Толкова ли е страшен свинският грип?

  • 80 521
  • 1 315
  •   1
Отговори
# 1 305
  • София
  • Мнения: 13 217
Явно сега се налага, пия го  Wink

Не е проблем, че го пиеш (радвам се, ако ти помага), а че е временно разрешение за сегашните симптоми. Това е и причината дадено заболяване да се повтори / отново симптоми да се появят, след като се спрат АБ.  Peace

(бях много болнаво дете ( често пъти много сериозно болна), дядо ми беше лекар. Взимала съм 1-2 пъти АБ, защото той беше напълно против. От 5 до 32 годишна възраст не бях лягала на легло от грип или настинка.   Peace )

Е, сегашните симптоми са си бактериални вече. Аз от петъка се влача. Вирусът е минал и заминал  Wink Аз също бях болнаво дете до 5-тата си година, когато ми извадиха сливиците на парцали. После също не съм боледувала. Като цяло не боледувам често. А и както споменах изобщо не кометирахме с докторката свиснко ли е и дали изобщо е грип. Тя каза вирусът без изобщо да уточнява какъв точно е. Аз също се учудвам, защото и аз и мъжът ми Т не сме вдигали. А при него на слушалка ясно се чуваше бронхита. Двама лекари го слушаха. Явно аз съм по-държелива, защото не беше стигнало до бронхите. Не смятам за необходимо и да стига.  Wink

# 1 306
  • Мнения: 13 512
Днес ходих с дъщеря ми да и правят ренгенова снимка на пасаж и беше пълно с деца 4-20 г, на които правеха снимки за невмония. Докато чаках половин час, на 5-6 казаха я едностранна, я двустранна пневмония. А децата виимо бяха жизнени, в добра кондиция, а не омърлушени.

# 1 307
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Все подозирах, че тая свинщина е човешко дело, но не подозирах, че до такава степен са се освинили. http://dnes.dir.bg/2009/11/26/news5439927.html
Онемях, не знам какво да кажа. Бясна съм и съм отвратена тотално.

# 1 308
  • Мнения: 1 749
Някъде бяха казали,че печалбата на фармацевтичните компании се е увеличила с.....повече от 1,000,000 %

# 1 309
  • Мнения: 335
Питайте обикновен програмист откъде идват компютърните вируси и кой ги чисти най-добре.

 moresmile  ...

Що е туй?

Да попитам по друг начин: В кои лаборатории се създават най-добрите антивирусни?

# 1 310
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Все подозирах, че тая свинщина е човешко дело, но не подозирах, че до такава степен са се освинили. http://dnes.dir.bg/2009/11/26/news5439927.html
Онемях, не знам какво да кажа. Бясна съм и съм отвратена тотално.
Още в началото като започнаха да тръбят , че този вирес се лекува само с ...... ми се сториха подозрителни.
Слид лудата крава , птичият грип и сега свинският се чуда за догодина какво ни готвят.
А покрай тази паника сигурно им се вдигнаха и продажбите на успокоителните. newsm78

# 1 311
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Има, има още какво да ни сполети. Ами магарешкия грип, ами патешкия грип? Като дойдат след няколко години да си спомните, че съм ви предупредила.  Laughing

Аз отидох на преглед и лекарят потвърди вирусна инфекция и ми каза: това си беше една кампания, направена с помощта на журналистите!

# 1 312
  • Мнения: 335
...лекарят потвърди вирусна инфекция и ми каза: това си беше една кампания, направена с помощта на журналистите!


Само преди 20 дни видяхме едно показно. За една седмица - олелия до небесата, маски, карантини, ваканции...

На който не му писнаха ушите тогава, успя да чуе това:

"...Общо около 12 млн. лв. ще са нужни за антивирусни препарати и ваксина.
Най-вероятно за ваксината ще бъдат необходими между 5 и 6 млн.
За улесняване на процедурата по доставката й днес сутринта парламентът гласува промени в закона за лекарствените средства.
България се е обърнала към европейския комисар по здравеоапзването и европейски страни, ако имат излишък, да ни го предоставят, преди да бъдат получени заявените по търговски път дози.
Ваксината не се използва масово в Европа, има държави, които са се отказали да я прилагат, отбеляза здравният министър Божидар Нанев..."

http://dnes.dir.bg/2009/11/06/news5339108.html


Последно, купихме ли им ги, със съответните наши милиони, всичките ваксини на ЕС, дето другите държави не ги щат .
Или кампанията целеше повече нужните на някого промени в закона покрай "улесняване на доставката" на нежеланата ваксина?

Кешът ли им е по-важен на фармацевтичните компании и съответния обслужващ ги персонал? Или научно-изследователските им дейности, които не могат без пациенти...

ПП Избрано за кампаниите и за гриповете, оттук

Последна редакция: чт, 26 ное 2009, 18:31 от Холограма

# 1 313
  • Мнения: 572
Миналата седмица бях в Италия. И там има грип, но паника няма. Казаха ми, че ЛЕКАРИТЕ там са отказали да ваксинират хората с новата ваксина. Така че я има във всяка аптека и НИКОЙ не я купува.

# 1 314
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Все подозирах, че тая свинщина е човешко дело, но не подозирах, че до такава степен са се освинили. http://dnes.dir.bg/2009/11/26/news5439927.html
Онемях, не знам какво да кажа. Бясна съм и съм отвратена тотално.
Аз, за съжаление, изобщо не съм се и съмнявала в това, още от самото начало Confused.

# 1 315
  • Мнения: 544
Миналата седмица бях в Италия. И там има грип, но паника няма. Казаха ми, че ЛЕКАРИТЕ там са отказали да ваксинират хората с новата ваксина. Така че я има във всяка аптека и НИКОЙ не я купува.

Или не са ги мотивирали достатъчно, за да я препоръчват, или са професионалисти.

Общи условия

Активация на акаунт