Какъв вид прахосмукачка?

  • 104 500
  • 311
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 224
Имам с воден филтър най- обикновено Нео като марка купих я преди 3-4м., за момента не бих я заменила с друга защото цялата паднала козина от кучето отива в контейнера с водата, а оттам направо в тоалетната след това изплаквам и съм готова без да се разправям с прашни торби или контейнери.

# 181
  • Мнения: 177
Бях изправена пред подобен избор преди няколко месеца. Доста теми тук във форума изчетох и за съжаление мамите тук са доста по компетентни от консултантите в магазините  Simple Smile Мога да обобщя моя опит и проучване така
 - прахосмукачките с водех филтър са страхотни, но ако чистиш 1 час с нея, после чистиш още 1 час самата прахосмукачка. Имайте предвид и че част от всмукателната им мощност се губи във водния филтър.
 - НЕРА/ ХЕРА филтър(не знам как е по-правилно но се среща изписан и по-двата начина) в 90% от случаите той е уникален за съответния модел на марката и е не перящ. Продава се само от представителите  и цените започват от 40лв за по-евтините модели и могат да стигнат до 200 лева за по-скъпите. И тук идва много интересния момент - след 2 години примерно вашата прахосмукачка може да се окаже неизползваема защото няма филтър за нея. Модела е спрян от производство, а поръчката за филтри е еднократна ( това е реален случай на мой близък).
 
Аз в крайна сметка си взех един Самсунг с контейнер и перящ се нано филтър, за сега съм доволна - устройва ме като мощност и контейнера се чисти много лесно.

п.п Основен недостатък на всички прахосмукачки е че изискват оператор зад тях Grinning

# 182
  • Мнения: 224
За това че мощността на тези с водният филтър намалява не съм съгласна. Моята дига килими и то през цялото време. За разлика от другите тяхната мощност е по-постоянна, защото торбата не се напълва и затормозава мотора. (при изборът ми на прахосмукачка с воден филтър мн. беше важно за мен вързото и почистване и  за това карах да ми ги разглабят в магазина; миенето ми отнема точно 5 мин )
Напълно обаче съм съгласна с проблема с филтрите. На новокупеното Нео кучето надъвка гъбата от филтъра след мин 10 разговора най-наркая се оказа че има 1 единствен филтър в централният офис на сервиза.

# 183
  • София
  • Мнения: 407
- НЕРА/ ХЕРА филтър(не знам как е по-правилно но се среща изписан и по-двата начина) в 90% от случаите той е уникален за съответния модел на марката и е не перящ. Продава се само от представителите  и цените започват от 40лв за по-евтините модели и могат да стигнат до 200 лева за по-скъпите. И тук идва много интересния момент - след 2 години примерно вашата прахосмукачка може да се окаже неизползваема защото няма филтър за нея. Модела е спрян от производство, а поръчката за филтри е еднократна ( това е реален случай на мой близък).
 

Хепа - филтърът е въздушен филтър, подобен на този на автомобилите. Той се пълни с много фин сух прах. Може да се издухва периодично със сгъстен въздух, което многократно увеличава неговия живот.  Peace

# 184
  • София
  • Мнения: 4 043
Моля да ми обясните, кое е по-добро : воден или ХЕПА филтър? Кое задържа по-добре праха? И какво представляват тези "миещи се" хепа-филтри, дали наистина задържат 99,99% ?

# 185
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Лельо Ог, най-добро е комбинирането на воден с хепа-филтър... Wink

# 186
  • Мнения: 224
Може би около 90% от прахосмукачките без значение от това с постоянна торба, с вода или кана за отпадъци са със НЕРА филтър.

# 187
  • София
  • Мнения: 1 535
Моля за отзиви за тези 2 модела на Зелмер -

http://www.technomarket.bg/products/09095675/zelmer-819-5sk
и
http://www.technomarket.bg/products/09095504/zelmer-01z010-2-cer

Повече клоня като че ли към тази с водния филтър, но все още се колебая дали няма повече аз да слугувам на прахосмукачката, отколкото тя на мен  Thinking

# 188
  • София
  • Мнения: 1 395
Майка ми има водната и е изключително доволна, а иначе е голяма чистница та имам основание ад й се доверя. За другата не знам нищо, но моята е като втората, с Хепа, Самсунг и съм много доволна. Само че моята е 300лв а тази 120 и ми се струва странно newsm78

# 189
  • Мнения: 177
здравейте майки,от няколко дена се чудя каква прахосукачка да си купя,изчетох много мнения и още повече се обърках.Но везните наклонихана към марката Зелмер и по точно на тези два модела;
 http://www.technomarket.bg/products/09066724/zelmer-919-0-sp-aquawelt  и
 http://www.technomarket.bg/products/09095675/zelmer-819-5sk  .
Искам ако може , мнение от човек който има или е виждал как точно работят .Наистина има много хора доволниот своите прахосмукачки, затова моля да ми пишете за тези два модела.Благодаря предварително. Thinking

Последна редакция: пн, 06 дек 2010, 08:21 от shirindeniz

# 190
  • Мнения: 2 622
За хепа филтър не ща да чувам никога вече!Имам зануси със уж перящ се хепа филтър,е няма такава мъка!Две години се измъчих с тая прахосмукачка.Дърпаше хубаво до първото пране на филтъра.После вече все едно нямах прахосмукачка.Не знам аз ли я ползвах както трябва,тука четох сума си отзиви,не видях никой недоволен от хепа филтър,но никога вече няма да си взема такава прахосмукачка.Сега ще си взема най-простата нео със платнена торбичка и чиста работа Mr. GreenПоне да не ме е яд,че съм дала много пари.

# 191
  • София
  • Мнения: 1 535
bebZz Kiryakova, благодаря за отзивите   bouquet
shirindeniz, виждам, че един от вариантите ти е модела, за който и аз се чудя  Thinking Купи ли вече нещо?
dimi73, аз пък не искам да и чуя за постоянна торба... още имам спомен как се чистеше торбичката на прахосмукачката на майка ми  Crossing Arms

# 192
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Моля за отзиви за тези 2 модела на Зелмер -

http://www.technomarket.bg/products/09095675/zelmer-819-5sk

Голям боклук се оказа. Частите от водната част така се износиха за 2г. ползване, че все едно 100 съм я ползвала.
Направо съм за нов воден контейнер.
Филтрите са скъпи. Единият е около 5лв., а другия около 10-12лв. Хепа-та не съм го сменяла още.
... да не говорим, че механизма с навиването на захр. кабел се прецака тоже. Купих си 3бр. постоянни торби за ... 9лв.  ooooh!

Въобще не си заслужава.

# 193
  • Мнения: 19 490
Моля за отзиви за тези 2 модела на Зелмер -

http://www.technomarket.bg/products/09095675/zelmer-819-5sk

Голям боклук се оказа. Частите от водната част така се износиха за 2г. ползване, че все едно 100 съм я ползвала.
Направо съм за нов воден контейнер.
Филтрите са скъпи. Единият е около 5лв., а другия около 10-12лв. Хепа-та не съм го сменяла още.
... да не говорим, че механизма с навиването на захр. кабел се прецака тоже. Купих си 3бр. постоянни торби за ... 9лв.  ooooh!

Въобще не си заслужава.
Аз въобще не съм съгласна с това мнение. Ползвам я вече шеста година безаварийно. Преди няколко месеца ми се счупи чарк отпластмасовата част на  водния контейнер, поръчах я в Денси и ми я доставиха, заедно с комплект водни филтри струваше 39 лв. Почти само на воден филтър чистя. От сухото почистване не съм доволна - много мирише на прах - явно торбата не прави добър контакт. Нямам други забележки обаче и според мен това е най-удачният модел на прахосмукачка с воден филтър в този ценови клас. Като прибавим и перипетиите с доставки на филтри за други марки, това че тези на Зелмера се ползват по 6-7 месеца и повече цената от 15 лв е направо смешна.

# 194
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Преди месец си взехме този модел на Самсунг:
http://www.technomarket.bg/products/09026002/samsung-sc-9150
Предишната ми пак беше Самсунг, пак с контейнер. Страшно съм доволна.
След ползването на прахосмукачка с контейнер не бих си взела отново такава с торбичка.

Общи условия

Активация на акаунт