подсъзнанието може всичко 18

  • 107 564
  • 736
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 10 739
Като заговорихме за философия, а и аз съм доста изкушена от нея  Wink, си мисля дали Cogito ergo genero не е далеч по-актуално в новата енергия от известната мисъл на добрия стар Декарт  Laughing
Защото след като несъмнено съществуваме и мислим, то какво следва оттук нататък? Това е актуалният според мен въпрос за нашето време  Peace

Последна редакция: вт, 10 ное 2009, 13:09 от mijjjka

# 406
  • Мнения: 5
Здравейте прекрасни мъдри дами  bouquet
От няколко дни тази част от "Алхимия на човешкия дух" на Лий Каръл постоянно ме вика да се върна в текста и да го прочета отново.
Защото след като несъмнено съществуваме и мислим, то какво следва оттук нататък? Това е актуалният според мен въпрос за нашето време 
ОТГОВОРНОСТТА
Позволете ми да изброя какви трябва да бъдат вашите действия. Не бива да приемете импланта и да продължите да чакате Духът да направи нещо, защото нищо няма да се случи в живота ви. Ще си седите с инструментите в чекмеджето, а то ще остане затворено. Време е да го отворите! Използвайте инструментите и направете следните неща.
1. Първо, пак споменаваме вашата биология. Гово¬рили сме за статута на извисяването и факта, че вашата биология трябва да се извиси в отговор на съзнанието ви. Виждате ли, това няма да стане автоматично. Така че първото действие е: започнете да съчетавате вашата биология с ума си. Сетивата на всеки един от вас са съсредоточени в главата. Там виждате и там чувате. Там общувате, миришете и вкусвате. Там са съсредоточени всички центрове на уюта и удоволствието. Така че, скъпи мои, духовността ви също е там. И макар често да говорим за сърцето, именно главата и мозъкът ви усе¬щат онова съзнание, което вие наричате просветление.
Много от вас поглеждат телата и физиката си, пог¬леждат частите на тялото и казват: "Главата ме боли; искам да ми мине. Кракът ми се схваща." Е, ние вече подложихме моя партньор на това и сега той ви говори чрез преводите на Крион с пълното съзнание за него. Защото е време да впрегнете вашата биология в прос¬ветлението ви! Когато говорите за вашето тяло, говорете за него като "НИЕ". Защото биологията на пръста на крака ви и клетките там трябва да узнаят за вашите съзнателни просветлени решения.
Освен това в тази Нова епоха пак ви казваме да внимавате какви храни поемате и каква енергийна рабо¬та вършите... трябва да поздравявате тези неща, преди да ги допуснете във вашата биология. Това, скъпи мои, означава, че трябва да имате церемония за тези неща, макар и кратка. Това може да ви изглежда странно, но е вярно. Защото нещата, които вкарвате на вашето клетъч¬но ниво и в "Ние-то" на вашата биология трябва да бъдат приветствани. Вие трябва да дадете на вашата биология позволението те да подействат! Защото ако поискате изцеление и използвате веществата и енергията за тази цел, веществата и енергията нямат представа къде оти¬ват или какво трябва да направят. Ако ги поздравите предварително, вече им говорите. Ще настъпи свързване и здрависване, и споразумение в любов. Да, тези неща звучат много странно на някои от вас, но ще се убедите в истинността им, когато видите резултатите. Първата крачка е да свържете вашата биология с духа ви и да мислите за нея като за част от ума ви. Възприемайте всички части като едно цяло, защото това е единстве¬ният начин, по който вибрациите могат да се повишат до нивото на инструментите на импланта.
2. Следващата стъпка, вероятно една от най-важни¬те, е онова, което вие наричате психика, а ние наричаме "нагласата на мира". Позволете да обясня. Толкова мно¬го хора казват: "Приех импланта и чух да говорите за вътрешния мир, който може да донесе, и за промените в посоката на живота ми. Само че всичко наоколо ми носи дискомфорт. Всичко наоколо ме дразни и спъва и ме подтиква да реагирам. Не изпитвам душевен мир." Точно това трябва да промените: душевният мир е ес¬тествено възникващо следствие на импланта и тъкмо него вашата биология постепенно ще изтълкува като здраве. Е, как да постигнете този мир? Казваме ви, че ключът към душевния мир са вашите детски спомени. О, скъпи мои, по този въпрос може да се каже толкова много!
Сигурно си спомняте, че когато сте били дете, не сте имали почти никакви тревоги. Нещата, за които сте мислили, са били от ден за ден. Какво ще се случи през следващия час, какво да очаквате. Помните ли утехата на мисълта, че няма проблем, който майка ви да не може да разреши? Защото майката може да направи всичко, да се погрижи за всичко. Никога не ви е занимавал въпросът къде ще спите или какво ще ядете, защото на този континент повечето от вас са израснали в мирна среда. Затова ви казваме, че съзнанието и нагласата на малкото дете са ключът към вътрешния мир. Именно откриването на детето във всеки един от вас е ключът към вашия истински мир.
Може би си мислите, "Това е хубава информация, но как да го постигна?" Съ-творете го! Ако искате да сте във връзка с детето във вас, можете да я установите веднага, защото на планетата има помощници, дошли специално за тази цел. Те са тук с любов, за да ви покажат пътя към детето във вас - да ви помогнат да преодолеете гнева и страховете, и неудовлетворението и да стигнете до детето. Затова ние подкрепяме онези, които са се посветили на тази мисия в момента. Давате ли си сметка, че не случайно на Земята има толкова много помощни¬ци? Те са тук като "първата вълна", както се изразява моят партньор, за да помагат на човечеството. Детето във вас - потърсете го и вижда какво се случва с мира в живота ви. Защото истинският вътрешен мир е състоя¬ние, при което всичко, което ви е тревожило в миналото, престава да ви измъчва. Индивидите, които са имали карма с вас, изваждали са ви от кожата ви и са предиз¬виквали реакция от ваша страна, сега няма да ви правят никакво впечатление! И също както в притчата за катра¬нената яма, която ви разказахме (Крион, Книга II), окол¬ните ще започнат да се променят покрай собствения ви мир. Защото когато кармата с околните се неутрализира, те просто престават да се опитват да я възобновят. Много от тях ще излязат от живота ви, а вие ще се питате как е възможно това? Пак повтаряме, понеже промяната на един се отразява на много. Така че, ако има някакъв подход на покръстване към Новата епоха, той се заклю¬чава в индивидуалната промяна: Съ-творявайте за себе си. Оставете околните да ви наблюдават и да се проме¬нят в съответствие с вас.
3. Следващата отличителна черта на действието е самото съ-творяване. То е ваше задължение. Вие сте длъжни да сключите договор със себе си да започнете да съ-творявате онова, което ви е нужно в живота. Мно¬зина от вас ще кажат: "Какво е това? Нямам представа какво трябва да правя." Трябва да правите онова, което сте поели ангажимент да направите. Това, което е ваша¬та страст! Тя е вашият договор. Вашата интуиция. Вече знаете какво е, но казвате, "Нямам представа какво е." Добре, но притежавате силата да съ-творявате, затова направете следното. Всеки ден изричайте гласно: "В името на Духа, съ-творявам способността да осъществя моя договор, какъвто и да е той. Съ-творявам в името на Духа да открия блаженото място на тази планета, където съм се споразумял да бъда." Това е най-доброто начало.
Е, скъпи мои, вече сме споменавали, че през Новата епоха нещата няма да се случват както преди. Повечето от вас са свикнали да планират бъдещето. Повечето от вас казват: "Зная, че вървя по този път, но зная, че там някъде има кръстопът. И когато стигна до него, искам да зная накъде да поема." И днес някои от вас виждат кръстопътя в далечината и вместо да изтичат към него и да прочетат пътните знаци, поставени от Духа, те спират! Сядат и казват: "Няма да продължа, докато не разбера какво пише на знаците... за да мога да начертая план." Тук стигаме до вярата, нали? Затова ви казваме, че трябва да поемете към кръстопътя в пълен мир, съ-творявайки по целия път, за да знаете къде са поставени пътните знаци. Тогава те ще гласят: "Ние знаем кой си! Тук завий надясно." и правил¬ният път буквално ще засияе пред вас, за да не го пропуснете. Именно съ-творяването придава енергия на пътните знаци! Използвайте този дар!
4. Следващият атрибут е, че ви приканваме да отк¬риете новото познание. Новото знание може да не дойде при вас чрез контактьор или книга; може да изскочи от ума ви. На онези, които се занимават с лечение на хора, казваме: "Вие сте готови за това ново знание за лечебни¬те методи." Но вие може да попитате: "Е, кои са те?" Ние отговаряме: "Ще разберете, когато ги получите." Неза¬висимо каква е специалността ви, скъпи мои, уверяваме ви, че има нови методи, които ще дадат много по-добри резултати. Опитайте ги. Колкото и странни да ви се струват, опитайте ги. Защото ще установите, че дори някои от най-великите учители, преподавали стотици години, не са имали това познание. А когато получите тези методи и се уверите в резултатите, приканваме ви да ги споделите с другите, вместо да ги пазите само за себе си. Те не са само за вас. Може да сте се родили в този момент с едничката мисия да получите ново знание в дадена област и да го направите достояние на човечес¬твото! Човек никога не знае.
Затова ви молим и призоваваме да приемете новото знание. Как да го направите? Лесно е. "Съ-творявам в името на Духа новото познание да дойде при мен, за да го получа в чиста любов и да го използвам за благото на човечеството." Отново чрез съ-творяване.

mijjjud Hug

# 407
  • Мнения: 10 739
Росна китка, благодаря ти, че ни припомни отново тези изключително силни думи!  Grinning
Крион е просто... нямам думи да кажа какво!  Heart Eyes
Пред тези думи всички наши суеверия ми излеждат нелепи и жалки и се чудя как можем доброволно да се самоограничаваме като вярваме в тях  Rolling Eyes

# 408
  • Мнения: 258
Eldivine  Heart Eyes, и аз мисля като теб, или по-точно имам същите наблюдения, затова прилагам съветите на Учителя избирателно. Като опитах това:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=424158.msg12426698#msg12426698
много добре се почувствах. Благодаря на Лени, има го на първа страница.
Относно руните и талисманите - преди години ги използвах доста, но вече някак са ми като минал етап. Ще се опитам да обясня - повечето талисмани трябва да са постоянно с нас (имах даже закачен с безопасна игла за презрамката на сутиена), повечето трябва периодично да се презареждат или подновяват, това започна да ме натоварва а и прекалено се обвързах с тях... На няколко пъти се уловях да разсъждавам по въпроса като си правя нещо за защита дали не привличам "нападение" и престанах още преди 4-5 години да го правя, само преди три дни в много специален разговор от много подготвен по енергийните въпроси човек, получих потвърждение за това, което преди време разбрах чрез интуицията си. Аз смятам, че е достатъчно помещенията (дома, офиса) да са добре и редовно чистени и зареждани енергийно - има десетки начини за това. Ако почувствам, че някаква негативна енергия се е промъкнала в къщи, просто я моля да си тръгне и това е достатъчно, изпращам я с много любов и не мисля повече …
Единственото нещо, което имам в къщи е от фън шуй, за неутрализация на конкретно ша, което не мога да променя, чрез което само го неутрализирам, без да му противодействам – т.е. резултата е 0:0, значи баланс.
Доверявам се на Ангелите и Учителите и им Благодаря, че пазят дома и семейството ми!!!
Шушони, твоя пост ме побутна да цитирам от книгата „Мисли за всеки ден 2009-2010г.” на Петър Дънов мисълта за днес 10.11.
 „Някой казва: „Защо трябва да обичам?” – За да растеш, за да се проявиш, да се пробуди съзнанието ти и да разбереш защо си дошъл на този свят.” Всъщност в тази му книга рядко има неща, които не ми допадат, но пък като се замисля е единствената негова книга, която чета периодично и най-забавното е, че все се намира някой да ми подари новата за следващия период, досега никога не съм си я купувала сама.


Препоръчвам да разсъждаваме върху това, което четем и чуваме, а не да го използваме буквално в ежедневието си.

Колкото повече разсъждавам, толкова повече внимавам какво чета и какво прилагам в живота…, е понякога не успявам и се явявам на „поправителен”, но човек се учи вечно.

Като заговорихме за философия, а и аз съм доста изкушена от нея  Wink, си мисля дали Cogito ergo genero не е далеч по-актуално в новата енергия от известната мисъл на добрия стар Декарт  Laughing
Защото след като несъмнено съществуваме и мислим, то какво следва оттук нататък? Това е актуалният според мен въпрос за нашето време  Peace
Мише, подскочих от този ти пост, преди три дни точно за това си мислих – НОВИ ЕНЕРГИИ, НОВИ МИСЛИ, НОВА ФИЛОСОФИЯ, НОВИ ХОРА, НОВИ СВЕТОВЕ…
 Мише, нали може да те цитирам /без авторско право Wink/ - Cogito ergo genero - много ми харесва, благодаря ти newsm51
Росна китка, благодаря за цитата, замислих се, дали това вдъхновение и вълшебство, с което се изпълни животът ми напоследък, са първите ми стъпки в овладяване на СЪ-ТВОРЯВАНЕТО.

# 409
  • Мнения: 10 739
mimina  Heart Eyes, благодаря ти за поста! Даде ми отговори на много въпроси! Странно, как човек може да намери отговора съвсем случайно. Винаги става така...
А нашето ново Cogito е без авторско право  Laughing
Пенсионирахме Декартовата мисъл набързо, то май си му е време на Декарт да излиза вече в пенсия  hahaha

Благодаря ви, момичета  Two Hearts

# 410
  • Добрич
  • Мнения: 5 469
Момичета, добре е да си поговоря с Висшето Аз на един много неосъзнат и примитивен човек. Чудех се обаче, когато човекът е такъв, Висшето му Аз какво ще е . Ще ми бъде от полза да споделите вие как мислите?

# 411
  • Мнения: 554
Висшият Аз винаги е висш и съвършен, независимо от физическото проявление на човека или неговото съзнание на този етап.  Peace

# 412
  • Мнения: 10 739
Висшият Аз винаги е висш и съвършен, независимо от физическото проявление на човека или неговото съзнание на този етап.  Peace

Означава ли това, че всички Висши Азове са равни по своята степен на осъзнатост и еднакви по съвършенство?   Rolling Eyes
Нещо не ми се връзва да е така... Но може и да греша  Hug


# 413
  • Мнения: 554
Миш, то тука малко навлизаме в дебрите на непознаваемото, дето всички го търсят.  Mr. Green
Аз мисля, че всички Висши Азове са си съвършени (те са божествената искра), ама това няма нищо общо с пътя, който човек е решил да извърви в този живот. Може на физическо ниво да е неосъзнат, но Висшият му Аз си върши божествено работата в зависимост от това, което си е избрал човекът да изживее. Нали за това говорим с ВА, а той преценява кое е за наше добро. Ако човекът е "нова" душа, но няма опитност, ще изживее по един начин живота си. По друг начин ще живее "стара" душа. Всички преминаваме през всичко, докато станем завършени. Всеки от нас е бил и отрицателен герой, и положителен  Hug Ама точно сега не ми се разсъждава философски  Joy

# 414
  • Мнения: 90
за Висшите Азове пише един който нарича себе си Авторът ( вероятно си има причини да се нрича само Авторът),а Вал Валериан му издава книжките - който му е интересно - може да го потърси
инак
Висшия аз си е божественото начало, а каква роля си е избрала инкарнацията...божа работа - но всеки е или ще бъде и изнасилвач и просяк и гей и убиец и светец -всеки минава през всичко за да си стане завършен
опитности, нищо повече - ни добро ни лошо, роли;)
наздраве!

# 415
  • България
  • Мнения: 224
Здравейте!Благодаря ,момичета!Разговорът с Висшият Аз наистина има голям ефект в отношенията ми с хората.Когато остане нещо неизказано в общуването или не съвсем докрай казано,веднага използвам тази техника.Така усещам някаква завършеност .Определено работи!

# 416
  • Мнения: 90
Вела, тоя  е "неосъзнат и примитивен човек" в твоите очи:)
вероятно той не смята себе си за такъв Wink
ко праиме тогава?

има една мъдринка, "когато спорим с идиот, вероятно и той прави същото в този момент"
 не че и аз не правя такива изказвания де;) ама - помисли си

# 417
  • Мнения: 9
Вела, нали когато човек реши да се прероди, остава част от своята енергия в духовния свят. Аз мисля, че разговорите с Висшия аз са разговори с точно тази част от душата, която е останала "горе".  А както казват Абрахам, ние всички сме продължение на изначалната енергия. В този смисъл не мисля, че има по-малко развити Висши аз-ове.
Успех в разговора!

# 418
  • Мнения: 66
Вела,  и аз мисля, като makenalei, че този примитивен и неосъзнат човек е само в твоите очи, може би за другите не е такъв. Всъщност ако имаш проблеми с него, може евентуално да  помилсиш, че той пък може да си мисли същото за тебе, че ти се примитивна и неосъзната.  Simple Smile Малко е трудно да се отсъди, защото не се знае каква е ситуацията и как си стигнала до този извод. Чрез пряк контакт с този човек или други хора са ти казала нещо за него . Ако е пряк контакт, то до колко ти лично  познаваш  този човек и така нататък. Понякога грешим. Peace

# 419
  • Мнения: 25
Вела, щом го смяташ за неосъзнат, значи си имаш причина, още повече, че нали всеки живее в своята реалност - в твоята реалност е такъв  и това е  Simple Smile Не го мисли и не се самообвинявай за преценката си.
Иначе аз мисля, че наистина всеки има Висш аз и е добре да говориш с него, без значение какъв е човека. Но Висшия аз все пак не може да го накара "насила" да се отвори за духовното, иначе всички хора щяха да са духовно извисени. Така че може Висшия аз да те уче и разбере, и да изпрати знак на... другия аз  Mr. Green, но той пак да не го разбере. Това е според мен рискът.

Но да споделя, че аз съм провеждала разговор с Висшия аз на човек, който не примитивен, но страхотен материалист и доста "недуховен", хем с огромно его, граничещо чак с комплексарщина.  Бяхме много лошо скарани, ама толкова лошо, че си мислех "леле, ако ме види някъде случайно, сигурно ще ме пребие". Обаче след дълги разговори с Висшия аз си оправихме отношенията (по негова инициатива официално, за тайните разговори не съм му казвала, но факт, че той ме потърси) и не само това, ами и нещата, които доведоха оня крах в отношенията ни, ги няма вече. Впрочем така ги оправихме, че сега си цикли в ъгъла на стаята и се чуди какво съм се разписала  Mr. Green

Все още е безкрайно недуховен, но по някакъв начин чува всичко, което казвам в моите монолози към Висшия му аз. Така че давай смело, където не очакваш, там работи. Животът е пълен с изнендади  Hug

Общи условия

Активация на акаунт