Акушер-гинеколози- Варна 3

  • 186 252
  • 797
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 427
Не стана моята работа с др Крумовски  Confused като се записах на регистратурата ми казаха че има места за жк, обаче като влязох се оказа, че имал списък с чакащи, освен това не ми хареса направлението, трябвало да не е за първоначален избор на специалист, да съм отишла за друго направление за да успее да ме запише въпреки че е препълнен, което пък ме наведе на мисълта, че има вероятност да няма достатъчно направления и да се наложи да си плащам за изследванията/ всъщност намекна нещо такова/....
в крайна сметка се записах при др Бойка Терзиева - като първо впечатление - много добро, мила, внимателна, всичко ме обясни най-подробно и за бхс, и за фм, какво плаща касата, какво не и т.н

# 346
  • Мнения: 908
E.L., извинявай за глупавите въпроси, но какво ще значат тези съкращения "жк", "бхс", "фм"? :S

# 347
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 842
не съм E.L. , но ще ти отговоря
ЖК - Женска Консултация
БХС - БиоХимичен Скрининг
ФМ - Фетална Морфология

# 348
  • Мнения: 908
не съм E.L. , но ще ти отговоря
ЖК - Женска Консултация
БХС - БиоХимичен Скрининг
ФМ - Фетална Морфология

Мерси много. Хич не съм наясно какво трябва да се прави  ooooh! Другият месец ще ми пусне изследвания кръв и урина, ама друго не каза  Confused Значи и за ЖК трябва да се записвам? А кога става това? и след като има списък?  Rolling Eyes

# 349
  • Мнения: 781
MMka , а кой ще ти пуска кръв и урина щом още не си записана на ЖК ?
Повечето лекари записват за ЖК в 12г.с  (от тогава се водиш вече някъде, че си бременна ) , и не всички имат списъци , по скоро са еденици тези, които имат такива  Peace

# 350
  • Мнения: 908
MMka , а кой ще ти пуска кръв и урина щом още не си записана на ЖК ?
Повечето лекари записват за ЖК в 12г.с  (от тогава се водиш вече някъде, че си бременна ) , и не всички имат списъци , по скоро са еденици тези, които имат такива  Peace

nikolovi,  ами идея нямам изобщо как стоят нещата. Д-р Крумовски още днес ми каза, че може да ми напише бележка за тези изследвания обаче понеже бях без направление, трябваше да си ги платя и аз отказах. И се разбрахме за другия месец като взема направление тогава да отида и да ми ги насочи тези изследвания. За записване където и да било никой нищо не ми е казвал. Сещате се, че аз няма от къде да знам, сега от форума научавам  Confused

# 351
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 842
MMka ,
първо ти трябва направление от личния лекар за проследяване на бременността (май така се казва). С него отиваш при АГ, който работи по ЗК и се записваш на ЖК. След това гинекологът започва да ти дава направления за изследванията, които ти се полагат по ЗК.
Аз се записах на ЖК в 14г.с.

ЗК - здравна каса
АГ - акушер гинеколог

# 352
  • Мнения: 908
прасунчо, много ти благодаря  Hug Е, това с ЗК и АГ го разбрах хихи Мерси за инфото  Peace

# 353
  • Мнения: 599
За Градинаров съм чувала че не работи по ЗК, но не съм сигурна. А относно направлението, да , личния ти лекър трябва да ти даде направление, което е за водене на ЖК.

# 354
  • Мнения: 335
Момичета,знаете ли нещо за д-р Салас?
Днес ми го препоръча една позната,лаборантка,пациентките му били много доволни от него.Останах с впечатление,че освен с обща гинекология се занимава и с проблемно забременяване. Кабинетът (според визитката) е на спирка "Марек".
Някакви впечатления,отзиви?

# 355
  • Мнения: 2 259
Момичета,знаете ли нещо за д-р Салас?
Днес ми го препоръча една позната,лаборантка,пациентките му били много доволни от него.Останах с впечатление,че освен с обща гинекология се занимава и с проблемно забременяване. Кабинетът (според визитката) е на спирка "Марек".
Някакви впечатления,отзиви?
Това ще да е новата инвитро гръцка клиника! Wink

# 356
  • Мнения: 0
здравейте,казвам се Румяна на40г.Диабетичка съм от1977г,искам да попитам с толкова далгогодишен диабет могали да кандидатсвам за стволови клетки за спиране по нататашно развитие на Диабетаiveto2002@abv.bg

# 357
  • Мнения: 335
Това ще да е новата инвитро гръцка клиника! Wink
Никой ли не е ходил при въпросния д-р Салас? newsm78

# 358
  • Varna
  • Мнения: 63
 Здравейте ! Аз ходя на ж.к. при д-р Надежда Тодорова в м.ц. Св.Анна (в окръжна б-ца). Много съм доволна .Всеки път ме е преглеждала на видеозон ,пари не ми е искала .Изследванията пуска навреме,мери тегли...всичко както си му е реда .Внимателна отзивчива ,рядко има разминаване на графика с до 15 мин. Бих я избрала и за раждане ,но при мен ще е секцо ,а тя работи секцио само в Маичин дом и цената там не ме усройва . Успех на всички бъдещи мами !

# 359
  • Мнения: 60
Здравейте, мами!  bouquet Днес бях на лекция "Безпроблемно нормално раждане" и лектор беше д-р Петинка Цветкова, мамите от Варна я познават, аз лично не съм ходила при нея.  Изражда в Майчин Дом и АГ-болница Варна. Освен че  е голяма симпатяга, много ми хареса как говори...Накратко какво ме спечели:
 - според нея между лекаря и пациента трябва да има химия и доверие, ако няма - сменете лекаря
 - при първескиня е нормално раждането да напредва с по 1 см на час, няма нужда от пришпорване
 - при чисто седалищно разположено бебе при първескиня трябва да се опита първо вагинално раждане, секциото е само резервен вариант (спомена, че днешните лекари са забравили да израждат седалищни бебета:)))
 - при седалищно бебе на вече раждала жена раждането трябва да бъде вагинално и безпроблемно
 - въпреки, че  е практика у нас родилките да лежат по гръб, вързани за система и легло в предродилна зала, тя оставя нейните родилки сами да решат как се чувстват комфортно и да заемат удобна за тях поза до достигането на заветните 10 см - прави, легнали, клекнали, обърнати на една страна, на 4 крака и прочие...
 - след секцио и поне 2 години време от операцията вагинаното раждане не е мечта, а съвсем реална възможност
 - най-важна е акушерката - цитирам : "Печената акушерка знае отлично кое е най-добро за майката и бебето, и как всичко да мине без травми и за двамата"
За мен предпоследните две точки бяха много важни  Освен това каза, че в Майчин Дом поставят бебето върху корема на майката непосредствено след раждането, още преди да е прерязана пъпната връв, както си е с верникса. Както и че веднага го поставят на гърда! Все хубави неща... Интересно ми да разкажат майки, които са раждали нормално при нея...

Общи условия

Активация на акаунт