За домашно приготвена храна на бебетата или купешките пюрета

  • 4 143
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 300
Предпочитам домашно приготвена, но давам и купени пюрета. Винаги имам няколко за спешни случаи, всичко става и не винаги успявам да сготвя на малката. Но като цяло съм за домашната храна.

# 16
  • Мнения: 857
Когато захраних, давах купешки пюрета. Опитах многократно да правя домашни, с продукти от двора на майка ми, но той изобщо не ги хареса. След втората лъжица отказваше да си отваря устата. Като цяло не ядеше много и купешките /аз ги дояждах, че не са най-евтини/ и в момента, в който мина на обща храна, изобщо не ги и поглежда. Сега вземам ДК, давам и от нашата храна, давам и пресни плодове.

# 17
  • Мнения: 193
Давах на детето си домашно приготвени зеленчукови пюрета.Купените не ги харесваше.Плодовите на Хип ги яде с удоволствие.

# 18
  • София
  • Мнения: 5 295
Хъм-хъм, само аз ли ползвам основно купени пюрета (само някои марки, обаче)  newsm78 Да взема да се аргументирам тогава:

1) Нямам достъп до "сигурни" продукти
2) Тайно вярвам, че контролът на качеството в Германия не е баш като този в нашата мила родина и като пише БИО, значи е БИО; като пише, че няма захар, значи няма захар и т.н.
3) Имам си неприятен проблем с ръцете и всякакви процедури като белене, рязане и пасиране са ми забранени от лекар
4) Спокойна съм при пътуване за качеството на храната

Все пак когато имам достъп до проверена домашна продукция, не отказвам  Peace

# 19
  • Мнения: 8 242
Добре де.. Имам въпрос..
Какво са пюретата - консерви, нали?
Как може да сравнявате консерви.. със срок на годност години.. с манджа приготвена преди 1-2 часа  newsm78

Вие ядете ли всеки ден консерви.. защото на пазара никак не са проверени продуктите  newsm78

# 20
  • Мнения: 1 219
Листопад,напълно те подкрепям Peace.За мен също купените пюрета са си "баш консерви" Sick
Иначе на Зелено човече и влизам в положението Rolling EyesМоже би проблема й с ръцете никак не е маловажен,щом не може да върши никаква домакинска/кухненска работа Sad

# 21
  • Мнения: 3 869
А, да не говорим, че не е нужно децата да ядат само пюрета (или пък изобщо пюрета) - храните подходящи за ядене с ръце стават доста след 8-мия месец (ако захранването е започнало на 6)...

# 22
  • Мнения: 1 219
Мег,нищо лично,но ми е интерсно твоето дете нищо с лъжица ли не яде/не е яло.Само на суха храна ли карате. Rolling EyesНе му ли готвиш супи,варива.....

# 23
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Може да звучи парадоксално, но дъщеря ми понякога предпочита вкуса на пюрето пред моите творби.

Meg! , да, може да ядат с ръце, но колко изяждат? Когато дам нещо надробено на детето (кашкавалчета, плодове, парче банан или сухар), тя основно се забавлява и изяжка около 1/8 от това, което съм й приготвила. Ако чакам така да се наяде.....ще умре от глад.

Също така смятам, че пюретата не са чак толкова лоши, напротив, те са добра алтернатива за хора, което нямат време или възможност да готвят по 2 пъти на ден, както и за работещи майки или пък да се разнообрази менюто. Скоро купих на дъщеря ми пюре от манго, ананас, банан и кайсии. Замислих се, че никога няма да мога да постигна такова разнообразие само на едно ядене. И не разбирам каква е разликата мужду домашните консерви и пюретата за бебета, та постоянно се твърди, че това са консерви? Ами доматите за зимата или киселите краставички, или компотите, те не са ли консерви?

# 24
  • Мнения: 406
На мен ми предстои захранване в зимните месеци и не виждам как да ползвам домашна продукция - запасите от домашни плодове привършват във вид на сокчета вече  Simple Smile Така че май ще започнем с пюренца.

# 25
  • Мнения: 3 211
Един път направих картоф, морков и тиква. Еми, обрина й се цялата уста там, където се е мацала с пюре.
Ако имам домашни проверени продукти бих готвила, но иначе ме е страх.
Мисля, че немските са наистина БИО.

# 26
  • Мнения: 80
 Имам опит  с ХИПП и ГЕРБЕР. Не знам дали сте забелязвали, но петната по лигавниците и дрехите от купешки храни /особено зеленчуковите на Гербер/ не се изпират или много трудно, с избелващи препарати. За разлика от домашните - нямам неизпрано леке от домашна храна. Според съдържанието на горепосочените пюрета  в тях няма оцветители и консерванти. Но аз не мисля така. Ние по принцип много трудно ядем, но малкото количества, които изяжда Ели са домашна храна. ГАНЧЕВ направо ги повръща, то и аз само като ги гледам ми се  Sick - няма нищо общо на вид и вкус с домашно приготвена храна.
 Имам няколко купешки пюрета за всеки случай вкъщи, но имам и домашни във фризера и хладилник, понеже приготвям по няколко наведнъж и така си спестявам време. Времето за приготвяне на повечето пюрета обикновено е по-малко от едно ходене до магазина.
От финансова гледна точка също е много по-добре. Много ми е смешно, когато ми кажат, че много скъпо им излиза да готвят разнообразно, и затова купуват готови.

# 27
  • Мнения: 1 906
Още се захранваме и използвам купешките. Веднъж направих от домашна тииква, но бебка категорично отказа да го яде  Sick . За по-нататък живот и здраве мисля да приготвям вкъщи.

# 28
  • Мнения: 383
Захраних на 5 мес. с купени на Хип и до 8 мес. ядеше само такива, после започнах и да готвя, а сега - само готвя  chefИзключвам в неделя рибата - купувам пюре!

# 29
  • Мнения: 140
Захраних с купешки, после започнах да ги смесвам с домашни. Готвя у дома и няма да я записвам на кухня даже

Общи условия

Активация на акаунт