Най-крехко месо

  • 14 805
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте,
питам вас в този подфорум,защото най-много разбирате Flutter
Кажете ми моля, коя е най-крехката част на телешкото и най-крехката част на свинското.
Доколкото знам е телешко бон филе и свински врат.
Моля поправете ме ако греша Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 707
Аз нямам претенции, че много разбирам, но свинското май също имаше такова бон филе  newsm78.

# 2
  • Мнения: 27 524
Рибицата на свинското и на телето бон филето, да, пак от там. То затова са и най-скъпите части от месата  Simple Smile
Вратното месо на прасето е мазно и нашарено. Телешкото пък се готви трудно, за да стане в крайна сметка крехко и нежно  Rolling Eyes
За мен няма по-крехко и по-вкусно месо от долната част на пилешкото бутче  Flutter

# 3
  • Мнения: 1 596
Мерси много за отговорите Heart Eyes
А за пилешкото всички знаем Wink,но не може цял живот само пилешко да готвим Crazy

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
От телешко не разбирам, но що се отнася до свинското, за мен най-хубавото месо е от плешката Peace Мъжът ми, естествено, предпочита вратни пържолки Crazy Категорично, обаче, мога да заявя, че плешката е по-крехка и от рибицата, и от вратните пържоли.

# 5
  • Мнения: 613
Бон филе и плешка . Но преди всичко е до приготвяне.

# 6
  • София
  • Мнения: 614
Бонфилето и контрафилето са най-крехката част на телешкото. Зависи и от произхода на месото /аржентинското минава за най-хубаво/ и възрастта на животното - ако е от младо теле, си е крехко която и част да вземеш. За съжаление по нашите магазини по-често се продава говеждо за телешко - то е по-тъмночервено на цвят  Peace

Най-крехката част на свинското е вратът  Peace Филето и то минава за крехко,  но ако не е приготвено по подходящия начин, можеш да си извадиш пломбите с него  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 221
Всичко е въпрос на вкус. Аз също предпочитам свинските вратни пържоли. Телешко по принцип не обичам. Но за да станат крехки за това се слагат в марина, има различни за различните вкусове. Но в нея трябва задължително да има някаква киселина (вино, лимон, кисело мляко)

# 8
  • София
  • Мнения: 5 258

В нашия месарски магазин често продават месо от млечно теле - уникално крехко, която и
част да вземеш  Peace Цената му е около 9-10 лв за килограм, но това е защото има доста
кокали, за сметка на това няма тлъсто. Ако можеш да си намериш такова няма да съжаляваш  Twisted Evil

Свинското - шолът също е крехък и не е мазен.
Телешкото - трябва да се маринова, аз лично го оставям минимум 24 часа (само за телешко варено не
мариновам)

# 9
  • София
  • Мнения: 12 554

В нашия месарски магазин често продават месо от млечно теле - уникално крехко, която и
част да вземеш  Peace Цената му е около 9-10 лв за килограм, но това е защото има доста
кокали, за сметка на това няма тлъсто. Ако можеш да си намериш такова няма да съжаляваш  Twisted Evil



Моля, драсни на ЛС адресът на тоз магазин  Wink

# 10
  • Viena
  • Мнения: 3 588

В нашия месарски магазин често продават месо от млечно теле - уникално крехко, която и
част да вземеш  Peace Цената му е около 9-10 лв за килограм, но това е защото има доста
кокали, за сметка на това няма тлъсто. Ако можеш да си намериш такова няма да съжаляваш  Twisted Evil



Моля, драсни на ЛС адресът на тоз магазин  Wink
и аз искам адреса

# 11
  • Мнения: 1 426
аз съм купувала месо от млечно теле, е не е такова каквото е телешкото от специалните породи отглеждани за месо. Не знам някой да отглежда такива породи в Бг, обаче  в Банско в една механи какви телешки пържоли има (карат ги от Македония) уникални са.
Филетата са сухи меса и не си падаме по тях, едни вратни пържолки или ребърца са друго нещо.

# 12
  • София-Младост
  • Мнения: 23 361

В нашия месарски магазин често продават месо от млечно теле - уникално крехко, която и
част да вземеш  Peace Цената му е около 9-10 лв за килограм, но това е защото има доста
кокали, за сметка на това няма тлъсто. Ако можеш да си намериш такова няма да съжаляваш  Twisted Evil


Моля, драсни на ЛС адресът на тоз магазин  Wink

Който е получил адреса нека го прати и на мен.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 258

Момичета да взема да го публикувам или..? Голяма реклама ли ще се смята..?
Аз все пак и името му не знам  Crazy За мен той е просто - моя магазин за месо  Crazy

# 14
  • Мнения: 419
rainy... и аз бих искала да знам адреса ако може. Все пак е поискана реклама..., не мисля, че ще е нередно.

Общи условия

Активация на акаунт