За добрата козметика - 3

  • 99 847
  • 747
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 3 415

CI, и аз мисля, че всички тук са много положително настроени към теб.
Какъв е проблема със заключената тема? Нали това е правило за целия форум, не е нищо лично към теб.
Естествено редно беше някой от специалистите да е автор на темата.


Беше редно да, но след като никой не го направи реших аз да го направя...не мисля, че е толкова голям проблем   bouquet

# 31
  • Мнения: 2 375
Здравейте.  bouquet
Днес получих CLINIQUE pore minimizer refining serum и моля за мнение.
 Матира доста /да не кажа прекалено/, но остави усещането за пудра върху кожата.
INGREDIENTS:
WATHER, CYCLOPENTASILOXANE, GLYCERIN, ALCOHOL DENAT, POLYMETHYL METHACRYLATE, SILICA, TALC, BUTYLENE GLYCOL, DIMETHICONE, HYDROGENATED LECITHIN,  SIGESBECKIA ORIENTALIS (ST. PAULS WORT) EXTRACT, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) PROTEIN, TRITICUM VULGARE (WHEAT) GERM EXTRACT, HORDEUM VULGARE (BARLEY) EXTRACT D`ORGE, ACETYL GLUCOSAMINE, CHOLESTEROL???, POLYDODECANAMIDEAMINIUM TRIAZADIPHENYLETHENESULFONATE  ooooh! , PHOSPHOLIPIDS, TOCOPHERYL ACETATE, LINOLEIC ACID, SUCROSE, AMORPHOPHALLUS KONJAC POOT POWDER, SQUALENE, DIETHYLHEXYL SUCCINATE, PHENYL TRIMETHICONE, HYDROGENATED POLYISOBUTENE, POLYETHYLENE, ETHYLENE/METHACRYLATE COPOLYMER, ISOPROPYL TITANIUM TRIISOSTEARATE, AMMONIUM ACRYLOLYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, POLYVINYLALCOHOL CROSSPOLYMER PHENOXYETHANOL. METHILPARABEN, BUTYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, MICA, TITANIUM
Ох, мислех, че никога няма да свърши. ooooh!
Знам, че сте обсъждали парабените /тук са доста/, но не помня какво означава, добе или зле. newsm78
Важното за мен е, ако не помага, поне да не вреди.
Самоцитирам се, защото мисля и за в бъдеще да продължа да купувам това кремче. Единственото, което ми подсуши лицето за дълго време. Нали няма вредни съставки в него?

# 32
  • Мнения: 56
Sofi,благодаря   bouquet
Отказвам се от тази боя ,всички бои са вредни май,да се чуди човек какво да използва Thinking
Само някоя наистина натурална къна бих си сложила на косата ,не ми се рискува с тези вредни бои.  Winkш

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Sofi,благодаря   bouquet
Отказвам се от тази боя ,всички бои са вредни май,да се чуди човек какво да използва Thinking
Само някоя наистина натурална къна бих си сложила на косата ,не ми се рискува с тези вредни бои.  Winkш


Понеже и аз съм пред такава чуденка.Да вметна само,че натуралната къна май е без оцветители? Всички остана ли оцветяващи къни също съдържат вредни оцветители?Изобщо в бг има ли от натурална къна да се продава? newsm78

# 34
  • Мнения: 1 645
Здравейте.  bouquet
Днес получих CLINIQUE pore minimizer refining serum и моля за мнение.
 Матира доста /да не кажа прекалено/, но остави усещането за пудра върху кожата.
INGREDIENTS:
WATHER, CYCLOPENTASILOXANE, GLYCERIN, ALCOHOL DENAT, POLYMETHYL METHACRYLATE, SILICA, TALC, BUTYLENE GLYCOL, DIMETHICONE, HYDROGENATED LECITHIN,  SIGESBECKIA ORIENTALIS (ST. PAULS WORT) EXTRACT, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) PROTEIN, TRITICUM VULGARE (WHEAT) GERM EXTRACT, HORDEUM VULGARE (BARLEY) EXTRACT D`ORGE, ACETYL GLUCOSAMINE, CHOLESTEROL???, POLYDODECANAMIDEAMINIUM TRIAZADIPHENYLETHENESULFONATE  ooooh! , PHOSPHOLIPIDS, TOCOPHERYL ACETATE, LINOLEIC ACID, SUCROSE, AMORPHOPHALLUS KONJAC POOT POWDER, SQUALENE, DIETHYLHEXYL SUCCINATE, PHENYL TRIMETHICONE, HYDROGENATED POLYISOBUTENE, POLYETHYLENE, ETHYLENE/METHACRYLATE COPOLYMER, ISOPROPYL TITANIUM TRIISOSTEARATE, AMMONIUM ACRYLOLYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, POLYVINYLALCOHOL CROSSPOLYMER PHENOXYETHANOL. METHILPARABEN, BUTYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, MICA, TITANIUM
Ох, мислех, че никога няма да свърши. ooooh!
Знам, че сте обсъждали парабените /тук са доста/, но не помня какво означава, добе или зле. newsm78
Важното за мен е, ако не помага, поне да не вреди.
Самоцитирам се, защото мисля и за в бъдеще да продължа да купувам това кремче. Единственото, което ми подсуши лицето за дълго време. Нали няма вредни съставки в него?

Извинявай,ако се намесвам нежелателно....но ползвам този продукт отдавна и мога да кажа за него следното:
По принцип не е крем а серум и е високо концентриран за бързо (моментално) действие.Принципа му е да свива порите,да изглажда и стяга лицето и да подсушава мазничката кожа. И при мен се получава т.н. пудрен ефект,но прекомерно изсушаване не съм забелязала.Серума се слага след почистване (3-те стъпки на Клиник например) и преди крема...което ще рече че след него трябва да се сложи овлажняващ крем и кожата няма да е толкова суха.Аз изчаквам м/у серума и крема 5 мин. за да може да се усвои добре.Понякога не слагам крем след серума,но това е изключение...само когато кожата ми има нужда от подсушаване например.
А и друго-не го слагам на цялото лице а само на проблемните места Т-зона и малко по бузите.Ползвала съм и Идеалист на ЕЛ,но забелязвам разлика единсвено в миризмата...и цената! Този на Клиник е пъти по евтин,затова минах отново на него и съм доволна Peace

# 35
  • Мнения: 63
Момичета, някоя от Вас ползвала ли е тази маска за лице

# 36
  • Мнения: 6
На мен никои не ми каза за този крем от предната страница. Sad
Според мен CI ако иска може да отвори нова тема, или просто да приеме извинениата ни и да пише в тази!   bouquet

# 37
  • Мнения: 2 375
О, благодаря ти Мими 23.  bouquet
Да, с хидратиращо кремче отгоре ми е много по-конфортно. Вярно, че е серум, грешно съм се изразила. И на мен ми допада, като цяло кожата изглежда доста по-добре /разбира се, не в смисъл, че са ми се свили порите моментално  LaughingHug

# 38
  • София
  • Мнения: 1 155
и аз ще чакам с нетърпение специализирания сайт, в който ще пишат повече експерти! Ако някой по някакъв начин разбере линка, моля да го пусне  Hug

В предишната тема питах накрая за един продукт, ще се цитирам с въпроса си и тук:

напоследък доста често ползвам един стилизант за рошава коса   - EXTREME GRUNGY GLUE на Rolland. Доста е силен и съм доволна от резултата, но дали не ми уврежда косъма (скалпа) такава 'екстремност' - без измиване е. Ето му съставките:
http://i118.photobucket.com/albums/o98/galia_gtsp/Razni/DSC09048.jpg
Гледам има доста 'екстракти', но моля за експертно мнение - дали има лоши съставки и като цяло вашата оценка.

# 39
  • Мнения: 17
Момичета, някоя от Вас ползвала ли е тази маска за лице

Точно тази маска не съм ползвала,но съм използвала Доубле Серум и една друга хидратираща на clarıns-и от двете останах супердоволна.Изобщо тази фирма е добра за мен а и цените не са съвсем високи,та предполагам и тази ще е добра маска

# 40
  • София
  • Мнения: 1 155
Аз имам един мъничък въпрос: на повечето козметика пише годността за ползване до кога е, а за гримовете за очи. ...спирала.
на моята на Макс Фактор пише трайност 6 месеца след отваряне. Би трябвало да го има знака на всяка - виж там.

# 41
  • Торонто
  • Мнения: 837
Sofi,благодаря   bouquet
Отказвам се от тази боя ,всички бои са вредни май,да се чуди човек какво да използва Thinking
Само някоя наистина натурална къна бих си сложила на косата ,не ми се рискува с тези вредни бои.  Winkш


Понеже и аз съм пред такава чуденка.Да вметна само,че натуралната къна май е без оцветители? Всички остана ли оцветяващи къни също съдържат вредни оцветители?Изобщо в бг има ли от натурална къна да се продава? newsm78


Само натуралните къни са без допълнителни багрила, но нямат добра покривност върху бели коси.
Боите за коса нямат конкурент в това отношение.

# 42
  • Торонто
  • Мнения: 837
Здравейте.  bouquet
Днес получих CLINIQUE pore minimizer refining serum и моля за мнение.
 Матира доста /да не кажа прекалено/, но остави усещането за пудра върху кожата.
INGREDIENTS:
WATHER, CYCLOPENTASILOXANE, GLYCERIN, ALCOHOL DENAT, POLYMETHYL METHACRYLATE, SILICA, TALC, BUTYLENE GLYCOL, DIMETHICONE, HYDROGENATED LECITHIN,  SIGESBECKIA ORIENTALIS (ST. PAULS WORT) EXTRACT, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) PROTEIN, TRITICUM VULGARE (WHEAT) GERM EXTRACT, HORDEUM VULGARE (BARLEY) EXTRACT D`ORGE, ACETYL GLUCOSAMINE, CHOLESTEROL???, POLYDODECANAMIDEAMINIUM TRIAZADIPHENYLETHENESULFONATE  ooooh! , PHOSPHOLIPIDS, TOCOPHERYL ACETATE, LINOLEIC ACID, SUCROSE, AMORPHOPHALLUS KONJAC POOT POWDER, SQUALENE, DIETHYLHEXYL SUCCINATE, PHENYL TRIMETHICONE, HYDROGENATED POLYISOBUTENE, POLYETHYLENE, ETHYLENE/METHACRYLATE COPOLYMER, ISOPROPYL TITANIUM TRIISOSTEARATE, AMMONIUM ACRYLOLYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, POLYVINYLALCOHOL CROSSPOLYMER PHENOXYETHANOL. METHILPARABEN, BUTYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, MICA, TITANIUM
Ох, мислех, че никога няма да свърши. ooooh!
Знам, че сте обсъждали парабените /тук са доста/, но не помня какво означава, добе или зле. newsm78
Важното за мен е, ако не помага, поне да не вреди.
Самоцитирам се, защото мисля и за в бъдеще да продължа да купувам това кремче. Единственото, което ми подсуши лицето за дълго време. Нали няма вредни съставки в него?


Има хубави съставки и ще работи по предназначение, но на доста предна позиция е талк, който е много нежелателен.
Разрови из Google и сама ще се убедиш.

# 43
  • Мнения: 2 652
Някой ще се изкаже ли за това моля? Софи?

Моля за мнение за следни 2 хидратиращи продукта - кожата ми е чувствителна, не знам дали няма да са ми тежки.

Крем:
Water/Aqua, Anthyllis Vulneraria Extract, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Alcohol, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil,Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Arachis Hypogaea (Peanut) Oil, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil, Hypericum Perforatum (St. John'swort) Extract, Glycerin, Calendula Officinalis Flower Extract,Lecithin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil,Fragrance/Parfum (Essential Oil), Limonene, Linalool,Farnesol, Benzyl Benzoate, Geraniol, Citronellol, Citral,Eugenol, Benzyl Salicylate, Algin, Xanthan Gum

Маска:
Water/Aqua, Pyrus Cydonia (Quince) Seed Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Glycerin, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil,Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Lanolin, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate,Beeswax/Cera Flava, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Lecithin, Sucrose Distearate, Rosa Damascena (Rose) Flower Wax, Fragrance/Parfum (Essential Oil), Citral, Geraniol,Citronellol, Linalool, Limonene, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Propolis Wax/Propolis Cera

Благодаря.

# 44
  • Торонто
  • Мнения: 837
Кремът ми хареса, но чувствителна кожа може и да подразни - натурални масла, алергени от парфюмната композиция също.
Няма синтетични емолиенти, които да го олекотят.

И маската е много хубава, но със същите забележки за чувствителна кожа.

Кажи поне каква марка са.

Общи условия

Активация на акаунт