Вече се чувствам по-голям - ВТОРОКЛАСНИК съм засмян

  • 54 041
  • 762
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 8 937
Oт миналата седмица Монката е с гнойна нагина, така че и ние в отбора на болните.

# 736
  • София,
  • Мнения: 4 267
Ох, аман и ние, цяла нощ е с Т и не е спрял да кашля, а носът му е като чешма. Бяхме на лекар с ларингит сме и ни изписаха АБ. Crossing Arms

Последна редакция: вт, 27 окт 2009, 13:27 от Семирамида

# 737
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Ох, като ви чета и изтръпвам - колко много болни дечица... Петьо е на ръба, усещам го. Давам витамини, мед, чай... За сега крепим положението. Но каза, че в училище имало доста болни деца.
В класа на братовчедка му вчера били 8 ученика.
Снаха ми е учителка. Вчера е имало клас, в който са били само 5 деца, от които 3 болни.  ooooh!
За епидемия нищо не се е чуло, нали?  Rolling Eyes
Всички болнички да оздравяват по-бързо!  Hug
Орхидейке, дано мине скоро ушенцето на куклата сладка. Вашия татко оправи ли се? Имаш ли вече помощник?  Hug

# 738
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Ние все още крепим положението, преди 3 год я заведохме при един Рангел в едно ломско село. Човека и издърпа ушите и оттогава нямаме проблеми само лека хрема и толкова.
Нова тема няма ли да има?

# 739
  • Мнения: 737
Здравейте!
На всички болни , бързо да оздравяват  bouquet
Кажете ще се празнива ли във вашето у-ще Хелоуин? Ако да - как?

# 740
  • София
  • Мнения: 39 817
ReaNora, не съм чувала Дияна да споменава нещо. Едва ли ще го празнуват.
Дияна празнува по-миналата година, но с Британика. Миналата мъж ми я води на някакъв купон.

# 741
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Нова тема няма ли да има?
Време е, да.  Peace
Само нямам идея за заглдавие.  Rolling Eyes Нещо нямам муза...
Орхидейка даде много хубави предложения, които са чакащи, но не е ли раничко за коледни заглавия?  Rolling Eyes

# 742
  • София
  • Мнения: 964
          Здравейте момичета!

   Ще ви се извиня ,че пак ще  ви занимая с нашите проблеми , но много съм  развълнувана и искам да споделя с вас и да чуя Вашето становище относно нашият случай. Току що се върнах от училището - директорката ми се обади и ме извика да си получа отговора на жалбата, която подадох на 12.10.  по повод на злополуката , която стана с моя син  - в час по физкултура  скача от пейка и си счупва много тежко крака ( това се случва около 13,30 ч. ) и до вечерта на детето не е оказана никаква мед. помощ , нито пък сме уведомени родителите ,ча с него е станал инцидент????

        Та значи , отговорът : ще цитирам най-съществената част от отговора -


 " След извършване на необходимите проверки, установих, че класният ръководител е допуснал съществени пропуски при  провеждането на часа по физкултура като не е осъществила необходимия контрол върху учениците. С това тя е допуснала нарушение на изпълнение на служебните си задължения. Друг съществен пропуск е това,че не е информирала незабавно отговорното медицинско лице в у-щето за станалия инцидент. Като се е предоверила на преценката на Любомир за собственото си състояние, г-жа Миленова е пренебрегнала възможните последици  от по - сериозно състояние. От обясненията на преподавателите , които са имали часове в същият клас след занятието по физкултура , става ясно , че Любомир не е показал външни признаци на болка , които да изискват незабавна лекарска намеса - вероятно порада притъпено чувство на болка от страна на Любомир или поради характерния за децата на тази възраст страх от медицински интервенции."



    Нима факта,че едно дете не става от стола на чина от 2 до 6 последан час не е външен признак , който да изисква лекарска намеса????


       Друг цитат от отговора - "  Със заповед № 17 от 13.10. 2009 г. директора задължава преподавателския състав на училището  при най -малко съмнение за риск за живота и здравето на учениците по време на учебни занятия задължително да се отнасят до отговорното мед. лице в у-ще." 


       Представяте ли си ,че до сега това не се е правило изобщо????



       След установяване на фактите и степента на вина на класния ръководител , същаият е наказан съгласно  Кодекса на труда  със   забележка!!!!




       Момичета Вие какво бихте казали - съответствува ли степента на вина на класната на това  наказание?????

       Накрая  г-жа директорката ме попита : При това положение дали ще подавам жалба в инспектората????   Отговорих и ,че за мен това наказание  изобщо не е реално?????


       Вие какво ще кажете??????  Rolling Eyes

# 743
  • София
  • Мнения: 11 121
Нямам представа какви правомощия има директорката за наказание в/у госпожата ви, трябва да попиташ някой вещ счетоводител или ТРЗ. Мисля, че ако няма други провинения/наказания не може да бъде наказана по сериозно, но не съм сигурна ...
Иначе "забележка" ми звучи доста леко наказание ако питаш мен ...
Съветвам те все пак да си пуснеш жалба и до инспектората!
Можеш да приложиш и мед. заключение за да са наясно за колко тежко счупване става дума и дали "не е показал външни признаци на болка"!
Приложи и отговора на жалбата до директорката, и УСПЕХ!
А иначе как е детето ?

# 744
  • София
  • Мнения: 964
жгмъц, благодаря ти  за отговора!!!  Hug Hug Hug

    От инспектората , когато звънях преди повече от две седмици ми бяха казали, че първата инстанция е директора на у-щето, а след това ,ако той не вземе отношение - тогава вече да се обръщам към тях с писмена жалба.  Що се отнася до това колко тежко е счупването - до сега три пъти сме ходили в Пирогов - като двата са контролни прегледи и снимки - казаха ,че счупването е сериозно и за това срока на гипса е 60 дни!!!!  Ще спомена ,че  докато чакаме пред кабинета - видяхме деца на различна възраст и по- големи и по -малки - и всички те са кой за 30 дни в гипс , кой за 35, 40 най много - но никой няма като моя за 60 дни ????  Мисля ,че по това може да се съди , че наистина е сериозно???   Утре сме отново в Пирогов - ще свалят този гипс и ще го гипсират наново , но този път гипса щял да бъде до коляното , сега е до средата на бедрото.....  И тогава върху новия гипс ще сложат някаква пета - да можел да стъпва на крака , за сега се придвижва в къщи с патерици.......

      Иначе двамата учим усилено , днес даже прави самостоятелна работа по математика и мисля ,че добре се справи!

        Hug Hug Hug

# 745
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Здравейте и от нас, завръщам се отново в редиците, че нещо наистина ви изпуснах края, но така се получи.
Ние също сме болни, но не децата , а мама и ще си остана дъъълго време удома. Надявам се да мога да обърна повечко внимание на дарина, че напоследък много неща ми се струпаха и нямах време за детето.  Cry

# 746
  • София
  • Мнения: 8 937
Gesika, a ти какво очакваш да е наказанието? Ако това е първо провинение на учителката, не смятам, че трябва да я наказват по-строго. И малко ми се струва, че си афектирана от случката и затова реагираш малко пресилено. Защото ако учителката не е реагирала на това, че детето ти е пострадало, то не мисля, че има вина за сериозноста на счупването - това си е заслуга изцяло на сина ти. И моят син ходи 3 дена със счупена ръка без да разберем, така че има голяма вероятност наистина синът ти да не е показал, че го боли.  Peace

# 747
  • Мнения: 514
Gesika, следя с интерес какво се случва с твоето детенце, съчувствам ти искрено и мисля че Госпожа-учителката трябва да бъде санкционирана. Наистина в часа по физическо, а и не само по физическо, на всеки преподавател може да се случи някое от дечицата да се спъне, падне, подхлъзне и в резултат да си счупи крак или ръка. Поведение след това обаче на преподавателя е показателно. От това как ще реагира той след това става ясно що за човек е. Ако разпитва детето как се чувства, информира медицинското лице в училище значи се интересува от състоянието на детето. Но да стои 4 часа детето без да става, и без тя да го пита как е - това говори, че тя ни най-малко не се е поинтересувала от него. Как може да разчита на преценка на дете на 8 години? А поведението й след това - без изобщо да се поинтересува, да дойде у вас.... Дала била някаква програма да следвате в ученето... Чисто и просто е гузна, и има защо. Забележката като наказание е чисто и просто нищо, давай нататък на следващото ниво. Тази учителка явно си е сбъркала професията.

# 748
  • София
  • Мнения: 964
Gesika, a ти какво очакваш да е наказанието? Ако това е първо провинение на учителката, не смятам, че трябва да я наказват по-строго. И малко ми се струва, че си афектирана от случката и затова реагираш малко пресилено. Защото ако учителката не е реагирала на това, че детето ти е пострадало, то не мисля, че има вина за сериозноста на счупването - това си е заслуга изцяло на сина ти. И моят син ходи 3 дена със счупена ръка без да разберем, така че има голяма вероятност наистина синът ти да не е показал, че го боли.  Peace
   



         Извинявам се , но по всичко личи ,че въобще не си чела ,това което съм разказала преди как точно се е случило всичко ,  и никой не казва ,че  учителката има вина за сериозността на счупванито - никъде не съм споменала ,че синът ми не е виновен за падането си????? newsm78

          Учителката не е провела абсолютно никакъв адекватен  час по физкултура - часът е минал  като децата са си играли абсолютно сами на каквото си искат , а тя стои с майка на дете от класа на пейката - на сладки приказки и кафе , а майката дори пуши цигара с кафето - пред очите на децата????  Въпросната майка стои във всеки час по физкултура - 3 пъти седмично , когато са навън и ангажира със себе си вниманието и времето на класната????   Допустимо ли е това????   Аз всичко това го разказах още в началото ,но по всичко личи ,че ти изобщо не си чела??????


        Когато е паднал , разбира се ,че е ревал - но да види какво става е отишла само майката , а класната дори не е станала от пейката????    Това се е случило пред очите на госпожата - но тя въобще не е реагирала, то не е станало  без изобщо тя да знае - така ,че за какво изобщо говорим ?????

# 749
  • София
  • Мнения: 8 937
Дори с последният си пост доказваш, че си по-скоро афектирана и не преценяваш много адекватно нещата. Чела съм случката, не беше нужно да я повтаряш. Но и тогава реагира така остро на потребителките, които не застанаха безусловно зад твоето мнение.
Пак питам-какво наказание очакваш?
В много училища часът по физическо се провежда по описаният от теб начин, това по-скоро е проблем на самото училище. Защото нашите начални учители, не са обучавани за учители по физическо, трябва да си има ресорни такива.
Надявам се да не ме нападаш пак, само защото изказвам различно мнение от това, което искаш да чуеш. Пък и е достатъчно употребата само на един препинателен знак.
Пожелавам ти детето по-бързо да се възстанови и да намери училище, което ще задоволи напълно изискванията ти.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт