Толкова ли е страшен свинският грип?

  • 80 519
  • 1 315
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 187
Не мога да кажа дали е толкова сериозно колкото го изкарват, не съм специалист.
Странното е , че не съм притеснена, може би от Лудата Крава и Птичият Грип претръпнах  Laughing. Шест области ще обявяват грпна епидемия. Това за сезонен или свински грип е ?
Ваксини ще се слагат на рисковите групи, възрастни ,малки деца и бременни.
Само на мен ли ми е странна комбинацията бременност и ваксина  Rolling Eyes ?

# 16
  • Мнения: 17 546
Само на мен ли ми е странна комбинацията бременност и ваксина  Rolling Eyes ?
Ами не само на теб. Peace
Двама от тримата ми сина и аз сме с алергии, не можем да си сложим ваксини...
Алергиите са масов бич, колко още хора няма да могат да си сложат ваксина!? Rolling Eyes

# 17
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Никой от нас не е с противопоказания за ваксина. Но и никой не се е ваксинирал досега против грип. Голяма измишльотина ми се струват тия противогрипни ваксини. Как може да приготвиш ваксина от миналогодишен щам и да я предлагаш на следващата година? Ами то щамовете всеки път са различни, няма как да се предвиди кой точно ще връхлети през определена година. На мен ли само ми се струват нелогични тия ваксини, откъдето и да ги погледна?

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 130
Мацки и аз мисля, че нещата със свинският грип са преекспонирани! Бих заложила на имуностимулатори и комбинирани витамини, които са за предпочитане пред неизпитана ваксина! Ориентирала съм се да давам "Есберитокс" на нашият татко и на майка ми, защото те имат контакти с хора, аз и малкият ще се пазим повечко! А и да се оплача"Есберитокс"-а е почти двойно по-скъп от този, който купих март месец тази година! Да живеят фармацефтичните компании!

# 19
  • Мнения: 60
Голяма измишльотина ми се струват тия противогрипни ваксини.
за теб измишльотина , за други - бизнес за милиарди ,
тоя грип премина през едното полукълбо , няма последствия , обаче продължават да ни облъчват ,
чудя се какво ли ще измислят по-нататък ?

# 20
  • Мнения: 0
Пари,пари-около това се върти всичко.


Мен друго ме интересува-как се установява,че болният е болен именно от свински грип?Някаква специални изследвания,които категорично показват този вид вирус или какво?

 Цялата шумотевица е за да се усвоят едни пари.

Вносителите на ваксини яко са се наточили да си натъпчат джобовете  в тази криза.

 Относно това как да се разбере дали някой е болен точно от свински  или обикновен грип - ами няма такива изследвания които да показват  какъв е точно е щама на грипния вирус. Дори и болен от грип да си направи всички възможни  изследвания - пак е невъзможно да се установи типа на грипа.

 Единствения начин за установяване на типа  на грипа  е чрез ДНК анализ на генома на самия грипен вирус - което  е много сложна, прецизна и  скъпа процедура , която не се извършва никъде в България , щото нямаме такава лаборатория.

 Гледам, че по новините простите лелки от някаква окръжна болница успяха вече да наплашат хората.
И как определиха за какъв тип грип става въпрос, на око ли? Смешници.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 885
аз чух, че тестът за свински грип струва около 100 лв., но не знам в кои лаборатории го правят.

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
Е, аз изкарах най-прост вирус, даже без температура, пък пак стана на пневмония за нула време. Така че това едва ли е симптом точно на свинския грип...
Преувеличава се работата доста сериозно, но за роднините на евентуалните жертви, разбира се, нищо няма да е преувеличено Confused На мои близки преди години бебенцето на година и малко си отиде от обикновен не-животински грип, за тях статистиката е черна на сто процента Confused

# 23
  • Мнения: 836
Нали лечението следва да е като при обикновен грип?

Какво значение има щамът?




Цялата шумотевица е за да се усвоят едни пари...
И как определиха за какъв тип грип става въпрос, на око ли? Смешници.


Абсолютно.

# 24
  • Мнения: 563
На мен пък ми е странно,  че и за този грип препоръчват Тамифлу, както и аз птичия преди това....дали са еднакви щамовете или някой е пре-произвел скапана ваксина дето няма къде да се пласира newsm78

# 25
  • Мнения: 836
На мен пък ми е странно,  че и за този грип препоръчват Тамифлу...

Внимавайте с Тамифлуто:

http://news.ibox.bg/news/id_19806741

# 26
  • Мнения: 2 617
Само на мен ли ми е странна комбинацията бременност и ваксина  Rolling Eyes ?

Болна тема ми е в момента.
Моя приятелка е бременна (извън България е) и гинекологът й казал, че в 4 месец трябва да се ваксинира против грип. И тя твърдо е решила да го послуша. Rolling Eyes Опитах се да я накарам да се разрови, да прочете, да се информира, обаче получих отговор - ами няма доказателства, че ваксините вредят на бременни. ooooh!
Е, всеки сам си решава, и въпреки на мен това ми се струва доста неразумно.

И цялата тази истерия е чудесна възможност за фармацевтичните компании да си пласират стоката. Че и да установят има ли, аджеба, странични ефекти при бременни например.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 099
От грип се умира - факт! Даже не е нужно да е свински. Ама, то и при апендицит се умира, но понеже няма ваксина (и не се случва в частните клиники), не разбираме.

# 28
  • Мнения: 563
На мен пък ми е странно,  че и за този грип препоръчват Тамифлу...

Внимавайте с Тамифлуто:

http://news.ibox.bg/news/id_19806741

да, същите неща чета и аз. не, че ще се ваксинираме, но ми е любопитно как работи и при двата вида грип. голяма манипулация

# 29
  • Мнения: 2 386
Oх, пак ли?

Keywords:

Чехия, птичи грип, заразена партида.
Изоводи. Ваксини. Deja vu.

http://www.tlaxcala.es/pp.asp?lg=en&reference=7222

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт