Уши, нос, гърло - гр. София

  • 679 242
  • 792
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 6 287
Здравейте,
детенце ми е на 4 години и спи с отворена уста, хърка като спо, говори носово...искам да я закарам на специалист УНГ, Прочетох много мнения.
 
Не знам къде да я заведа. Някои мами споменаха билкови лечения. Може ли малко повече информация.

Благодаря:)

Наистина ли след като си прочела толкова мнения не знаеш къде да ис заведеш детето на УНГ? Всички спимптоми говорят за увеличена 3 сливица, аз не бих пробвала с били преди да чуя мнение на лекар специалист. Транспортна болница.

# 526
  • Мнения: 12
Здравейте,
Коментарът за доц. Тодоров беше мой, но искам да уточня, че не се съмнявам в качествата му на специалист, защото е един от най-добрите в България и съм го чувала от много места.  Това, което ме разстрои и ме накара да избера друг хирург е несериозното му отношение. Първо каза "необходима е операция, но взе пак пробвайте първо тези капки за нос, те са противоалергични, да видим как ще се повлияете. "  Капките бяха скъпи, изпръсках ги - нищо. Отидох пак. Доктора пак каза "трябва да изключим алергия, отидете на алерголог и междувременно направете предоперативните изследвания, после само ми се обадете и ще насрочим дата, около 15ти февруари. "  За втория преглед ми взе сумата като за първичен. Ходих при алерголог, направих си и тестовете за упойки, но личната лекарка ми каза, че от 2010та година всяка болница е длъжна сама да си прави предоперативните изследвания на пациентите. Обадих се на Тодоров, той заяви, че ИСУЛ няма да ми ги покрие и трябва да си платя. Казах ок, бях вече супер изнервена и той каза "добре, възможна дата 18 ти март."  Тестовете за упойки важат месец, излизаше, че ще трябва и тях да ги правя на ново... Той явно се беше объркал, твърдеше, че не ми е давал лист с необходимите изследвания (който е все още у мен)  и затова реших просто за се насоча към друг лекар и болница. В Софиямед ме оперираха по -малко от седмица след първия преглед и вече се възстановявам.
И пак казвам, явно на доц. Тодоров му беше напрегнат период и не можахме да се разберем. Племенницата ми беше със съмнени за астма и трета сливица,  а той й помогна само с прости лекарства, така че все пак го уважавам като специалист.


Доц. Спиридон Тодоров ми направи много добро впечатление. Тъй като моето заболяване се оказа автоимунно и много рядко, специалистите с какъвто и да било опит с него за рядкост и за мен остава много малък избор.... Confused
Някой имал ли е проблеми с него? Видях по-горе негативен коментар. Peace

# 527
  • Мнения: 603
Цитирам думите на проф. Едрев, при който водих дъщеря ми - " В момента най-добрият УНГ в България за деца е доц. Тодоров (баща!!!). "

# 528
  • София
  • Мнения: 796
Monika, много благодаря! Peace
Наистина, с доцентите стават такива неща.... И моят доцент все нещо забравя с датите, изследванията, рецептите и т.н.... Трябват им секретарки - или по-точно, лични асистенти! Има прекалено много бюрокрация, която им пречи и разсейва.
Сърничката, а доц. Тодоров баща също ли е в Исул? И не е ли много възрастен вече...?
Аз така или иначе като вече съм била при сина, трудно мога да отида при бащата без да го засегна. Confused Но поне да знам кой е и къде е.

# 529
  • Мнения: 603
agileya, аз лично ходих при доц. Тодоров в частния му кабинет, където преглежда всеки ден - мисля че беше от 14 до 19 или нещо подобно с предварително записан час по тел. Не съм сигурна дали работи и в Исул още. Частният му кабинет е с две стаи - в едната преглежда синът му паралелно с него в другата. Не е толкова възрастен определено. Ако отидеш при него няма как да се разбере, че си ходила и при сина му.

# 530
  • Мнения: 12
Тодоров старши е възрастен, но определено все още е напълно е "в час ". Обаче вече не оперира.

# 531
  • София
  • Мнения: 796
Кабинетът не става - там нямало микроскопът, с който гледат в средното ми ухо. А и докато ми унищожават имунната защита не мога да ходя на места с малки деца (заради заразите).... Въобще... ooooh!
Но много ви благодаря за информацията, момичета! Peace Не ме мислете - мисля, че всичко е точно, защото определено ми трябва опериращ лекар, тъй като положението е сложно и непредсказуемо, а синът знае за какво става дума, защото е срещал и преди това чудо. Wink

# 532
  • Мнения: 12
Agileya, успех!  Simple Smile
Дано да може да те види по-скоро.

# 533
  • Мнения: 603
Някой дали може да препоръча добър специалист за много тежък случай....? Става дума за остър серозен отит на средно ухо и загуба на слуха. Търся по възможност най-добрия....
Сега прочетох за какво иде реч. Ами защо не си се обърнала към проф. Едрев? Той е най - добрият хирург точно за уши. Оперира в Св. Пантелеймон.

# 534
  • София
  • Мнения: 796
Наистина, интересно как така стана... Peace Наскоро научих за проф. Едрев преди ден-два! Може би беше, защото предварително ми беше казано, че най-добрите са в Исул и така го написах и в търсачката като издирвах в интернет.... Когато започна и се влоши моята странна болест ходих, при двама УНГ и не можаха да помогнат. Вторият, Д-р Френгов от Транспортна б-ца, ми препоръча да вляза в б-ца - или в Исул, където са най-добрите УНГ, според него, или в Първа Градска, при проф. Павлов, който той лично препоръча- което и предпочетох, имайки вече конкретно име.
Та след като вече лежах 2 седм. и се разочаровах от проф. Павлов, и там болестта се развихри (дробове, синуси и бъбреци), преместиха ме в други 2 болници, спасиха ми живота накрая, и положението ми отдавна вече е стабилно, сега мога на спокойствие да си търся нов УНГ. Но мислех, че Исул е мястото със светилата.  Wink А освен това, като гледам датата, това съм го писала 2 дни преди да открият какво ми има точно.... Берях душа в пулмологията и ми правеха биопсии за рак на белите дробове тогава.
Хубавото е, че доц. Тодоров (за разлика от моя професор с 41 год. практика!) е имал такива пациенти и знае за какво става дума и колко може да помогне или не - защото нещата са много специфични и ако не разбираш за какво става дума лесно можеш да сгрешиш - по цял свят се случва нон-стоп, защото сме мнооого малко с тази болест и трудно се разпознава при тези симптоми, ако нямаш опит или супер ерудиция.
Но сега вече ще имам предвид и проф. Едрев като вариант. Дано не ми се налага. Има шанс ушите да се оправят напълно и без УНГ! Wink Ако се излекува напълно васкулитът, който причини всичко това. Много благодаря отново, момичета!! Peace
П.П. Ако така разводнявам темата, мога си изтрия постовете после?

# 535
  • Мнения: 513
Здравейте,
детенце ми е на 4 години и спи с отворена уста, хърка като спо, говори носово...искам да я закарам на специалист УНГ, Прочетох много мнения.
 
Не знам къде да я заведа. Някои мами споменаха билкови лечения. Може ли малко повече информация.

Благодаря:)

Наистина ли след като си прочела толкова мнения не знаеш къде да ис заведеш детето на УНГ? Всички спимптоми говорят за увеличена 3 сливица, аз не бих пробвала с били преди да чуя мнение на лекар специалист. Транспортна болница.

Заведох детенце в Токуда. Чухме първото мнение - спешна опративна намеса за отстраняване на 3-те сливици. Оказа се, че не е само третата сливица.Другата седмица сме  за второ мнение. Почнахме хомеопатично лечение междувременно.

# 536
  • София
  • Мнения: 1 250
Rada-Rada, само заради тези симптоми: "спи с отворена уста, хърка като спи, говори носово..." ли искат да махат и 3-те сливици? Коя степен са уголемени? При детето ми положеението е същото, уголемени са и трите сливици 2-ра към трета степен, но за сега отложихме нещата, преглед на есен и тогава ще се решава дали сме за операция.
В Токуда аз лично не съм доволна от д-р Кюлев...последно бяхме при д-р Френгов и доста по-ясно ми стана положението.

# 537
  • София
  • Мнения: 6 287
Може би има задръжка на течност в средното ухо? Чести отити?

Хубаво е да се слушат лекарите все пак.

На моят син и 3-те сливици бяха уголемени, но трета бе много зле, в съчетание с чести отити, задържаше течност в средното ухо, хъркаше като възрастен човек, в крайна сметка лекарката ни препоръча да махнем само нея, 2-те други ги оставихме, въпреки че бяха уголемени. Постепенно с годините овладяхме положението.

# 538
  • София
  • Мнения: 1 250
catty m, да, аз заради това питам какъв точно е проблема, съответно да си направя изводи дали да ходим на второ мнение или не..не давам съвети и не се правя на доктор!

Зачетох се назад и попаднах на историята с д-р Кънчева и бебето на 1г.и 11 м ooooh! Като бременна съм я посещавала 2 пъти (заради препоръки от форума) и не съм доволна също. Направи ми изследване, което после не искаше да ми даде! Да не говорим, че наистина прегледа ми се видя мизерен и се сещам и аз за някакви марли и никаква съвременна апаратура в частния й кабинет!

Така и така съм ги подхванала.. да си кажа мнението и за другите. Като бременна съм била и в ИСУЛ при Райнов. Имаше над 30 човека и той каза,че няма да успее да прегледа всички..мен ме претупа, също там няма съвременна апаратура!

Аз ходя при д-р Кирилова (най-вече защото работи със ЗК), като цяло съм доволна, но детето не бих водила повече заради чакането и опашките! Определено смятам, че при вторичен преглед, когато се предполага, че е вече здраво детето, не би трябвало да чака на опашка с болни деца..

Последна редакция: сб, 14 мар 2015, 12:44 от nimfi4ka

# 539
  • Мнения: 19 339
Кирилова с кабинета на Позитано ли имаш предвид?

Аз много се чудя къде да заведа детето. Не можах да намеря свестен лекар и така като гледам пак при Френгов ще ходим.
 

Общи условия

Активация на акаунт