Раждане във вкъщи

  • 4 810
  • 122
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 735

... имам пълното право да отричам каквото си искам  bowuu

Разбира се.
Имаш право и да си вадиш зъбите с клещи.

Само че, един ден си спомни за думите, които написа тук.
Може би ще е деня, в който  разбереш, че живота и здравето са доста крехки и макар да се правим, че не ни пука......много...ама много ни пука, особено когато става дума за децата ни.

Не живеем здравословно-ползваме доктори.
Живеем здравословно-не ползваме доктори.
Толкова е просто! Пък и вече го споменах.
Медицината и начина ни на живот са свързани,затова и я има!
Затова просперира,затова и занапред ще бъде и пребъдва.  Peace

# 61
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Да си счупиш ръката е много нездравословен начин на живот.
Да те ухапе бясно куче - също.
Да ти влезе треска в окото - какво пък...нали си имаш две....

...и така нататък
спорът е безсмислен. Всеки решава за себе си.
Предлагам да спрем до тук с това...

  bouquet

# 62
  • Мнения: 1 735
Да си счупиш ръката е много нездравословен начин на живот.
Да те ухапе бясно куче - също.
Да ти влезе треска в окото - какво пък...нали си имаш две....

...и така нататък
спорът е безсмислен. Всеки решава за себе си.
Предлагам да спрем до тук с това...

  bouquet

Природата всичко ни е дала.Включително решение за всичко гореспоменато.
Права си че всеки решава за себе си.Но спорът не е безсмислен-в него се ражда пък истината.В крайна сметка,докато си пишем се замисляме за най-различни неща.И дори и да не си признаваме пак се замисляме.Но истината е ,че много трудно се спори,пишейки.Ако беше да си говорим фейс ту фейс,досега да сме постигнали консенсус...(примерно)  bowuu
Но да спрем до тук е добра идея.Пък и темата беше за раждане вкъщи(нещо за което си мечтая).
С най-добри чувства,Реза!   bouquet

# 63
  • Мнения: 2 755
...Не живеем здравословно-ползваме доктори.
Живеем здравословно-не ползваме доктори.
Толкова е просто! Пък и вече го споменах.
Медицината и начина ни на живот са свързани,затова и я има!
Затова просперира,затова и занапред ще бъде и пребъдва.  Peace

infinity, знаеш ли колко хора, водещи природосъобразен начин на живот, умират от карциноми, бъбречна недостатъчност, цироза на черният дроб ( като усложнение след прекаран Хепатит В или С ), сърдечна недостатъчност и т.н.?
Да твърдиш, че здравословният начин на живот е панацея срещу всички видове болести и ти гарантира дълъг живот и крепко здраве, е просто нелепо. Да, съгласна съм, че живеейки здравословно, можем да се спасим от доста болести или поне да ги отложим във времето. Но рано или късно всеки от нас стига до лекарските кабинети и болниците. И тогава медицината е "на ход", защото без нея не можем.
Що се отнася до това дали медицината е комерсиална, ще ти отговоря така :
- медицината не е комерсиална. Комерсиални са някои лекари, които са забравили Хипократовата клетва.
- медицината е скъпа. Да, защото всеки решил да следва медицина и с това да си изкарва хляба, влага много средства и много труд, докато сложи пред името си д-р. Скъпа е и затова, защото фармацевтичният бизнес, завишава доста цената на медикаментите ( особено животоспасяващите ), с цел големи печалби. Скъпа е и заради фирмите доставчици на медицинска апаратура, чиято продукция е с баснословни цени ( една операционна маса стартира с цена от 100 000 лв. нагоре, а обикновен ехограф ( не говоря за цветен ) от 50 000 лв. нагоре.  Да ме извиняват фирмите производителки, но една операционна маса в никакъв случай не е по-скъпа, като изпълнение и материал, от един "Мерцедес".
И в заключение, благодарение на медицината, продължителността на живота се увеличи 2 пъти в сравнение с предходните столетия. Благодарение на нея много хора живеят "втори живот". Искаме или не, без нея НЕ можем.

# 64
  • Мнения: 1 735
Тонита,всичко което казваш го знам и съм съгласна с него. Sunglasses
Гледната точка обаче е различна.

# 65
  • Мнения: 2 755
Тонита,всичко което казваш го знам и съм съгласна с него. Sunglasses
Гледната точка обаче е различна.
От където и да погледнем, стигаме до заключението, че без медицина не можем.

П.П. Имали смисъл да продължаваме да спорим за нещо, което е неоспоримо?

# 66
  • Мнения: 1 735
Тонита,всичко което казваш го знам и съм съгласна с него. Sunglasses
Гледната точка обаче е различна.
От където и да погледнем, стигаме до заключението, че без медицина не можем.

П.П. Имали смисъл да продължаваме да спорим за нещо, което е неоспоримо?

Аз не спорех с теб,а ти с мен  Simple Smile
Пък и ми омръзна едно и също...
        Hug

# 67
  • Мнения: 590
И аз да си кажа мнението Simple Smile
За раждане в къщи не мисля че е чудовишна идеята.Но както каза някой е по добре второто раждане да планираш за в къщи че да знаеш вече какво да очакваш.Но за такова без акушерка и още повече сама не го приемам за нормално.И нашите пра баби са раждали в къщи но и смъртността е била доста по-голяма.
За тези глупости , напълно безболезнено и оргами не вярвам.Може да има облекчаващо чувство че най накрая му се вижда края но чак оргазъм...?
Ето и аз пък да дам едно цитатче:   Родилноте болки са едни от най-силните болки който може да изпита човек,еднствено по сила може да се сравни болката при отрязване на крака на човек без обезболяващи въобще...
Както и да е...Който не е преживил поне едното не знам как да си го представи...
Людмил бих ти препоръчала да се информирате много добре от двете страни и тогава съпругата ти да вземе решението без твоя намеса.Все пак това е нейното тяло и тя ще прецени как ще се чувства по-добре но пак казвам без акушерки е неприемливо за мен.
Аз съм от тежките случеи с много трудно раждане и след 48 часа с ужасни контракции и изтекли води имах само 4 см.разкритие и си мислех че скоро ще съм на онзи свят.А за бебчо да не говорим.2 денонощия без околоплодни води да е сплескан от коремите ми...Паднаха му тоновете и ако бях сама в къщи знаеш ли какво щеше да е сега,татко вдовец без деца.Пази боже но колкото и добре да е минала бременоста планирайте всички възможни ситуации не само да се вслушаш в желанието се.
Е имаше и в наше село едно девойче което роди в плевнята самичка(преди 2 god).Тя е сираче и не е потърсила помощ отникъде.Не знам какво се е оправяла и как е било ама сега детето на 2,5 god не изглежда много добре не говори едно отнесено стои,незнам.
А за отричане напълно на медицината е нелепо.Все пак хората всеки ден спасяват човешки животи.На теб не ти се е наложило(не дай си боже)но мъжа ми например 2 пъти ако не 3 пъти го вадят буквално от гроба и мен и детето сме другия пример на извадени от там.Ако бяхме доста назад във времето всички ние нямаше да оживее.
От нездравословен живот ли хваща туберколоза в казармата на границата дето са го юркали по снега с километри.Това че има наследствено заболяване(съсирва му се много повече от нормално кръвта)Преди 5 год.изтъняване на червата,скъсванети им и в следствие образуване на съсиреци.От там перитунит....5 операции в ИЗУЛ (Господ здраве да им дава да хирурзите) Сташен късмет че го откриват въобще защото не се вижда на рентген...И знаеш ли за какви мизерни заплатки работеха денонощно хорицата...? Не си спомням точно от рода на 200-300lv.Висят по цели нощи за тях.Нищо чудно че някои си искат подкупи.На нас лично никога нищо не са ни поискали!!!
Сега преди месец също тромб в крака откриха пак лошите "доктори".
ако не тръгва нагоре и я в дроба я в мозъка все някъде щеш да го удари и край!Е това ли е нездравословен начин на живот???
Право са казали хората сит на гладен не вярва.Дано само не ти се наложи инфинити да посетиш докторите.че има много ал4ни за пари и корумпирани и че блъскат с антибиотици за най малкото е вярно.Но не можеш да сложиш всички под един знаменател.Да ме прощаваш.Ние тук по чужбинско също се научихме много рядко да вземаме лекарства защото такава им е практиката.Но понякога се налага.
А то има и лесно,не ходиш на лекар и това е,също казваш че искаш инфинити раждане в къщи лошо няма просто си раждаш и след това таткото се обажда че станало бързо не сте можли да се обадите и толкоз.Ако поемаш тази отговорност за живота на детето ти.
Хайде че много се разписах!Здраве само на всички!!!
На женичката на Людмил,леко и безпроблемно раждане,наистина!!!
  bouquet

Последна редакция: пн, 19 сеп 2005, 19:50 от Ve4eMama

# 68
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Много романтично звучи-да раждаш в къщи,бащата да поеме детето,ти да се усмихваш и да охкаш в безкраен екстаз Rolling Eyes
А какво ви гарантира,че и най-малкото усложнение няма да се превърне във въпрос на живот и смърт?

# 69
  • Мнения: 1 735

Дано само не ти се наложи инфинити да посетиш докторите.че има много ал4ни за пари и корумпирани и че блъскат с антибиотици за най малкото е вярно.Но не можеш да сложиш всички под един знаменател.Да ме прощаваш.Ние тук по чужбинско също се научихме много рядко да вземаме лекарства защото такава им е практиката.Но понякога се налага.
А то има и лесно,не ходиш на лекар и това е,също казваш че искаш инфинити раждане в къщи лошо няма просто си раждаш и след това таткото се обажда че станало бързо не сте можли да се обадите и толкоз.Ако поемаш тази отговорност за живота на детето ти.
Хайде че много се разписах!Здраве само на всички!!!
На женичката на Людмил,леко и безпроблемно раждане,наистина!!!
  bouquet

Е,хайде,глупости сега! Кога съм слагала всички под един знаменател? Нека се четем един друг по-внимателно,моля!И за раждането вкъщи вече писах - научих късно и нямаме време да се готвим! Людмил и жена му са се подготвили (надявам се),за което благородно им завиждам и им пожелавам само приятни изживявания.Раждането им  нека бъде празник ,а не мъка! smile3521

# 70
  • Мнения: 1 613
ОФФ - Ve4eMama, много ти е сладко мишленцето  Heart Eyes

# 71
  • Мнения: 590
Ооо Благодаря ти Devina !!! Нали знаеш нащо гардже е най-рошаво Wink
А твоета госпожица е истинско ангелче!Всички бебоци са ни сладурски да са живи и здрави мишлетата!
 newsm32 newsm32 smile3504 passifier  babyuu baby_neutral

# 72
  • Мнения: 381
Направо чета и се плаша.Много злоба много нещо.Защо го нападате човека?Всеки си решава сам.Решили са да рискуват тяхна си работа.Защо го плашите и му говорите за умрели деца.Направо настръхвам.

# 73
  • Мнения: 179
Много ми харесва дискусията ви!Оставам с впечатлението,че идеята за раждане вкъщи допада повече на нераждалите жени?!Поднесеният материал ме настрои позитивно,също както и *маймунското*раждане и може би ще са ми от полза,когато болките започнат,но...само до тук!Виждам,че почти всички раждали са против тази идея,защото знаят какво е!
Успех на новаторите!Дано Бог е с тях!Аз предпочитам болницата,където също може да се обърка нещо!!!,но се моля всичко да мине нормално....

# 74
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Съжелявам, но и на мен идеята за раждане вкъщи без акушерка ми звучи доста екстремно и рисковано, но ако наистина това искат - ОК. Мен обаче статията не ме убеди да го направя /дори и да имаше условия за това в България, а то няма/. Не е съвсем обективна, а смехотворната история за 15 год.момиче, което родило, докато спяло, в началото - е, айде, моля ви се... Всяка жена, която реши да ражда вкъщи, трябва да е наясно, че в един момент мъжът и може да се паникьоса и да се откаже или припадне, но за нея няма връщане назад... В крайна сметка излиза, че е най-добре да раждаш там, където се чувстваш най-спокойна - за мен това място в България е болницата, в чужбина - май birth center.

Общи условия

Активация на акаунт