Книжка за семейството?

  • 1 280
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 565
Момичета, здравейте. Препоръчайте ми някаква книжка за семейството. В събота е ден на християнското семейство и от детската градина ме поканиха в петък да направя нещо с децата- да им разкажа история, да поговорим...аз съм измислила някакви неща , но ми се иска да им прочета някоя хубава приказка за семейството. Ако имате и други идеи за неща, които бихме могли да направим по случая-ще се радвам да споделите:)

# 1
  • Мнения: 1 237
За книжка в момента не се сещам,но има една хубава песничка за семейството, моята дъщеря я учат за тяхното тържество за този празник.Аз я имам, ако искаш дай мейл да ти я изпратя.

# 2
  • Мнения: 1 817
Заветът на Хан Кубрат мисля е много поучителен за силата на  сплотеното семейство. Е, не е точно в целта, но ще е интересно. За това се сещам на бързо.
Иначе има и приказка на Ангел Каралийчев "Заветът на хан Кубрат" 

# 3
  • София
  • Мнения: 2 079
Една идея за празника на християнското семейство, приложена с деца

Слайд шоу за деня на християнското семейство, за малко по-големи деца, но и от там могат да се вземат идеи.  Peace

Детски песнички: (линковете са активни до 22.11.2009 г.)
Моето семейство    http://dox.bg/files/dw?a=41c3ca958d
Мама, татко и аз    http://dox.bg/files/dw?a=1e686e7f15
Песен за семейството    http://dox.bg/files/dw?a=2c2120d956

Едно стихотворение:
Ден на християнското семейство
Вергиния Генова

Днес е празник много мил,
с него Бог ни е благословил,
затова ще Му благодарим,
че с семейство ни е надарил.
Събрали сме се тук сега
по християнски у дома.

Мама вкусна гозба прави,
кака сръчно й помага
и лъжицата подава.
После правят вкусна питка
като слънце в маргаритка,
мажат я със яйчице
и пекат я с масълце.

После идват баба, дядо
и посрещаме ги с радост.
Мама новата покривка вади,
кака тръгва да я глади.
Татко носи плодове
и се чуват смехове.

Всички сядаме задружни,
хващаме се за ръце
и се молим от сърце:
да сме здрави, да сме живи,
да сме винаги щастливи.
Все така да сме задружни,
да помагаме си в нужда
Да сме истински християни,
Бог със нас да се похвали.

Едно разказче:
Семейството

    Ти си щастлив, когато си със своето семейство, нали? Всяко семейство е различно.
    Някои деца имат само майка, други имат само татко, а други имат и мама и татко, но всички са щастливи, когато са със семейството си.
    Времето, което прекарваме заедно сутрин и вечер, преди да отидем на детска градина или на училище и след като се приберем у дома, както и съботите и неделите е най-веселото време за едно семейство. Семейството се събира заедно на празниците като рожден ден, Коледа и Нова Година, Великден и всички други поводи за празнуване.
      Всички от семейството се хранят заедно. След това си говорят за това как е минал деня и какви преживявания са имали, споделят емоциите си.
      Когато имаш трудности семейството те подкрепя. То ти дава сили да продължиш.
Всички в семейството се обичат и уважават помежду си.
    “Семейството е много важно” – със сигурност си го чувал много пъти. И наистина е така, нали?!


Дано съм от полза!
Желая ти успех!   bouquet

Последна редакция: нд, 15 ное 2009, 23:15 от инка62

Общи условия

Активация на акаунт