Симптоми на новия грип и антибиотици - АНКЕТА

  • 4 669
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 673
Наистина станаха много темите за грипа, както и за неговото и на последвствията му лечение.
Затова пускам тази анкета.
Аз лично (както и много други) се колебая дали направих необходимото за детето и дали не дадох АБ твърде рано. Или пък късно....
За да няма недоразумения, уточнявам, че анкетата е за всички, които са имали симптоми на грип, не само за тези, които са се изследвали.
Разказвам при нас как е. Големият ми син (18 години) от четвъртък подкашляше. Днес се появи температура - почти 39 и гадене. Отпаналост - от началото. Още вчера му изписаха АБ. Личната каза да не бързаме. Днес го водих отново след температурата. Казаха, че още вчера е трябвало да почне АБ. Аз го почнах, но не спирам да си задавам въпросите:
1. Трябваше ли да започна АБ още вчера?
2. А дали изобщо трябваше да го започвам днес или да бях изчакала още ден-два?
Ще съм благодарна и ако опишете симтомите, заради които сте се усъмнили в грип.
Може да се гласува с до 5 гласа. (за вас и за други членове от семейството).
Аз гласувах с трета опция. Confused

Последна редакция: нд, 15 ное 2009, 16:39 от *Ирина*

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Дъщеря ми започна със суха кашлица /точно преди седмица/. След това я заболя гърлото и коремчето и започна да й се гади, вдигна и температура. Кашлицата постепенно стана отхрачваща.
Почти всеки ден я водех да я слушат и оставих на лекаря да прецени дали да предпише антибиотик. Досега го избегнахме, макар че още кашля.

# 2
  • Мнения: 3 205
Температурата на малкия спадна, когато почнах да капя антибиотични капки за нос. Друг АБ не съм ползвала, но и той не е вдигал темп над 38,5. Два пъти го водих да го преслушва лекарката ни - не втория и четвъртия ден. Мина му за 6 дни, третата вечер беше последната вечер с температура. Днес вече не кашля, но гласът му е още леко променен. Най-странното е, че не зарази нас тримата с големия му брат.

Не се обвинявай за АБ, щом лекарката го е преслушала и е преценила, че даже сте закъснели, значи е чула нещо не добро.

# 3
  • Мнения: 1 428
Според мен трябва да давате антивирусни препарати , а не антибиотик още от самото начало.По принцип ако е грип без намеса на бактериална инфекция или пневмония или бронхит антибиотикът само ще навреди.Той се включва при евентуални усложнения, и в момента не мисля, че антибиотика ви върши някаква работа,само срива имунитета допълнително.Консулнирайте се с друг лекар.Давайте пресни сокове ,лимони ,Цитросепт и клеева тинктура.
По принцип вие сте го почнали антибиотика и така или иначе той трябва да се продължи. Спирането му сега без да е завършен пълния курс, ще го направи неефективен при следваща употреба за някое заболяване.

# 4
  • Мнения: 3 146
Според мен, анкетата не е много правилно организирана, защото някак предполага, че задължително трябва да мислим за АБ и да изчакваме, а всъщност при грип (който е вирусно заболяване) няма смисъл да се мисли за АБ изобщо.

Аз винаги водя детето на лекар, така стана и този път, не зная свински ли беше, но беше грип. Детето се оправи с предписаните от лекаря лекарства, сред които нямаше Аб. Аз се заразих и накрая пих АБ, заради усложнения, дълго след като симптомите на грипа бяха отшумяли, така че няма как да отговоря коректно.

# 5
  • Мнения: 3 804
Дали беше свински не знам-аз го изкарах тежко,но на крак,20 дена се мъчих и най накрая приех АБ,псоле се разболя еданат ми дъщеря-веднага с АБ и сироп за кашлица-за 4 дена оздрвя,след нея и малката-по същият начин.

# 6
  • Мнения: 1 820
При всеки грипът протича различно.И е индивидуално дали ще се приема АБ или не.Аз изкарах грип/не знам свински или не/само с Т,мъжът ми без такава,а дъщеря ми имаше Т.От леко вирусно гърло стана ангина.И пие АБ.Така че моето мнение е,че зависи от организма,имунната система и т.н.
Що се отнася до АБ мисля че понякога той е най-малкото зло.По добре рано,отколкото късно.Иначе по принцип-при вируси и грип АБ не помагат,лечението  е традиционно,без АБ,така че пак стигаме до извода че АБ се пие индивидуално  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 7 673
Според мен, анкетата не е много правилно организирана, защото някак предполага, че задължително трябва да мислим за АБ и да изчакваме, а всъщност при грип (който е вирусно заболяване) няма смисъл да се мисли за АБ изобщо.
Да, права си. Грипът е вирусно заболяване и не се лекува с АБ. Може би не съм се изразила правилно. Имах предвид, че грипът по-често от другите вируси дава бактериални усложнения, които се лекуват с АБ.  От тази гледна точка, идеята на анкетата е да се прецени доколко се определя обективно необходимостта от АБ. (за реални бактериални усложнения или за застраховане от евентуални такива), както и де се види колко често се стига до такива. От анкетата засега е видно, че в 2 от 11 случая е имало доказани усложнения, което статистически не е малко.

# 8
  • Мнения: 1 044
Използвам темата, за да попитам кога се проявяват усложненията от грипа и какви са те при този грип? За пневмонията ми е ясно, но се уплаших много, защото на моя колежка съпруга е в реанимация с пареза на крайниците. Той бе болен преди 10 дни от грипа със станадартните за него симптоми-суха кашлица, висока температура, обща отпадналост. След това мислехме, че е оздравял. Но тази събота вече не може да ходи. Лекарите са казали, че е усложнение от грипа. Вие чували ли сте за такова усложнение? Уплаших се. Моето дете бе болно също преди седмица. До кога да се притеснявам за усложнения? Детето бе много отпаднало, не се хранеше добре. Сега е добре, храни се, жизнен, не кашля...

# 9
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Дъщеря ми започна да кашля /суха кашлица/ и вдигна Т - 38 градуса. Отидох ме на преглед имаше и зачервено гърло - изписаха и АБ  и се оправи за 4-5 дена. Съпругът ми пробва без АБ няколко дена , но се почуства зле и отде на лекар - също му изписаха АБ.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
Лекарите са казали, че е усложнение от грипа. Вие чували ли сте за такова усложнение? Уплаших се. Моето дете бе болно също преди седмица. До кога да се притеснявам за усложнения?

Това са изолирани случаи.
Просто спри да се притесняваш.

# 11
  • Мнения: 1 820
Ако е имало автоимунни заболявания,грипа е предпоставка за евентуални усложнения.
Иначе е просто грип,като грип.Не се притеснявай!Давай повече плодове на детето и това е.Симптомите се появяват до седмица.При недоизлекуване се повтаря с усложнения пак до около седмица.
..........или за застраховане от евентуални такива), както и де се види колко често се стига до такива. От анкетата засега е видно, че в 2 от 11 случая е имало доказани усложнения, което статистически не е малко.

За застраховане с АБ от бплест,по голяма глупост не бях чела  ooooh!

# 12
  • София
  • Мнения: 7 673
Ако е имало автоимунни заболявания,грипа е предпоставка за евентуални усложнения.
Иначе е просто грип,като грип.Не се притеснявай!Давай повече плодове на детето и това е.Симптомите се появяват до седмица.При недоизлекуване се повтаря с усложнения пак до около седмица.
..........или за застраховане от евентуални такива), както и де се види колко често се стига до такива. От анкетата засега е видно, че в 2 от 11 случая е имало доказани усложнения, което статистически не е малко.
За застраховане с АБ от бплест,по голяма глупост не бях чела  ooooh!
Когато цитираш, не вади думите от контекста. Не говоря за болести по принцип, а за бактериални усложнения от налична вирусна инфекция. А и ако видиш резултатите от анкетата, 9 от 24 са дали или пила АБ без да имат усложнения. И едва ли са си ги изписали сами. Аз също смятам, че АБ трябва да се дава при налична бактериална инфекция, а не за щяло и нещяло. Затова и съм пуснала темата, защото смятам, че избързаха с АБ в нашия случай и после съжалих, че го почнах. Но е нужно да бъдеш груба, нали?  Така написано, излиза, че говоря глупости.

Последна редакция: пт, 20 ное 2009, 22:41 от *Ирина*

# 13
  • Мнения: 1 820
Когато цитираш, не вади думите от контекста. Не говоря за болести, а за бактериални усложнения от налична вирусна инфекция. А и ако видиш резултатите от анкетата, 9 от 24 са дали или пила АБ без да имат усложнения. И едва ли са си ги изписали сами. Аз също смятам, че АБ трябва да се дава при налична бактериална инфекция, а не за щяло и нещяло. И ако е тръгнало нещо - да се лекува случайно. Ако не - какво толкова - един АБ повече. Не е нужно да бъдеш груба, нали?  Така написано, излиза, че говоря глупости.
[/quote]

Не съм искала да съм груба,извинявай ако е прозвучало така. HugПросто не ми се вижда нормално да се даде Аб без причина,ей така за сигурност.Че то може да дадеш Оспамокс,а да си за Цевзил или аАзатрил,например.Защото както знаем, с Оспамокс признаци за пневмония /или при наличие на такава/ не се лекуват,а с другите два.
А за "какво толкова-един АБ повече" не съм съгласна, пак.Един АБ повече-отново срината имунна система.АБ не само помага,той и вреди ,двойно повече отколкото помага.За това и след всеки АБ на дъщеря ми,а и на нас,давам хомеопатия за пречистване от него  Hug

Погледнала ли статистиката колко жертви е взел миналата година грипа?И колко не са разтръбени? ooooh!

# 14
  • София
  • Мнения: 7 673
Да бе именно - един антибиотик в повече какво толкова е именно логиката на тези, които ги изписват без причина и аз също не съм съгласна с тях. Всъщност говорим едно и също. Даже можеш да видиш, че бях редактирала горния пост, защото не бях сигурна, че съм се изразила правилно. Прочети го.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт