Рушветите в болниците

  • 5 125
  • 119
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Какво ще кажете за това

Здравето като бебешки памперс
 
Момчил Стоянов
бебе

Преди 9 месеца можех да се родя за 2000 лева. В частна клиника, по здравна каса с официално доплащане.
Родих се за 800. В държавна болница. 400 лева бяха легални - за избор на екип. Останалите отидоха под масата според неписания ценоразпис на лекарите.

Целият текст - http://www.standartnews.com/comments/details/id/473

# 1
  • Мнения: 2 175
Е какво има да кажем -тъжната истина.. Twisted Evil
Няма оправия.. Twisted Evil Twisted Evil

# 2
  • Мнения: 2 759
Е какво има да кажем -тъжната истина.. Twisted Evil Няма оправия.. Twisted Evil Twisted Evil
                            Няма начин да се справим с това  Peace. Защото те имат начин да се справят с хората, които не плащат.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 103
Да не забравяме, че подкупа е подсъдно действие и за даващия. Изключвам случаи на изнудване, при които лежиш в болница, искат ти пари и не си в положение да откажеш, но тук случая е друг. За да спре корупцията не само лекарите трябва да спрат да искат пари, но и пациентите не трябва да предлагат, а вместо това да си отстояват правата, да викат полиция и да бележат банкнотите- има варианти. Доста е смело някой да заяви открито, че е дал подкуп. Странна работа.

# 4
  • Мнения: 2 759
...а вместо това да си отстояват правата, да викат полиция и да бележат банкнотите- има варианти...
                              Има варианти, но само наужким  Stop. Тежко болен човек как се мести в друга болница по средата на лечението? Болен ли си, могат да те изнудват от тук до края на света. На мен от самото начало ми бяха казали, че ще се плащат неща, които не по касата - ми ок, нали е за здраве. В крайна сметка така завъртяха нещата, че в деня за операция ми казаха друга, по-голяма сума, ако ми се вижда много може да дам на ръка обявената вече (която също не беше малка - над 1 000 лв). Ами дадох на ръка. Абсолютни шахматисти са, и винаги болният е в шах. Говоря за болниците, не за ония дребни шахматистчета в поликлиниките, които все пак може да избегнеш или да натопиш.

# 5
  • Мнения: 980
Когато близък човек е болен и зависи от докторите, вадиш и плащаш и хич не ти минава през ум да си търсиш правата. А когато оздравее си толкова благодарен, че не се и сещаш да се възмутиш. И само ако се случи нещо лошо, тогава започваш да задаваш въпроси..

# 6
  • София
  • Мнения: 12 103
Архентина цитираш ме избирателно. Казах и това:

Изключвам случаи на изнудване, при които лежиш в болница, искат ти пари и не си в положение да откажеш, но тук случая е друг.
Едно раждане няма нищо общо със случаите на изнудване, в които бързаш, за да не умреш и няма как да се разправяш.

# 7
  • София
  • Мнения: 786
Никакви пари не давам за нищо. Плащам си осигуровки и това е.

# 8
  • Мнения: 2 759
Архентина цитираш ме избирателно. Казах и това:
Изключвам случаи на изнудване, при които лежиш в болница, искат ти пари и не си в положение да откажеш, но тук случая е друг.
Едно раждане няма нищо общо със случаите на изнудване, в които бързаш, за да не умреш и няма как да се разправяш.
                              Нали знаеш, всеки цитира само това, с което не е съгласен. Аз съм напълно съгласна за раждането  Peace. В моят случай трябваше спешна намеса (рак в много напреднал стадии). И да, точно както BlackSnake е написала, дадох парите, а и преливах от благодарност после. И до ден днешен съм благодарна на лекарите.

                             vanesa, няма да дадеш, докато не ти се наложи.

                             Държа да подчертая, че това е личен опит и преживяване, аз в тази сфера подкуп не мога да откажа. Във всяка друга мога без, мога да пусна жалби и прочие, но за здраве просто не мога. Съжалявам. Моля да не се чете постинга ми като стимулиране към даване на подкуп  Tired.

# 9
  • Мнения: 4 916
Никакви пари не давам за нищо. Плащам си осигуровки и това е.

Радвай се, че не ти се е налагало.

# 10
  • София
  • Мнения: 786
Архентина цитираш ме избирателно. Казах и това:
Изключвам случаи на изнудване, при които лежиш в болница, искат ти пари и не си в положение да откажеш, но тук случая е друг.
Едно раждане няма нищо общо със случаите на изнудване, в които бързаш, за да не умреш и няма как да се разправяш.
                              Нали знаеш, всеки цитира само това, с което не е съгласен. Аз съм напълно съгласна за раждането  Peace. В моят случай трябваше спешна намеса (рак в много напреднал стадии). И да, точно както BlackSnake е написала, дадох парите, а и преливах от благодарност после. И до ден днешен съм благодарна на лекарите.

                             vanesa, няма да дадеш, докато не ти се наложи.

                             Държа да подчертая, че това е личен опит и преживяване, аз в тази сфера подкуп не мога да откажа. Във всяка друга мога без, мога да пусна жалби и прочие, но за здраве просто не мога. Съжалявам. Моля да не се чете постинга ми като стимулиране към даване на подкуп  Tired.


Налагало ми се е разбира се. Просто не минават тия номера при мен и това е. Аз съм на мнението  че тези хора това им е работата, за това взимат заплата. Аз изпълнявам моята част от "договора" като си плащам здравните осигуровки. Те би трябвало да си вършат тяхната работа и без подкупи и такива простотии. Плюс това като давате подкупи те така свикват и после ако няма кинти под масата хич не им се работи.

# 11
  • София
  • Мнения: 786
Никакви пари не давам за нищо. Плащам си осигуровки и това е.

Радвай се, че не ти се е налагало.


Какво значи да ти се налага да дадеш подкуп????
Не го разбирам това.

# 12
  • Мнения: 2 759
...Какво значи да ти се налага да дадеш подкуп???? Не го разбирам това.
                               А аз се радвам за теб, че не го разбираш. В моят случай приеха много близък за мен човек в софийска болница, с прогноза до месец да си отиде ако не бъде извършена операцията. Дотук супер, всичко е в реда на нещата. Прегледаха го, изследваха го за алергии към упойки и не знам още какво там му правиха. Сутринта преди операцията трябваше да занеса пари, за които щяха да ми дадат фактура за нещо си там, което НЗОК не покрива. Разбира се, може и без него да се направи операцията, но ще се наложи втора операция когато съберем парите. Та... нося аз парите, отивам да ги дам, и ми се обявява друга сума за фактура, и тази сума без фактура. Естествено, че отказах фактурата. Няма да спра операцията и да търча да събирам още пари. Ами ако не намерех? Човека можеше да почине всеки момент, не беше момента да се правя на много съвестна. Не мога утре да седя пред близките му и да обяснявам, че е починал защото аз не давам подкуп. За всичко друго съм безкрайно благодарна на екипа, професори, анестезиолози, сестри, абе всички   bouquet! Невероятен екип, правещ магии.

# 13
  • София
  • Мнения: 786
...Какво значи да ти се налага да дадеш подкуп???? Не го разбирам това.
                               А аз се радвам за теб, че не го разбираш. В моят случай приеха много близък за мен човек в софийска болница, с прогноза до месец да си отиде ако не бъде извършена операцията. Дотук супер, всичко е в реда на нещата. Прегледаха го, изследваха го за алергии към упойки и не знам още какво там му правиха. Сутринта преди операцията трябваше да занеса пари, за които щяха да ми дадат фактура за нещо си там, което НЗОК не покрива. Разбира се, може и без него да се направи операцията, но ще се наложи втора операция когато съберем парите. Та... нося аз парите, отивам да ги дам, и ми се обявява друга сума за фактура, и тази сума без фактура. Естествено, че отказах фактурата. Няма да спра операцията и да търча да събирам още пари. Ами ако не намерех? Човека можеше да почине всеки момент, не беше момента да се правя на много съвестна. Не мога утре да седя пред близките му и да обяснявам, че е починал защото аз не давам подкуп. За всичко друго съм безкрайно благодарна на екипа, професори, анестезиолози, сестри, абе всички   bouquet! Невероятен екип, правещ магии.

Разбирам че има такива тежки случаи, но повечето хора дават подкуп за щяло и не щяло. Най-често лиглите дават подкуп за да си купят секцио (щото ги е страх от болката, от това да не им се разшири влагалището и т.н.), добро отношение от лекарите и акушерките и разни такива. Една позната така, перфектна бременност, всичко ок, водите и изтекли ама много почнало да я боли и си поръчала секцио. Един познат беше накаран да плати на санитарките за да изчистят там където жена му е родила. Е това ме потриса просто. Да ако си хванат натясно разбирам да влезнеш и ти с този престъпен кръг, защото това си е престъпление. Ама така сме си свикнали и на катаджиите предпочитаме да бутнем някой лев за да не ни пишат акт. Явно имаме пари щом плащаме за всичко, въпреки че е безплатно. Аз отказвам да се включа в тази система. Ако ми поискат някакви пари ще раздухам случая много жестоко.

# 14
  • София
  • Мнения: 786
...Какво значи да ти се налага да дадеш подкуп???? Не го разбирам това.
                               А аз се радвам за теб, че не го разбираш. В моят случай приеха много близък за мен човек в софийска болница, с прогноза до месец да си отиде ако не бъде извършена операцията. Дотук супер, всичко е в реда на нещата. Прегледаха го, изследваха го за алергии към упойки и не знам още какво там му правиха. Сутринта преди операцията трябваше да занеса пари, за които щяха да ми дадат фактура за нещо си там, което НЗОК не покрива. Разбира се, може и без него да се направи операцията, но ще се наложи втора операция когато съберем парите. Та... нося аз парите, отивам да ги дам, и ми се обявява друга сума за фактура, и тази сума без фактура. Естествено, че отказах фактурата. Няма да спра операцията и да търча да събирам още пари. Ами ако не намерех? Човека можеше да почине всеки момент, не беше момента да се правя на много съвестна. Не мога утре да седя пред близките му и да обяснявам, че е починал защото аз не давам подкуп. За всичко друго съм безкрайно благодарна на екипа, професори, анестезиолози, сестри, абе всички   bouquet! Невероятен екип, правещ магии.

А този невероятен екип дето правел магии, без парите нямаше да ги направи тези магии така ли?

Общи условия

Активация на акаунт