Предучилищна в детската градина - въпрос

  • 949
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 800
Мами, дъщеря ми ходи в детската градина в подготвителната група - дотук добре, учат децата, играят и т.н. Озадачава ме фактът, че госпожите им набиват в главата в къщи да учим, т.е. да пишем, четем и смятаме?
Въпросът ми е не е ли достатъчна подготовката в градината, та трябва и вечер да учим, няма ли да учим после в училище, а трябва от сега да се тормозим - детето ми трябвало да може да чете, да пише цифрите и да събира до 20? цитирам госпожата.
При вас така ли е и занимавате ли се с децата си вечер след работа? А какво ще правят в училище после - сигурно в първи клас ще учат диференциални уравнения след като всички могат да смятат и да четат?!

# 1
  • Мнения: 6 031
Вероятно госпожите искат да създадат навици на децата за работа в къщи.Повярвайте това ще ви бъде само от полза в първи клас.

Ние, родителите от предучилищната група в детската градина на големият ми син искахме да им дават домашни и сега в първи крас е много по-лесно.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Аз също смятах, че детето ми в първи клас трябва да отиде знаещо да чете и можещо да смята до 20. Изобщо не беше нужно госпожите в предучилищната да ми го казват. Както е казала жената преди мен - това само ще му е от полза. И не, няма да решавате нито диференциални, нито интегрални уравнения в първи клас. Но ще решавате задачи с думи още преди Коледа, когато дори не са взели цялата азбука. И ако детето ти не умее да чете, повярвай ми, доста ще му е трудно.

# 3
  • Мнения: 1 310
И при нас е така. Дават домашни, апелират да се занимаваме в къщи с децата си. Не виждам нищо нередно. През вечер, след градината със синът ми пишем по няколко реда с една цифра и буква. Това отнема най-много час. И аз смятам, че това би му било само от полза. Нямам амбиция да знае да смята с числата до 20 и да чете до първи клас. Каквото научи, но поне ще има създадени  навици и умения.  Peace

# 4
  • у дома
  • Мнения: 7 146
За математиката не знам,защото аз винаги съм си се занимавала с моето дете с допълнителни задачи ,не само то рода на тези със сметките ,например : Иван има 5 колички и иска да даде 3 от тях на Митко.Колко колички има Иван?-детето да се сети ,че количките са си 5 и разни подобни,да не изброявам,но на мен математиката си ми е специалност...
Миналата година в детската учиха печатно изписване на буквите и елементите на ръкописните букви - моето дете е левичар,много му беше трудно,плачеше и госпожите не го караха насила да пише...повярвай ми септември ми се видя ад,сто пъти съжалих ,че миналата година не го притиснах малко повече и да пише...просто в началото много бързо взимат елементите на буквите(все едно ги преговарят от детската) и почват да пишат самите букви.Сега вече влязохме в релси,няма как,даже смея да каже ,че много хубаво пише буквите,направо все едно ги рисува,но мнооооого бавно,явно още няма тренинга...Само за пример-по математика им дават домашно доста,поне две странички,понякога и три,него го свършва за 10-15 минуути,а по писане им е страничка,рядко малко повече от страничка,но на него му отнема това повече от час,даже час и половина...

# 5
  • Мнения: 536
D.Stoyanova и аз съм на мнение, че можеш само да се радваш, че сте попаднали на взискателни и работещи с децата госпожи.

# 6
  • Мнения: 800
Благодаря на всички ви за мненията. Явно ще трябва да се стягам в кръста и да ставам преподавател аз. Никога не съм мислела, че трябва в къщи да се учи, мислех си че за това са училищата/ градините. Когато аз бях дете, не си спомням някой да ме е занимавал с учене в къщи, пък съм се справяла и то доста добре. Явно новата система на образование е такава и ще трябва да се нагаждам по нея. Още веднъж благодаря за обясненията.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 679
Ние също се занимаваме почти всяка вечер - пише букви, цифри. От градината им дават домашна за уикенда.

Общи условия

Активация на акаунт