийни инициативи.

# 753
  • София
  • Мнения: 8 932

В много училища часът по физическо се провежда по описаният от теб начин, това по-скоро е проблем на самото училище.
Защото нашите начални учители, не са обучавани за учители по физическо, трябва да си има ресорни такива.


Това, че часовете по физическо се провеждат по този начин, значи е нормално? Ако проблема е на училището, то си има ръководство нали ?
Не мисля, че е необходима кой знае каква квалификация за да се проведе един такъв час, има хиляди игри с топка или без, достатъчно е да имаш желание да занимаеш учениците си. Тази госпожа очевидно няма такова, добре не е провела часа както трябва,но поне може да наблюдава децата, които са нейна отговорност по време на часовете.  В крайна сметка отговорноста за безхаберието на учителката се прехвърля върху детето, защото то не било дало признаци да изпитва болка, що за нелепо оправдание ?

Личното ми мнение, е че учителката трябва да понесе доста по сериозно наказание.
Разбирам ефекта на майката, нормално е, детето и страда и ще продължи цели 60 дни!

Крайно време е боклуците от системата да бъдат изхвърлени, а не да си затваряме очите и да си казваме "навсякъде е така"...
Не отричам, че е така, затова твърдя, че вина носи училищното ръководство. Ако не си спестяват пари за учители по физическо, няма да се налага на 50 годишни учителки, да измислят игри за 8 годишни деца.
Ако Gesika иска по-сериозно наказание, трябва да се обърне към съда. Дсициплинарните наказания по кодекса на труда са в този порядък.

# 754
  • София
  • Мнения: 964
Цитат
В много училища часът по физическо се провежда по описаният от теб начин, това по-скоро е проблем на самото училище. Защото нашите начални учители, не са обучавани за учители по физическо, трябва да си има ресорни такива.


         Анна, не знам кое според теб е нормално - това,че учителката прекарва целият учебен час  в компанията на един и същ родител, който  обясних ,че стои  във всеки час по физкултура?  Или това , че с дете от класа става инцидент и тя дори не помръдва от пейката? Това,че най - безцеремонно излъга ,че детето в голямото междучасие го е водила в бюфета на закуска - два етажа слизал и се качвал със счупения крак ( при положение ,че той не е мърдал от стола от 2 до 6 час)???   Нормално ли  е детето ми да стои повече от 5 часа със счупен крак без дори да е погледнато от медицинско лице и без да са уведомени родителите??????





    
  
         Кое от всичко това наричаш нормално ???   Явно твоите критерии за нормално човешко отношение са далеч от всички норми!
        

          А  относно това , колко препинателни знаци слага всеки потребител - мисля ,че всеки сам си преценява ???   И май не аз съм тази ,която напада?   Аз просто споделих с Вас  и исках да чуя Вашето мнение .



   "жгмъц, Gesika също си е затваряла очите до инцидента, нали? аман от кампанийни инициативи."


         Би ли обяснила за какво съм си затваряла очите и в какво виждаш кампанийна инициатива???    Или според теб - и сега трябваше да си затворя очите и да си гледам детето като инвалид вкъщи, да се правя на учител и да си мълча - да се чака следващия инцидент , който при същата реакция от страна на класната може и да е смъртен случай???

Последна редакция: вт, 27 окт 2009, 15:17 от Gesika

# 755
  • София
  • Мнения: 8 932

          А  относно това , колко препинателни знаци слага всеки потребител - мисля ,че всеки сам си преценява ???   И май не аз съм тази ,която напада?   Аз просто споделих с Вас  и исках да чуя Вашето мнение .
Ще си спестя коментара за другите ти забележки, просто защото обичам да ме квалифицират хора, които не ме познават. Ама нали като искаш мнение, не е задължително да нападаш всеки, който е на различно от твоето. Иначе по-добре не искай, защото винаги ще оставаш разочарована.
Спирам да коментирам твои постове. Явно не търсиш мнения, а поддръжници.  Naughty

# 756
  • София
  • Мнения: 964
Цитат
Ще си спестя коментара за другите ти забележки,


      Това не са забележки , а въпроси на които явно нямаш отговор - защото не може безхаберието и безотговорността да бъдат приети за нормални, и то при положение ,че става въпрос за малки деца!!!


       Ще ти пожелая само да не дава господ да изпадаш в моята ситуация , защото тогава едва ли би защитила безотговорността на класната!

# 757
  • Мнения: 4 204
Съжалявам, че се е случил такъв инцидент, мъчно ми е, че детето го боли и е обездвижено с всички последици. Дано поне мине и замине.
Да, училището е трябвало да намери начин да се занимават децата от учител по физкултура. Да, вдигнал се е шум, взети са мерки в дисциплинарна посока. Да, вече ще се внимава повече, предполагам и това ще предотврати следващи инциденти, каквато е идеята. Събитията не могат да се върнат обратно.
Джесика, ти да я уволнят ли искаш? Това ли е достатъчно за теб? От колко време преди инцидента знаеш как се провеждат часовете по физкултура?

# 758
  • Мнения: 514
От колко време преди инцидента знаеш как се провеждат часовете по физкултура?
- И като е знаела как се провеждат часовете по физическо и преди какво е можела да направи Джесика? Да ходи да се разправя с класната, с директорката? Какво ще постигне с това - единствено да ги настрои срещу себе си.

# 759
  • София
  • Мнения: 964
От колко време преди инцидента знаеш как се провеждат часовете по физкултура?
- И като е знаела как се провеждат часовете по физическо и преди какво е можела да направи Джесика? Да ходи да се разправя с класната, с директорката? Какво ще постигне с това - единствено да ги настрои срещу себе си.



       Elik ,  Hug  - изпреварила си ме с отговора - абсолютно е така!  Peace               Естествено ,че не съм очаквала ,че може да се стигне до подобен инцидент......   Значи нямало е да ги настроя срещу себе си , а срещу детето - защото класната на него ще си го изкара , не на мен???  От ясно по-ясно е ,че директорката защитава класната -  на въпроса ми : Допустимо ли е въпросната майка да стои в час , да говори на "ТИ" , и да се объща на малко име към класната ? Самата класна отговори най- безцеремонно в присъствието на директорката,че  майката и е приятелка ???  И директорката въобще и не реагира?  При тази ситуация е съвсем ясно , че класната е неин човек  - иначе как би си позволила подобна волност , да заяви това пред началника си??? newsm78

# 760
  • София
  • Мнения: 746
Спокойно,няма да я настроиш срещу детето си,даже напротив.За мен също са недопустими такива отношения през работно време.Плюс това,всички директорки,защитават персонала си,дори да са наясно с грешките им.

# 761
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Хайде заповядайте в новата тема!  Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=440157.new#new

Никой нищо не каза за заглавията, та измислих едно. Оначало мислех да пиша: "Във ВТОРИ клас е лесно, МАМА справя се чудесно".  hahaha Joy

# 762
  • Мнения: 2 134
Гарван,гарвану око не вади!В случая се казва "бай бабо"!
Защо за безхаберието и безотговорността да страдат децата?До кога?И как ,пак на същите тези хора ще се поверят децата за екскурзии,зелени училища и т.н.?
Разбирам емоционалното състояние на Джесика,всеки нормален родител би реагирал така,изпращаш здраво ,право дете,получаваш....Нали за това са педагози и отговарят персонално за децата.Мисля,че инцидентът трябва да се отнесе до инспектората - нека си видят кадрите.

Общи условия

Активация на акаунт