Какво ще кажете за Майкъл или Михаел?

  • 3 413
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Кое ви звучи по-добре?

# 1
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
МихаИл ми звучи най-добре. Иначе най-добре виж как звучат със фамилията.

# 2
  • Мнения: 54
Определено Михаел.

# 3
  • Мнения: 3 016
Определено Михаел.

# 4
  • Мнения: 13
Благодаря ви Peace

# 5
# 6
  • Мнения: 4 555
Михаел и от мен.

Само си представи ако е Майкъл, как ще се напише това на латиница и ако един ден отиде да живее в англоговоряща страна (която е най-честата причина да се дават чужди имена на децата), представи си дали ще има и един човек, който да може да му прочете името.

# 7
  • Мнения: 340
Ама, Ескарина, тя живее в Чикаго.  А и сега като вадиш паспорт на детето можеш сам да решиш как да изпишат името.  Т.е. ако в БГ паспорт е Майкъл, може спокойно да изискаш да го напишат Michael, а не Maikul, например. 

На мен друго не ми е ясно-- как смяташ да напишеш името на английски за да е Михаел??  То ще си е Майкъл.  Според мен просто няма начин да накараш американците да произнесат име Михаел.  Чувала ли си как произнасят Михаил Горбачов?  Нещо като МикЕйл.  Така и с Михаел ще стане, ако е написано Mihael. 

# 8
  • Мнения: 2 185
Сиси Боата е права- никога няма да го произнесат.
От мен твърдо "Нье" и за двата варианта, не ми допадат  Peace

# 9
  • Мнения: 13
Ей момичета не се кахърете, просто Майкъл ми харесва и тук наистина е много използвано един ден живот и здраве бих си кръстила сина така стига да убедя таткото Peace

# 10
  • Мнения: 54
Чак сега видях, че не живеете в България. Ако нямате планове за връщане, бих се спряла на име, което да звучи добре Щатите и да е добре възприемано тук.

# 11
  • Мнения: 4 555
Ама, Ескарина, тя живее в Чикаго. 
Уф, обикновено ги забелязвам тези неща и даже се дразня, когато някой задава очевидни въпроси като къде живеете или на колко години е детето, пък авторката има лентичка в подписа. Ама сега съм малко като цапната със самолет по главата  Crazy

Това с местоживеенето напълно обезсмисля въпроса с двата варианта на името.

Но не съм сигурна, че можеш да кажеш как да ти се напише името. Можеш да имаш претенции за по-особените букви, които нямат съответствие на латиница и да си Maria, вместо Mariya (както беше преди), но не знам дали Майкъл може да стане Michael. Поне знам за Александър, че е Alexandar и Никол, че е Nikol, понеже нямат ю, я, й, ж, дж и т.н. Но не съм 100% сигурна, може и такава свобода да са дали.

# 12
  • Мнения: 948
Определено не променяй стандатното изписване за англоезично име; Michael. Иначе винаги ще се обяснява, ще казва по букви, а и с променено изписване веднага става черно име (което не, че е проблем, но сигурно не искаш).

# 13
  • Мнения: 13
Определено не променяй стандатното изписване за англоезично име; Michael. Иначе винаги ще се обяснява, ще казва по букви, а и с променено изписване веднага става черно име (което не, че е проблем, но сигурно не искаш).
Така ли аз не знаех? Благодаря за съвета!  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 44 140
ако си живеете там и нямате намерение да се връщате -  и Майкъл си е ОК Simple Smile))
не виждам какво няма да му произнесат....има си много ясен начин как се пише на латиница и хората там са доста добре запознати с името, изписването и произношението му....

Общи условия

Активация на акаунт