За добрата козметика - 3

  • 99 848
  • 747
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 652
Извинявам се за пропуска - на Dr.Hauscka са и ако реша да ги пробвам, трябва да ги поръчвам отнякъде или да моля някой да ми носи. Сериозна дилема.


А този овлажняващ флуид на Stella McCartney:

Centaurea Cyanus Flower Water, Aqua (Water), Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Alcohol, Glycerin, Cetearyl Olivate, Maltodextrin, Sorbitan Olivate, Cetyl Alcohol, Glycine Soja ( Soybean) Oil, Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Oil, Rosa Rubiginosa Seed Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Xanthan Gum, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Geraniol, Linalool, Hexyl Cinnamal, Anthemis Nobilis Flower Oil, Cananga Odorata Flower Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Citrus Medica Limonum (Lemon) Leaf Oil, Cymbopogon Martini Oil, Eugenia Caryophyllus Bud Oil, Lavandula Hybrida Oil, Ocimum Basilicum (Basil) Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Pogostemon Cablin Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Salvia Sclarea (Clary) Oil, Vetiveria Zizanoides Root Oil, Camellia Sinensis Leaf Extract, Tilia Cordata Flower Extract, Sodium Hyaluronate, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Althaea Officinalis Extract, "4sb07-1."


И този "calming and soothing elixir" пак на Stella:

Centaurea Cyanus Flower Water, Aqua (Water), Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Maltodextrin, Behenyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Coco-Glucoside, Phospholipids, Xanthan Gum, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Geraniol, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Linalool, Hexyl Cinnamal, Anthemis Nobilis Flower Oil, Cananga Odorata Flower Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Citrus Medica Limonum (Lemon) Leaf Oil, Cymbopogon Martini Oil, Eugenia Caryophyllus Bud Oil, Lavandula Hybrida Oil, Ocimum Basilicum (Basil) Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Pogostemon Cablin Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Salvia Sclarea (Clary) Oil, Vetiveria Zizanoides Root Oil, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Sodium Hyaluronate, Tocopherol, Arnica Montana Flower Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, "4sb05-1."


И последен въпрос - www.sephora.com някой знае ли дали доставят до Бг?

Последна редакция: нд, 25 окт 2009, 23:09 от Grace'

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Софи,ще ти бъда благодарна ако ми кажеш дали са много вредни  оцветителите които имат тези къни на различни фирми са и дали евентуално са по щадящи от боя за коса.

Това е черна къна на Афродита.
henna,Amylodextrin,sodium chloride,lamium album,matricaria chamomila,juglans regia,cotinus coggyria,organum vulgare,arctium lappa,/+- HC Red 3,HC Yellow 2,HC Yellow 5, HC Orange1,HC Blue 2,p-phenylendiamine,Barium peroxide,Citric  acid

Това е на Рубела махагон.
Henna natural,starch,sodium lauril sulfate,cinnamomum zeylanicum Nees,Eugenia caryophyllata Thunb

# 47
  • Мнения: 6
Аз 6те си препиша крема и 6те бъда много благодарна, ако някои ми отговори! Ако не надявам се скоро да разберем за саита където 6те можем да пишем!

aqua, cyclopentasiloxane, butyrospermum partii butter, capryliccapric tryglyceride, saccaride isomerate, butylene glicol, pentylene glicol, aluminum starch octenylsuccinate, soybean glycerides, lauryl glucoside, polyglyceryl-2 dipolyhydroxystearate, sarcosine, apryloyl glicine, ethylhexylglycerin, ethylhexyl methoxycinnamate, glycerin, butyrospermum partii unsaponifiables, rosa centifolia flower extract, sodium hyaluronate, sorbitan stearate, acrylates/C10-30 acrylate crosspolymer, sodium carbomer, benzophenone-3, polysorbate 20, hydroxypropyl methylcellulose, locinera japonica, flower extract, disodium EDTA

  bouquet

# 48
  • Мнения: 2 375
Sofi, мерси!

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 2 419
Аз 6те си препиша крема и 6те бъда много благодарна, ако някои ми отговори! Ако не надявам се скоро да разберем за саита където 6те можем да пишем!

aqua, cyclopentasiloxane, butyrospermum partii butter, capryliccapric tryglyceride, saccaride isomerate, butylene glicol, pentylene glicol, aluminum starch octenylsuccinate, soybean glycerides, lauryl glucoside, polyglyceryl-2 dipolyhydroxystearate, sarcosine, apryloyl glicine, ethylhexylglycerin, ethylhexyl methoxycinnamate, glycerin, butyrospermum partii unsaponifiables, rosa centifolia flower extract, sodium hyaluronate, sorbitan stearate, acrylates/C10-30 acrylate crosspolymer, sodium carbomer, benzophenone-3, polysorbate 20, hydroxypropyl methylcellulose, locinera japonica, flower extract, disodium EDTA

  bouquet
Здравейте първо.  Simple Smile Рядко ми остава време дори да чета темите.
За горното кремче не видях какво точно се пита... Ама така по принцип мога да кажа, че някак не ми се струва, че цялото съдържание е преписано. Не виждам консервант, а ми се струва малко нереално с двата гликола да са консервирали. И парфюмът липсва, а едва ли не са му сложили.
Кремчето е  дневно, с УВ защита, която обаче не мисля, че е много висока. Като маса ми изглежда ок. Масло от Шеа е едно от любимите натурални масла. Предполагам, че на апликация е приятен крем с добър пост ефект, има хидратиращо действие. Не знам за каква кожа се отнася, но не е много подходящ за мазна.
И пак казвам - за мен съдържанието е непълно.  Crazy

# 50
  • Мнения: 6
Аз 6те си препиша крема и 6те бъда много благодарна, ако някои ми отговори! Ако не надявам се скоро да разберем за саита където 6те можем да пишем!

aqua, cyclopentasiloxane, butyrospermum partii butter, capryliccapric tryglyceride, saccaride isomerate, butylene glicol, pentylene glicol, aluminum starch octenylsuccinate, soybean glycerides, lauryl glucoside, polyglyceryl-2 dipolyhydroxystearate, sarcosine, apryloyl glicine, ethylhexylglycerin, ethylhexyl methoxycinnamate, glycerin, butyrospermum partii unsaponifiables, rosa centifolia flower extract, sodium hyaluronate, sorbitan stearate, acrylates/C10-30 acrylate crosspolymer, sodium carbomer, benzophenone-3, polysorbate 20, hydroxypropyl methylcellulose, locinera japonica, flower extract, disodium EDTA

  bouquet
Здравейте първо.  Simple Smile Рядко ми остава време дори да чета темите.
За горното кремче не видях какво точно се пита... Ама така по принцип мога да кажа, че някак не ми се струва, че цялото съдържание е преписано. Не виждам консервант, а ми се струва малко нереално с двата гликола да са консервирали. И парфюмът липсва, а едва ли не са му сложили.
Кремчето е  дневно, с УВ защита, която обаче не мисля, че е много висока. Като маса ми изглежда ок. Масло от Шеа е едно от любимите натурални масла. Предполагам, че на апликация е приятен крем с добър пост ефект, има хидратиращо действие. Не знам за каква кожа се отнася, но не е много подходящ за мазна.
И пак казвам - за мен съдържанието е непълно.  Crazy

Много благодаря!   bouquet  Ами то пише на опаковката, че е без консерванти и аз се учудих, но това е цялото съдържание на опаковката. А кожата ми е суха и на крема пише за суха кожа. Щом изглежда добре ще споделя че е италянски на Bionike за 22 евро го взех, но незнам дали го има в БГ. Само дето не мирише много приатно

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 2 419
Извинявам се за пропуска - на Dr.Hauscka са и ако реша да ги пробвам, трябва да ги поръчвам отнякъде или да моля някой да ми носи. Сериозна дилема.


А този овлажняващ флуид на Stella McCartney:

Centaurea Cyanus Flower Water, Aqua (Water), Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Alcohol, Glycerin, Cetearyl Olivate, Maltodextrin, Sorbitan Olivate, Cetyl Alcohol, Glycine Soja ( Soybean) Oil, Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Oil, Rosa Rubiginosa Seed Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Xanthan Gum, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Geraniol, Linalool, Hexyl Cinnamal, Anthemis Nobilis Flower Oil, Cananga Odorata Flower Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Citrus Medica Limonum (Lemon) Leaf Oil, Cymbopogon Martini Oil, Eugenia Caryophyllus Bud Oil, Lavandula Hybrida Oil, Ocimum Basilicum (Basil) Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Pogostemon Cablin Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Salvia Sclarea (Clary) Oil, Vetiveria Zizanoides Root Oil, Camellia Sinensis Leaf Extract, Tilia Cordata Flower Extract, Sodium Hyaluronate, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Althaea Officinalis Extract, "4sb07-1."


И този "calming and soothing elixir" пак на Stella:

Centaurea Cyanus Flower Water, Aqua (Water), Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Maltodextrin, Behenyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Coco-Glucoside, Phospholipids, Xanthan Gum, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Geraniol, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Linalool, Hexyl Cinnamal, Anthemis Nobilis Flower Oil, Cananga Odorata Flower Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Citrus Medica Limonum (Lemon) Leaf Oil, Cymbopogon Martini Oil, Eugenia Caryophyllus Bud Oil, Lavandula Hybrida Oil, Ocimum Basilicum (Basil) Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Pogostemon Cablin Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Salvia Sclarea (Clary) Oil, Vetiveria Zizanoides Root Oil, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Sodium Hyaluronate, Tocopherol, Arnica Montana Flower Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, "4sb05-1."


И последен въпрос - www.sephora.com някой знае ли дали доставят до Бг?

Първото ми питане е дали имаш мостри от двата продукта. Как миришат? Виждам едни диви смеси от етерични масла, които на мен лично нищо не ми говорят...
Не съм особено голям фен на натуралната козметика, защото е "орязана" като действие. Много ми допадат натуралните масла, но считам, че някои синтетични продукти могат да дадат на кожата положително усещане и добър ефект. Масите стават малко тежички и определено не са подходящи за по мазни кожи.  Другото, което ме притеснява е това, че има много голяма натурална маслена фаза и дали натуралните антиоксиданти вътре биха се справили с нея. Но аз си признавам, че не съм работила с тези антиоксиданти и нямам практика с тях - вероятно притесненито ми е малко неоснователно.
Двата крема са превъзходни нощни кремове. Ако трябва да кажа, че единият е по - добър от другия - няма как да го направя. Първият по-лек ми изглежда.  Crazy

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 2 419
Аз 6те си препиша крема и 6те бъда много благодарна, ако някои ми отговори! Ако не надявам се скоро да разберем за саита където 6те можем да пишем!

aqua, cyclopentasiloxane, butyrospermum partii butter, capryliccapric tryglyceride, saccaride isomerate, butylene glicol, pentylene glicol, aluminum starch octenylsuccinate, soybean glycerides, lauryl glucoside, polyglyceryl-2 dipolyhydroxystearate, sarcosine, apryloyl glicine, ethylhexylglycerin, ethylhexyl methoxycinnamate, glycerin, butyrospermum partii unsaponifiables, rosa centifolia flower extract, sodium hyaluronate, sorbitan stearate, acrylates/C10-30 acrylate crosspolymer, sodium carbomer, benzophenone-3, polysorbate 20, hydroxypropyl methylcellulose, locinera japonica, flower extract, disodium EDTA

  bouquet
Здравейте първо.  Simple Smile Рядко ми остава време дори да чета темите.
За горното кремче не видях какво точно се пита... Ама така по принцип мога да кажа, че някак не ми се струва, че цялото съдържание е преписано. Не виждам консервант, а ми се струва малко нереално с двата гликола да са консервирали. И парфюмът липсва, а едва ли не са му сложили.
Кремчето е  дневно, с УВ защита, която обаче не мисля, че е много висока. Като маса ми изглежда ок. Масло от Шеа е едно от любимите натурални масла. Предполагам, че на апликация е приятен крем с добър пост ефект, има хидратиращо действие. Не знам за каква кожа се отнася, но не е много подходящ за мазна.
И пак казвам - за мен съдържанието е непълно.  Crazy

Много благодаря!   bouquet  Ами то пише на опаковката, че е без консерванти и аз се учудих, но това е цялото съдържание на опаковката. А кожата ми е суха и на крема пише за суха кожа. Щом изглежда добре ще споделя че е италянски на Bionike за 22 евро го взех, но незнам дали го има в БГ. Само дето не мирише много приатно

Най-вероятно си попаднала на крем без парфюм. Можеш само да се радваш. Това си е лично мое мнение.  Peace И щом консервантите липсват - още по добре. Така рисковете от алергии се намалят доста.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 155
извинявам се, може ли отговор и на моето питане?  Hug Rolling Eyes
напоследък доста често ползвам един стилизант за рошава коса   - EXTREME GRUNGY GLUE на Rolland. Доста е силен и съм доволна от резултата, но дали не ми уврежда косъма (скалпа) такава 'екстремност' - без измиване е. Ето му съставките:
http://i118.photobucket.com/albums/o98/galia_gtsp/Razni/DSC09048.jpg
Гледам има доста 'екстракти', но моля за експертно мнение - дали има лоши съставки и като цяло вашата оценка.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 2 419
Аз не се наемам да коментирам продуктите за коса, особено стилизантите. Просто не съм толкова компетентна.
Надявам се някой от останалите специалисти си каже мнението.

# 55
  • Мнения: 94
Здравейте на всички,
/и на теб Румид/
много се радвам ,че иланг-иланг е тук да ни помага да направим правилния избор на козметиката ни.И да питам и аз за един продукт за коса/ако може/
На етикета пише ,че е за оформяне на къдрици с мокър ефект и
перфектна линия на правата коса.Може ли в този си състав да върши 2 съвършенно различни неща.
petrolatum,paraffinum liqudum, glicerin cetearyl alcohol
sodiun styrene acrylates, divinyl benzene copolimer
methylchorotiazolinone, methyltiazolinone dimethylPABAmidopropyl
laurdimonium tosylate, parfum
Благодаря предварително.

# 56
  • Мнения: 214
Здравейте,момичета!Искам да попитам дали някой е ползвал този крем на Clarins .В момента доста го рекламират,особено за кожа над 30+.Преди години опитах една мостричка на друг техен крем и имам добри спомени.

# 57
  • Торонто
  • Мнения: 837
Здравейте на всички,
/и на теб Румид/
много се радвам ,че иланг-иланг е тук да ни помага да направим правилния избор на козметиката ни.И да питам и аз за един продукт за коса/ако може/
На етикета пише ,че е за оформяне на къдрици с мокър ефект и
перфектна линия на правата коса.Може ли в този си състав да върши 2 съвършенно различни неща.
petrolatum,paraffinum liqudum, glicerin cetearyl alcohol
sodiun styrene acrylates, divinyl benzene copolimer
methylchorotiazolinone, methyltiazolinone dimethylPABAmidopropyl
laurdimonium tosylate, parfum
Благодаря предварително.



Според мен може.
Действието се дължи на полимерите,които изграждат филм около косъма и дали ще го начупят или изправят зависи от приложеното механично въздействие.
Ако начупваш - полимерите ще спомогнат да се задържат къдриците в направената форма.
Ако изправяш - същата работа. Образуваният филм ще държи косъма изправен.
По-важно е как ще действаш на косата, стилизантът е само средството и да, може да бъде универсален.

# 58
  • Торонто
  • Мнения: 837
Здравейте първо.  Simple Smile Рядко ми остава време дори да чета темите.
За горното кремче не видях какво точно се пита... Ама така по принцип мога да кажа, че някак не ми се струва, че цялото съдържание е преписано. Не виждам консервант, а ми се струва малко нереално с двата гликола да са консервирали. И парфюмът липсва, а едва ли не са му сложили.Кремчето е  дневно, с УВ защита, която обаче не мисля, че е много висока. Като маса ми изглежда ок. Масло от Шеа е едно от любимите натурални масла. Предполагам, че на апликация е приятен крем с добър пост ефект, има хидратиращо действие. Не знам за каква кожа се отнася, но не е много подходящ за мазна.
И пак казвам - за мен съдържанието е непълно.  Crazy


Не слагат парфюми Сиси, и то масово.
Мерси, че се включи   bouquet

Да ти кажа още, че кефиш отвсякъде.
Такива задълбочени познания и страхотен изказ!

# 59
  • Мнения: 1 645
Интересува ме мнението ви за следната 3-етапна система за борба с акне Проактив Солюшънс :

Почистващ крем :Active Ingredient: benzoyl peroxide 2.5%.

Inactive Ingredients: water (aqua), magnesium aluminum silicate, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, disodium PEG-12 dimethicone sulfosuccinate, sorbitol, dimethyl isosorbide, tridecyl stearate, neopentyl glycol dicaprylate/dicaprate, polyethylene, cetyl esters, anthemis nobilis flower extract, sodium hyaluronate, sodium PCA, xanthan gum, tridecyl trimellitate, propylene glycol, imidazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, fragrance (parfum).

Тоник:Ingredients: water (aqua), glycolic acid, hamamelis virginiana (witch hazel) extract, anthemis nobilis flower extract, rosa canina fruit extract, aloe barbadensis leaf juice, sodium PCA, panthenol, glycerin, propylene glycol, allantoin, polysorbate 20, hydroxyethylcellulose, sodium hydroxide, benzophenone-4, tetrasodium EDTA, imidazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, fragrance (parfum), blue 1 (CI 42090), yellow 5 (CI 19140).

Лосион :Active Ingredient: benzoyl peroxide 2.5%.

Inactive Ingredients: water (aqua), ethoxydiglycol, cyclotetrasiloxane, propylene glycol, cetearyl alcohol, dimethicone, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, cyclopentasiloxane, panthenol, allantoin, xanthan gum, ceteareth-20, carbomer, triethanolamine, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, fragrance (parfum).


И допълнителен продукт-маска :Active Ingredient: sulfur 6%.

Inactive Ingredients: water (aqua), kaolin, glycereth-26, linoleic acid, cetearyl alcohol, magnesium aluminum silicate, zinc oxide, ceteareth-20, sodium lauroyl sarcosinate, linolenic acid, cymbopogon schoenanthus extract, geranium maculatum extract, melaleuca alternifolia (tea tree) leaf oil, tocopherol, tocopheryl acetate, butylene glycol, hydrated silica, ethoxydiglycol, ethylparaben, methylparaben, fragrance (parfum), titanium dioxide (CI 77891).

Предварително благодаря  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт