Помогнете ми да подкрепим една майка на три деца!

  • 11 784
  • 206
  •   1
Отговори
# 195
  • Бургас
  • Мнения: 4 099
KENGA е права, че не трябва да научаваме тези, на които помагаме, да чакат наготово да им изхранваме и обличаме децата, но сега и за здравите няма работа, а Силвия е болна и даже не мога да си представя как с мизерната инвалидна пенсия се издържат 4 човека, аз лично ще изпратя  още малко храна и дрешки и играчки за децата

# 196
  • Мнения: 4 195
здравейте,
не пиша често, просто нямам време, само искам да кажа, че почти всяка седмица носим на Силвия и децата храна, дрехи, препарати и тн.
Последно преди два дни и занесохме доста буркани с консервирана храна, 4 кг. кремвирши, раници и енциклопедии на децата и мартенички за идващата баба Марта Peace

# 197
  • Мнения: 195
Здравейте, днес пуснах малко дрехи по куриер.
Дадох адреса от първа страница - до кметството. Искам да питам дали е валиден, че не ми остава време да изчета цялата тема, а искам и за напред да изпращам някой неща за децата и майката!

# 198
  • Мнения: 285
Здравейте, днес пуснах малко дрехи по куриер.
Дадох адреса от първа страница - до кметството. Искам да питам дали е валиден, че не ми остава време да изчета цялата тема, а искам и за напред да изпращам някой неща за децата и майката!

Валиден е. Peace

# 199
  • Мнения: 285
Здравейте, мили хора!
Пускам тази тема и тук с цел да бъде видяна от повече хора. Надявам се и тази година да успеем да подсигурим спокойното посрещане на празниците за това семейство.

Отново се нуждая от вашите мнения, съвети, препоръки и не на последно място - помощ.
Преди една година аз и кмета на селото, в което живея положихме огромни усилия за да помогнем на Силвия за да си стъпи на краката. Получихме и много силна подкрепа от вас, мамите в Бг мама. Нещата се нормализираха. Силвия започна да се възстановява и да полага усилия в отглеждането на децата, но днес разбрах, че законодателството и бюрокрацията са пратили в задънена улица тази майка. Какво имам в предвид? Тя се води 100% инвалид. ТЕЛК -а й е изтекъл на 18 октомври, а нова дата за явяване пред ТЕКЛ е насрочена за 28 декември. След разглеждането му ако не я отхвърлят отново ще й дадат пенсия, която Силвия ще получи най-рано след 3-4месеца. До тогава единствените й доходи ще са само детските надбавки на децата. Държавата не й дава право през това време да започне работа на пълен работен ден.

Ще обобщя какъв е проблема към днешна дата:
1/ Нужни са хранителни продукти за семейството
2/ Търсим работа за Силвия, която да не е на смени. Може да е нещо почасово
3/ Заедно (аз, г-жа Хюбнер и Силвия) стигнахме до извода, че средното дете Красимир се нуждае от консултации с детски психолог, но майката не може финансово да си го позволи

Пускам линк към темата към старата тема за да може да се запознаете и да си припомните какво се случи преди година http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=433916.0

# 200
  • Мнения: 2 660
За кой град става въпрос и по какъв начин може да стане изпращането на храна например?

# 201
  • Мнения: 285
Селото се казва Гурмазово. Намира се на 12км. от София.

Пускам моя адрес (защото аз съм с кола, а пощата се намира на 3км. от селото) и адреса на г-жа Хюбнер за тези, които имат възможност и желание да помогнат на семейството с хранителни продукти или друго.

Адрес:
1/ община Божурище; с. Гурмазово 2226 до Диана Хюбнер - кмет на селото (или до кметството)
2/ община Божурище; с. Гурмазово 2226; ул. "Макгахан" №4
Получател: Даниела Веселинова Йорданова

# 202
  • София
  • Мнения: 1 594
A има ли някаква сметка за набиране на средства или могат да се правят само дарения под формата на дрехи и храна?

# 203
  • Мнения: 285
Силвия няма сметка, а и ние не сме откривали на нейно име такава. Миналата година една съфорумка й прати няколко парични записа, но като цяло не съм съвсем убедена, че това е добра практика. Мисля, че е редно помощта да бъде под формата на дрехи, храна, препарати или друго. Жената изпрати пари тогава, защото нямаше време да пазарува и прави колети. Попита ме дали мога аз да пазарувам с тези пари и после да нося продуктите на Силвия, но аз тогава нямах физическата възможност. Та така в крайна сметка се стигна до изпращането на записи по пощата.

# 204
  • Мнения: 126
Какви са дечицата и на каква възраст, за да се ориентираме за дрешки.

# 205
  • Мнения: 581
 Моля някой да ми обясни как се праща колет, защото никога не съм го правила. Как трябва да се пакетират нещата, може ли да се изпраща храна и става ли от всеки пощенски клон.

# 206
  • Мнения: 285
Какви са дечицата и на каква възраст, за да се ориентираме за дрешки.
Децата са момчета. Съответно на 4, 7 и 9 години.


Моля някой да ми обясни как се праща колет, защото никога не съм го правила. Как трябва да се пакетират нещата, може ли да се изпраща храна и става ли от всеки пощенски клон.

До колкото знам колета трябва да е кашониран, т.е. в кашон се подреждат нещата. Кашона се запечатва. Лепва се етикет, на който с големи и четливи букви да пише адрес и получател. Занасяте го в пощата. Там го премерват и възоснова на теглото се заплаща такса. Не знам обаче дали може да се изпраща колет от всеки пощенски клон или е необходимо да се ходи до пощата (централната сграда) newsm78

Няма проблем за това да се изпрати храна с колетна пратка Peace

Общи условия

Активация на акаунт