Какво ще кажете за Майкъл или Михаел?

  • 3 420
  • 68
  •   1
Отговори
# 60
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
... И последно, едва ли някой българин в чужбина ще даде на детето си име, което там да е приемливо и модерно, а в България да бъде някаква аналогия на Асен и Атанас за американците. Сещам се само за Камила  Rolling Eyes но дори то не е чак толкова фрапантно.

Маймуна, арабско? име. Едва ли някой би го избрал.

# 61
  • Мнения: 4 555
Има доста имена с кофти значения на най-различни езици. Сещам се за Нора, което на полски или някакъв подобен език, значело 'луда'.
Глобализация. Не е лесно да се съобразява всичко, но е разумно да се опита поне.

# 62
  • Мнения: 2 185
Карина значи голям, космат мъжки полов орган в братска Сърбия. Бая народ го избира. Името си е хубаво, но имам приятели босненци тук, които се скъсват от смях като го чуят. Човек не може и не трябва да се съобразява с всичко  Peace

# 63
  • Мнения: 340
Да добавя към списъка с БГ имена, които са доста голямо бреме в англоезична среда (освен Асен и Атанас, които съм чувала да ги избират живеещи в Северна Америка българи!).  Примерите са от измъчили се мои познати...

Цветан=ЦъвтЕн
Петьо=ПитИу
Валери=ВАлъри (100% женско име)

Клерет, честита ти бременност!!  (извинявам се за оффа)

# 64
  • Мнения: 1 436
И последно, едва ли някой българин в чужбина ще даде на детето си име, което там да е приемливо и модерно, а в България да бъде някаква аналогия на Асен и Атанас за американците. Сещам се само за Камила  Rolling Eyes но дори то не е чак толкова фрапантно.

Имам приятели, двама българи, синът им се казва Скот (Scott). На мен ми е чудно, но те явно не правят аналогия с българската дума  Thinking

# 65
  • Мнения: 2 185
Juturna ти направо изби рибата с този Скот  Joy . Имало го и този вариант значи  hahaha . Колко ли трябва да си се поамериканчил, за да не се сетиш за асоциацията  Laughing . Сега ми хрумва и друго подходящо име ->Кърт  hahaha .

# 66
  • Мнения: 81
Juturna ти направо изби рибата с този Скот  Joy . Имало го и този вариант значи  hahaha . Колко ли трябва да си се поамериканчил, за да не се сетиш за асоциацията  Laughing . Сега ми хрумва и друго подходящо име ->Кърт  hahaha .


Oooo, на мен фаворит за американско име с българско звучение ми е Gus. bowuu
 Joy Joy Joy

# 67
  • Мнения: 340
 Joy Joy  Скот има нужда от малко братче Кърт и сестричка Камила!

# 68
  • Мнения: 1 593
Аз не виждам нищо смешно в скот на български  newsm78
чини ми се, връстниците в детската градина едва ли са чували думата 'скот' еле пък да знаят какво значи

и за пореден път в подобни теми да кажа едно клиширано, но не добре осмисляно послание - човекът прави името, а не обратното. Ако си пич, ще те харесват както и да се казваш  Wink и обратното...

По отношение на дискриминацията при наемането на работа - понякога намирането на работа е толкова трудно, че ти се иска да си смениш последното име на еврейско само за да те викнат поне на едно интервю във 'Уайнстейн, Холц анд Беховиц' ...

Общи условия

Активация на акаунт