Толкова ли е страшен свинският грип?

  • 80 539
  • 1 315
  •   1
Отговори
# 30
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Всички, които карат в момента вирусно заболяване, вероятността да е свински грип е по-висока от 70%. Аз заподозрях минала седмица, че и ние цялото семейство го караме, защото и съпруга ми се разболя, а човека е много устойчив и рядко прехваща /за 10 години един път/, но този път за два дни ни тръшна всички без изключение. Това говори, че щама е непознат и няма оттърване от непреболедувалите.
Ами само при дете имаше усложнения, температура над 38, кашлица, затруднено дишане, прерастна в бронхит  и се започнахме с антибиотиците. Но имайте предвид, че сина ми е с астма. Децата го изкарват по-тежко. Пуберите и децата в нашия блок се разболяха сериозно, но възрастните - не. Аз го изкарах като тежка хрема, не слезна надолу. но такова главоболие имах и болки в мускулите, че направо ми идеше да умра. Поддържах температура 37,5 само две вечери и до там, на 5 ден инфекцията отшумя.

# 31
  • Мнения: 411
От грип се умира - факт! Даже не е нужно да е свински. Ама, то и при апендицит се умира, но понеже няма ваксина (и не се случва в частните клиники), не разбираме.
Не разбираш ти!
Кому е нужно множественото число,освен на твоето его?
Смъртните случаи се описват,регистрират,архивират и в НЕчастните клиники.
Грозно,че чак вулгарно.

По темата-грип,ваксини.
Всяка година-бла,бла,бла.
Да видим догодина,какво ще да е набеденото животно.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 099
От грип се умира - факт! Даже не е нужно да е свински. Ама, то и при апендицит се умира, но понеже няма ваксина (и не се случва в частните клиники), не разбираме.
Не разбираш ти!
Кому е нужно множественото число,освен на твоето его?
Смъртните случаи се описват,регистрират,архивират и в НЕчастните клиники.
Грозно,че чак вулгарно.
...

Неадекватно, та чак смешно!

Не следиш играта, въздържай се.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 338
Аз го изкарах като тежка хрема, не слезна надолу. но такова главоболие имах и болки в мускулите, че направо ми идеше да умра. Поддържах температура 37,5 само две вечери и до там, на 5 ден инфекцията отшумя.

Аз изкарах същото преди седмица-две. Това ли е бил пустия свински грип?

Не знам дали се преувеличава или не, но мен много ме е страх за детето. Сега доста често е с хрема, и все се чудя дали е, защото му никнат зъбки или нещо друго. Само при мисълта за нещо сериозно и ми се изправя косата!

# 34
  • Мнения: 411
Неадекватно, та чак смешно!

Не следиш играта, въздържай се.
Айде марш,бежи ,посмей се.
Но докато бегаш,мисли си"пази боже от тая игра"
Въздържам се само в Гостивар...от свинско.
Отврат.

# 35
  • Мнения: 1 192
Аз го изкарах като тежка хрема, не слезна надолу. но такова главоболие имах и болки в мускулите, че направо ми идеше да умра. Поддържах температура 37,5 само две вечери и до там, на 5 ден инфекцията отшумя.

Аз изкарах същото преди седмица-две. Това ли е бил пустия свински грип?

Не знам дали се преувеличава или не, но мен много ме е страх за детето. Сега доста често е с хрема, и все се чудя дали е, защото му никнат зъбки или нещо друго. Само при мисълта за нещо сериозно и ми се изправя косата!
Дали е бил точно свинският грип могат да кажат само след изследване на кръвта. От всеки вид грип е възможно да се стигне да летален изход, зависи от състоянието на имунната система.
Аз лично не бих се ваксинирала, не защото още е нова ваксината, а защото имам лични впечатления как се отразява противогрипната ваксина на моя организъм и на околните. В последно време точно след поставяне на подобни ваксини хората се разболяват...

# 36
  • Мнения: 521
Не бих се ваксинирала.
Ще се погрижа за имунната си система, защото е доста слаба. Но т.нар. свински грип, си е грип. И към него трябва да се подхожда сериозно. След първите симптоми- на лекар. Никакво самолекуване.

# 37
  • София
  • Мнения: 978
Аз да си призная много се страхувам, за детето най-вече. Опитвам се да бъда разумна, ама нещо не се получава.

# 38
  • Мнения: 5 539
Не бих се ваксинирала.
Ще се погрижа за имунната си система, защото е доста слаба. Но т.нар. свински грип, си е грип. И към него трябва да се подхожда сериозно. След първите симптоми- на лекар. Никакво самолекуване.
Това последното винаги ми е звучало много абсурдно.
И какво ще предпише лекарят? Нима не същото, което бихме си взели да пием и сами? Парацетамол, витамини, нещо за гърлото и нещо за хремата. Поне това показва моята практика от последните години, когато съм посещавала лекар за грип.
А има и по-лош вариант - лекарят да ти изпише още на първия ден АБ, макар всички да знаем, че АБ вирус не мори.

Та кое му е лошото на самолечението от грип? /Изключвам слуачите, когато до третия ден няма подобрение/

# 39
  • Мнения: 1
Аз го изкарах като тежка хрема, не слезна надолу. но такова главоболие имах и болки в мускулите, че направо ми идеше да умра. Поддържах температура 37,5 само две вечери и до там, на 5 ден инфекцията отшумя.
Аз изкарах същото преди седмица-две. Това ли е бил пустия свински грип?
Не знам дали се преувеличава или не, но мен много ме е страх за детето. Сега доста често е с хрема, и все се чудя дали е, защото му никнат зъбки или нещо друго. Само при мисълта за нещо сериозно и ми се изправя косата!

Аз изкарах същото преди 2 седмици... Натръшка цялото семейство. явно аз съм бил най-кекавия защото при мен мина в бронхит и ми надупчиха задника с Гентамицин... Сега съм по-добре...
Много се чудя ... защо след като отидохме при ДжиПито цялото семейство болни, защо той не ни взе изследвания за свински грип след като симптомите бяха точно тези които са описани при свинския грип... Как установяват че имало болни от свински грип след като на мен и на всички мои познати НИКОЙ НЕ НИ ВЗЕ ПРОБИ за свински грип... Ами то може и аз да съм го изкарал ей така между другото... без да разбера. Това означава че реалната картина е много по-сериозна... Не вярвам на някой от тук пишещите да са му взети кръвни проби за грип. Е как тогава установяват че е свински грип. Явно трябва човек да умре и тогава да му вземат проба...

# 40
  • Мнения: 6 713
Хора, правилно ли чух по новините, казаха, че човекът който починал от грип половината му бял дроб го нямало???????? #Crazy newsm78 Това определено не е цялата истина според мен! Сигурно е имал съпътстващо заболяване... Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 572
Запис.  Аз не чух да е имал заболяване, но може би просто не са казали всичко в тези новини.

# 42
  • Мнения: 13
Масова психоза.Изкуствено създадена, разбира се!
Според мен не е по-опасен от обикновения грип, дори статистиката сочи, че не е толкова страшен.
Спрете да гледате телевизия(новини) и ще бъдете малко по-щастливи!

Последна редакция: чт, 29 окт 2009, 02:03 от paradox

# 43
  • Мнения: 1 924

Спрете да гледате телевизия(новини) и ще бъдете малко по щастливи!

Даже много по-щастливи,да кажа аз от личен опит Grinning

# 44
  • Мнения: 521
Не бих се ваксинирала.
Ще се погрижа за имунната си система, защото е доста слаба. Но т.нар. свински грип, си е грип. И към него трябва да се подхожда сериозно. След първите симптоми- на лекар. Никакво самолекуване.
Това последното винаги ми е звучало много абсурдно.
И какво ще предпише лекарят? Нима не същото, което бихме си взели да пием и сами? Парацетамол, витамини, нещо за гърлото и нещо за хремата. Поне това показва моята практика от последните години, когато съм посещавала лекар за грип.
А има и по-лош вариант - лекарят да ти изпише още на първия ден АБ, макар всички да знаем, че АБ вирус не мори.

Та кое му е лошото на самолечението от грип? /Изключвам слуачите, когато до третия ден няма подобрение/

Не е абсурдно, защото говоря от собствен опит. От самолекуване, а и тъй като нямах време да отида на лекар, миналата година си докарах доста сериозна пневмония. Пък и никога не е лошо да потърсиш съвета на специалист.
Но, да. В България всички са лекари, журналисти, политици, футболисти...разбират от всичко.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт