Августови бебоци Тема 5

  • 26 908
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 34
Добро утро, добър ден или каквато част на деня е! Simple Smile
 Тъп въпрос: Колко Калини сме във форума? НЕ ПРАВЯ АЗ СНИМКИТЕ НА БЕБЕТАТА.... Аз на мойта не мога да спретна читава...  Grinning
 Аз още не захранвам, доки каза за задържим до 5месеца. Макар че се изкъших и и дадих сок от морков- и тя го изплю! На другия ден, обаче май го хареса. Просто имам домашни моркови и ми беше мерак да пробвам. Simple Smile
 Ния е с възпалено око и голям ужас. от два дни сме на антибиотични капки, ама май няма подобрение. Горката беба е ужасна с това подуто око. Аре изтече ми времето за комп... изчезнах

# 706
  • Мнения: 22
Здравейте
Desy_Stz - за захранването в началото даваш по малко като стигаш до 1 бурканче на ядене. Като започваш от 1,2 лъжици - пише че трябва да е след АМ или кърма за да не е гладно и да откаже. На нас ни излизат непрекъснато пъпчици - в момента са в гънката на брадата - нали сме дебели - много трудно бъркам там - дърпам главата на долу като татито го държи. Мажа го с А- Дерма и минават. Ходихме на 3 доктора за тях  и какво ли не ми даваха кортикостероиди, мен ме сложиха на диета - ама аз пробвах с А-Дерма и като минаха за няколко дни си отмених диетата и не мазах с друго. Около нас почти всички бебета си имат от време на време пъпчици. Гласувах Simple Smile

KENGA  - ох и аз имам вече 10л във фризера - и първите в момента са ми от 19 септември - все още не мога да разбера дали мога да я държа 6 месеца - някъде пише 6, някъде 3.  Ако е 3 след 2 седмици трябва да почна да хвърлям. Иначе мисля да я ползвам като ми спре кърмата. Мисля я спирам малко по малко като стане малкия на 6 месеца. Само дето още не ми е ясно как да го направя. След този почти мастит. Преди мислех да пропускам да му давам само сутрин и вечер другото от фризера и за месец да спре - ама май няма да стане.
ЯНЧЕ - о не ужас пак ли Sad Аз 3 ти ден се цедя след кърмене е реве ми се вече. И то поне по час за 40 мл, ставам и през нощта. Като се сетя, че в началото месец и половина само се цедях - сега си се чудя как съм издържала. Зелето много помага и е много приятно като си го сложиш - противно на всички очаквания. А на всякъде пише, че кърменето е лесно и приятно Sad Вярно, че минах през всичко - несучещо бебе, рани, малко кърма и дохранване, хиперлактация, почти мастит.



На помпата имам едно малко гумено но като стотинка - и се слага отдолу на корпуса, то ми се изтри и от Iventas ми го смениха с едно като конус - новия модел - не се изтърква и не пада. Ама като пръстен нямам.


Някои има ли такъв стол http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/2880 илиhttp://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/4930 , че Митко все се гъне като го сложа имаме Bertoni и Chico. Сега ги гледах тези са по плоски към гърба а и стават за до 18кг. Само в спалнята седи и ми е много трудно така.

Последна редакция: нд, 29 ное 2009, 12:14 от mo72

# 707
  • Мнения: 72
Момичета благодаря ви за пожеланията Hug Heart Eyes
Desy_Stz имаш още един глас от мен newsm10

# 708
  • Мнения: 2 109

 Тъп въпрос: Колко Калини сме във форума? НЕ ПРАВЯ АЗ СНИМКИТЕ НА БЕБЕТАТА.... Аз на мойта не мога да спретна читава...  Grinning
 

две сме поне  Mr. Green Mr. Greenз съм снимковата калина. исвинявай за объpкването. ако някой те тоpмози, пpащай ми ги  hahaha

# 709
  • Мнения: 341
Благодаря на всички, които са гласували в конкурса на памперс за моя бебешок, но мисля че няма смисъл, защото постоянно ми се обаждат приятели, които са гласували, а гласовете не мърдат особено! Взех да си мисля, че е поредната измама.

# 710
  • В друго измерение
  • Мнения: 140
mama vinetu - за помпата на Медела, ти купи ли си това приспособление, дето се слага на гърдата или ползваш това, което дойде с помпата? Ако е да, най-вероятно не е твоят размер и трябва да го смениш. Аз съм с Медела помпа и си го купувам, защото съм друг размер, но на мен ми го премериха консултантите по кърмене още в болницата. Иначе, ако си оправиш проблема, ще видиш, че Медела са страхотни помпи, аз съм много доволна от моята. Успех!

А за стерилизирането, има на Медела едни торбички, които се ползват в микровълна и са на принцип пара, избиват 99.9% от микробите, бързо е, а и лесно.

Desy_Stz
- ще пусна и аз един глас за теб! Успех!

# 711
  • Мнения: 196
Здравейте,мамчета,
Как сте?
  Захира,в петък случайно да беше в Южния с малката около 2-3 часа.Стори ми се,че беше ти ама ми беше неудобно да те питам да не се изложа ако съм сбъркала  Embarassed

 А Дени аз бях, и аз те познах като отминаваше и най вече като видях розовата gemma,  ама поради същите съображения викам сега ти ли си не си ли ти, а бебка орева парка и набързо си тръгнахме. Аз с колата ходя, че иначе докато стигнеме ще остана без нерви. Иначе май сме на едно и също разстояние, ти беше някъде около Ниагара нали? За ясли - 8 ОДЗ, което ни е под прозореца много го хвалят ,ама и аз се чудя да подавам ли документи.
Поне при нас количката е най-ненужната покупка. Не иска да седи вътре това дете и това си е. Честа гледка е с една ръка да я нося, а с другата да бутам количката.

Да похваля Анди вече се обръща от гръб по корем и от корем по гръб вчера 3 пъти се обърна.

# 712
  • Мнения: 735
Добро утро.
Искам да ви пожелая лек и спокоен ден! Hug
Янче,дано си по-добре!

# 713
  • Мнения: 1 569
Здравейте мами! Днес моята Анди, освен че навършва 4 месеца, е и именничка  Heart Eyes
Ето ви една почерпка

# 714
  • Sofia
  • Мнения: 1 713
Янче, тъкмо влизам, за да поздравя Андреа.  Grinning Жива и здрава да бъде порасналата девойка на мама!   bouquet  bouquet  bouquet Hug Hug Hug

Захира, на твоята Андреа също честит имен ден!   bouquet
Хубаво е да си имаш имен ден!  Grinning

# 715
  • Мнения: 196
Благодаря Хариелка! Честит имен ден и 4м. и на Анди-панди!

# 716
  • Мнения: 1 569
А сега да си се пооплача! Както вчера ви писах за проблемите с гърдата (отново) и помпата, затвърдих предположенията си, че ми е намаляла кърмата! Вчера за пръв път детенцето ми рева от глад!  Shocked Cry Онзи ден и вчера цял ден я кърмих и от 2те гърди, на 2-3 часа и гърдите ми бяха все празни! Същевременно трябваше да правя и нагревки и доизцеждане заради бучката - правих всичко и на двете гърди с цел И увеличаване на кърмата и нищо! Започнах да пия чая на Хип, ядох овесени ядки, банан, тиква - все неща за стимулиране на кърмата и вечерта какво? Детето ми се скъса да реве 2 часа, а като отивам пак да се цедя (и с помпа и на ръка) ми то капки капят  #Crazy Е скъса ми се сърцето за детето ми, честно ви казвам  Cry Cry Cry Дадох и нейния чай 50мл, размразих кърма, че да се няде преди лягане както трябва и след 50мл И кърма накрая миряса!!! През нощта като се събидих слава богу си имах нормално кърма, даже успях с помпата да изцедя цели 100 мл от гърдата, от която не беше ядено. Сутринта обаче гърдите ми ПАК меки и детето се отвръща и нервничи, демек пак празни Sad НЕ Е ИСТИНА!!! КАК МОЖЕ КЪРМАТА ДА НАМАЛЕЕ ТАКА ДРАСТИЧНО ЗА 1 ДЕН??  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Звънях и на кърмаческия, но нищо ново и нищо, което да ми обясни логично случващото се  Rolling Eyes Close МНОГО ми е криво  smile3518

Захирка
: забравих - честит имен ден и на вас мила!  Hug   bouquet

Лили: мерси многооооооооооо, много си мила  Hug Flutter Heart Eyes

Последна редакция: пн, 30 ное 2009, 10:22 от Yana-barborana

# 717
  • Мнения: 196
Янче може да си пред цикъл, същото положение беше с мен преди да ми дойде първия път. На втория нямаше такова драстично намаляване на кърмата. Въпрос на 2-3 дни е да се нормализира,ако е от цикъла. Аз пия и бирена мая за кърмата.

# 718
  • Бургас
  • Мнения: 341
ЧЕстит имен ден на именничките ни Simple Smile да растът здрави ищастливи госпожици   baloni
Янче гледай да мислиш позитивно /колкото и клиширано да звучи/, че така още повече се притесняваш и стягаш.
Дано е ден -два това положение и да се оправиш, струва ми се невъзможно ей така да ти секне кърмата , имай вяра  Peace Hug

Днес ще ходим за втори Пентаксим, дано бебка реагира като първият път - с голям сън и без Т.  Hug

# 719
  • Варна
  • Мнения: 98
Здравейте мамита!

Хайде и ние в отбора на 4-месечните! Един поздрав от Дарито


Честити месечинки и на гадженцата Андреа и Бобко  bouquet

Честити имен ден и на Андитата на Захира и Яна smile3525

Jijin, честит рожден ден на патерици  bouquet Да си обичана мама и много желана жена

Захира, браво за обръщането, ние сме един месец по-големи и още не сме се обръщали, явно и тежи дупето Joy hahaha

Янче, дано се оправи положението с кърмата ти Praynig

Ние днес сме на мерки и теглилки да видим какво е положението.

Хубав ден на всички

Общи условия

Активация на акаунт