Отсъствие от предучилищна

  • 2 873
  • 7
  •   1
Отговори
  • Panagyurishte
  • Мнения: 127
В предучилищната група, която посещава синът ми, при отсъствие задължително трябва да се представи бележка от личния лекар на детето, че детето е болно. Искам да попитам и при вас ли е така?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 079
Ако говориш за детско заведение в София - да, задължително е да се представи медицинска бележка за извиняване на отсъствията на детето. До 3 група отсъствията могат да се извиняват и с молба от родителите, по домашни причини, но в подготвителна група отсъствията се извиняват само и единствено с медицинска бележка от лекар (не е задължително да е от личния лекар).
Това изискване е написано в НАРЕДБА ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ И АДМИНИСТРИРАНЕ НА МЕСТНИ ТАКСИ И ЦЕНИ НА УСЛУГИ, ПРЕДОСТАВЯНИ ОТ СТОЛИЧНА ОБЩИНА - раздел Трети - Такси за ползване на детски ясли, детски кухни, детски градини, домове за социални грижи, общежития и други общински  социални услуги . За самата такса пише в приложение 2.

Надявам се да съм била от полза с мнението.  Hug

Последна редакция: сб, 14 ное 2009, 23:22 от инка62

# 2
  • Мнения: 353
и при нас е така, мисля дори че и по семейни причини не може, а само с медицинска бележка, както го е обяснила Инка62

# 3
  • София
  • Мнения: 2 296
И в градината на  дъщеря ми е така ,както го е описала Инка62.
Още на родителската среща ни уведомиха и ни предупредиха за това.

# 4
  • Мнения: 2 024
А какво става, ако по домашни причини се наложи детето да отсъства? Ако тези причини не водят до извиняване на отсъствия, то като се случат подобни неща (т.е. Неизвинени отсъствия), какво следва?... Все си мисля, че трябва да има известен лимит на неизвинените отсъствия, а не изобщо да не се допускат. Или като не се допускат, какво произтича от това - ще ми изключат детето от групата ли?  Shocked Щом в училищата това е уредено, следва и в предучилищните групи да има подобно нещо. Някой знае ли подробности?

# 5
  • Мнения: 7 821
А какво става, ако по домашни причини се наложи детето да отсъства? Ако тези причини не водят до извиняване на отсъствия, то като се случат подобни неща (т.е. Неизвинени отсъствия), какво следва?... Все си мисля, че трябва да има известен лимит на неизвинените отсъствия, а не изобщо да не се допускат. Или като не се допускат, какво произтича от това - ще ми изключат детето от групата ли?  Shocked Щом в училищата това е уредено, следва и в предучилищните групи да има подобно нещо. Някой знае ли подробности?
По принцип броя на позволените извинени и неизвинени отсъствия в училищата е уреден от правилниците им (обикновено са позволени 3 дни по домашни причини извинени от класния с бележка от родител и 5-7 от директора) . Градините също имат правилници. Проверете на място, колко са позволените отсъствия и какви са санкциите.
Иначе по темата - не виждам защо се учудвате - предучилищната в България е задължителна и за нея важат правилата за училищата. В този смисъл разбира се трябва и бележка за извиняване на отсъствията.
Да отбележа, че такава бележка се дължи само за официалната учебна година. По време училищните ваканции бележки не дължите.

# 6
  • sofia
  • Мнения: 1 190
sisislava, при отсъствие по домашни причини по време на учебна година, с молба от родителя до директора в ДГ, се заплаща 50% от таксата за периода на отсъствие. Ако отсъствията са без бележка от лекар, без молба от родител се заплащат 100%. Пише го в наредбата, която е дала инка62 - член 40.

# 7
  • Мнения: 14 133
На родителската среща ни казаха, че има право да отсъства по семейни причини 5 дена на учебно полугодие с молба до директорката.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт