Помогнете ми да подкрепим една майка на три деца!

  • 11 781
  • 206
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 285
Здравейте, не ми се щеше да пиша, но ми се иска да знам дали нещата са станали  на децата. Днес със сина ми изпратихме колет до кмета на селото и малка бележчица, в която я молим да предаде нещата на Силвия и децата. Якето, което изпратихме, почти не  е слагано. Брат ми го донесе от Ирландия в края на зимния сезон, а следващата зима ни беше малко.Надяваме се, че ще стане на баткото. Обувките са номер 34.Синът ми изпрати миналогодишната си раница на колела/и тя е съвсем нова/. Искрено се надявам децата да се зарадват, а аз да зная размерите им, защото имам и други идеи.

Много благодаря, daskal77bouquet
Нямам представа след колко време ще пристигне колета, но ще го очакваме. Щом сте го пратили днес значи до края на седмицата, сигурно ще пристигне. Щом го получат веднага ще пиша. Grinning

# 46
  • Мнения: 2 559
току-що опаковах едно кашонче дрешки и утре ще пътуват към Силвия и децата й  Grinning
/п.п. не се сдържах и мушнах и една кутия бисквитки  Rolling Eyes/

# 47
  • Мнения: 285
току-що опаковах едно кашонче дрешки и утре ще пътуват към Силвия и децата й  Grinning
/п.п. не се сдържах и мушнах и една кутия бисквитки  Rolling Eyes/

 Heart Eyes     bouquet


Обмислям идеята да им подарим една топла и приятна Коледа каквато до сега не са имали. Ще се опитам да им спретна по някое малко подаръче. Намислила съм да им приготвя по една торбичка с лакомства, а ако ми стигнат паричките да им купя по някоя играчка или книжка. Ако някой има желание и възможност, може да се комбинираме и да купим някакви продукти за коледната трапеза. Знам ли? Нещо такова. Приемам идеи и предложения. Grinning

Последна редакция: вт, 10 ное 2009, 23:07 от KENGA

# 48
  • Мнения: 285
Мога и аз да се включа.
Сега попадам на темата и .......  #Crazy , как се справят не знам.
Имам малко тетрадки за децата , а не ми пречи и да купя. Ще им изпратя и други неща за у-ще, само да преровя шкафа.
От моя син имам два чивта обувки /но са носени/ аз ги пазех за малкия ми син, ама бих ги пратила, ако знам че ще им вършат работа, дори и за да играят с тях. Сега ще преровя и гардероба му за дрешки /пропуснах синът ми е почти на 8 год. така че трябва да станат/. А в колета мога ли да и пратя парички 10-тина лева???  newsm78 не са много , но все ще са им от полза .

anita_bs намери в продавалника пералня, която струва 50лв. Grinning Ще се комбинираме и ще я закупим, но мен ме притеснява това, как ще я транспортираме. Ако искаш не пращай парички в колета, а се присъедини към нас. Ако се комбинираме повече хора ще можем да й купим и прахосмукачка или друг полезен уред за бита.

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 338
Кенга, явно не си видяла, че в коментарите към обявата продавачката пишеше, че може да я достави до почти цялата страна. Аз й писах и я питах колко би струвал транспорта, но още не ми е отговорила. Именно заради транспорта се насочих към тази обява, иначе ако се съберат повече пари бихме могли да й вземем и по-хубава, но незнам тогава как би се организирало доставянето  newsm78

# 50
  • Мнения: 285
Малко ми е трудно да си събера мислите, т.к. имам един бебок, който изисква постоянното ми внимание и един батко, които не спира да бърбори... Та, като са около мен съм доста разсеяна и пиша глупоси. Често ми се случва да чета, а после да препрочитам мненията за да съм сигурна, че съм разбрала правилно написаното. Blush

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 338
Не се притеснявай, не само ти си така  Wink
Момичето сега ми е писало, че нямат път до София и няма да може да я достави, а с Еконт от офис до офис излизало към 40 лв. Ако някой има предложения ...  Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 45
Мога и аз да се включа.
Сега попадам на темата и .......  #Crazy , как се справят не знам.
Имам малко тетрадки за децата , а не ми пречи и да купя. Ще им изпратя и други неща за у-ще, само да преровя шкафа.
От моя син имам два чивта обувки /но са носени/ аз ги пазех за малкия ми син, ама бих ги пратила, ако знам че ще им вършат работа, дори и за да играят с тях. Сега ще преровя и гардероба му за дрешки /пропуснах синът ми е почти на 8 год. така че трябва да станат/. А в колета мога ли да и пратя парички 10-тина лева???  newsm78 не са много , но все ще са им от полза .

anita_bs намери в продавалника пералня, която струва 50лв. Grinning Ще се комбинираме и ще я закупим, но мен ме притеснява това, как ще я транспортираме. Ако искаш не пращай парички в колета, а се присъедини към нас. Ако се комбинираме повече хора ще можем да й купим и прахосмукачка или друг полезен уред за бита.

Съгласна съм , няма да пращам парички, ще ми пишете когато събирате за пералня за да се включа, а колетче ще пратя утре или в други ден че нещо се оказа, че нямам подходяща кутия. А да попитам - имам едно родопско одеало чисто ново е, но не го ползваме и ако имат нужда да пратя и него. Мислех да го подаря на някой в Продавалника, но се оказа че съм си забравила паролата и от доста време не мога да се активирам там  newsm78 ама в случая ако имат нужда ще го пратя с удоволствие.

# 53
  • Мнения: 285
Възникна голям проблем!!!

Много съм объркана и ужасена от това, което научих. #Crazy Затова ме извинете ако съм хаотична в мислите си. Бързам да разкажа докато бебето спи. Ще се постарая да обясня ситуацията към днешна дата максимално ясно. Силвия е в болница. Изживява някаква тежка психична криза. Абе с две думи е откачила. Повикали бабата (майката на Силвия)  да гледа децата, но тя отказала. Казала, че не я интересува и не желае да си нарушава спокойствието. Нямало кой да се грижи за тях и за това накарали баща им да подпише декларация, че няма да ги бие. Викнали го да ги гледа докато майка им излезе от болницата.

Такъв изрод няма. Sick Все съм чувала истории, но това, което чух днес (а то е като капка в морето) ме накара да изтръпна. Събуждал е децата с ритник в главата. Крещял им да стават. Стига спали. Блъскал е в стената главите им. Убил е куче пред очите им. Наръгал го е с вила, а след това го е разсякъл с брадвата. Стрелял е в стаята с пушка и е завирал пистолет в устата на някакво куче, пак пред очите на децата си.

Отказах да слушам повече. Дори и сега като пиша тези редове, цялата треперя и ми иде да заплача. Що за човек трябва да си, че да правиш такива неща със живи същества. А това са му ДЕЦА. Колкото и да се опитвам да не се обвързвам емоционално с историята на тези хора, тази информация, която чух днес просто ме разтърси.

Имам нужда от ПОМОЩ. Търся начин децата да ги взимат, нещо като временно приемно семейство. Да ги гледат в моментите , в които майка им изпада в криза и лежи в болница. И да й ги връщат, когато тя излезе. Търся съвет как да се справим с подобна ситуация, ние хората, които сме се ангажирали с нейния случай.

# 54
  • Мнения: 2 471
Сезирайте  Закрила на детето. Потърсете временен дом за децата. Явно в институция ще им е по-добре в момента.

# 55
  • Мнения: 285
От закрила на детето са викани вече. Те са тези, които са го заставили да подпише декларацията.
Майката дума не дава да се издума да й вземат децата. Предпочитала да ги...... Абе не си ги дава. За нея те са смисъла и опората в живота й.

# 56
  • Мнения: 45
Това звучи страшно  #Crazy
Човешко поведение ли е това???  #2gunfire  ама всъщност то май и той трябва да отиде в психиятрия  #Cussing out
Лошото е че дори и да се намерят добри хора да взимат децата в случаите ,  когато Силвия се лекува , ще е много трудно с водене и прибиране от училище/детска градина, а и не мога да си представя децата как се чувстват  #Cussing out
Много ми се иска да се наредят нещата някак  Praynig Praynig Praynig

# 57
  • Мнения: 285
Това с воденето на у-ще и градина наистина е голям проблем. Трябва да е сем., което се намира в близост до Божурище и да се нагърби с раздаването на много любов и търпение не към едно, а на три човешки същества, които за краткият си жизнен път са страдали толкова много...

Само като си представя, че синът ми е ходил у тях, когато бащата си е бил в къщи..... Направо ми се подкосяват краката.

# 58
  • Мнения: 2 471
От закрила на детето са викани вече. Те са тези, които са го заставили да подпише декларацията.
Майката дума не дава да се издума да й вземат децата. Предпочитала да ги...... Абе не си ги дава. За нея те са смисъла и опората в живота й.

Ако е с психически проблеми, как се съобразяват с мнението и? Също ако се докаже, че бащата тероризира децата, не би следвало да се оставят в тази среда. Видях, че си писала за вариянт приемно семейство - няма начин да има хора, които да се грижат за децата на повикване....

# 59
  • Мнения: 207
Здравейте , направо съм потресена , но не и учудена. Баща ми  е алкохолик и  като малка съм преживяла какви ли не простотии . Както и дае.  Друго тръгнах да пиша .  Имам приятелка , чийто мъж  я изгони една седмица след като роди . Тя остана на улицата (не е българка)  и докато си намери квартира  и оправи нещата , беше дала  детето в дом  за сираци . Там и бяха обяснили , че могат да го гледат някакъв период. Тя си го взе след един месец .  Там няма ли  подобна институция , поне временно да се настанят децата, за да не остават в този ад .  Защото предполагам  трудно ще се намери семейство , което да полага подобни грижи и то за трите деца.

Общи условия

Активация на акаунт