Толкова ли е страшен свинският грип?

  • 80 508
  • 1 315
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 814
Настина ли АH1N1 е толкова опасен или изкуствено се създава паника и фармацевтичната индустрия си отваря работа в момент на финансова криза? И как мислите да се предпазите? Ваксина има, но почти не е тествана, което носи реален риск от нея да има много повече увреждания и фатални последствия за хората от самия свински грип. Все пак всяка година у нас в следствие на усложнения от сезонния грип умирали 2-3 хил. души. За сега от АH1N1 в Европа  са регистрирани по-малко от 5 хил. случая, а смъртните са под 200, т.е. много по-малко от колкото при сезонния вирус.

# 1
  • Мнения: 4 111
Не знам, сега казаха по новините, че починалият човек се е самолекувал продължително и когато положението му станало много сериозно потърсил лекарска помощ.

# 2
  • Мнения: 4
Наистина ли у нас умират толкова души сезонно от грип? Shocked

# 3
  • Мнения: 9 814
Каза го д-р Ангел Кунчев по новините на БНТ в 18 ч.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 481
Не самия грип е страшен, а усложненията му, ако не се лекува както трябва. То по принцип повече хора умират от усложнения от сезонния, но тях никой не ги брои.

# 5
  • София
  • Мнения: 12 250
Доколкото разбрах от други видове грип процентно умират повече хора. Бая ваксини, Тамифлу и още разни работи се продадоха на цели държави- предполагам, че като с птичия грип изведнъж ще спрат да говорят и никога нищо повече няма да се разбере.

# 6
  • Мнения: 850
   Свинският Грип е като всеки друг грип ! Просто при всяко заболяване , на първо място най - застрашени са хората с хронични заболявания , децата и прочие  ! Като се вземе под внимание и че 90 % от българите са и "лекари" и сами си предписват всичко ей до това дередже сме се докарали!  

Последна редакция: ср, 28 окт 2009, 19:43 от mmmshushy80

# 7
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Тъкмо преди малко гледахме новините,че има и заразени от Ямбол вече.
Според мъжът ми излишно се всява паника.Симптомите на св.грип са почти едни и същи със тези като при обикновен грип.
Естественно е че при невзети навреме мерки,нещата се усложняват със или без да си носител точно на този вирус.

Симптоми на свински грип


Свинският грип проявява същите симптоми като човешкия грип. Има, обаче и малки особености, които ще посочим по долу.


Симптоми на свински грип:


Внезапна отпадналост - човек трудно може да продължи да работи, тренира, учи, и да извършва какъвто и да е род дейности
Температурата е над 38 градуса
Загуба на апетит
Гадене и повръщане
Пневмония още на 2-ия или 3-ия  ден
Болки в мускулите на очите, очните ябълки и по цялото тяло


При невзети мерки и адекватно лечение настъпва смърт, причинена от дихателна недостатъчност.
Пациентите се повлияват добре при приемането на препаратите тамифлу и реленца.


П.П.Ето такъв грип изкарахме миналата година със всичките му екстри цялото семейство.
Едва ли е бил свински,защото миналата година го нямаше във България още.Живи и здрави сме си засега. Mr. Green

# 8
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ами грип като грип - и обикновеният води до смърт, ако не се лекува своевременно. По-скоро усложненията му, както е казала Тайна. Изкуствено всяване на паники.

# 9
  • Мнения: 17 546
Симптоми на свински грип:
Внезапна отпадналост - човек трудно може да продължи да работи, тренира, учи, и да извършва какъвто и да е род дейности
Температурата е над 38 градуса
Загуба на апетит
Гадене и повръщане
Пневмония още на 2-ия или 3-ия  ден
Болки в мускулите на очите, очните ябълки и по цялото тяло

Добре де, аз боледувам от грип веднъж годишно и като изключим "Пневмония още на 2-ия или 3-ия  ден" всички останали неща са ВИНАГИ на лице! Даже последният път очите (очните ябълки) ме боляха цял месец, та накрая и на очен лекар тръгнах и не можеха да ми кажат нищо. Отмина от самосебе си.

# 10
  • Мнения: 2 356
  Един колега го изкара. Каза, че никак не е приятно, но сега е добре.

# 11
  • Мнения: 1 924
Пари,пари-около това се върти всичко.


Мен друго ме интересува-как се установява,че болният е болен именно от свински грип?Някаква специални изследвания,които категорично показват този вид вирус или какво?

# 12
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Симптоми на свински грип:
Внезапна отпадналост - човек трудно може да продължи да работи, тренира, учи, и да извършва какъвто и да е род дейности
Температурата е над 38 градуса
Загуба на апетит
Гадене и повръщане
Пневмония още на 2-ия или 3-ия  ден
Болки в мускулите на очите, очните ябълки и по цялото тяло

Добре де, аз боледувам от грип веднъж годишно и като изключим "Пневмония още на 2-ия или 3-ия  ден" всички останали неща са ВИНАГИ на лице! Даже последният път очите (очните ябълки) ме боляха цял месец, та накрая и на очен лекар тръгнах и не можеха да ми кажат нищо. Отмина от самосебе си.


Заразила си се със св.грип и даже не си и усетила. Mr. Green
Това ми беше мисълта,че всяка година караме по веднъж най малко някакъв грип.Симптомите от миналогодишният със свинският са едни и същи.

# 13
  • Мнения: 17 546
Мен друго ме интересува-как се установява,че болният е болен именно от свински грип?Някаква специални изследвания,които категорично показват този вид вирус или какво?
Ами току що казаха, че ако състоянието на болен човек вече отговаря на всички симптоми(!!!), се пуска специално изследване, което не се прави при просто някакви симптоми, защото било много скъпо, представяш ли си!? А как го установяват тогава - вероятно ДжиПи-то хвърля боб... Всичката ни работа в здравеопазването е такава... ooooh! А ако изчаквме появата на всички симптоми, пък ни гарантират смърт. Mr. Green

# 14
  • Мнения: 81
Пари,пари-около това се върти всичко.


Мен друго ме интересува-как се установява,че болният е болен именно от свински грип?Някаква специални изследвания,които категорично показват този вид вирус или какво?

Да прави се кръвен тест.
Абе уж всеки пренебрежително казва че е грип като грип, но мен си ми е страх и се надявам да ни се размине. Особено за децата ми много ме е страх, при всяко покашляне ми се изправя косата.

Последна редакция: ср, 28 окт 2009, 21:11 от Oliver

Общи условия

Активация на акаунт