Какъв вид прахосмукачка?

  • 104 466
  • 311
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 182
За да неотварям нова тема искам да попитам тук имали някой представа какво може да се случва с моята прахосмукачка?Тя е само на 3 месеца,марка филипс,с всмукателна мощност 2000 вата.От няколко дни не тегли толкова силно,да некажа почти не тегли и немога да разбера защо.Прегледах маркуча-чист е,не е скъсан,торбичката е изтупана,филтрите са прегледани,а като сложа маркуча спира да тегли,като го махна се ушеща силата на всмукване. Е сега вече незная каква е причината newsm78

# 91
  • Мнения: 6 883
Заседнало е нещо голямо. Пробвай да го измъкнеш с някаква тел.

# 92
  • Мнения: 182
Заседнало е нещо голямо. Пробвай да го измъкнеш с някаква тел.
Няма нищо в маркуча.Прокарах дебел кабел през него и се вижда,че маркуча е чист.За това се чудя къде може да е причината.

# 93
  • Мнения: 6 883
А в накрайника?

# 94
  • Мнения: 182
Прегледала съм обстойно на всякъде.

# 95
  • Мнения: 6 883
Странно!

# 96
  • Мнения: 29
За да неотварям нова тема искам да попитам тук имали някой представа какво може да се случва с моята прахосмукачка?Тя е само на 3 месеца,марка филипс,с всмукателна мощност 2000 вата.От няколко дни не тегли толкова силно,да некажа почти не тегли и немога да разбера защо.Прегледах маркуча-чист е,не е скъсан,торбичката е изтупана,филтрите са прегледани,а като сложа маркуча спира да тегли,като го махна се ушеща силата на всмукване. Е сега вече незная каква е причината newsm78

Филтрите трябва да се сменят с нови, защото са запушени и от това пада всмукателната мощност.

# 97
  • Мнения: 92
За 3 месеца да се сменя филтър не ми се вярва,по-скоро е заседнало нещо.Аз така засмуках 1 чорап без да видя и спря да дърпа за 1-2 мин,после се оправи но чорапа беше отишъл в контейнера при водата/с воден филтър почистах/

# 98
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Прегледах маркуча-чист е,не е скъсан,торбичката е изтупана,филтрите са прегледани,а като сложа маркуча спира да тегли,като го махна се ушеща силата на всмукване. Е сега вече незная каква е причината newsm78

Филтрите трябва да се сменят с нови, защото са запушени и от това пада всмукателната мощност.

Не са филтрите, чети по-внимателно... Потребителката казва, че без маркуч прахосмукачката има нормално силна всмукателна мощност... Значи проблема е в маркуча... След като не е запушен, остава варианта някъде в гънките да има скъсано място и от там също да се поема въздух... Което автоматично намаля дебита на всмуквания въздух в края на маркуча... Друг вариант е да не прилепва достатъчно добре маркуча до корпуса и от там също да поема въздух... Вариант е като се пусне прахосмукачката да се "ослуша" много подробно маркуча по цялата му дължина и евентуално да се чуе от къде поема въздух...
А като се сложи маркуча при пусната прахосмукачка... Усеща ли се някаква промяна в оборотите на двигателя, някакво затормозване или нещо от сорта...?


П.С. Няма как всмукателната мощност да е 2000 вата... Това е мощността на двигателя... Всмукателната мощност е от порядъка на 200 до 500 вата...

# 99
  • Мнения: 182
Е, на обяд се реши проблема,след като разглобих целия маркуч.Оказа се,че около най-горната гънка се е насъбрало боклук и се е стеснил отвовра.За това при прокарването на кабела да проверя маркуча не се усещаше някакво запречване.Вече тегли нормално.
Благодаря на всички,които отделихте време за моята прахосмукачка.

# 100
  • София
  • Мнения: 1 395
Не можах да избера от опциите в началото - моята е с нещо като кана, не е с торбичка, не е и с вода. Много е силна, много лесно просто изсипваш пластмасовата кана с отпадъците в торбичка, изплакваш и готово. Обожавам я, силна е, просто няма грешка.

# 101
  • Мнения: 57
bebZz, за каква марка и модел става въпрос, ако не е тайна? Wink
 

# 102
  • София
  • Мнения: 407
Не можах да избера от опциите в началото - моята е с нещо като кана, не е с торбичка, не е и с вода. Много е силна, много лесно просто изсипваш пластмасовата кана с отпадъците в торбичка, изплакваш и готово. Обожавам я, силна е, просто няма грешка.
За да се изсипва с кана, значи има някакъв филтър и от него боклука изпада в каната. Проблемите идват, като се задръсти филтъра. Peace

# 103
  • Мнения: 511
Мисля,че bebZz говори да това

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09025936

И моята е с такъв "Циклон",много е удобно.

# 104
  • Мнения: 2 055
Мисля, че bebZz не говори за този модел, защото тази е с постоянна торба, а нейната с контейнер.

bebZz, и аз съм любопитна за марката и модела.

Общи условия

Активация на акаунт