Рушветите в болниците

  • 5 126
  • 119
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 916
Никакви пари не давам за нищо. Плащам си осигуровки и това е.

Радвай се, че не ти се е налагало.


Какво значи да ти се налага да дадеш подкуп????
Не го разбирам това.

Какво не разбираш, бе моме? Давам ти пример - трябва да се направи операция на детето ти, сестра ти, баща ти..., искат ти подкуп. Ти:
а) даваш парите
б) решаваш, че не е почтено да даваш подкуп и жертваш живота му.
Кое от двете?

# 16
  • Мнения: 9 990
Из бебешкия дневник на двете ми деца:

Преди 7 години не можех да се родя в частна клиника за 2000, щото на тате заплатата беше 400.Родих се за 0 лв по пътека.Доволна съм, защото макар и трудно, ми помогнаха разни акушерки и млади докторчета...Е, изгониха ме да си ходя на втория ден...
Преди 2 години можех да се родя за 2000 с връщане от касата по пътека.Тъй като кака ми похвали младите докторчета, реших и аз да се пробвам и се родих за 0 лв по пътека там, където и кака успя.Взех, че  се родих доста рано, че се и разболях, ама пък ме излекуваха и ме пратиха по живо по здраво у дома.

# 17
  • София
  • Мнения: 786
Никакви пари не давам за нищо. Плащам си осигуровки и това е.

Радвай се, че не ти се е налагало.


Какво значи да ти се налага да дадеш подкуп????
Не го разбирам това.

Какво не разбираш, бе моме? Давам ти пример - трябва да се направи операция на детето ти, сестра ти, баща ти..., искат ти подкуп. Ти:
а) даваш парите
б) решаваш, че не е почтено да даваш подкуп и жертваш живота му.
Кое от двете?

Не ми викай моме. Няма да дам и ако е за детето ми. Ще потърся по-горна инстанция, ще отида при шефа на болницата. Ако и той е замесен ще викна медиите. Всичко си остава така защото всеки си трайка, дава парите и си трайка.

# 18
  • Мнения: 4 916
Ами браво на теб. Остана и да си спазиш обещанията след време, когато порастнеш и дойде време да поемаш отговорност.

# 19
  • Мнения: 2 759
                              Съгласна  Peace . За секцио по желание - не  Naughty. Рушвети на катаджии -  Naughty. Нищо, което мога да избегна не правя.

                              Щеше да може, но нямаше да ги направи.

# 20
  • София
  • Мнения: 786
Ами браво на теб. Остана и да си спазиш обещанията след време, когато порастнеш и дойде време да поемаш отговорност.

естествено
както казах и преди налагало ми се е, имах проблемна бременност. Лежала съм по болници, с детето също. Не говоря празни приказки.
Ама овце сме и овце ще си останем.

# 21
  • Мнения: 9 990
Dobre de, аз все попадам на безупречни ли?Не са ми искали по болници, по ясли и градини, катаджии и т.н.Никой не иска нищо от мен.На вас как ви искат? ThinkingКакво казват-директно ли..или съм тъпа и не съм вдянала, че ми искат?? Thinking

# 22
  • Мнения: 4 916
Dobre de, аз все попадам на безупречни ли?Не са ми искали по болници, по ясли и градини, катаджии и т.н.Никой не иска нищо от мен.На вас как ви искат? ThinkingКакво казват-директно ли..или съм тъпа и не съм вдянала, че ми искат?? Thinking

Ей така: Струва еди-колко си.
Това в 2-3 часа през нощта. Ако искаш - плащай.
И още нещо - лесно е да решиш да не даваш за себе си, ама за друг човек вече се страхуваш повече.
Щях да напиша два случая - за даден и не даден подкуп и за това кой остана жив, ама нещо се разубедих.

# 23
  • Мнения: 2 759
...Никой не иска нищо от мен...
                              Мисля, че не ти се е налагало. Да речем, че просто ти дотрябва кръв - на много хора им искат от болницата. А кръв като дотрябва все е за спешно... Не всеки може да осигури хора, еле пък ако има изискване за група. Какво ще направиш? Въпросът е риторичен, ще направиш всичко, за да намериш хора. Но ако не намериш - ... Може би не е точно подкуп, но е нередно. И стимулира продаването на кръв по подобен начин.

# 24
  • София
  • Мнения: 13 206
Какво ще кажете за това

Здравето като бебешки памперс
 
Момчил Стоянов
бебе

Преди 9 месеца можех да се родя за 2000 лева. В частна клиника, по здравна каса с официално доплащане.
Родих се за 800. В държавна болница. 400 лева бяха легални - за избор на екип. Останалите отидоха под масата според неписания ценоразпис на лекарите.

Целият текст - http://www.standartnews.com/comments/details/id/473

Само на мен ли целият текст ми се струва супер ъъъъъ... таковата.. тъп ooooh!

Можеше да се родя и безплатно, без екстрата избор на екип. Но това е все едно да пълзиш на тъмно - може да докопаш любимата си играчка, но може и да бръкнеш в контакта

Това направо ме разби.... Ми много пък странно дали лекарите в графата избор на екип не израждат и на смени в дадената болница. Аз родих без никакъв избор на екип и изобщо не смятам, че е като да бръкна в контакта.
Ужасно се подразних от целия текст... Shocked

# 25
  • Мнения: 33
За мен истината е, че трябва да се предприемат мерки и в двете посоки. Т.е. да се спре изнудването от страна на лекарите, но за това трябва и ние да помогнем. Тази сфера здравеопазването е много деликатна и разбирам хората когато са притиснати до стената, но ако и те т.е ние не си търсим правата няма как да стане. Истната е, че и лекарите злоупотребяват доста често в ситуации когато човек е бепомощен и търси най добрия вариант да спаси себе си или близки и от тази гледна точка си е направо престъпление от тяхна страна.
Най-малкото да не ходим "насила" да им бутаме пари. А от друга страна правителството да вземе да се замисли как да са доволни и двете страни, защото има доктори и сестри който найстина са много зле заплатени.
Сега се сещам за един пример макар и не точно за тази сфера се отнася. Лятото на прибиране от морето, спират ни катаджии за превишена скорост. азват: "Имате 2 варианта акт или глоба по фиш в най-близката банка". След което аз питам, за третия вариант? Той ме погледна и каза..."Госпожо 3-ти вариант няма" Стана ми срамно от себе си, и си помислих колко съм свикнала с тази реалност наоколо, че аз самата съм покварена от тая система и вече толкова я приемам за нормална. Но нормалното беше това.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 430
Да не забравяме, че подкупа е подсъдно действие и за даващия.
А де!
И аз това казвам,ама влез в здравния да видиш как се самонавиват за избор на екип,а някои допълнително подклаждат.
Ще има рушвети и никога няма да престанат.
Пак ти казвам влез в здравния и ще прочетеш следното:
"плати си за избор на екип ,защото ще те зарежат ей така"
"изебри си лекар,че еди си какво ще ти се случи......."
бля-бля бля
Когато раждах,се държаха супер гадно с мен,така и не разбрах ,защо .
 По принцип или ,защото раждам без избор на екип.
Бях на "ей толкова"(буквално ме разбирай,да звънна на една приятелка в НЗОК и да дойде при мен,тогава и аз щях да играя хард,ама нещо ония се смириха малко.
Но както обичам да цитирам един закон от ЗК
"ИЗБОРА НА ПАЦИЕНТ Е ПРАВО НА ВСЕКИ ЗДРАВНООСИГУРЕН ПАЦИЕНТ"
Хайде сега,ако има адвокати тук,да ми го разтълкуват ,защо хем си плащаш осигуровките,хем плащаш допълнително за избор на екип?

# 27
  • Мнения: 4 892
Никакви пари не давам за нищо. Плащам си осигуровки и това е.

Радвай се, че не ти се е налагало.


Какво значи да ти се налага да дадеш подкуп????
Не го разбирам това.

Какво не разбираш, бе моме? Давам ти пример - трябва да се направи операция на детето ти, сестра ти, баща ти..., искат ти подкуп. Ти:
а) даваш парите
б) решаваш, че не е почтено да даваш подкуп и жертваш живота му.
Кое от двете?

Не ми викай моме. Няма да дам и ако е за детето ми. Ще потърся по-горна инстанция, ще отида при шефа на болницата. Ако и той е замесен ще викна медиите. Всичко си остава така защото всеки си трайка, дава парите и си трайка.


Плюйте си в пазвата, чукайте на дърво, викайте Пази Боже, връзвайте конци и прочие....

Няма да се поклебая и за миг да дам подкуп, що се отнася до живота на детето ми. Ако е застрашен животът ми на близки - също.
Що се отнася за по-обикновени и не спешни случаи, то и сега си търся правата. Обикновено не ме изнудват, де.

# 28
  • София
  • Мнения: 786
Аз също раждах без избор на екип, държаха се нормално с мен. Не са ме милосвали разбира се както правеше една акушерка, която беше "купена" от момичето в моята стая.

# 29
  • Мнения: 2 759
                             Обаче пък и при раждането се прилагат тия хватки... Не за избор на екип, обаче за секцио... Ако раждаш за пръв път, винаги могат в последния момент да те изманипулират, че е нужно секцио, защото бла-бла... За второ раждане след секцио - повече от ясно... И се доверяваш, ако не си се подковал достатъчно че да можеш да поемеш евентуален риск. Абе изобщо безпомощен ли си - винаги ще те цакат  Sad.

Общи условия

Активация на акаунт