Симптоми на новия грип и антибиотици - АНКЕТА

  • 4 680
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Да бе именно - един антибиотик в повече какво толкова е именно логиката на тези, които ги изписват без причина и аз също не съм съгласна с тях. .................................
     
Изкарах т.н. "свински грип" на крак и се лекувах с... нетрадиционни средства - Хомеопатия.  Peace

   Първият симптом беше много силно дразнене в гърлото - ларинкса, суха кашлица с някои пристъпи, почти водещи до позивни за повръщане, мутиране на гласа до прегракналост.

Взех си само индивидуалното хомеопатично л-во което да защити белите ми дробове, защото усещах че вируса упорито се домогва до тях.
 С това борбата си остана да се води само в гърлото, като отвреме на време преграквах.
  До висока Т. не стигнах, защото така е преценила жизнената ми сила, сиреч че т.н. свински грип не е толкова опасен.  Grinning

 В БГ масово изписват АБ, като "традиционно" средство за тази географска ширина, за да се застраховат?! ... за да не бъдат обвинени, че "не са направили нищо" - и те са хора, нали...  Peace
Разбира се не всички лекари го правят, повечето не избързва с АБ, а следят пациента редовно, и при започнала, доказана вторична бактериална инфекция изписват АБ, който тогава може да помогне.

  Вирусите са много опасни, защото са мн. контагиозни (заразни) и разбира се АБ не ги лови, защото те не се "хранят" с нищо. Получават енергия наготово вътре в клетките, затова се наричат, наред с туберкулозния бацил, хламидията и някои други, вътреклетъчни вампири!
  Вирусите преодоляват без проблем клетъчната мембрана, проникват в ядрото на клетката, разтварят ДНК-ато, проникват в него и принуждават собственото ни ДНК да произвежда хиляди вируси, клетката е унищожена и моментално са заразени съседните клетки.
   Апокалипсис, подобен на верижната реакция при Атомната бомба.

    Разбира се, че оцеляваме, и това е само благодарение на даената ни от Твореца (природа или Бог - кой както иска да си го тълкува) Жизнена сила, която включва, организъм, имунна система, и най-важното Психиката, и която жизнена сила за 1 до 3 денонощия (при малките, до 5 - 7 )
 изработва т.н. "Специфичен имунен отговор" - специфични левкоцити - Терминатори за конкретният щам вирус. Които светкавично започват да го унищожават!
  
  Но дотогава?  Май нищо не ни защитава от вирусите, нали?... Sick

  Напротив, Твореца и за това се е погрижил!  Grinning
  И това е нищо друго, освен високата 39 - 39.5С Температура, която забавя и дори може да спре репликацията, размножаването на вирусите!

  Но първо в "боя" се включва разузнаването и това са едни наши най-интелигентни левкоцити, които взимат биологичен материал от нашественика, въз основа на който Имунната с-ма прави точна схема на левкоцит - терминатор, и тази схема, с точност до молекула се предава на костният мозък на гръбначният стълб, със задачата бързо да произведе необходимото количество левкоцити - терминатори.
  Така че ние не оздравяваме, ей така, от въздуха а в следствие на Гигантска, бих я нарекъл информационна война.

Между другото, лебното действие на хомеопатичните лекарства не е химическо, както е при алопатичните л-ва и билките, а Информационно! - правите ли връзката, защо са толкова ефикасни, когато правилно се предпишат.  Peace
  Е, каква е тук ролята на АБ и антипиретиците, освен да объркват имунната ни система.

Последна редакция: сб, 21 ное 2009, 15:25 от Aleksander

# 16
  • Мнения: 2 908
За това си прав Александър-аз лекувам дъщеря си само с хомеопатия,но не отричам АБ като теб изцяло и мащабно-защото все за нещо за открити и създадени,нали? Сещаш се поне защо са създадени,друг въпрос е,че се употребяват не както трябва....Не съм аз тази,която да ти разяснява това, просто не обичам такива обобщаващи тези...
Малката изкара грипа само с хрема и кашлица,нямаше Т. давах само хомеопатични,но стигнеше ли се до пневмония щях да дам естествено АБ. Преди това-не. Такива превенции не разбирам-като си натрових детето с АБ миналата година по това време малко превантивно,а дори нямахме свински,вински и т.н. грип тогава. Толкова ни е културата на лекарите ни. Моята педиатърка дори не искаше да ми изпише болничен за детето като изкара сега грипа-ясно е,че на градина не ходи,но и свидят болничните явно... Мога още много да говоря за нашата здравна система и бих плюла наред всеки,който защитава тезата,че трябва да качат здравните осигуровки от догодина.

Последна редакция: сб, 21 ное 2009, 19:27 от огнена стихия

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
3-та опция.

# 18
  • Мнения: 1 820
Не споря кой какво е написал.Просто това дали ще го изпишат за да са сигурни лекарите,на мен ми се струва нормално.Застраховат се,което отново е нормално,за един лекар които не е хомеопат например.Той вижда лечение с АБ,но това дали аз съм съгласна,го решавам аз и съм напълно в правото си.....Щом имам съмнения че може да мине и без напр- търся второ,ако трябва и трето мнение.Не ги отричам,напротив,понякога са неизбежни,но че вреди -вреди  Hug
Напълно съм съгласна с всичко написано от : огнена стихия

# 19
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
За това си прав Александър-аз лекувам дъщеря си само с хомеопатия,но не отричам АБ като теб изцяло и мащабно-защото все за нещо за открити и създадени,нали? Сещаш се поне защо са създадени,друг въпрос е,че се употребяват не както трябва....Не съм аз тази,която да ти разяснява това, просто не обичам такива обобщаващи тези...
Малката изкара грипа само с хрема и кашлица,нямаше Т. давах само хомеопатични,но стигнеше ли се до пневмония щях да дам естествено АБ. Преди това-не. Такива превенции не разбирам-като си натрових детето с АБ миналата година по това време малко превантивно,а дори нямахме свински,вински и т.н. грип тогава. Толкова ни е културата на лекарите ни. Моята педиатърка дори не искаше да ми изпише болничен за детето като изкара сега грипа-ясно е,че на градина не ходи,но и свидят болничните явно... Мога още много да говоря за нашата здравна система и бих плюла наред всеки,който защитава тезата,че трябва да качат здравните осигуровки от догодина.

 Четете ли какво съм написал по-горе? ...
Aleksander
Цитат

...Разбира се не всички лекари го правят, повечето не избързва с АБ, а следят пациента редовно, и при започнала, доказана вторична бактериална инфекция изписват АБ, който тогава може да помогне...

Общи условия

Активация на акаунт