Мамолози - гр. София

  • 1 575 913
  • 5 601
  •   2
Отговори
# 2 835
  • София
  • Мнения: 2 666
Здравейте, момичета много ви моля за съвет, към кои лекар да се насоча за нов преглед. Миналата година през месец март отидох на профилактичен мамологичен преглед, беше минала почти година от второто ми раждане и доста време откакто бях спряла да кърмя. Прегледа го направи д-р Танушева от болница Надежда, от прегледа стана ясно че съм с фиброаденом 5мм. Докторката каза че следващия преглед трябва да е след 6 месеца. Прочетох някои неща за фиброаденомите и понеже малко се бях притеснила реших да потърся още едно мнение. Насочих се към д-р Василев, не откри фиброаденома(???????), едновременно се успокоих и зарадвах но в следващия момент се замислих е как може, единия лекар е категоричен че съм с фиброаденом, другия че нямам такъв. Изчаках още 6 месеца и отидох на нов преглед, ( мислех да се насоча към д-р Спирдонов, но в последствие размислих), прегледа ме д-р Стоименов в болница Надежда. Каза че имам фиброаденом 5,8. Не каза нищо за операция, изписа ми масло от вечерна иглика и каза отново на преглед след 3 месеца.Та сега незнам имам ли фиброаденом, нямам ли, какво да правя и кого да потърся за още едно мнение. Аз ли съм някакъв невероятен карък та да не мога да разбера какво ми е. Дали има някоя друга жена с такъв имащо - нямащ фиброаденом.
Мислех дали пак да не потърся д-р Василев или друг доктор да търся, направо незнам какво да правя.

Според мен може да се довериш на Стоименов. Той е доста премерен и не слага диагнози с лека ръка. Изчакай 3 месеца и отиди отново на преглед.

# 2 836
# 2 837
  • SF
  • Мнения: 21 242
И аз се замислих и даже усмихнах за тези 5,8 мм Simple Smile.
Лекарите не ти ли правят снимка от прегледа. На мен винаги ми дават. Тези снимки можеш да ги показваш на следващия лека, за да знае какво е видял предишният и да го проследи.

# 2 838
  • София
  • Мнения: 1 928

Грешката е моя, 0,58.

Последна редакция: пн, 18 дек 2017, 08:42 от Мaksy

# 2 839
  • София
  • Мнения: 1 762
Аз съм на 49 години с операция на дясна гърда, фиброаденом. Ходя редовно на прегледи и благодаря на Господ, всичко е ок. Миналата седмица ходих в болница Надежда. Приятелка на синът ми е асистент на доктор Стоименов и след мамографията си поговорихме с нея. Та тя ми сподели, че те разполагат с най- добрата апаратура за диагностициране. Работят и със здравната каса. Препоръчвам болницата и лекарите там, ако все още се чудите.

# 2 840
  • София
  • Мнения: 1 928
И аз се замислих и даже усмихнах за тези 5,8 мм Simple Smile.
Лекарите не ти ли правят снимка от прегледа. На мен винаги ми дават. Тези снимки можеш да ги показваш на следващия лека, за да знае какво е видял предишният и да го проследи.

о да така и прявя, снимките винаги ги давам на лекаря, но д-р Василев като каза че не вижда фиброаденом какво да кажа, 4 месеца по-късно (след Василев) ме гледа д-р Стоименов тои пък видя фиброаденом, та затова попитах.

# 2 841
  • Мнения: 964
И аз се замислих и даже усмихнах за тези 5,8 мм Simple Smile.
Лекарите не ти ли правят снимка от прегледа. На мен винаги ми дават. Тези снимки можеш да ги показваш на следващия лека, за да знае какво е видял предишният и да го проследи.

о да така и прявя, снимките винаги ги давам на лекаря, но д-р Василев като каза че не вижда фиброаденом какво да кажа, 4 месеца по-късно (след Василев) ме гледа д-р Стоименов тои пък видя фиброаденом, та затова попитах.
Подобна история ми съсипа нервната система и ми докара куп главоболия .
то бива , бива но да ни цакат с по 50 -60 лева за преглед и да не могат да ориентират човек е прекалено . Що за безобразие !!!
Лекарските грешки са най лесно простими и единствено в много случай не поправими - оправданието е "и ние сме хора грешим " писна ми от печелбари !

# 2 842
  • SF
  • Мнения: 21 242
Вижте, лекарите гледат снимки и картинки и казват на какво им прилича изображението. Пазят се от крайни диагнози по картинка. Не може да си позволят за всеки случай да кажат лошата новина, за да не им се сърдят пациентите, ако са пропуснали. Само на микроскопът може да се вярва.
 Ако лекарят смята, че не трябва да се пипа "нещото", го казва. Пациентът винаги може да потърси второ мнение за успокоение. Притеснението идва от това, ако двете мнения се разминат и се разминат и с третото... Има такива случаи в медицината, където 2+2 не винаги е 4. Това са ми го казвали лекарите.
Д-р Василев е много добър и опитен лекар. На мен той ми беше казал буквално "Не знам какво е, но не бих го държал в тялото си."

# 2 843
  • Мнения: 6 346
По принцип е добре да се ходи винаги при един и същ лекар, с един и същ апарат, т.е. в един и същ кабинет. Наистина за по-сериозните неща си трябва второ мнение, макар че за фиброаденом аз не бих търчала за второ, честно казано, защото по принцип не би трябвало да могат да го объркат с най-лошото... Василев наистина е добър диагностик и не мисля, че е по бързото рязане на всяка цена. За Стоименов нямам никакви впечатления. Но и аз мисля, че е добре да се иска снимка, особено когато има съмнения, че "има нещо", каквото и да е то.

Но освен това имайте предвид, че при едно и също изображение един може да види едно, друг - друго.

# 2 844
  • SF
  • Мнения: 21 242
Точно така. Докато не покаже микроскопът, съмненията и у пациента, и у доктора, винаги може да останат. Освен, ако снимката не показва много ясно какво точно е. Една обикновена настинка може да се обърка с грип и няма да ви е приятно да ви изпишат антибиотик, за да се презастраховат. Какво остава за операция за отстраняване на нещо, което се повлиява от вечерна иглика.

# 2 845
  • Мнения: 6 346
По принцип за гърдите е много полезен и йодът, включително има публикации, че и мастопатията, и ракът на гърдата се повлияват добре от комбинация от йод, селен и вечерна иглика, както и от всяко от трите поотделно. Но понеже йодът е спорна тема по принцип, най-добре е всеки да си потърси информация и да си прецени какво да прави. Но вечерната иглика не би навредила, така че при всички положения е добър избор, а и много жени са доволни от нея, въпреки че най-често я използват за мастопатия, а не за фиброаденоми.

И освен това е хубаво, че въпреки различните мнения, поне никой не е изразил съмнения за нещо лошо. Макси, мисля, че това е достатъчна причина за момента да се успокоиш, да си изкараш едни хубави празници, но междувременно да си купиш иглика, да я пиеш поне няколко месеца и после да отидеш пак на преглед при Стоименов, понеже той вижда фиброаденома - да видиш какво ще ти каже. Или отиди при Василев, не знам, ти си реши.

# 2 846
  • София
  • Мнения: 1 928
Маслото от вечерна иглика вече започнах да го пия, за йода ще потърся информация.

# 2 847
  • Мнения: 1 380
Е, сега се притесних дали д-р Василев е адекватен в диагностицирането, а след малко съм при него! Къде работи този д-р Стоименов, как мога да си запиша час за него и добър ли е? Или при д-р Гаврилов?

# 2 848
  • Sofia
  • Мнения: 5 961
А какво ви е мнението за д-р Младенов от Вита?

# 2 849
  • София
  • Мнения: 12 421
Аз писах по-напред в темата, че останах доволна. Колежки ми го препоръчаха, защото никога не бях се преглеждала. Те ходят при него повече от 15 години. Мен обаче не ме преглежда във "Вита", а в някакъв кабинет на бул. "Тодор Каблешков".

Общи условия

Активация на акаунт