Плъзгаща стена...??

  • 6 688
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 255
Здравейте Simple Smile
Купихме си ново жилище и разположението е такова, че от входната врата се влиза направо в хол от който има врати за спалня, тоалетна,и свод за кухня....Искаме да заградим кухнята и да се обособи като бокс за да не се умирисва всичко , когато готвя. Освен тези три врати (спалня, тоалетна и входна) някак си не искам повече врати и имах идеята за плъзгаща стена, която да е  между хола и кухнята..Може би ако е от гипсокартон..Само си го представям, нямам идея как може да стане.иначе място има
Моля ви споделете ако имате опит с нещо такова Simple Smile
Прекрасен ден Simple Smile

# 1
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Плъзгаща стена не мисля, че някой може да ти направи, но стена от гиспокартон с плъзгаща врата, която се скрива в картона би могло. Аз лично бих си направила стъклена стена - или с прозрачни цветни тухлички, или само от закалено стъкло.

# 2
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Аз пък си мисля ,че ако си купите добър и мощен абсорбатор съобразен с размерите на помещението ,няма да имате нужда да градите стени.
При мен помещението-хол,трапезария ,кухня е общо и не мирише въобще  като се готви Peace
Но ако така или иначе сте решили да слагате преграда ,то и аз съм за нещо олекотено от стъкло или тип хармоника  Peace

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 675
Тук има инфо за плъзгаща стена: http://bginterior.info/neobiknovena-plzgashhata-se-stena-ot-welter-wall/ Дано ти е полезно. Peace

# 4
  • Мнения: 255
Аз пък си мисля ,че ако си купите добър и мощен абсорбатор съобразен с размерите на помещението ,няма да имате нужда да градите стени.
При мен помещението-хол,трапезария ,кухня е общо и не мирише въобще  като се готви Peace
Но ако така или иначе сте решили да слагате преграда ,то и аз съм за нещо олекотено от стъкло или тип хармоника  Peace
Клевел Simple Smile може ли да споделиш какъв ви е абсорбатора   

Плъзгаща стена не мисля, че някой може да ти направи, но стена от гиспокартон с плъзгаща врата, която се скрива в картона би могло. Аз лично бих си направила стъклена стена - или с прозрачни цветни тухлички, или само от закалено стъкло.
Много добра идея ...ще я предложа и нея
Идеята ми е едиствено било то врата или стена да е в цвета на латекса по стените...защото иначе много врати стават и е чудо..освен това този свод се пада точно до входната врата, т.е. ако е врата 100% ще бъде различен цвета и става супер грозно Sad((((

# 5
  • Мнения: 843
Тук има инфо за плъзгаща стена: http://bginterior.info/neobiknovena-plzgashhata-se-stena-ot-welter-wall/ Дано ти е полезно. Peace

    ААА!   Това е страхотно!  Веднага го копвам.   За   изпълнението може да се коментира и пробва .
  Извинявайте , авторката,   малко ще  премина темата .

     Напомня ми  едно много стара футуристична   идея,  не помня къде е видяна, преди поне 25 години.
 Апартаментът или къщата  са примерно : квадрат или правоъгълник. Долната и горната плоча на жилището са набраздени със солидни релси/ вкопани/ плоча  през 10см / може 20-30-50/  Май по- малко релси ще е по- добре.  Стените са леки/шумо-и топлоизолирани/ и солидни , са монтирани на релсите с  движещ механизъм. 
       Както и с мооого здрав  застопоряващ такъв.
      В дадени периоди от живота могат да се свиват и разтягат помещенията.  Движещи са  вътрешните стени, без контакти./   разбираемо/   Баните и мокри помещения  са постоянни./ не помня,  но е логично/
         Няма да продължавам...  че е дълго... но и мебелите бяха контруирани  да такъв тип  жилище - тоест модулни.

         Ей такова нещо искам.   Да си го пренареждам като Лего.

# 6
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Bilyanna  - а нямаш ли снимка на помещението ?
Абсорбаторът ми е Faber. Напълно вграден.

# 7
  • Мнения: 84
и аз подкрепям идеята за нещо стъклено,  даже нещо като стъклена хармоника.
А абсорбаторите на Фабер, Нарди и Евролукс са много добри и доста безшумни

# 8
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 584
Аз отдавна съм си харесала тази врата http://www.trendir.com/archives/single-sliding-tekno-door-foaporte.jpg.

# 9
  • Мнения: 1 047
Няма невъзможни неща.
Дали ще е стена или голяма плъзгаща врата, разликата е в наименованието й.

Найка, това като сън ми звучи, чадо. Не, че е невъзможно, ама...

# 10
  • Мнения: 255
Bilyanna  - а нямаш ли снимка на помещението ?
Абсорбаторът ми е Faber. Напълно вграден.

Утре сме цял ден там и ще го наснимам хубаво...
Много сте мили .. благодаря на всички за прекрасните идеи ..
 Hug  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 748
С абсорбатор нищо не се усеща. Моят е JETAIR, не усещам ако нещо загори, трябва нещата да са много на зле за да усетя, че съм забравила яденето на печката.

# 12
  • Мнения: 255
Момичета ето малко снимчици на апартамента...на някои съм писала коментари под тях горе долу да ви ориентирам във виртуалната разходка :PPpp...Видяхме, че майстора е посвършил нещо в банята, ноо си има още бая работа....
Ето сега и точното място на бъдещата плъзгаща стена
http://bilyanna.snimka.bg/architecture/app.431793.15711600

# 13
  • Мнения: 1 885
Сложна е ситуаията.
Заради скосяването най-малкото отстрани плъзгащата врата ще е сложничка за проектиране и изпълнение, освен ако от вътрешната страна (от към кухненския бокс) не е скосено в което се съмнявам.
Спасението ви е само качествен абсорбатор  Peace

# 14
  • Мнения: 255
Simple Smile плъзгането ще е от другата страна евентуално
там си е права стена и няма скосяване..но сега май решихме първо да намалим отвора във вискочина и ширина..така ще се получи по-малка плъзгаща стена Simple Smile))

Общи условия

Активация на акаунт