Акушер-гинеколози - гр. Пловдив

  • 1 218 264
  • 5 679
  •   1
Отговори
# 1 290
  • Пловдив
  • Мнения: 718
Листопад, първата ми бременност я следи Стаменов и съм сравнително доволна от него, но сестрата, с която работеше тогава беше отврат. Това, което със сигурност го различава от мнозина други лекари е, че си вдига по всяко време на денонощието телефона! При всяко ходене ме гледаше на ехограф, въпреки че касата поема само два прегледа за цялата бременност. Сега знам, че работи и в хирургиите.

# 1 291
  • Мнения: 3 459
Моля, някой да ми разясни каква е разликата между ФМ и 4Д ?
Доколкото прочетох ФМ май се прави на 2Д, а 4Д гледа в реално време !? Правилно ли съм разбрала ?  Rolling Eyes
Защото лекарката ми е написала в 13-та седмица да си направя ФМ и БХС, а доколкото разбрах ФМ се прави към 23-та, когато вече всички органи са формирани напълно.
Мерси !

# 1 292
  • Мнения: 2 172
Моля, някой да ми разясни каква е разликата между ФМ и 4Д ?
Доколкото прочетох ФМ май се прави на 2Д, а 4Д гледа в реално време !? Правилно ли съм разбрала ?  Rolling Eyes
Защото лекарката ми е написала в 13-та седмица да си направя ФМ и БХС, а доколкото разбрах ФМ се прави към 23-та, когато вече всички органи са формирани напълно.
Мерси !


И в 13-та г.с. има ФМ.
Да,ФМ се прави на 2д,но може би е по-добър ехографа,който има и 4д режим  newsm78 Поне там ,където ходих аз на 4д,  на 2д режима се виждаше доста по-добре всичко отколкото на 2д-то ми по ЗК.Направо си се различаваше всичко, а не беше само петна.

# 1 293
  • Пловдив
  • Мнения: 4 136
Разликата е във функцията на ехографа. Повечето гинеколози предпочитат да правят ФМ на 2D ехограф. БХС се прави в 11-13 г.с. или  в 16-19 г.с. Имай предвид, че снимката от ехографа с точната г.с. ще ти трябва за БХС, така че още същият ден или на следващия трябва да дадеш кръв за БХС. 4D ехограф е най-добре да се направи между 22-30 г.с., не че не може и преди това, но то е "гъдел" за пациента, защото вижда образа по-добре, за лекаря няма значение. Е, все пак зависи и от доктора  Peace

# 1 294
  • Мнения: 2 558
Ето инфо за ФМ http://www.mc-markovs.com/index.php?option=com_content&task= … 45&Itemid=100 , по принцип се правят 3 ФМ, като втората е най-точна и подробна  Peace

ФМ се прави в 2Д режим, но се прави на ехограф, който поддържа и 3Д и 4Д, защото образа е по-ясен  Peace

Ето инфо и за разликите в трите измерения http://www.mc-markovs.com/index.php?option=com_content&task= … 91&Itemid=158

Ето и за БХС-то http://www.mc-markovs.com/index.php?option=com_content&task= … 48&Itemid=103  Hug

# 1 295
  • Мнения: 660
привет на мамите,моля за отзиви за доктор Амалиев(старши), как минава прегледа на бременни,обръща ли внимание на пациетнките си и т.н.Споделете мнение от посещението си при него,благодаря

# 1 296
  • Пловдив
  • Мнения: 231
привет на мамите,моля за отзиви за доктор Амалиев(старши), как минава прегледа на бременни,обръща ли внимание на пациетнките си и т.н.Споделете мнение от посещението си при него,благодаря
Аз лично съм много доволна. Обръща нужното внимание и отговаря на всички въпроси!  Peace

# 1 297
  • Мнения: 660
Слънчо, ти н аконсултация ли си ходила или те е израждал,аз съм 8 месец,искам да ходя до края при него да ме следи и после да го ангажирам за раждане,от други места също чувам добри отзиви з анего,затова съм се спряла на неговото име.

# 1 298
  • Пловдив
  • Мнения: 231
Следи ми бременността и имаме уговорка за израждане!  Peace

# 1 299
  • Мнения: 62
И аз раждах при Амалиев-баща вторият път. Доволна съм много , той е близък на мъжа ми от преди , но въпреки това като съм чакала за преглед съм го виждала как се държи с пациентките , няма значение познати , не познати, щом се е ангажирал с тебе ти обръща внимание за всичко. Те цялото семейство са много готини , изключително съвестни и много свестни хора.

# 1 300
  • Мнения: 660
благодаря ви много,а на телефона на кабинета ли да звънна за час,защото gsm не мога да намеря, и горе долу къде с енамир атази улица Кукуш?

# 1 301
  • Мнения: 1 759
Здравейте,мами,трябва да ходя на профилактичен преглед 6 месеца след раждане за цитомазка,но и двете ми докторки, с който съм свикнала и вярвам,са извън страната.моля дайте ми съвет кой АГ в Пловдив наистина си разбира от работата и е внимателен,че аз съм голямо шашкало и се притеснявам,защото пък и май имам по сериозен проблем(може и да си въобразявам де)-става въпрос,че след полов акт имам леко,наистина леко зацапване от кръв от вън.една докторка ми каза,че това е нормално за раждала жена,защото не сме се овлажнявали като преди(все още де) и от търкането ставало така!да,ама то пък е всеки път,а и вече минаха 6месеца и това докога ще е така...хм!та затова искам да добър лекаря,че си вталпявам кво ли не! а ако може и със здравна каса да работи...

# 1 302
  • Мнения: 660
д-р Румяна Христова-Патрикова,зад хотел Лайпциг,аз си ходя при нея,компетентна лекарка,внимателна,обяснява,работи и на частно и с касата,има си сайт,напиши й името и ще излезне.

# 1 303
  • Мнения: 1 759
listopad,а защо не искаш тя да си ти следи бременността след като принципно при нея си ходиш?

Последна редакция: ср, 27 окт 2010, 14:25 от sparkling eyes

# 1 304
  • Мнения: 660
защото още като забременях,ми каза че не води бременни,нито на частно ,нито по каса,затова се записах по каса другаде,но не съм доволна от прегледите досега,и си търся компетентен и загрижен за пациентите си лекар.Но след раждането при нея ще си ходя.

Общи условия

Активация на акаунт