Предучилищна група

  • 674
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 044
Простете невежеството ми, но вярно ли е, че има разлика между предучилищна група в ДГ и такава в училище? Днес един колега каза, че в предучилищните групи в училищата децата се занимават до обед и после си отиват в къщи, докато в ДГ са цял ден. Вижда ми се странно, но все пак да попитам, знам ли, може това да е практика навсякъде...

# 1
  • Мнения: 7 821
Да, така е. В училище са до обяд.
В някои училища има занималня след обяд, която могат да посещават и децата от предучилищната, но платено. В повечето няма.

# 2
  • Мнения: 1 044
Имах такива притеснения. Бях решила да посещаваме предучилищна в училището, в което ще учим 1 клас. За по-добра адаптация. Но явно и това не е вариант, просто няма кой да го гледа следобед.

# 3
  • Мнения: 59
Синът ми е предучилищна в 105 у-ще и е до 4 часа на занималня без да заплащаме за това.

# 4
  • Мнения: 1 044
Да, ама ако си предучилищна в ДГ, си до 18-19 часа. На мен 16 часа ми е супер рано за прибиране. Аз работя до 17,30 часа. Много лошо, че има такова разминаване, аз мислех, че като е обща, единна програма и обучението е целодневно

# 5
  • София
  • Мнения: 8 933
Да, ама ако си предучилищна в ДГ, си до 18-19 часа. На мен 16 часа ми е супер рано за прибиране. Аз работя до 17,30 часа. Много лошо, че има такова разминаване, аз мислех, че като е обща, единна програма и обучението е целодневно
Програмата е една и тя е полудневна, както е и образованието като цяло. И в ДГ учат до обяд, след това си имат общи занимания-сън и игри.

Общи условия

Активация на акаунт