Има ли използвали Elgydium Sensigel или Remesense за чувствителни зъби?

  • 3 294
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 214
Попитах в една друга тема, но не получих отговор. И в нета не намерих кой знае каква информация, затова си позволявам да пусна отделна тема.
Имам поставена диагноза парадонтоза. Стоматоложката ми препоръча тези 2 продукта. Рових в нета за повече информация, но в общи линии не открих конкретна информация от извора, т.е. отзиви от хора, които са ги ползвали. Днес, обаче, получих такава зверска болка в няколко зъба наведнъж, че си казах, че е крайно време да реша какво ще ползвам. И все пак ми се иска първо да чуя мнения от хора, които са тествали въпросните продукти. Приемам и други предложения за продукти, които са подействали при вас. Иначе, днес от зор влязох в първата аптека, която ми се изпречи (нямаха нито едно от двете) и купих "най-доброто, което имаме" - Matsan Doych; взех и сребърна вода - жабурих се и с двете, засега ме облекчи.... В момента съм добре, но все пак идва утре...

# 1
  • Мнения: 3 214
Явно няма ползвали продуктите, та затова да споделя какво открих междувременно; може да бъде от полза за други в моето положение.
Купих сенсигела и в комбинация с Matsan Doych и сребърната вода, всичко отшумя  Peace Ползвам ги сутрин и вечер, веднага след измиване на зъбите. Що се отнася до Remesense, никой в русенските аптеки не е чувал за него...Започнах да се съмнявам дали изобщо се внася в БГ, но пък брошурата, която ми показа стоматоложката, беше на български  newsm78 Намерих го в 2 американски сайта, които доставят до България. В единия излиза доста скъп - към 80$ с доставката, а в другия - около 30$ (разликата идва основно от сумата за доставка). Засега се въздържам да го поръчам; много ми се искаше да чуя отзиви първо, пък и засега ми се отразяват добре другите продукти  Praynig

# 2
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
Аз имам чувствителни зъби(или поне така ми казват зъболекарите) от няколко години..когато ям шоколад или карамел зъбите много ме болят..след около 15-20 секунди болката отшумява..незнам защо се получи това с мен и как да се оправи..Използвам Elgydium паста за зъби, гел и вода за джабуркане..ползвам ги около 2-3 месеца, но нямам някаква голяма промяна..може на теб да ти помогне..моя проблем изглежда, че просто не могат да го намерят..струва ми се, че чувствителни зъби е много глупава диагноза..дано всичко при теб да отшуми бързо Hug

# 3
  • Мнения: 3 214
Аз към настоящия момент се чуствам перфектно  Simple Smile Водата свърши, сега съм само на гела. За него знам, че се ползва 1 месец, след което се прави 6-месечна почивка, макар и никъде в листовката да не е упоменато. Болка не съм имала, откакто започнах редовна употреба. Иначе и аз ползвам паста за чуствителни зъби Сензодин, както и ултрамека четка за зъби. Не е глупава диагнозата; глупавото е, че все пак трябва да се открие причината, която явно е различна при всеки, а нашите стоматолози май поставят всичко под общ знаменател...

# 4
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
Еми, аз затова уж ходих на няколко лекари, но никой не успя да ми каже..за съжаление, когато проблема се окаже малко по-различен от обичайните, нашите "специалисти" се оказват безсилни.. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт