ДОБЪР ГИНЕКОЛОГ В РУСЕ и ЛОШ - отново в русе 2

  • 157 015
  • 729
  •   1
Отговори
# 720
  • Русе
  • Мнения: 904
Zl-76 съгласна съм с теб и си много права ,че някой от нас минават през какво ли не в името на това да си имат бебе .
Лично аз не съм ходила в училище за бременни но докато бях бременна изчетох много книги и информация в нета че мога да кажа че бях готова за това което ме очаква и отидох спокойна да раждам ,отделно доктора който ме изражда ми обясни всичко .
Родих секцио тъй като се налагаше по медицински причини и въпреки болките след това само като гушнех бебо си казвах че си заслужаваше всичката болка за да го има това човече на този свят ,никой не ми е показвал как да кърмя просто по инстинкт започнах и мисля че се справих .

# 721
  • Мнения: 394
За мен лично единствената болница, в която се отива по желание е именно АГ и там, където се появява новия живот е недопустимо лошо отношение! Но е недопустимо и неинформирани, неграмотни и префърцунени бъдещи майки да си мислят, че светът трябва да се върти около тях ...
Да бе да, а циганките, дето раждат по 10 деца сигурно са много грамотни и информирани(е, при десетото сигурно вече имат натрупан известен опит...). Стига с тези крайности, има всякакви хора, и нима грамотността е от значение, когато се дава нов живот? И да, щом са поели тази професия, са длъжни да се държат хуманно с пациентите си, независимо какви са те!

Преди време имаше едно училище за бъдещи майки и там лекторката каза, че в една държава от Европа всяка бременна, която е посещавала училище за бременни (но не само теория, а и упражнения за дишане и т.н.) плаща по-малко на болницата за раждане, защото се предполага, че е добре подготвена и по-малко рисков пациент. Още по-добре е таткото да е с нея, защото ако той е обучен ще и напомня какво да прави, когато тя самата забрави ... та няма как да стигнем другите, когато вместо да вървим напред гледаме назад и не изискваме от себе си и от другите ... дори и лекарите могат да се променят, ако срещу тях стои един информиран, знаещ правата си пациент!
Да, и един мармот завиваше нещо в станиол...
Плаща по-малко на болницата, защото си делят кинтите с въпросното училище за бременни. Или ви е послъгала, за да направите същото и вие и да си има клиенти.  ooooh!  Няма нищо безплатно на този свят!
За правата си в България трябва сам да се информираш, но трябва да има от къде да получиш качествена информация, нали така? Не всеки има компютър или пък пари за книги...

# 722
  • Русе
  • Мнения: 904
ами има библиотеки и приятели за това ,само не казвай че не всеки има приятели
Неможе да си измисляме оправдания само и да обвиняваме другите ,когато човек се интересува и иска да научи нещо намира начини

# 723
  • Мнения: 394
Преди време бях чела блога на една жена, която описваше как е родила първото си детенце. Какво е било отношението към нея от страна на лекарите и сестрите в болницата и т.н.
Е, направо ми се дорева! Нима всички майки, които се оплачат от кофти отношение от лекари, са лигли, това питам аз? И тези лекари защо са станали такива, като нямат елементарно човешко отношение? Некадърници и златотърсачи са ПОВЕЧЕТО!
Знаете ли защо? Защото като дадеш на българина нещо от пръстите си, той ти налапва цялата ръка! Ей това е моята истина!

# 724
  • Русе
  • Мнения: 904
аз не казвам че лекарите са стока а че като иска човек винаги може да се осведоми

# 725
  • Мнения: 820
За мен лично единствената болница, в която се отива по желание е именно АГ и там, където се появява новия живот е недопустимо лошо отношение! Но е недопустимо и неинформирани, неграмотни и префърцунени бъдещи майки да си мислят, че светът трябва да се върти около тях ...
Да бе да, а циганките, дето раждат по 10 деца сигурно са много грамотни и информирани(е, при десетото сигурно вече имат натрупан известен опит...). Стига с тези крайности, има всякакви хора, и нима грамотността е от значение, когато се дава нов живот? И да, щом са поели тази професия, са длъжни да се държат хуманно с пациентите си, независимо какви са те!

Преди време имаше едно училище за бъдещи майки и там лекторката каза, че в една държава от Европа всяка бременна, която е посещавала училище за бременни (но не само теория, а и упражнения за дишане и т.н.) плаща по-малко на болницата за раждане, защото се предполага, че е добре подготвена и по-малко рисков пациент. Още по-добре е таткото да е с нея, защото ако той е обучен ще и напомня какво да прави, когато тя самата забрави ... та няма как да стигнем другите, когато вместо да вървим напред гледаме назад и не изискваме от себе си и от другите ... дори и лекарите могат да се променят, ако срещу тях стои един информиран, знаещ правата си пациент!
Да, и един мармот завиваше нещо в станиол...
Плаща по-малко на болницата, защото си делят кинтите с въпросното училище за бременни. Или ви е послъгала, за да направите същото и вие и да си има клиенти.  ooooh!  Няма нищо безплатно на този свят!
За правата си в България трябва сам да се информираш, но трябва да има от къде да получиш качествена информация, нали така? Не всеки има компютър или пък пари за книги...

Прочети ми добре постовете ... аз не казвам нещо по-различно от теб!

За втория ти коментар - нямам представа как точно стоят нещата, но ако за раждане се плаща 1000лв. общо и те могат да се разделят между болницата и училището за бременни, а не по 1000 на двете места е по-добре да си ги делят и майката да знае за какво иде реч, нали? Така се стимулира ограмотяването, а не е само даване на пари!

Далече сме ние, далече ...

# 726
  • Мнения: 1 317
Само за ваша информация, а не с цел реклама - в Комплекса за социални услуги за деца и семейства се организират ежемесечни срещи на бременни и бъдещи майки - БЕЗПЛАТНО. Срещите се ръководят от медицински сестри и социални работници, с голям опит с бебета, бременни и майки.
Ако има заинтересовани, утре мога да сканирам брошурата и да я постна тук!  Peace

# 727
  • Мнения: 820
Само за ваша информация, а не с цел реклама - в Комплекса за социални услуги за деца и семейства се организират ежемесечни срещи на бременни и бъдещи майки - БЕЗПЛАТНО. Срещите се ръководят от медицински сестри и социални работници, с голям опит с бебета, бременни и майки.
Ако има заинтересовани, утре мога да сканирам брошурата и да я постна тук!  Peace

Разбира се, че е интересно, както и другите услуги които се предлагат там са интересни! Аз ще съм благодарна да споделиш информацията  Hug

# 728
  • Мнения: 1 317
Ще споделя, нека само утре да говоря с колегите за графика, който са предвидили  Peace

# 729

Общи условия

Активация на акаунт