Акушер-гинеколози - гр. Пловдив

  • 1 225 378
  • 5 686
  •   1
Отговори
# 4 305
  • Пловдив
  • Мнения: 4 151
При поликистозните яйчници има много фоликули по яйчниците. Какво точно не е наред.

# 4 306
  • Мнения: X
Като медна пита са яйчниците на ехо при поликистоза.

# 4 307
  • Пловдив
  • Мнения: 4 151
Именно. Точно заради многото фоликули така изглеждат. И често в този случай или липсва доминантен фоликул, или се образуват функционални кисти заради задебелената обвивка на яйчниците. Общо взето съществуват проблеми с овулацията и цикъла. Аз съм с такива яйчници, но при мен такива проблеми няма, защото е по-лека форма.

# 4 308
  • Мнения: 1 669
Преди време препоръчах Мерджанов на две мои приятелки - и двете се „оказаха” с ПКЯ. Диагнозите не бяха потвърдени от друг лекар след това. Явно лекарят има афинитет към тази диагноза.
За Крумов ще добавя, че подкрепям мнението за модата на рецидивиращите полипи. 3 пъти ми прави ХСК без да махне полипа, накрая отидох при друг лекар, който го отстрани успешно. И не - не е бил рецидив, защото се появяваше още на следващия месец със същата големина.

# 4 309
  • Мнения: X
Имам много близка приятелка, която тръгва по доктори, защото няма ову и мц, с ир е, пкя, повишен ппогестерон преди  ову.Насочих я към ендокринолог добър, но ме пита за добро аг. Аз към кое аг да я насоча все се чудя.

# 4 310
  • Пловдив
  • Мнения: 3 567
Преди време препоръчах Мерджанов на две мои приятелки - и двете се „оказаха” с ПКЯ. Диагнозите не бяха потвърдени от друг лекар след това. Явно лекарят има афинитет към тази диагноза.
За Крумов ще добавя, че подкрепям мнението за модата на рецидивиращите полипи. 3 пъти ми прави ХСК без да махне полипа, накрая отидох при друг лекар, който го отстрани успешно. И не - не е бил рецидив, защото се появяваше още на следващия месец със същата големина.
Кой е другият лекар?

# 4 311
  • Мнения: X
Махането на полип си иска апаратурата. Ема явно е сменила болницата,зад която стои доктора, където е имало подходяща апаратура. Така си мисля аз.

# 4 312
  • Мнения: 4 418
Имам много близка приятелка, която тръгва по доктори, защото няма ову и мц, с ир е, пкя, повишен ппогестерон преди  ову.Насочих я към ендокринолог добър, но ме пита за добро аг. Аз към кое аг да я насоча все се чудя.

Пробвай д-р Мандов. Работи в Торакс и има и кабинет на бул. "Хр. Ботев".  Добри отзиви съм чувала за него и има хубава апаратура.

# 4 313
  • Мнения: X
А този Иванов от Медлайн?

# 4 314
  • Пловдив
  • Мнения: 3 567
Моя близка прави хистероскопия в Селена. За лош късмет при биопсията резултатът не беше добър.
Даде материал в още една лаборатория, където го потвърдиха.
Имаше насоки да търси второ мнение в Плевен, но след консултации в момента е пациентка на Крумов.

Пи някакво лекарство по схема един месец и в точно определен момент ѝ направи абразио, за да се повтори изследването.

Резултатът е добър, вече диша по-спокойно, но след 2 месеца ще повтори отново.

Надявам се изборът на лекар и подхода да е правилен, и все пак тя дава материала на две независими места да се изследва и предполагам, че ще последва по-редовно проследяване за рецидивиди.

# 4 315
  • Мнения: 1 669
Точно така, смених Медлайн със Селена. Апаратурата е от значение, защото едно е да работиш с оперативен хистероскоп, друго с диагностичен. Но както се досещате, никой няма да дойде и да каже, че техния хистероскоп не е подходящ...аз го разбрах по трудния начин. Освен това и цената беше примамлива, но в последствие разбрах, че това не бива да бъде определящо.

# 4 316
  • Пловдив
  • Мнения: 4 151
Как така диагностичен. То си е апаратура с камера, която трябва да прави както диагностика, така и да оперира. Или поне така си мисля. Едва ли ще си купиш нещо само да гледаш с камерата. Същата работа върши и ултразвука. За полип се гледа, преди или около овулация, с ултразвук за 50 лева. Защо да плащам за диагностичен хистероскоп. Операторът явно е важен, не хистероскопа. 

# 4 317
  • Мнения: 672
Как така диагностичен. То си е апаратура с камера, която трябва да прави както диагностика, така и да оперира. Или поне така си мисля. Едва ли ще си купиш нещо само да гледаш с камерата. Същата работа върши и ултразвука. За полип се гледа, преди или около овулация, с ултразвук за 50 лева. Защо да плащам за диагностичен хистероскоп. Операторът явно е важен, не хистероскопа. 
Има разлика между апаратите. Ако нямаш точният накрайник, няма как да извършиш интервенцията. Аз го казвам от личен опит. Имах септум, установен с диагностичен хистероскоп, но оперативен не ми беше извършен в тази клиника. Оказа се, че нямат въпросните накрайници. Има и друго, за това дали се вижда полипа-трябва си добра апаратура, както и оператор, който да знае къде да гледа и това, което гледа какво е.

# 4 318
  • Мнения: 1 669
Дазел, правилно си ме разбрала, за съжаление. Диагностичния хистероскоп разполага с камера, но в него не може да се сложат накрайници за опериране. На практика се получава, че с него оглеждат и го изваждат, а след това махат полипа с кюрета...Е дано все пак вече да са закупили и оперативен, тъй като мина доста време от последната ми хск.

Последна редакция: пт, 13 юли 2018, 09:44 от Ema_P

# 4 319
  • Пловдив
  • Мнения: 4 151
Виж ти. Не знах. Това форумите са страшна работа. Sunglasses Чудех се как го махат този полип.......За кюретаж изобщо не се сетих. То това, по този начин, обезсмисля манипулацията......Не е хистероскопия, а абразио.

Общи условия

Активация на акаунт