ОКТОМВРИйчета засмени,за първи път сме в ''Родени''

  • 19 650
  • 735
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 101
Еха, за първи път сме в Родени - звучи прекрасно! Надявам се още "срамежливи" мами да се присъединят.
Мира, Благодаря за темата!
Класацията вече може да си довършим - като гледам на 13.10 има най-много бебета.

Чоко, Димана и Константина са прекрасни! Първи Октомврийки, първи с близнашка фотосесия, ами Дай Боже все да са първи в живота!
Много са сладки и с моряшките дрешки на канапето - закотвили яхтата и отмарят Simple Smile

Нещо напоследък много бързо минава времето, въобще като че ли последните години като цяло се изнизаха много бързо...Явно си одъртявам Simple Smile
Моите малките бандитки вече се заиграват с играчките над люлката и им бият крушета, заканват им се, ръкомахат...

В този ред на мисли, сигурно няма да усетим как зимата ще се изниже и на пролет като се срещнем, нашите Октомврийчета ще са вече пораснали, че и седнали ще стоят...Лети си времето.

Поздрави на всички, пазете се в това грипно време. И ние сме със сополки и за съжаление ще изпуснем хубавия слънчев ден за разходка...




# 46
  • Мнения: 377
Привет и от нас!
Мирка, мерси за прекрасната темичка, вече на ново място!
Добре дошли на новите мами  Hug
Стискам палци на болните ни бебчета да оздравяват бързо и  да няма повече болнички!
Страхотни са всички снимки направени от Калина, но с моделите на Деси, Герчо, Ванира и Чо-ко няма как другояче да е.
Ние сме добре, растем и плачкаме. Каката взе да проявява ревност и на моменти е голям купон, но за сега удържам фронта да не лудна  #Crazy
За един месец Кати е порастнала с 900 грама и 4 см, биха й и противохепатитната ваксина. От следващия месец започваме с Пентаксима, само да сме здрави! Направихме и питка в неделя и ни четоха чиста молитва.
Приятен и слънчев ден ви желая!

Последна редакция: чт, 05 ное 2009, 09:57 от Nikitali

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 17
Добро утро на всички мамчета и честита ни нова темичка Simple Smile

Аз също ще се включа към отбора с много ревящи бебета от колики. На нашия шишко какво ли не му давах но си реве и това е, както Ронка беше писала изпадне ли в криза няма спасение и само на ръце иска, направо незнам как ще се справя - до колко време продължават тези колики ?

Ние вчера бяхме на консултация и за един месец сме качили 1600гр.  Crazy Аз направо щях да падна като чух, ама то какво няма да качи като само на гърда иска щом го хванат силните колики, биха ни ваксина против хепатит и си трагнахме силно ревящи.

За пъпчиците някой беше писал, на нас също ни излезнаха, но за една седмица му изчезнаха без да го мажа с нищо. Явно са временно явление.
Ох ставам да го гушна, че пак почна да плачка - писна ми от тези колики, постоянно ръмжи като спи това дете и приплаква.

# 48
  • София
  • Мнения: 38
здравейте,
за първа страничка да помоля да коригирате на ЛЕА размерите-не 52 , а 50 см!
благодаря!

лек ден!

# 49
  • Мнения: 32
Добро утро!
Пожелавам бързо оздравяване на болните бебчовци!Анхелика, какво стана с вас?Оздравяхте ли вече? Praynig
Герчо, статията за кръвните групи на мен ми беше много интересна.При това ми раждане се получи конфликт между кръвните групи на мен и съпруга ми(аз съм 0+,а той Б+),който се изрази в много тежка жълтеница при бебчо.При първото ми дете го нямахме този проблем,но сега се появи и ме предупредиха,че при всяко следващо раждане той ще се задълбочава.
Хайде приятен ден на всички,без колики и неспокойни бебчовци!!!

# 50
  • София
  • Мнения: 191
Здравейте  Hug!

Честита първа тема в Родени, само здрави и щастливи бебоци да има!

Отново имахме тежка нощ, през деня Мишето беше относително спокоен, но след 8 пак се започна един рев, и така до 1, пак се кърмехме през 1 час, и той пак хапеше агресивно и изглеждаше гладен, надявам се да е от лактационната криза и да минава вече. Иначе от вчера и аз давам по 1 пипетка Инфакол преди хранене, 2 преди вечерното, но засега няма голяма разлика. Нормално ли е бебе на 16 дни да будува вечер толкова, направо се чудя вече  Rolling Eyes
Стискам палци на Алекса и бебчо да се оправят бързо  Praynig!
Да попитам, когато са будни бебчетата през деня, къде ги оставяте освен в леглото им, чудя се люлка или шезлонг е по-подходящо за занимавка през деня на първо време. Сега мисля да си поръчам и слинг на ПРемах, за да мога да разнасям бебока и да върша нещо из вкъщи.
За пъпчиците, и моето бебе има, с бели връхчета, засега само с физиологичен разтвор промивам.
За кръвната група, изследваха ни в болницата още, но то си влизаше в цената на пакета за бебето (в Токуда).

Отивам да храня мъничето, че плаче в баща си  Sad.

# 51
  • Мнения: 1 341
Здравейте момичета! Hug

Моля се за малкият Йоан на Алекса. Милата душичка! Confused

desifame, Инфаколоа няма да подейства веднага, трябва му малко време. Wink
Иначе моят маймун буден ли е все на ръце иска. Съответно не го оставям никъде, като скачени съдове сме. Crazy

Снощи Крис беше завидно спокоен. Спеше си блаженно в мен докато не реших да си лягам. В 24ч. го оставих в леглото му и отидох да се оправям..ами резултата беше будене и реееев до 1ч. Вярвайте ми, че много ама много се изнервям. Недоспиването ми се отразява и на моменти имам чувството, че ще изперкам.
Мисля, че проблем беше запушеното му носле. После започнах да се вкарвам във филми и мисля, че кашля. Но дали от сополките или има нещо не знам. Следобед ще го водя да го мерят, ще помоля и да го преслушат, че при педиатър сме чак в понеделник.
В тази връзка да попитам мамите на ревящи бебоци. Будите ли малките да им сменяте памперсите когато са заспали след големи мъки? Аз вече съм решила да си седи насран, но спящ, отколкото с чисто супе и съдиращ се от рев. Embarassed

Благодарности на Майската мама за приветствието! Hug

# 52
  • Мнения: 23 065
Добро утро от нас на всички РОДЕНИ октомврийчета!!!
Миркам,хиляди благодарнсти за темата,само добри новини в нея да има. Hug
На Алекса и Йоан стискам палци и се моля бързо да се върнат сред нас.
Тази нощ нямаше големи паузи и Саши си се будеше на 2,5-3ч.Цяла нощ сумтя и грухтя с този запушен нос,все едно стръвница имах до мен.Снощи от недоспиване главата щеше да ми се пръсне.
Днес времето е страхотно,планирали сме излизане.Вчера стояхме 3ч.навън.Бебето писна,че е гладно на вратата,като се прибирахме. Mr. Green
Лек и спорен ден.

# 53
  • Мнения: 183
Хайде и от мен: Добре дошли в "Родени"!

Аз да не се хваля, но коликите май ни подминаха.....Дебеланка спи като заклана и нищо не може да я събуди освен г-н Глад. А той появи ли се и води една безумна физиономия с широко отворени уста и очи.

Най-после си взех и плат за слинг и днес ще използвам хубавото време да го закарам на оверлог.... и до няколко дни да си го нося вече. Спрях се на тип шал.

Пъпчиците ги мажа с вазелинче на Талодерма с невен. За един два дни изчезват.

Снощи Дебеланка направи 5 часова пауза, но от 9 до 2часа..... Добре че си легнах веднага след нея, че от 3 до 6 после си говорихме и прехвърляхме каналите с нея..... Направо ми идеше да отида в хола и да си пусна компа.....
Имаме проблем с храненето след банята. Малката е гладна след баня, но не захапва хич. Или ако захапе суква два пъти и пуска с рев и се извива на дъга. Като я гушна се успокоява, но започва да се храни чак след час някъде..... Тогава вече е нормално яденето.

Стискам палци на Алекса и бебко да са добре! Дано се оправят бързо и да се прибират у дома!

През деня когато будува беба иска да гледа наоколо и нищо не може да я накара да лежи! Иска да е права - затова само на ръце се държъм. Знам че не е хубаво, но никъде другаде не мога да я сложа права. Подпирам я на възглавница но там пък не може да стои много, защото се натоварва кръста. Изобщо..... Прави се кокорим и оглеждаме всичко наоколо.


Рони, това с запушения нос ми е познато! Оправихме се със сребърна вода... друго не помогна. Повече от седмица не е спала малката спокойно заради нослето. Не можеше да диша спокойно ако е легнала. Като заспи аз съм се подпряла на възглавница почти седнала и тя лежи по гръб на гърдите ми... това беше единствения начин да спи. После взех сребърна вода и за два дни нослето се изчисти и тя е вече спокойна..... Ако имаш възможност пробвай!

Последна редакция: чт, 05 ное 2009, 10:47 от moondream

# 54
  • Мнения: 851
Здравейте и от нас Simple Smile
Честита ни първа темичка в "Родени".
Момичета, времето е страхотно! Хайде да е организираме за следоедна разходка в Южния парк?
Деси?
И другите момиета в района?

# 55
  • Мнения: 23 065
Моонче,това с рева след баня го имахме с големия син.Така се вбесяваше,че ревеше по един час ,опитвайки се да суче,дърпа,пак реве....Започнах да го къпя сутрин и мина този момент.Сестра ми минаха през такъв период с малката и смяташе,че е кърмаческа стачка.
Чо-ко[/b,ние сигурно сме там,но частта откъм Нишава.Сигурно към 13ч.ще се класираме.

# 56
  • Мнения: 16
Здравейте !
Честита ни първа тема в родени!  bouquet
Добре дошли на новите мами и бебчовци!  bouquet
Бързо оздравяване на Йоан и Алекса! Praynig
Ние сме добре, храним се по 1 час, кривим се още 1 час и после поспива до следващото хранене. От няколко дни си върти главата и покрай нея се завърта целия. Вече следи с поглед играчките си, обръща се като му говоря . Каката го тероризира с едни дрънкалки - навира ги почти в главата му. Най - весело е когато плаче тогава лудницата е пълна. Покрай грипната епидемия  сме се затворили в къщи и почти не излизаме и тя горката вече изобщо не я свърта само се чуди каква беля да направи. След една седмица трябва да ходим на първата консултация, но ако грипната епидемия продължава ще я отложим.
 И ние минахме една лактационна криза когато Марти бе на 2 седмици, продължи около 2-3 дни, но съветите от статиите дадоха резултат и всичко е наред сега.

# 57
  • Мнения: 103
Ох, вече се организирах с една приятелка са следобяд иначе и аз съм за Южния. Може би утре, даже ще е по топло.
Вие как обличате бебетата за разходка в това време?

# 58
  • Мнения: 851
Vanirra,онзи ден на по-студеното им сложиш зимните космонафти, но днес като гледам времето мисля да им сложа есенните- те са тип "хавлиени". Иначе аз слагам мушамата за дъжд на количката , за да не ги духа когато има вятър, днес ще видим в движение.

# 59
  • Мнения: 23 065
Аз му слагам космонавт и шапка,защото подухва леден ветрец,нищо че грее слънце.Отдолу е с боди дълъг ръкав и плюшен гащеризон.

Общи условия

Активация на акаунт