Дали някога ще намеря човек, който да ме разбере и приеме...

  • 19 363
  • 78
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте!
Страдам от Човешки Папилома Вирус. Генитален херпес ми излиза почти по 2 пъти в месеца. Много е тежко. В момента имам връзка, която не мога да определя като щастлива. До преди 2 месеца ми носеше супер много стрес. Сега нещата се поуспокоиха, но пак не е пълно спокойствие. Както и да е. Казвам го, защото има общо с рецидивите, които получавам. Най-тъжното е, че аз заразих и приятеля си. Много ми е тежко хора. Вече започвам много да се депресирам. Мисля, че не мога да водя нормален живот. Отчаяна съм и мисля, че няма да мога да си намеря друг човек, който ще ме приеме с този вирус. Наистина не знам какво да правя, а лечение няма...Супер тежко ми е. Моля за всякакви съвети. Има ли други минали по този път и все пак намерили щастието с човек, който ги разбира. Моя приятел не ме обвинявам, но аз се чувствам ужасно виновна. Не мога да живея така. Моля ви за помощ. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 10
Маринела, съчуствам на болката ти. Имам приятелка с твоят проблем и от нея знам, че наистина не се лекува. Вируса на херпеса човек си го носи в себе си, и той се проявява в определени моменти. Моменти на стрес, напрежение и т.н. Опитай се да укрепиш имунитета си, избягвай стресовите ситуации. Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами щом хора със СПИН успяват да водят нормален живот с партньорите си, без да ги заразяват, значи и ти можеш! Просто трябва да сте внимателни и да си налагате някои ограничения.
2 пъти в месеца не е ли твърде често newsm78 Имам близък приятел с генитален херпес, но при него я се появи 2-3 пъти в годината, я не. Защо при тебе толкова често?

# 3
  • Мнения: 6
Нямам идея защо толкова често. Може би заради стреса, или просто имунитета ми е много слаб.
Едно от нещата, които ме съсипват е, че не смея да рискувам да прекратя връзката си, защото мисля, че няма да мога да открия друг човек, който да ме приеме...

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Глупости. Този моят приятел смени сто гаджета, ни едно не го е оставило заради това Laughing
Погрижи се за здравето си!

# 5
  • Мнения: 6
Глупости. Този моят приятел смени сто гаджета, ни едно не го е оставило заради това Laughing
Погрижи се за здравето си!
Благодаря ти за надеждата, Белинда.    bouquet
Ще се радвам да чуя мнения на хора с моя проблем.

# 6
  • Мнения: 1 849
А защо трябва да зарязваш приятеля си?
Иначе за вируса ти препоръчвам да се подсилиш с Цитросепт, да го ползваш и вагинално (описано е как). Виждала съм действието му на други видове херпеси и афти. Гарантирам ти, че ще облекчи доста нещата и ще ти засили имунната система. Абсолютно безвредно.

# 7
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Мисля , че ще намериш човек , който да те разбира и да те приеме и с проблема ти.

# 8
  • Мнения: 251
Мисля , че ще намериш човек , който да те разбира и да те приеме и с проблема ти.
Hug Hug Hug

# 9
  • Варна
  • Мнения: 957
Явно връзката ти е изчерпана и това има малко общо с херпеса! И аз да те успокоя - много близка приятелка има чудесен брак, въпреки херпеса си - с много любов и разбирателство, с едно чудесно дете. Роди, естествено, с цезарово. Детето е прекрасно, въпреки че херпеса се появи и по време на бременността. Вземи мерки - спокойствие и оптимална физическа форма. Горе главата и успех!

# 10
  • Мнения: 4 915
Мисля , че ще намериш човек , който да те разбира и да те приеме и с проблема ти.
Тя вече е намерила такъв приятел. Парадоксалното е, че чувството й за вина към някого, който не я обвинява, може да развали тази връзка.  Confused Защо искаш да си намериш "друг човек"?  Rolling Eyes
Пожелавам ти повече увереност. Наистина хора с много по-тежки проблеми - и здравословни, и физически, успяват да се справят и да живеят с тях. Повече сила в теб и вяра в партньора ти.  Hug Успех.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 957
Защо искаш да си намериш "друг човек"?  Rolling Eyes

Ето заради това:
"Едно от нещата, които ме съсипват е, че не смея да рискувам да прекратя връзката си, защото мисля, че няма да мога да открия друг човек, който да ме приеме..."

# 12
  • Мнения: 6
Здравейте!
Извинявам се, че не бях достатъчно ясна. Връзката ми не върви добре. Имаме чувства един към друг, но дали защото е изчерпана, или просто несходство в характерите имаме безброй разногласия, които прерастват в скандали. Това ме натоварва психически и ми причинява стрес. Именно затова мисля, че има общо с рецидивите. Стреса е главният фактор за всички болести.
Иначе, слава Богу, той не ме обвинява. Аз сама се обвинявам за това, което му причиних...
Страшно болна тема за мен. Трябва да намеря сили да продължа, но не знам дали ще успея....
Благодаря на всички за подкрепата.

# 13
  • Мнения: 617
Глупости. Този моят приятел смени сто гаджета, ни едно не го е оставило заради това Laughing
Погрижи се за здравето си!
И ръси херпес след херпес. Mr. Green

# 14
  • Мнения: 153
marinella_ts Ще си намериш човек ,който да те уважава и обича въпреки всичко.Не се притеснявай от това да останеш за извесно време без "гадже."В твоя случаи след като не се разбирате най-добрия вариант е да се разделите.
Дано скоро вземеш правилното за теб решение.Упех  Hug Hug Hug

# 15
  • Мнения: 6
Глупости. Този моят приятел смени сто гаджета, ни едно не го е оставило заради това Laughing
Погрижи се за здравето си!
И ръси херпес след херпес. Mr. Green
Да, това е доста притеснително. Надявам се, че ползва предпазни средства, защото това си е доста сериозно.  Peace

# 16
  • Мнения: 2 448
Глупости. Този моят приятел смени сто гаджета, ни едно не го е оставило заради това Laughing
Погрижи се за здравето си!
И ръси херпес след херпес. Mr. Green
Да, това е доста притеснително. Надявам се, че ползва предпазни средства, защото това си е доста сериозно.  Peace

За съжаление, колкото и да искам да се изкажа успокоително в темата , ако трябва да съм искрена не мога. До колкото съм чела, това е по заразно дори от СПИН-а и презервативите не са сигурна защита от него. Не знам в подробности защо наистина.
Чукам на дърво както се казва и пожелавам на авторката много много късмет, защото не знам какво друго може да и помогне.
Лично аз си признавам, че не бих започнала връзка с човек в такова положение, ако ме информира предварително. А ако ми го сервира в последствие, и разбера, че е знаел и не ме е предупредил , със сигурност ще е края на връзката ни.

# 17
  • Мнения: 4 300
Херпесът или ЧПВ? Защото ако е второто около 80% от хората го носят.

# 18
  • Мнения: 114
Хайде стига,всеки си има по нещо.Няма здрав човек.Ако човека до теб те обича истински,ще те приеме със всички плюсове и минуси.Желая ти от сърце да го намериш.  bouquet

# 19
  • Мнения: 743
Ако на човек,който не те познава достатъчно му сервираш ,че имаш този херпес,мисля със сигурност ще се отдръпне.Трябва да мине време,мъжът да се привърже към теб,да те опознае и оцени и тогава да му кажеш,колкото и да е неправилно,не виждам друг начин.И ако е свестен и има наистина чувства към теб,може в първия момент да реагира остро,но все пак ще остане с теб,и ако го направи,то значи ,че определено си струва да си с него.
Съчувствам ти за проблема,но на всеки може да се случи,просто си имала лош късмет.
Успех ти пожелавам Hug!

Убедена съм,че ще има момичета,които ще ме упрекнат!Но когато не познаваш човека и разбереш проблема,той изпъква и шанса мъжът да не си тръгне е нищожен,според мен.

Последна редакция: ср, 14 окт 2009, 14:04 от rozi-maxi

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
Глупости. Този моят приятел смени сто гаджета, ни едно не го е оставило заради това Laughing
Погрижи се за здравето си!
И ръси херпес след херпес. Mr. Green
Що за неграмотност? Херпесът е заразен само в активно състояние, просто не прави секс, когато е така, и готово. В останалите случаи ползва презервативи със сигурност.
И болните хора имат право на любов и щастие, недейте така с голямата секира, че не се знае утре на вас какво може да ви дойде до главата.

# 21
  • Мнения: 51
Здравейте!
Страдам от Човешки Папилома Вирус. Генитален херпес ми излиза почти по 2 пъти в месеца. Много е тежко. В момента имам връзка, която не мога да определя като щастлива. До преди 2 месеца ми носеше супер много стрес. Сега нещата се поуспокоиха, но пак не е пълно спокойствие. Както и да е. Казвам го, защото има общо с рецидивите, които получавам. Най-тъжното е, че аз заразих и приятеля си. Много ми е тежко хора. Вече започвам много да се депресирам. Мисля, че не мога да водя нормален живот. Отчаяна съм и мисля, че няма да мога да си намеря друг човек, който ще ме приеме с този вирус. Наистина не знам какво да правя, а лечение няма...Супер тежко ми е. Моля за всякакви съвети. Има ли други минали по този път и все пак намерили щастието с човек, който ги разбира. Моя приятел не ме обвинявам, но аз се чувствам ужасно виновна. Не мога да живея така. Моля ви за помощ. Благодаря!
HugНе се шашкай толкова.И аз имам същият проблем,но приятелят ми никога не се зарази.(10год.връзка)И бременноста ми мина леко и безпроблемно,раждането също.Не е болка за умиране,и не се депресирай.няма за какво.В карайна сметка никой не си е купил вируса от магазина нали?На всеки може да се случи.И наистина херпесът е заразен само когато е активен.

# 22
  • Мнения: 2 448
Добре де защо се пишат такива неща тогава?  Rolling Eyes

Презервативите предпазват частично от генитален херпес .
Гениталният херпес може да се предава чрез допир на кожата, а заразените може да нямат видими признаци на инфекцията и въпреки това да заразят други хора, напомнят специалистите.


Това е от тук, но в общи линии все такава информация съм срещала.

# 23
  • Vienna
  • Мнения: 519
Хуманните папилома вируси не преди3викват генитален херпес. От херпес може да се предпа3иш с медикаменти, напр. Валтрекс или при първите симптоми или дори профилакти4но с по ниска до3ировка в3емано 3а по дълго време.

# 24
  • Мнения: 1 885
Хм папилома вирус не е ли това с брадавиците, което може да предизвика рак на шийката на матката.
Каква е връзката с херпеса или имаш и двете, не разбрах  Thinking

Иначе ми звучиш така, сякаш... Гаджето ми в момента не ме кефи особено, но м е приема каквато съм и за това седя с него. По принцип мога да имам много по-добър, съдейки по други критерии, но дали ще ме приеме с тези вируси?

Това ли си мислиш?

# 25
  • Мнения: 7
Не смятам,че проблема е в здравето.Хората,които обичат най-малко биха се спрели от това...

# 26
  • Мнения: 1 520
Добре де защо се пишат такива неща тогава? Rolling Eyes
Презервативите предпазват частично от генитален херпес. Гениталният херпес може да се предава чрез допир на кожата, а заразените може да нямат видими признаци на инфекцията и въпреки това да заразят други хора, напомнят специалистите.
Това е от тук, но в общи линии все такава информация съм срещала.

Защото от цитираното излиза, че заболяването не се предава само по полов път, а и чрез всякакъв физически контакт. Затова само на презервативи не може да се разчита. За жалост...

На авторката желая много късмет с приятеля й и да не се предава. Едва ли ще я успокоя и аз, но колкото и да е лошо заболяването й, все пак не е болка за умиране Peace

Според мен трябва да обърне повече внимание освен на лечението си, и на имунната си защита. Защото такива инфекции се проявяват често когато имунната система е с отслабени защитни сили.

Последна редакция: ср, 14 окт 2009, 18:42 от krem-karamel

# 27
  • Мнения: 6
Момичета, знам, че не се умира, но мен наистина ме е страх, че никой не би ме приел с тази гадост... Представяте ли си как ще се изправя и ще го кажа....Ужасно е. Боли ме, но това е положението. И не е вярно, че гаджето ми не ме кефи. Просто нещата не вървят. Изпитвам стрес от непрекъснатите караници. Това е. Не знам....страшно е... На никой не го пожелавам...

# 28
  • Мнения: 7
Момиче,вземи се в ръце и приеми нещата такива каквито са.Имаш го-имаш го-ок,не е страшно,има толкова по-страшни неща в тоя свят,повярвай.Само когато ти самата приемеш проблема за не чак толкова голям проблем,той ще престане да бъде такъв.Защото дори сега да се разделиш,след това ще се стресирваш заради други неща и резултатите ще са пак същите.Приеми нещата и се усмихвай!!!!

# 29
  • Мнения: 6
Момиче,вземи се в ръце и приеми нещата такива каквито са.Имаш го-имаш го-ок,не е страшно,има толкова по-страшни неща в тоя свят,повярвай.Само когато ти самата приемеш проблема за не чак толкова голям проблем,той ще престане да бъде такъв.Защото дори сега да се разделиш,след това ще се стресирваш заради други неща и резултатите ще са пак същите.Приеми нещата и се усмихвай!!!!
Благодаря, ПиПче. Ще опитам да последвам съвета ти. Усещам се, че напоследък прекалено много мисля за това и сама си правя проблема огромен.
Купих си Цитросепт, по съвет на една от мамите. Надявам се той да помогне до някаква степен.
Хубава вечер на всички Simple Smile

# 30
  • Мнения: 1 849
Когато човек е в депресия, приема света по негативен начин. Може би начина по който гледаш на света поражда и проблемите с приятеля ти и въобще стреса. Погледни нещата от положителната им страна и се радвай на нещата които имаш и ще видиш как малко по-малко ще се промени всичко.

# 31
  • Мнения: 4 380
Егати и слуховете и чудото. ХПВ има над 100 различни вида и само 30 се пренасят по сексуален път. Не всеки папиломавирус е онко-рисков и разбира се ХПВ се лекува. Ако не, с тези темпове на сексуален контакт досега да няма незаразен човек.

Вирусът може да се носи няколко години в кръвта и да не остава за цял живот. Може да се носи и цял живот но никога да не се прояви. Може да се заразиш на 18 и да се прояви чак на 70. По същия начин е и с обикновения херпес зостер. Още никого не е спрял от връзки факта че има херпес
С една дума ХПВ не може да бъде разглеждан като трипер или спин- не изопачавайте нещата! Носиш си го и носиш- едни си носят алергии други херпеси, чудо голямо. Ей сега ще се изтъпанча пред някой да му казвам какви херпеси си имам. Как ли пък не.

Ти на колко години си? Я не се впрягай! Това ще мине и ще забравиш че някога се е случвало.

# 32
  • out of space
  • Мнения: 8 573
А защо трябва да зарязваш приятеля си?
Иначе за вируса ти препоръчвам да се подсилиш с Цитросепт, да го ползваш и вагинално (описано е как). Виждала съм действието му на други видове херпеси и афти. Гарантирам ти, че ще облекчи доста нещата и ще ти засили имунната система. Абсолютно безвредно.

Не е съвсем така. Не трябва да се приема ако човек пие други лекарства- води до отравяне на кръвта. Иначе за този херпес....признавам си, нищичко не знам  Embarassed

# 33
  • Мнения: 6
А защо трябва да зарязваш приятеля си?
Иначе за вируса ти препоръчвам да се подсилиш с Цитросепт, да го ползваш и вагинално (описано е как). Виждала съм действието му на други видове херпеси и афти. Гарантирам ти, че ще облекчи доста нещата и ще ти засили имунната система. Абсолютно безвредно.

Не е съвсем така. Не трябва да се приема ако човек пие други лекарства- води до отравяне на кръвта. Иначе за този херпес....признавам си, нищичко не знам  Embarassed
Да отговоря за възрастта - почти на 26 съм.
Иначе не пия никакви други лекарства, но в листовката пише, че е напълно съвместим с всички лекарествени препарати... newsm78
Може би сте прави...все пак не е болка за умиране.
Добре, че сте вие да ми давате надежда. 

# 34
  • Мнения: 1 849
А защо трябва да зарязваш приятеля си?
Иначе за вируса ти препоръчвам да се подсилиш с Цитросепт, да го ползваш и вагинално (описано е как). Виждала съм действието му на други видове херпеси и афти. Гарантирам ти, че ще облекчи доста нещата и ще ти засили имунната система. Абсолютно безвредно.

Не е съвсем така. Не трябва да се приема ако човек пие други лекарства- води до отравяне на кръвта. Иначе за този херпес....признавам си, нищичко не знам  Embarassed

Не е така. На листовката е подчертано, че е съвместим с всички лекарствени препарати и билкови екстракти!
Това е малко съкратен вид на листовката:
http://www.citroseptbg.com/prilojenie.html
Аз съм виждала действието му както на мен, така и на близки до мен хора и за това го препоръчвам.

# 35
А защо трябва да зарязваш приятеля си?
Иначе за вируса ти препоръчвам да се подсилиш с Цитросепт, да го ползваш и вагинално (описано е как). Виждала съм действието му на други видове херпеси и афти. Гарантирам ти, че ще облекчи доста нещата и ще ти засили имунната система. Абсолютно безвредно.

Не е съвсем така. Не трябва да се приема ако човек пие други лекарства- води до отравяне на кръвта. Иначе за този херпес....признавам си, нищичко не знам  Embarassed

Не е така. На листовката е подчертано, че е съвместим с всички лекарствени препарати и билкови екстракти!
Това е малко съкратен вид на листовката:
http://www.citroseptbg.com/prilojenie.html
Аз съм виждала действието му както на мен, така и на близки до мен хора и за това го препоръчвам.


migito , ти доволна ли си от него?

# 36
  • Мнения: 743
И аз съм го ползвала за вагинални промивки,но е хубаво и да се пие едновременно,за укрепване на имунитета.

# 37
  • Мнения: 0
Недейте да плашите момичето. Към авторката - просто се успокой и няма да имаш рецидиви. И обърни внимание на имунната си система. Гениталния херпес се появява често при слаба имунна система. Има един имуностимулант казва се Изопронизин, пие се по схема. Отиваш при гинеколога си, споделяш и взимаш мерки. Аз след леченито с това лекарство забравих с години за херпеса. И след толкова години брак мъжа ми си е здрав.
Спокойствие му е майката и здрава имунна система.

# 38
  • Vienna
  • Мнения: 519
А3 пак не ра3брах, т.е. не полу4их отговор, херпес или папиломи в крайна сметка е проблема????  Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 4 380
А3 пак не ра3брах, т.е. не полу4их отговор, херпес или папиломи в крайна сметка е проблема????  Rolling Eyes

То е едно и също Люси.

# 40
  • Мнения: 377
Херпеса излиза като ти падне имунитета. Взимай мерки това да не се случва често. Не знам как си го заразила, сигурна съм, че когато правиш секс и нямаш активен херпес, партньорът не се заразява.

По въпроса за връзката - чустваш се виновна, защото искаш да го зарежеш, а си го заразила с херпес. Ми такива неща се случват. Спокойно можеш да имаш други партньори, но не ги заразявай. Използвай презервативи, или просто не прави секс като си с херпес.

# 41
  • Мнения: 304
marinella_ts, генитален херпес вирус (HSV-2) и папилома вирус (HPV) се две различни неща.
Аз имам папилома вирус, но херпес никога никъде не ми е излизал.
Най-добре ще е да отидеш на добър гинеколог, който да ти обясни подробно какво и как да правиш. Подчертавам "добър" защото на мен една гъска преди години ми изкара акъла обяснявайки ми с усмивка, че папилома вирусът е нещо като СПИН и обикновено води до рак #2gunfire Добре, че не всички нейни колеги са на това ниво и в последствие разбрах, че няма нищо страшно стига да си правиш редовно цитонамазка и да си пуснеш еднократно изследване за определяне типа на вируса (моят се оказа, че не е рисков и в повечето случаи е така). Брадавичките (които са проявата на вируса и изобщо не приличат на херпес) тогава ми ги изгориха с някакво лекарство. Беше неприятно, но не болеше, пихме имуностимуланти около месец и двамата и от тогава вече 7 години не ми е създавал проблеми, въпреки че преживях доста стресови периоди през това време. Предупредиха ме, че по време на бременност е вероятно да се прояви, но докторът не изглеждаше особено притеснен.
Аз не знам как съм се заразила. Най-вероятно ми го е предал мъжът ми в началото на връзката ни защото тогава ми се появи проблема, а може и да съм си го носела от преди и просто да е било съвпадение. Мъжът ми никога не е имал оплаквания, нито преди нито сега, въпреки че почти със сигурност е носител.
За херпеса обаче не мога нищо да ти кажа, а ми се струва че в твоят случай той е по-големия проблем. Иди на лекар, прочети инфо из интернет и не се психясвай излишно. Успех Hug

# 42
  • Мнения: 5 710
Какъв вирус каза, че имаш...  На лекар не си ли ходила, какво ти казаха ... изненадвам се, че мигито от форума ти каза да отидеш да си купиш Цитросепт и да си го прилагаш вагинално и ти скокна да си купиш  ...
Мисля, че връзката ти е последен проблем , ясно е, че трябва да приключи.
По-важно е да се погрижиш за себе си - ходене на лекари, много информиране ...
Само така ще намериш  и отговора за това как да живееш нормално в т.ч и да имаш връзка.

# 43
  • Мнения: 1 520
С една дума ХПВ не може да бъде разглеждан като трипер или спин- не изопачавайте нещата! Носиш си го и носиш- едни си носят алергии други херпеси, чудо голямо. Ей сега ще се изтъпанча пред някой да му казвам какви херпеси си имам. Как ли пък не.

А би ли се събрала с човек за когото знаеш че страда от херпеси?!
И ако не знаеш за тях и ги прихванеш, би ли се примирила и простила че е скрил от теб истината?!

Към авторката - ако досегашният ти лекар не ти е помогнал, решението не е повече никакви лекари, а да отидеш при първа възможност при друг.

# 44
  • Мнения: 6
Херпес...Май ще се окаже, че съм гола и боса в материята. Не знам защо реших, че това всъщност е ЧПВ. Както и да е, разбрах, че не е.
Явно имам доста голям проблем с имунната система.  Кажете на какви изследвания да отида, за да видя какво става с тая моя имунна система. Иначе още от дете си ми излизат херпеси на устата. Сега спряха и само генитални излизат. Тоя вирус ме е превзел и няма отърване от него...
Цитросепт е изцяло за подсилване на имунната система. Защо да не го купя?! Иначе ходих във Вирусологията с/у затвора и ми казаха, че имам генитален херпес. Предписаха ми Ацикловир по схема, който нищо не ми помогна. Всичко отдавам единствено на стреса. Ако си спокоен нямаш болести. Обичам приятеля си, но не мога да продължавам да живея така.

# 45
  • Мнения: 5 710
малко ми е трудно да ти кажа от какви изследвания имаш нужда и къде да отидеш ...  не съм лекар. нямаш ли личен лекар, отиди първо при него,не си ли ходила след като си провела лечението и не ти е подействало?

# 46
  • Мнения: 6
малко ми е трудно да ти кажа от какви изследвания имаш нужда и къде да отидеш ...  не съм лекар. нямаш ли личен лекар, отиди първо при него,не си ли ходила след като си провела лечението и не ти е подействало?
Лекарката при която ходих замина за чужбина за 1 година и така и не отидох след като разбрах, но сега се заемам и отново ще отида във Вирусологията да видя...Офф не знам и аз вече.

# 47
  • Мнения: 5 710
Ами Маринела, ти имаш сериозен проблем.
Остави сега малко приятелят ти, защото качеството на връзката ви е  следствие, а не причина.
Аз как ги виждам нещата -
Първата ти задача е да се погрижиш за себе си.
Каквито лечения има да ги проведеш, каквито съвети има да ги изчетеш.
Обърни си внимание, защото само така ще знаеш коя си, а докато не знаеш коя си и как да живееш с това нещо, не можеш да имаш и добра връзка.
Не е проблема, че той не те ще, проблемът е, че ти не знаеш какво правиш, защото си невежа по отношение на това, с което уж се бориш. Опознай се първо, после може примерно да се окаже , че йога или нещо друго ти намалява стреса и не се появява това чудо, а след като се стабилизираш  психически, след като знаеш с какво си имаш работа ще си и много по-силна и няма да задаваш такива въпроси, проблемът с мъжете автоматически ще се разреши... Разбира се, че ще имаш връзка и ще си щастлива, но и ти малко трябва да се напънеш.

# 48
  • Мнения: 1 849
че мигито от форума ти каза да отидеш да си купиш Цитросепт и да си го прилагаш вагинално и ти скокна да си купиш  ...
На Мигито, и през ум не и е минало, че авторката не е минала през всички изследвания.

# 49
  • Мнения: 6
че мигито от форума ти каза да отидеш да си купиш Цитросепт и да си го прилагаш вагинално и ти скокна да си купиш  ...
На Мигито, и през ум не и е минало, че авторката не е минала през всички изследвания.


Кои изследвания имаш предвид?
Иначе за Цитросепт не виждам нищо лошо да се пие дори и профилактично. Все пак е природен продукт и укрепва имунната система.

# 50
  • Мнения: 5
Браво мила, занима ни всички, търсейки непрофесионалното ни мнение преди да си потърсила професионално такова.... Ти реши, че си болна от нещо си и това е....Браво, такива хора ме впечатляват: Не й вървяло с мъжа....ми кажи си го...защо не се изкара болна от нещо още по гадно, без дори да си ходила на лекар......БЛЯК

# 51
  • Мнения: 6
Браво мила, занима ни всички, търсейки непрофесионалното ни мнение преди да си потърсила професионално такова.... Ти реши, че си болна от нещо си и това е....Браво, такива хора ме впечатляват: Не й вървяло с мъжа....ми кажи си го...защо не се изкара болна от нещо още по гадно, без дори да си ходила на лекар......БЛЯК
Не разбирам защо говориш така? Ходих на лекар (явно не си прочела темата внимателно).Правила съм изследване, назначиха ми лечение, което не помогна и спрях до там, защото лекарката замина за чужбина. Да, осъзнавам грешката си и още вторник отивам пак там.Това, че нещата с приятеля ми не вървят го споменах по друг повод, но няма значение. + това не съм се "изкарала" болна. Херпси наистина ми излизат. Не съм тук да търся съжаление, а подкрепа и съвети от хора, които имат същия проблем и са се справили до някаква степен с него. Не искам дискусии и да се оправдавам за темата си. Ако не ти харесва, или я мислиш за пързалка, просто не я чети. Просто.
Мисля, че само човек, който не е изпитал толкова чести рецидиви на тази гадост не знае какво ми е на мен. Така, че...хайде моля те. Нека бъдем по-мили и внимателни едни към други. А това БЛЯК накрая...нямам думи. То само говори по себе си...

# 52
  • Мнения: 673
 Дано да говорим за едно и също. На мен също започна да ми излиза херпес на гениталиите. Лекувам го с Ацикловир крем за мазане и таблетки.Дозите обаче трябва да ти бъдат определени от лекар. Лечение наистина няма, но рецидивите значително намаляха. Не бива да се притесняваш от това. Просто ,когато херпеса се появи, не правете секс, защото тогава си заразна. Не мисли ,че си единствената и това не би трябвало да бъде причина да се комплексираш. Има къде -къде по-страшни болести.

# 53
  • Мнения: 1 849
marinella_ts, не се връзвай на глупостите на някои... това е един от негативите на форума...но пък позитивите са повече. Wink
Не се притеснявай, намери си наистина добър лекар. Може да прочетеш темата с белия лист за лекари от здравния под форум и да си избереш някой. Знам какво е да те тъпчат с антибиотици от които нямаш нужда и да ти сринат имунната система. За това не скъпи средства, а си намери свестен лекар. Не се притеснявай, решение винаги има. С Цитросепта който ти препоръчах, се подобрява имунната система и се намаляват рецидивите, това не изключва медикаментозно лечение предписано от лекар. Лекаря най-добре ще те посъветва, как се живее с такова заболяване.
От друга страна когато човек е с позитивна нагласа, мирогледа му се променя. Много от нещата които ти се струват проблемни с хората около теб, ще можеш да ги погледнеш от друг ъгъл. Възможно е да намерите общ език с приятеля ти или ако не страха няма да е водещ в решенията ти.
Не се страхувай!
Успех!

# 54
  • Мнения: 6
marinella_ts, не се връзвай на глупостите на някои... това е един от негативите на форума...но пък позитивите са повече. Wink
Не се притеснявай, намери си наистина добър лекар. Може да прочетеш темата с белия лист за лекари от здравния под форум и да си избереш някой. Знам какво е да те тъпчат с антибиотици от които нямаш нужда и да ти сринат имунната система. За това не скъпи средства, а си намери свестен лекар. Не се притеснявай, решение винаги има. С Цитросепта който ти препоръчах, се подобрява имунната система и се намаляват рецидивите, това не изключва медикаментозно лечение предписано от лекар. Лекаря най-добре ще те посъветва, как се живее с такова заболяване.
От друга страна когато човек е с позитивна нагласа, мирогледа му се променя. Много от нещата които ти се струват проблемни с хората около теб, ще можеш да ги погледнеш от друг ъгъл. Възможно е да намерите общ език с приятеля ти или ако не страха няма да е водещ в решенията ти.
Не се страхувай!
Успех!
migito, искрено ти благодаря за позитивните думи. Интересно ми е как е възможно имунната ми система да се е сринала дотолкова, че да имам много чести рецидиви, а грип, настинка и т.н. да не ме ловят. Може и да е глупаво това, което се чудя, но наистина не разбирам...
Е, надявам се да попадна на добър лекар най-накрая. Проблема с приятеля ми изобщо не е заради херпеса, както писах в някой от постовете си. Той е от съвсем друго естество, но постоянните караници ми носят стрес. Иначе, за щастие, не ме упреква за този ми проблем. Ако го правеше вече тотално щях да се срина.
Поздрави на всички Simple Smile

# 55
  • Мнения: 6
Херпесът е зараен по всяко едно време :

Заболяването се предава лесно чрез контакт с инфектирани пъпки по кожата или лигавиците. Също и чрез контакт и при всеки вид сексуален контакт дори и когато симптомите не са се появили още.


# 56
  • Мнения: 1 849
Изпадала съм в депресивни състояния няколко пъти, за радост не за дълго. Но сега като се сетя за какво съм се ядосвала, за какви неща сме се карали със съпруга ми и се чудя на акъла си. За това ти казваме, че е важно и да излезеш от депресията.

# 57
  • София
  • Мнения: 1 825
Обмисли възможността да пробваш алтернативни методи на лечение. Можеш да носиш вируса и да старадш от симптомите му веднъж на няколко години или пък изобщо да те се появяват.

# 58
  • Мнения: 6
Обмисли възможността да пробваш алтернативни методи на лечение. Можеш да носиш вируса и да старадш от симптомите му веднъж на няколко години или пък изобщо да те се появяват.
Какво имаш предвид " алтернативни"? Ако има такава възможност....ще опитам всичко каквото трябва, само да разбера.

# 59
  • Мнения: 7
Пробвай с хомеопатия. Има доста информация за хомеопатията в съответния сектор на бг мама форума.  http://www.bg-mamma.com/index.php?board=62.0

# 60
  • Мнения: 4 651
Обмисли възможността да пробваш алтернативни методи на лечение. Можеш да носиш вируса и да старадш от симптомите му веднъж на няколко години или пък изобщо да те се появяват.
Какво имаш предвид " алтернативни"? Ако има такава възможност....ще опитам всичко каквото трябва, само да разбера.

Няма алтернативни лечения. Няма и краткотрайни такива. Обикновенно се провежда минимум 3 месечна терапия с Валцикловир, Изипренозин и Цитросепт. Най- добре се консултирай с вирусолог или дерматолог- венеролог. Не се доверявай на гинеколози по темата. Целта на лечението е да се намалят изявите или да изчезнат с години.

Ако ти е гранична стойността на антителата, повтори ги или търси второ мнение.

# 61
  • Мнения: 6
Вече има ваксина!  Party
Ефективна е при 80% от случаите. Моля се  Praynig да не съм в тези 20%. Молете се и вие с мен.
Ваксината не се продава в БГ, а само в Швейцария, Франция, Чехия и май в Италия. Сега съм намерила връзки да ми я донесат. Най-накрая надежда в тунела.... Господ да е с мен и с всички вас!   bouquet

# 62
  • Мнения: 9
Здравей, marinella_ts, все едно чета за себе си преди две години. Ама буквално ми се появяваше това болезнено нещо на всеки две седмици, това си е адска мъка и болка, за който не го е минал няма как да знае, наистина. Точно тогава имах хиляди ежедневни проблеми с тогавашния ми "сериозен приятел", който мрънкаше , че постоянно не съм годна за секс... И как , мамка му, като те боли та две не виждаш ( с извинение)  Embarassed
И аз тогава си мислех, ако се разделим как ще обясня на някой, на следващия човек до мен, че съм заразена с нелечим вирус, който се проявява често.... Но ето ... сега с мъжа ми, СЛАВА БОГУ! Странно, но като човек се успокои, като намери средата си, как нещата си идват едно по едно на мястото, херпес не ми е излизал от повече от година, просто защото не съм поставена в стресови ситуации, правя си редовни прегледи и нещата са под контрол...
Не се притеснявай, това не е нещо, което трябва да те доведе то САМООБВИНЕНИЯ, не си болна, просто си заразена с вирус.
Знам, че вече при наличието на такъв вирус може да се роди само със секцио, но и това не е болка за умиране!
Горе главата, няма нищо срамно или унизително.

# 63
  • Мнения: 6
Здравей, marinella_ts, все едно чета за себе си преди две години. Ама буквално ми се появяваше това болезнено нещо на всеки две седмици, това си е адска мъка и болка, за който не го е минал няма как да знае, наистина. Точно тогава имах хиляди ежедневни проблеми с тогавашния ми "сериозен приятел", който мрънкаше , че постоянно не съм годна за секс... И как , мамка му, като те боли та две не виждаш ( с извинение)  Embarassed
И аз тогава си мислех, ако се разделим как ще обясня на някой, на следващия човек до мен, че съм заразена с нелечим вирус, който се проявява често.... Но ето ... сега с мъжа ми, СЛАВА БОГУ! Странно, но като човек се успокои, като намери средата си, как нещата си идват едно по едно на мястото, херпес не ми е излизал от повече от година, просто защото не съм поставена в стресови ситуации, правя си редовни прегледи и нещата са под контрол...
Не се притеснявай, това не е нещо, което трябва да те доведе то САМООБВИНЕНИЯ, не си болна, просто си заразена с вирус.
Знам, че вече при наличието на такъв вирус може да се роди само със секцио, но и това не е болка за умиране!
Горе главата, няма нищо срамно или унизително.
lilivilinka,
От сърце и душа ти благодаря за хубавите думи.  Наистина, много ми е тежко и в момента живея с надеждата, че с тази ваксина всичко ще се оправи. Пожелавам си да срещна човек, който да ме разбере и приеме такава и да ми осигури спокойствието, за което всеки мечтае.
Много здраве и любов пожелавам на всички!   bouquet

# 64
  • Мнения: 7
Хомеопатията помага в такива случаи.

# 65
  • Мнения: 2 134
Мисля,че във воена болница могат да помогнат.Защо задължително се ражда със секцио?

# 66
  • Мнения: 348
Пробвай с хомеопатия. Има доста информация за хомеопатията в съответния сектор на бг мама форума.  http://www.bg-mamma.com/index.php?board=62.0
Da, има доста методи на алтернативната медицина, които са също  И алтернативен начин на живот - те подобряват имунната с-ма, защото променят целия поглед на човека върху себе си и света, с което депресивните състояния се контролират от самата тебе. Във форума за алтернативна медицина, даден в цитата като линк,  ги има: Норбеков, ТЕС, Дона Идън, Рейки, Самолечение и лечение с прана ( което ползвам аз, но всеки за себе си решава, кое му приляга).
Тези системи не изключват паралелното ползване на лекарства и ваксини ... постепенно химията става излишна. Успех!

# 67
  • Мнения: 7
Да допълня, че  в този форум има цял раздел за хомеопатия и алтернативна медицина.  Виж хомеопатията по-специално:




 Здравословни проблеми, здравна каса, здравеопазване

Подфоруми: Хомеопатия, билколечение, алтернативна медицина

# 68
  • Мнения: 6
Благодаря Ви! Чудесни сте   bouquet

# 69
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
Здравей,

Виждам, че си в дупка. Не ти е хубаво с приятеля ти. Разделете се! От написаното оставам с впечатление, че оставаш с него само заради вината, която чувствуваш, че си го заразила.

Моят мъж има херпес. Още на втората среща цъфна с него. Неговият излиза на горната устна, няма как да се скрие Sad. Твоят поне не се вижда. Тогава (преди повече от 10 години) за контрол на избиването на херпеса имаше само зовиракс (ацикловир). През първата година (живеехме в различни държави и той идваше 2-3 пъти месечно за уикенда), ей Богу, не бях го видяла без прословутия му херпес. След това спря да му избива често и аз досега нямам антитела за тип 1 или 2, тоест, не ме е заразил. Което не значи, че няма да се заразя. На майка ми и излезе херпес за пръв път на 50 и кусур години. Херпесния вирус е много заразен и в Англия, например, на 15 години са носители 25процента от населението, на 30 - 50 процента. И двата подвида виреят по гениталиите и на устата. Генитален херпес в Англия има 3-10 процента от общото население, което включва баби и бебета Laughing, но 25 процента от полово активното население. Тоест един от четирима. Много от хората изобщо не знаят, че са заразени, защото нямат симптоми. Имам приятел, който е положителен и за двата подвида на кръвния тест, но никога не е имал видим херпес никъде. Разбрал го е, когато рутинно си направи тестове за полово предаваеми болести. Дори когато му беше паднал имунитета и беше направил херпес зостер (вторична варицела) херпес не му излезе. Ще се оправиш и ти.

С нов партньор, преди да имате контакти е задължително да отидете при специалист по Венерически заболявания и да си направите изследвания и двамата. За всичко, за което правят - гонореи, трихомони, хламидии, сифилис, ХИВ, хепатити, херпес, чпв, кандидиази, абе всичко. Кръвни тестове, урина, и аз даже изисквам анален и секрет от устната кухина. За по-сигурно. Новият ти партньор, ако не е заразен е в риск, да. Има го обаче и обратния вариант, ти също си в риск. Всяко допълнително заболяване, а те често вървят ръка за ръка, увеличава експонентно риска от усложнения и рак. Не съм сигурна, но мисля че гениталния херпес е кофактор за рак на шийката на матката (не причинител, щамове чпв са).

Разбирам, че си притеснена, заразила си (според тебе) сегашния партньор въпреки употреба на презерватив, загубила си доверие в най-сигурното средство срещу ВБ. Няма 100 процента гаранция на тоя свят. Имах колежка с генитален херпес, която никога не беше водила полов живот, така че......

Изследва ли се за диабет? Диабетиците са склонни към поява на херпеси.

Медицината напредва. Ето, от тебе научавам, че вече има ваксина. Би ли разказала повече за нея? Терапевтична ли е или също предпазва от зараза?

Виж как постепенно нещата си отиват на мястото! Ако се интересуваш как мъжът ми успя да няма пристъпи на херпес в продължение на 7 години кажи и е пиша!

Егати и слуховете и чудото. ХПВ има над 100 различни вида и само 30 се пренасят по сексуален път. Не всеки папиломавирус е онко-рисков и разбира се ХПВ се лекува. Ако не, с тези темпове на сексуален контакт досега да няма незаразен човек.
- Не всеки папилома вирус е високорисков, само поне 20 типа, и ако човек се зарази с няколко, рискът от рак се увеличава стремително според гинекологът ми. човек, никога не заразяван с ХПВ няма, това пак според гинекологът ми. Просто някои хора не успяват да се отърват по ред знайни и незнайни причини.

Цитат
С една дума ХПВ не може да бъде разглеждан като трипер или спин- не изопачавайте нещата!
- ми не знам, и вирусът на СПИН (ХИВ) не е за подценяване. Просто истерията покрай ХПВ е покрай ваксините. Не го омаловажавам. Зная, че е риск и рискът да се хронифицира ХПВ е по-висок от този да хванем ХИВ.

Цитат
Ей сега ще се изтъпанча пред някой да му казвам какви херпеси си имам. Как ли пък не.
- в законодателствата на повечето страни са предвидени солени глоби и дори затвор за умишлено скриване на полово предаваемо заболяване. В Америка мъж е осъден да плати 7 милиона долара за това, че знаейки че има херпес го е скрил от партньорката си и я е заразил:

http://www.cleveland.com/medical/plaindealer/index.ssf?/base/new … 50.xml&coll=2

Милион и половина е осъден да плати на жертвата си мъж, заразил партньорката си с високорисков ХПВ

http://www.inspire.com/groups/national-cervical-cancer-coalition … on/crazy-lawsuit/

За мене здравето е по-ценно от парите и затова винаги съм ходила с потенциалните партньори на лекар преди какъвто и да било контакт. След това, само с презерватив за поне 6 месеца.

Хайде, горе главата и споко!



# 70
  • Мнения: 277
Може би ако приемаш нещо повече за имунната с-ма?

# 71
  • Мнения: 6
С приятеля ми се разделихме!
Как обаче да заведа някой на лекар? Направо не знам кой ще приеме да отиде? Ти колко време беше с твоя приятел преди да му кажеш хайде на лекар, че искам да сме интимни? И как му го каза....? Много кофти ситуация.
Иначе ваксината се казва LUPIDON G и не се продава в БГ. Има я в Чехия, Швейцария, Франция и Италия. Струва около 200 евро. Ето инфо:
http://www.lupidon.info/SPC_EN.htm
Искрено се надявам да е ефективна.
На мен лекарката ми каза, че с херпес можеш да заразиш партньора си, ако е активен. Как тогава има само носители, които никога не са имали?

# 72
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
С приятеля ми се разделихме!
- Ами честито! От тук нататък ти пожелавам само хубави емоции.

Цитат
Иначе ваксината се казва LUPIDON G и не се продава в БГ. Има я в Чехия, Швейцария, Франция и Италия. Струва около 200 евро. Ето инфо:
http://www.lupidon.info/SPC_EN.htm
Искрено се надявам да е ефективна.
Мерси   bouquet. За ефективна, ефективна е. Тук я няма. Значително намалява пристъпите, даже може да спре да ти излиза херпес..........за известно време. Тази ваксина не лекува херпеса. Херпесният вирус се крие в ядрото на ганглиите. Само като си в пристъп излиза. Няма все още начин да се убие вируса тотално, тоест да се отървеш от него веднъж завинаги и при никакви условия да не излиза херпес. !вирусът си стои в тебе, като варицелния, например. Аз те съветвам да изчакаш преди да си сложиш ваксината, защото с времето пристъпите намаляват от само себе си. Има и друго : ваксината, която си решила да си слагаш е за Herpes simplex тип 2. Няма начин да се определи с просто око какъв вирус имаш. Може да е тип 1, нищо че е генитален. Може да си носител и на 2та типа. Ти направи ли типизация? От написаното от тебе, оставам с впечатление, че не си съвсем сигурна. Та ти доскоро мислеше, че имаш чпв!

Намери лекар-специалист, най-добре вирусолог (или виролог)! Наистина да разбира от вируси. Прочети за херпеса! Опитай се да видиш нещата в переспектива! Казах ти, не си единствената. Опитай да се примириш със честите херпеси, знаейки, че състоянието ти значително ще се подобри и че може би в най-скоро време ще има и метод за отърване от вируса! Ти в момента си много негативно настроена към всичко.

Цитат
На мен лекарката ми каза, че с херпес можеш да заразиш партньора си, ако е активен.
- проблемът е, че вирусът се отделя още седмица преди да се усетят симптоми и седмица след като затихнат. В периода преди херпеса няма как да се разбере.

Цитат
Как тогава има само носители, които никога не са имали?
- може да са имали, но да не са усетили дискомфорт. Синът ми, като боледува от варицела, беше целият покрит с пъпки и го изкара много тежко. Аз имах 4-5 пъпки. Дъщеря ми имаше една, и то без връх, като ухапано от комар и все едно нищо и нямаше, даже температура нямаше и ако не бяхме се разболели ние преди нея, нямаше и да помисля, че е варицела. Тя тогава имаше температура всяка седмица от някой вирус.

Цитат
Как обаче да заведа някой на лекар? Направо не знам кой ще приеме да отиде? Ти колко време беше с твоя приятел преди да му кажеш хайде на лекар, че искам да сме интимни? И как му го каза....? Много кофти ситуация
- Как да го заведеш newsm78- с автобуса най-добре Laughing. Ми като не приема си хваща пътя и готово. С мъжът ми не беше трудно. Той сам отвори дума, общ разговор. Той е хипохондриак, само за болести говори и мисли и го е страх от всичко. Непрекъснато си мисли, че има я рак, я скорпион Mr. Green. Тогава помня, говорихме за покойната принцеса Даяна, която аз бях видяла, когато тя посети приют за терминално болни. Така заговорихме за СПИН. Аз ми казах, че има и по-страшни болести и че може и от сифилис да се умре ако не се хване рано и така. Казах му, че много повече жени умират от чпв, отколкото от СПИН по нашите географски ширини. В Англия превенцията е на много високо ниво, има клиники, безплатни, всички консултации и тестове са безплатни, раздават презервативи, анонимно е. Наблегнах, че е безплатно Joy, щото някои протестират, защото не знаят и мислят, че струва хиляди ако не си с направление от Джи пито. А не искат Джи пито да знае. Там ако човек се тества, дори един път, за ХИВ, се счита за рисков от застрахователните компании. Изключение е при бременност и ако тестът е изискан за работа, емиграция итн. И на другия ден отидохме. Аз не бих казала на мъж, че искам да сме интимни, но аз съм от друго поколение и съм пасивна.

По мое време никой не предлагаше тест за чпв или херпес. Нещата бяха като по времето на майка ми, долу горе - ПАП тест на 3 години и оглеждане за лезии и толкоз. Мене за чпв и херпес ме изследваха за пръв път по време на втората бременност, защото гинеколожката се чудеше как да ме накара да родя секцио. Каза ми, че ако имам един от тези вируси, бебето ,едва ли не, със сигурност ще се зарази и няма да оживее. Като излязох отрицателна за всичко ме прати на рентген да не би да ми е тесен таза #2gunfire. Аз тогава и прочетох повече за тези вируси, доста се бях уплашила.

Ако ме питаш мене, твоят проблем е повече в уплахата и несигурността за бъдещето, отколкото във вируса. Вманячила си се и все около вируса се въртиш. Дай си време, излизай, прекарвай време в приятни занимания. Я си представи, че тоя херпес, дето сега ти излиза, ти е на устата и половината ти устна е удвоена, кървяща и възпалена!

Хайде, после ще ти напиша повече Hug

# 73
  • Мнения: 30
Момичета и на мен това чудо ми се случи. Сигурна съм че приятелят ми ме е заразил, защото не съм имала контак с друг мъж освен с него. В началото изпаднах в паника, защото не знаех какво е. Обадих му се по телефона още преди да посетя лекаря и му казах че има проблем. Той се държа страшно гадно и отвратително, направо не можех да повярвам, че това е човекът когото обичам от 13 години - отговори ми, че кой знае с кого съм била и какво съм прихванала и ми затвори телефона. Набрах го повторно и той се развика да съм го оставила на мира, че главата му се е запалила от работа и да не го занимавам, че съм била откачена. Не знам как да ви опиша какво почуствах - за 10 сек. целият ми живот отиде по дяволите. Отидох на лекар и там разбрах диагнозата. Не посмях да му кажа, излъгах го че е някакво досадно възпаление. Беше ме страх да подхвана отново темата. От тогава не сме правили секс, въпреки че активната фаза на херпеса мина. Той се държи все така отвратително - започна открито да говори за раздяла, пренебрегва ме, дори избягва да говори с мен.

# 74
  • Мнения: 405
marinella, аз също имам херпес,
и аз съм се чувствала като теб понякога.

Най-странното е, че мъжът ми има имунитет към този вирус и не се заразява.
Казвам ти го, за да знаеш, че има и такива хора, и вероятно и на теб ще ти се падне такъв мъж Simple Smile Не се отчайвай, за всеки влак си има пътници дет' се вика  Hug

Кой питаше защо задължително се ражда секцио?
Не, не е задължително.
Задължително е ако има рецидив когато започнеш да раждаш.
Вирусът е твърде силен за малко бебче и много често уврежда мозъкът непоправимо.

Аз родих със секцио по тази причина, излезе ми херпес точно след последния контролен преглед, на който ми казаха че имам 4 см разкритие..


# 75
  • Мнения: 6
Момичета и на мен това чудо ми се случи. Сигурна съм че приятелят ми ме е заразил, защото не съм имала контак с друг мъж освен с него. В началото изпаднах в паника, защото не знаех какво е. Обадих му се по телефона още преди да посетя лекаря и му казах че има проблем. Той се държа страшно гадно и отвратително, направо не можех да повярвам, че това е човекът когото обичам от 13 години - отговори ми, че кой знае с кого съм била и какво съм прихванала и ми затвори телефона. Набрах го повторно и той се развика да съм го оставила на мира, че главата му се е запалила от работа и да не го занимавам, че съм била откачена. Не знам как да ви опиша какво почуствах - за 10 сек. целият ми живот отиде по дяволите. Отидох на лекар и там разбрах диагнозата. Не посмях да му кажа, излъгах го че е някакво досадно възпаление. Беше ме страх да подхвана отново темата. От тогава не сме правили секс, въпреки че активната фаза на херпеса мина. Той се държи все така отвратително - започна открито да говори за раздяла, пренебрегва ме, дори избягва да говори с мен.
dolli, мила, това е ужасно. Имам предвид държанието на приятеля ти! Не мога да проумея как може да се държи така, при положение, че сте отделили 13 години от живота си заедно. Та нали би следвало да сте си най-близки и да се подкрепяте в трудни моменти?!!! Не се депресирай, не се отчайвай, горе главата! Не знам колко често ти излизат рецивиди, но най-хубавото е, че вече съществува ваксина, както писах. Можеш да ми пишеш на лични, ако искаш повече инфо. Иначе те съветвам да отидеш в клиниката по вирусология. Намира се на Столетов, точно с/у Затвора. Ще ти направят тест и ще разбереш кой тип е херпеса ти, защото понякога този на устата ( ако си имала такъв ) може да причини и генитален. Ще ти назначат лечение с хапчета Ацикловир по специална схема. Да се надяваме на теб да помогнат.
Желая ти много кураж и успех и не се предавай!   bouquet

# 76
  • Мнения: 9
Nevena Virolan , много ми хареса изчерпателната информация, която си постнала. Благодаря ти !

dolli, разбирам болката и напрегността в отношенията ти с партньора, но не е хубаво, че си скрила! Според мен, това би нажежило отношенията ви повече, ако разбере в последствие. Все пак, шега не трябва със здравето...

 newsm78 Аз търся също отговори на въпроси, на които лекарите ми отговориха многозначно и ще съм благодарна, ако споделите мение !!!  Praynig

Появи ми се генитален херпес (от вас разбрах, че са 2 типа ... аз не разбрах дори и след изследванията тук от кой тип съм, но както и да е сега) Та ... причинител, според мен беше партньорът ми, който имаше херпес на устата и след френска любов ми го прехвърли. Какво невежество от наша страна, но ... вече е факт.  Naughty Crossing Arms
Докторите ми казаха, че теоритично може да е от там, но практически е рядко срещано.  Thinking Какво мислите вие?  Не ми се даде конкретен, точен отговор ... което ме очудва и малко притеснява.
Имам желязна хигиена и от както имах два пристъпа, вторият в последствие на стрес и още беше съвсем пресно всичко от първият... внимавам много.

В България ми предписаха антибиотик, мазило за локано лечение и глобули.... и ме отпратиха у дома, защото за тях спешен случай бил само този, който е пред умирачка  #2gunfire ... и това в болницата Св.София (Тина Киркова), да не казвам сестрата и лекаря... Можете ли да си представите #2gunfire На връх нова година ... не ме питайте как буквално се завлачих до там от болки.
Добре, че си заминавах след 3 дни, защото вместо да се подобря аз се влушавах жестоко и с кацането ми в другото ми -Вкъщи- ме приеха в болница на системи, като назначиха отново локано лечение с мазила ... едно за влагалищната част, а другото за дупето, защото и то беше пламнало.
Инфекцията ми беше плъзнала навътре и дори от силното лечение и обезболяващи 7 дни в болницата, едвам се отърсих. Както ви споделих ме хвана втори път, защото имах проблеми в работата и това се отрази веднага, но за щастие беше вече само външна инфекция.

Лекарят ми предписаха Valtrex след второто излизане от болница, не знам дали сте го чували. Лечението е едноседмично - 6 таблетки и след това 3 седмици почивка ... Така общо 3 пъти.  Но като цяло, първият път като ме изписаха от болницата първият лекар ми каза, че нищо не помагало, дори и да ми предпишел нещо ... реши ли да се появява отново. А пък след това неговият колега с тоя Валтрекс ... не знам как така. Вътре пише , че е точно за такива работи, но не знам след като свърша серията лечение дали това ще ме защити ... и е в разрез с казаното от първият лекар. Знам ли ? Всеки с теорията си.

Сега се чувствам добре, гледам да пия много витамини, за да подсилвам имунната система.

Чувам от вас, че Изоприновин е добре да се приема, но след като прочетох листовката в нет-а, той не е ли за лечение при появили се симптоми, а не при защита от появата им ... не профилактично ? Вие кое използвате, за да си подобрите и подсилите имунната система? ?????  Rolling Eyes

Казаха ми и едно Абрикорт ... което било лекувало/подтискало също херпес.  Знаете ли го ?

Кой е най-изпитаният метод според вас ?

Тази ваксина, за която говори marinella_ts ми е някак много, много краен вариант, защото както става ясно тя съшо подтиска, а не лекува. Затова по-добре да се подтискам със здравословен живот, никакъв стрес до колкото е възможно и някое и друго хапче.





Последна редакция: пт, 19 фев 2010, 01:28 от Eosss

# 77
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
Eosss, съжалявам за неприятните епизоди, които са ти се случили в последно време. Добрата новина е, че с времето честотата на пристъпите ще намалее и ще са по-леки, лошата, че за известно време ще трябва да стискаш зъби.

Цитат
Казаха ми и едно Абрикорт ... което било лекувало/подтискало също херпес.  Знаете ли го ?
- това е стероиден препарат, не мисля, че ще помогне и аз лично не бих го ползувала за вирусна кожна инфекция.

Цитат
newsm78 Аз търся също отговори на въпроси, на които лекарите ми отговориха многозначно и ще съм благодарна, ако споделите мение !!!  Praynig

Появи ми се генитален херпес (от вас разбрах, че са 2 типа ... аз не разбрах дори и след изследванията тук от кой тип съм, но както и да е сега) Та ... причинител, според мен беше партньорът ми, който имаше херпес на устата и след френска любов ми го прехвърли. Какво невежество от наша страна, но ... вече е факт.  Naughty Crossing Arms
Докторите ми казаха, че теоритично може да е от там, но практически е рядко срещано.  Thinking Какво мислите вие?  Не ми се даде конкретен, точен отговор ... което ме очудва и малко притеснява.
Имам желязна хигиена и от както имах два пристъпа, вторият в последствие на стрес и още беше съвсем пресно всичко от първият... внимавам много.

Херпесът няма нищо, ама нищо общо с хигиената. Вирусът е толкова заразен, че само да пипнеш херпетична лезия и да се пипнеш по (леко наранена или възпалена) лигавица и си го лепнала. В големите метрополни градове над 70 процента от населението е носител. Не зная защо докторите отхвърлят като версия устната лезия на партньора, не само е възможно ами е много вероятно даже. И двата вида виреят по всякакви лигавици включая устата, гърлото, носа, очите итн. Като вземем предвид, че херпесът отделя заразни частици 5 дена преди да избие си е напълно възможно.

For example, most people infected with HSV-1 in the genital area have few, if any, outbreaks after the initial episode, far fewer than is typical with either oral HSV-1 or genital HSV-2. While experts estimate that some 30% of genital herpes infections in the United States may be caused by HSV-1, only 2- 5% of recurring genital outbreaks are caused by HSV-1. Research conducted by Lawrence Corey, MD, and colleagues at the University of Washington in Seattle shows that genital HSV-2 recurs 10 times more often than genital HSV-1.

Виж тук, има доста инфо. Пише, че ако тип 1 инфектира гениталиите рядко има повторение и е по-леко. Естествено, не е невъзможно устната лезия да е тип 2.

http://www.herpes.com/hsv1-2.html

Аз мисля, че честите пристъпи са индикатор за проблем с имунната система и е добре да се алкализирате и витаминизирате  Laughing. Като плюс няма да боледувате и от други патогени. От известно време цялото семейство непрекъснато боледуваме от всякакви вируси. Мене ме боли глава, носът ми е запушен, изморана съм итн. Случайно четох статия за Магнезий и дефицита му и направо се познах. Купих си обикновен магнезиев сулфат и си пийвам по малко. Оттогава не ме болят стави, глава, не съм като парцал. Пийвам и бикарбонат, натриев, но понеже натрият се натрупва сега съм поръчала калиев и го чакам.

Моя съседка спря изцяло от 3 месеца пристъпите на херпес със лъжичка калиев бикарбонат сутрин и вечер. Преди никога не съм я виждала без херпес. Магнезий не смея да препоръчам, защото някъде съм чела, че май не е добър за херпес. На други места пък пише, че бани с магнезиев сулфат много помагат и го сушат за дни. Горещо препоръчвам натепване със бикарбонат, най-добре калиев, но може и обикновена сода. Много облекчава болката. Мъжът ми много добре се чувствуваше от мазане с Бетадин, но за генитален не знам няма ли да щипе. ако пари при уриниране е добре да пиете сода и мноооооого вода, алкализира урината и не щипе.

Продължително мазане със цинкови препарати спира или намалява честотата на пристъпите:

http://george-eby-research.com/html/herpes.html

Горният сайт е много интересен, не съм съгласна със всичко казано от автора, но подходът му явно дава резултат. Той отрича магнезиевия сулфат.

Ако решите да пробвате със калиев бикарбонат и магнезиев сулфат, пишете да ви кажа откъде да ги вземете на едро по-евтино!

За проблеми с вируси помагат храни с високо съдържание на лизин и ниско на агринин. Тази таблица помага в избора:

http://www.herpes.com/Nutrition.shtml

Тук за имунната система и херпеса и какви добавки да се пият. Само да пиша, че чета противоречиви мнения за калций и магнезий. Имам и една молба. Търся витамин К, но тук няма. Ще съм благодарна да пишете къде го има ако някой от вас го взема:

http://www.herpes.com/Dr.Kellerarticle.shtml


 Hug





 

# 78
  • Мнения: 1 463
Хомеопатичен препарат Енгистол - има изследвания, че лекува  папилома вирус. Пробвайте с него. По 3 табл.дневно.

Общи условия

Активация на акаунт