Помогнете ми да подкрепим една майка на три деца!

  • 11 771
  • 206
  •   1
Отговори
  • Мнения: 285
  С известно притеснение пускам темата, т.к. го правя без знанието на жената. Тя е много притеснителен човек. Не моли за помощ. Не навира нещастието си в очите на хората и точно това пробуди у мен желанието да й помогна. Аз не я познавам добре, но знам, че се намира в много тежко социално и здравословно положение. Единственият доход който има е от 200лв. - пенсията й като инвалид. До скоро беше на легло, почто обездвижена. Много време изкара по болници. Сама си гледа децата, най-голямото от които е на 8г. Съседите помагат кой с каквото може.
  
Дано не ми се разсърди, но ето каво излъчи BTV в сутрешният си блок за нея.
http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=133814
Сега изглежда доста по-добре.

Последна редакция: вт, 06 окт 2009, 16:10 от KENGA

# 1
  • Мнения: 43
да и аз искам да помогна.

Ако можем да съберем повече информация,затова на каква възраст са децата.До колкото разбрах едното е в 1 клас.
Ако може да разберем и какви са им рамерите.

Тъй като съм нова още,искам да попитам не можем ли да прехвърлим темата и към адвокати от форумите,може пък някой да и помогне с безплатна консултация и да и помогне да осъди виновните некъдърници.По този начин поне ще може да осигури децата си и дори да се лекува и оперира в чужбина.

А и няма ли някаква фондация,която да помага в такива случай.

# 2
  • Мнения: 285
да и аз искам да помогна.

Ако можем да съберем повече информация,затова на каква възраст са децата.До колкото разбрах едното е в 1 клас.
Ако може да разберем и какви са им рамерите.

Тъй като съм нова още,искам да попитам не можем ли да прехвърлим темата и към адвокати от форумите,може пък някой да и помогне с безплатна консултация и да и помогне да осъди виновните некъдърници.По този начин поне ще може да осигури децата си и дори да се лекува и оперира в чужбина.

А и няма ли някаква фондация,която да помага в такива случай.


Нямам представа какво може да се направи, а не съм и мислила по този въпрос поне до този момент. Спонтанно реших да пусна темата, защото едва днес си дадох сметка, че тази жена сигурно се нуждае от някои неща за децета, за себе си и за дома си.
Най-голямото е на 8г. - II-ри клас. На една възраст са със синът ми. Най-малкото е на 4-5г, а средното - незнам. Утре ще я разпитам за повече подробности.

# 3
  • Мнения: 285
Децата са на 5г., 7г., и 8г. На ръст и кг. са нормални за възрастта си (майката не знае точните размери). Номерата на обувките от които се нуждаят трябва да започват от №33. Тя сищо има нужда от дрешки и обувки.
Всички имаме по нещо ненужно в домовете си, а тя има нужда от всичко. Нека помогнем на това семейство.

Адрес: община Божурище. с. Гурмазово 2226 до Диана Хюбнер - кмет на селото (или до кметството)

# 4
  • Мнения: 43
ок
ще пусна темата и на пловдивските майки от ДБМ

сигурна съм,че ще реагират.

# 5
# 6
 KENGA ,имаш ли възможност да дадеш някакви размери за дрехи и номер на обувките за майката?

# 7
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
КЕНГА ми пусна личн и така аз така попаднах тук. Сега изчитам подробно и ще помислим какво може да се направи.
Защитено жилище ЗАЕДНО се намира в с.Гурмазово и се надявам да можем да помогнем. За жената дрешки ще се намерят в Защитеното жилище. Ще помоля и екипа на Защитеното да разбере повече за нея и положението.
Един въпрос, кой се грижи сега за децата, защото оставам с впечатление че тя сама  Sad което ми се вижда доста невъзможно .

Последна редакция: ср, 07 окт 2009, 17:37 от Karol&Erik

# 8
  • Мнения: 285
КЕНГА ми пусна личн и така аз така попаднах тук. Сега изчитам подробно и ще помислим какво може да се направи.
Защитено жилище ЗАЕДНО се намира в с.Гурмазово и се надявам да можем да помогнем. За жената дрешки ще се намерят в Защитеното жилище. Ще помоля и екипа на Защитеното да разбере повече за нея и положението.
Един въпрос, кой се грижи сега за децата, защото оставам с впечатление че тя сама  Sad което ми се вижда доста невъзможно .

   Докато беше по болници и на легло, май се "грижеше" бащата. Не съм сигурна дали имат и баба. Оказа се, че бащата не е давал лекарствата на Силвия както е трябвало. След намесата на кмета (т.е. тя лично е започнала да следи за приема на лекарствата и тяхната дозировка), Силвия е вече на крака. Макар и много слаба все още, успява да се грижи за децата и да ги води на у-ще и детска градина.

# 9
  • Мнения: 285
KENGA ,имаш ли възможност да дадеш някакви размери за дрехи и номер на обувките за майката?

   Веднага щом успея да говоря на саме с нея ще я попитам за размерите и ще ви ги дам. Ще си преровя и гардероба за да видя с какво мога да й бъда полезна. Тя е много притеснителна. Живее с брат си в една къща. Той също има финансови и здравословни проблеми, но не приема подаръци или почерпки от никой. Доколкото разбрах и на нея не й дава. Кара й се. Торбичка с разни нещица се предава тайно от него. Именно поради тази причина дадох като адрес кметството, а като получател - името на кмета.

# 10
  • Мнения: 43
разбирам , че положението изобщо не е розово.
Ще се осмеля да задям един може би доста личен въпрос,така че ако рещищ не ми отговаряй-Явно Силвия не се разбира с мъжа си,така ли е?Поне аз оставам с такова впечатление,че нещо там не е наред.Ако искаш ми отговори на ЛС, ако ли не не се притеснявай!!! Simple Smile

# 11
  • Мнения: 285
разбирам , че положението изобщо не е розово.
Ще се осмеля да задям един може би доста личен въпрос,така че ако рещищ не ми отговаряй-Явно Силвия не се разбира с мъжа си,така ли е?Поне аз оставам с такова впечатление,че нещо там не е наред.Ако искаш ми отговори на ЛС, ако ли не не се притеснявай!!! Simple Smile

Нещата наистина са много лични, но ако не им се даде гласност положението в което се намира това сем. няма да се промени.

   Системно е била подлагана на физически и психически тормоз. Хората от селото казват, че в резултат от поредния побой е изпаднала в някаква криза и се е озовала на 4-ти км., където вместо да я излекуват, я осакатяват. Преди няколко месеца от социалните са искали да вземат децата. Под натиска на кмета баща им отива да ги припознае и така те са си останали в къщи. Взимал е пенсията на Силвия и парите от детските и ги е харчел за себе си. Здравната каса поела част от лекарствата, но другите е трябвало да се закупят. Мъжът й не ги е купувал и съответно не й ги е давал, но когато кмета започва да следи за това дали Силвия си пие правилно лекарствата за един месец е успяла да стане от леглото.

   Хората от селото са изгонили мъжът й, а кмета проучва как да ограничи достъпът му до нея и децата.

Последна редакция: чт, 08 окт 2009, 15:13 от KENGA

# 12
  • Мнения: 908
Оххх, и сега ако държавата не направи нещо просто не знам  #Cussing out

Къщата, в която живеят иначе чия е? Дано мъжът й да не създава проблеми  Confused

# 13
  • Мнения: 43
нека се опитат да вземат ограничителна заповед.
Иначе ,ако се яви пред ТЕЛК и има възможност брат й да и стане асистент ,тогава си мисля ,че това би било някакво решение.
Нека хората от селото да й помогнат да се разведе и да вземе попечителските права,като покаже колко лош човек е бащата и дадат доказатеолства за системния тормоз.
Попринцип мисля,че има организации,които помагат в такива случай.
Може би ако мъжът и се махне от живота й ще се справи по-добре с проблемите и поне ще е спокоина с децата си и дано и брат й да и помага.

А иначе тя в коя къща живее?В  на брат си или не...?
Други роднини има ли?

Колкото разбирам хората от селото много й помагат!Бог да им дава здраве!!!!

# 14
  • Мнения: 144
Системно е била подлагана на физически и психически тормоз. Хората от селото казват, че в резултат от поредния побой е изпаднала в някаква криза и се е озовала на 4-ти км., където вместо да я излекуват, я осакатяват.

Във връзка с това на лични съобщения съм ви изпратил информация, която може би ще ви е от полза. Ако държите мога да я публикувам и тук.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт