Бременност и трудов със срок на изпитание 6 месеца в полза на работодател

  • 1 470
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте момичета. Моят случай е следният: Започвам работа на 01.06.2009 г. с трудов договор с изпитателен срок 6 месеца в полза на работодателя. Аз съм бременна в 5 седм, и т.к. предстоят съкращения се страхувам да не попадна между съкратените. Според вас имам ли някакви по-специални права? Трябва ли да се страхувам за предстоящите съкращения? Имайки предвид предната ми бременност, може би ще съм в болнични голяма част от времето, т.к се чувствах много зле и много повръщах.Моля ви споделете мнението си, че се притеснявам като чувам колко от работодателите изобщо не толерират бременните.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
докато ти изтече изпитателния срок могат да те уволнят по всяко време

след като договора ти стане постоянен носиш документ от АГ то,че си бременна,завеждат го с входящ номер и вече имаш защита от уволнение

# 2
  • Мнения: 3 420
докато ти изтече изпитателния срок могат да те уволнят по всяко време

след като договора ти стане постоянен носиш документ от АГ то,че си бременна,завеждат го с входящ номер и вече имаш защита от уволнение
Точно така,за съжаление .
Моят договор е същия,но по заместване.Когато разпитвах по същия проблем,не ме бяха разбрали правилно(че съм до завръщане на титуляра) и ми бяха казали да излезна в болнични,за да не ме съкратят.Това,обаче си е доста рисковано,защото първо,работодателя веднага ще си каже "тая толкова време не работи,тя и да и го подновя пак ще е в болничен,за какво ми е" и няма да ти поднови договорът.Ако си кротуваш и си ходиш на работа пак не е казано,че ще те остави,имайки в предвид ,че си бременна.Мисля,че трябва да поговориш с работодателя ти,какво мисли да прави той и да си хващаш пътя евентуално.Ти си още в началото на бременността(5 седмица,не месец,нали?!),така че може да си намериш вратички за работа,в която направо се подписва постоянен договор..
Аз за малко да "вържа" едни работодатели,те така подписват направо постоянен,обаче чули,че съм бременна(градът ни е малък)и не ме взеха  Tired Всичко е до уговорка с работодателя,това да стоиш,да се чудиш,да си тровиш нервите не става.
Naughty

# 3
  • Мнения: 534
Щом си назначена по заместване до завръщане на титуляра не могат да те пипнат, нищо че си по заместване. Трябва да съкратят мястото на титуляра и тогава теб да те освободят, така че си един вид "защитена", а за да ти прекратят договора трябва да е със завръщане на титуляра...

Общи условия

Активация на акаунт